Ψάχνοντας την καλύτερη επιλογή για μμ με fue

piros75

Well-Known Member
Δυστυχώς δεν βοηθάει ούτε αυτή η φωτογραφία για ασφαλή συμπεράσματα. Χρειάζεται καθαρή φωτογραφία υψηλής ανάλυσης. Αν θες ένα πρώτο σχόλιο, θεωρώ ότι οι οπές της εισαγωγής των μοσχευμάτων είναι λίγο μεγάλες, κατά τα άλλα δεν μπορώ να σου πω τίποτα. Οπότε βάλε φωτογραφίες καλής ανάλυσης τόσο στην περιοχή που σου βάλανε τα μοσχεύματα (λήπτρια) όσο και από εκεί που σου τα πήραν (δότρια) για να σου πούμε γνώμες.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

krueger992

New Member
αυτο το οτι ειναι μεγαλες οι οπες τι σημαινει? θεμα πως μπορω να ανοιξω που μου λετε? κοιτα ανησυχω γτ δεν ακουσα τα καλυτερα για το ινστιτουτο και δεν ξερω τωρα λογικα περιμενω. στον υπνο μου δεν γυρναω πλευρο καθολου μιας και φοβαμαι δεν εχω αγγιξει καθολου την περιοχη πανω και τρωω μαλακα φαγητα οπως ειπαν.εσυ τι γνωμη εχεις? καλυτερη φωτο δυσκοα να μπορεσω να βγαλω αλλα θα προσπαθησω το απογευμα
 

Panos1

New Member
Παιδιά καλησπέρα είμαι καινούργιος στην παρέα. Έχω πολλές ερωτήσεις να σας κάνω όποιος θέλει ας δώσει τα φώτα του. Για Τουρκία τι γνώμη έχετε; Διαβάσωα για κάποιον Μαράλ όποιος βάζει 6000 graft με περίπου δυόμισι Χιλιάρικα.Σας ευχαριστώ
 

andy.k

Active member
Ρε φιλε, συγνωμη κιολας...επειδη δε ποκυκαταλαβα τι εγινε...το οτι δε γραφονται καλα σχολια για την κλινικη που επελεξες το παρατηρησες πριν η μετα την επεμβαση? Γιατι αν το παρατηρησες πριν, απορω γτ προχωρησες και την εκανες εκει. Επισης αν το παρατηρησες μετα την επεμβαση, απορω με ποιο σκεπτικο μπηκες στο φορουμ μετα κ οχι πριν την επεμβαση...Ειναι "καπως" παραδοξος ο τροπος προσεγγισης σου θα ελεγα...anyway, εμενα μου φαινεται αραιη η τοποθετηση κ πολυ αιμα για λιγα μοσχευματα. Δε ξερω αν με καλυτερη αναλυση φανει οτι ειναι πολλες μικρες οπες μαζι εκει που φαινεται σα μεγαλες οπες, αλλα αν τελικα ειναι μια οπη η καθε κοκκινιλα απορω τι φυτεψανε σε τετοια τρυπα...καμια τριανταφυλια ισως? Οκ ακομη κ αν βγουν ολα τα μοσχευματα που εβαλες, αν αυτα ειναι 1200, δε θα πετυχεις πολυ πυκνο αποτελεσμα, ειναι πολυ λιγα τα 1200 εκτιμω για το προβλημα που φαινεται στις φωτο. Οπως σου ειπαν κ τα αλλα παιδια μην αγχωνεσαι δε θα πετυχεις κατι. Για μυνησεις κ ιστοριες ξεχνα το...μακαρι να μη χρειαστει, αλλα και να χρειαστει δε θα βγαλεις ακρη.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Andy ειναι φανερο οτι μπηκε μετα την επεμβαση ο φιλος ειδε τι γραφουμε για τη συγκεκριμενη κλινικη και ανησυχησε. Με το δικιο του φυσικα. Λοιπον 4-4:30 ωρες επεμβαση αποκλειεται να του εβαλαν 1200 μοσχευματα. 1200 τριχες ισως. Η κανονικες μμ ειναι 7-9 ωρες. Σε 2 ωρες υποτιθεται οτι προλαβαν να βγαλουν 1200 μοσχευματα; ουτε για πλακα.
Ποσα χρηματα εδωσες φιλε; σου εδειξαν αποτελεσματα οταν πηγες για πρωτη φορα;
 

Panos1

New Member
IMG_0872.JPG Παιδιά καλημέρα. Από ότι κατάλαβα δεν αξίζει για Τουρκία. Για Ελλάδα που μου προτείνετε;;;Βεκρή ή Dhi?Τι λέτε θέλω πολλά??? Και κάτι άλλο να σας ρωτήσω, τι μπορώ να χρησιμοποιήσω για να μην Έχω μεγαλύτερη απώλεια.; Σας ευχαριστώ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
κλαιωω...χαχαχα σου λενε εκει στα medi....αφου δε το χουμε με τις μμ δε το γυρναμε στην οικολογια..
, αλλα αν τελικα ειναι μια οπη η καθε κοκκινιλα απορω τι φυτεψανε σε τετοια τρυπα...καμια τριανταφυλια ισως? .
 

dimitris50423

Well-Known Member
Παιδιά καλημέρα. Από ότι κατάλαβα δεν αξίζει για Τουρκία. Για Ελλάδα που μου προτείνετε;;;Βεκρή ή Dhi?Τι λέτε θέλω πολλά??? Και κάτι άλλο να σας ρωτήσω, τι μπορώ να χρησιμοποιήσω για να μην Έχω μεγαλύτερη απώλεια.; Σας ευχαριστώ

στα πισω μαλλια που ειναι αδυναμα η μινοξιδιλη 5% μπορει να σε βοηθησει. για μπροστα κανενα τοπικο μονο με μεταμοσχευση. ανοιξε νεο θεμα και βαλε και φωτο απο τη δοτρια.
 

koumparos

Well-Known Member
Θες 2 βαρβατες συνεδριες για να βελτιωθει αυτη η εικονα.Πανω κατω 6000μοσχ + για να αποκτησεις μια αξιοπρεπη εικονα.Εδω ελλαδα το ξεχνας εαν εχεις υψηλες απαιτησεις.Ολλα αυτα εφοσων εχεις δοτρια πανω απο το μεσο ορο και τριχα καλης διαμετρου.Μελετησε το πολυ καλα πρωτου πεταξεις χρηματα.
@Και φυσικα αξιζει η τουρκια αλλα οχι οπου να ναι.Κοιτα δουλειες του ερντογαν να παρεις μια εικονα
 

Panos1

New Member
Θες 2 βαρβατες συνεδριες για να βελτιωθει αυτη η εικονα.Πανω κατω 6000μοσχ + για να αποκτησεις μια αξιοπρεπη εικονα.Εδω ελλαδα το ξεχνας εαν εχεις υψηλες απαιτησεις.Ολλα αυτα εφοσων εχεις δοτρια πανω απο το μεσο ορο και τριχα καλης διαμετρου.Μελετησε το πολυ καλα πρωτου πεταξεις χρηματα.
@Και φυσικα αξιζει η τουρκια αλλα οχι οπου να ναι.Κοιτα δουλειες του ερντογαν να παρεις μια εικονα
Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ. Επειδή είμαι λίγο άσχετος το μόσχευμα είναι ημιάθροισμά
Θες 2 βαρβατες συνεδριες για να βελτιωθει αυτη η εικονα.Πανω κατω 6000μοσχ + για να αποκτησεις μια αξιοπρεπη εικονα.Εδω ελλαδα το ξεχνας εαν εχεις υψηλες απαιτησεις.Ολλα αυτα εφοσων εχεις δοτρια πανω απο το μεσο ορο και τριχα καλης διαμετρου.Μελετησε το πολυ καλα πρωτου πεταξεις χρηματα.
@Και φυσικα αξιζει η τουρκια αλλα οχι οπου να ναι.Κοιτα δουλειες του ερντογαν να παρεις μια εικονα
Να σε ρωτήσω κάτι γιατί είμαι λίγο άσχετος, το ένα μόσχευμα είναι η μία τρίχα;
 

Panos1

New Member
Υπάρχει περίπτωση να μη φτάνουν οι τρίχες από τη δότρια;;;;
Η μινοξιδιλι Είναι σαμπουάν, έχει καμία παρενέργεια ή είναι ακίνδυνο;;;
Και αν Γνωρίζετε ρε παιδιά που μπορώ να το βρω;
Σας ευχαριστώ Και συγνώμη για τις ερωτήσεις αλλά είμαι άσχετος, εδώ και μια βδομάδα έχω αρχίσει και ψάχνω
 

aeratos28

Just aeratos
ή μινοξιδίλη δεν είναι σαμπουάν..υπάρχει σε κάθε φαρμακείο σε περιεκτικότητα 5% χρησιμοποιούν όσοι βάζουν..σπρέι είναι και κανείς από 6-8 ψεκασμούς πρωί βράδυ..τα λαδωνει τα μαλλιά οπότε δεν μπορείς να βγεις επιτόπου έξω..κάνει περίπου 20€..βέβαια υπάρχει και ο αφρός σε μινοξιδιλη,ο οποίος δεν στα λαδωνει αλλά κοστίζει γύρω στα 38€..παρενέργεια έχει,μπορει να σου εμφανιστούν μαύροι κύκλοι στα μάτια,πρηξιματακι στο πρόσωπο κτλ..τώρα για μεταμόσχευση σίγουρα θες 4500 grafts και για τέλειο θα χρειαστείς και άλλα..αν φτάνει ή δοτρια που έχεις θα το μαθεις πηγαίνοντας για εξέταση σε κάποια εταιρία που κάνει επεμβάσεις..όσο για το αν έχεις υψηλές απαιτήσεις να πας εξωτερικό ,νομίζω πως αρχίζει και βελτιώνεται αρκετά και εδώ ή κατάσταση και μπορείς να φτιαχτείς και εδώ..κάτσε διάβασε τα νήματα μεταμοσχεύσεων και θεραπειών γιατί οι ερωτήσεις που κανεις είναι χιλιοαπαντημενες και παίζει να μην κάτσουν να σου απαντήσουν πάλι σε τέτοιες ερωτήσεις ..διάβασε το φορουμ και θα ενημερωθεις πολύ καλά φίλε panos1
 

lefis5

RAFAL
καλημερα παιδια παρακαλω ας απαντησει καποιος μετα απο ποσες μερες απο την μμ μπορει καποιος να εργαστει σε εξωτερικο χωρο???
 
Μπλουζα