Φίνα και οι παρενέργειες μου

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Φίνα και οι παρενέργειες μου

Para_Trixa είπε:
Έχεις δίκιο τώρα που το ξαναδιαβάζω φαίνεται κάπως με υφάκι η πρόταση

αλλα ΟΥΤΕ ΚΑΝ πίστεψε με..
έχουμε ίδιο πρόβλημα δεν έχω διάθεση να είμαι εριστικός με κανέναν εδώ μέσα..
με συγχωρείς
δεν κραταω κακια σε κανενα μελος,πιστεψε με.
μπορω να καταλαβω τον καθενα πως ειναι να χανει τα μαλλια του,ειναι ενα σταδιο που το περασα και κατεφυγα στην μεταμοσχευση απο πανικο.
αλλα ειναι η τελευταια λυση που πρεπει να καταφυγει καποιος.
σε αυτο που προανεφερες εχεις δικιο.
ειναι ζορικο,αλλα πρεπει να θυσιασεις πραγματα,η λιμπιντο,η κοπο,αλλα κοπο οχι για τον χρονο που θα αφιερωσεις αλλα για το πως θα φαινεται το μαλλι σου στην επομενη μερα.
δεν σου λεω ντε και καλα ακολουθησε την μεθοδο μου,αλλα πρεπει να επιλεξεις εσυ ο ιδιος αν το αντεχεις.
εγω προσωπικα απο το toppik το προτιμω
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Φίνα και οι παρενέργειες μου

Para_Trixa είπε:
καποια μερα και εγω θα κουραστω να μπαινω στο φορουμ
προς το παρον εχω χομπυ το πως θα κρατησουμε τα λιγα μαλλια που εχουμε :9m:
 

jiovan

New Member
Απ: Φίνα και οι παρενέργειες μου

εμένα δεν έφυγαν οι παρενέργεις ακόμα
και το πέος κούκου δε κάνει
για εσάς που συνήλθατε πώς το καταφέρατε ρε παιδιά;
υπάρχει τίποτα να κάνω εκτός από βιάγκρα και τα άλλα φάρμακα που δίνουν στους γέρους
ήδη το ψάχνω νομικά το θέμα έχω ενδιαφέρον από πολλά γραφεία εδώ στo germany
 

sito

Active Member
Απ: Φίνα και οι παρενέργειες μου

jiovan είπε:
εμένα δεν έφυγαν οι παρενέργεις ακόμα
και το πέος κούκου δε κάνει
για εσάς που συνήλθατε πώς το καταφέρατε ρε παιδιά;
υπάρχει τίποτα να κάνω εκτός από βιάγκρα και τα άλλα φάρμακα που δίνουν στους γέρους
ήδη το ψάχνω νομικά το θέμα έχω ενδιαφέρον από πολλά γραφεία εδώ στo germany

πόσο καιρό έχει που έκοψες την φίνα;
 

Para_Trixa

New Member
Απ: Φίνα και οι παρενέργειες μου

jiovan είπε:
εμένα δεν έφυγαν οι παρενέργεις ακόμα
και το πέος κούκου δε κάνει
για εσάς που συνήλθατε πώς το καταφέρατε ρε παιδιά;
υπάρχει τίποτα να κάνω εκτός από βιάγκρα και τα άλλα φάρμακα που δίνουν στους γέρους
ήδη το ψάχνω νομικά το θέμα έχω ενδιαφέρον από πολλά γραφεία εδώ στo germany
Ποσο καιρό την έχεις κόψει?
τι ποσότητες έπαιρνες και κάθε ποσο?
την έκοψες μαχαίρι(απότομα)?
δεν πρέπει να την κόψεις απότομα...
και επίσης ποσο χρονων είσαι?
 
Απ: Φίνα και οι παρενέργειες μου

loool
oi παρενεργειες ειναι επειδη πηγες Καναδα. ΗΠΑ επρεπε να ερθεις. Ο καναδας ειναι φλωροι
 

Άκης

Administrator
Απ: Φίνα και οι παρενέργειες μου

Βασικά η φινα όντως δίνει παρενέργειες. Το 2% που λέει η μερκ φαντάζει μεν μικρό, αλλά μπορεί να είναι και πολύ μεγάλο ποσοστό, αν σκεφτούμε πόσα άτομα ανά τον κόσμο χρησιμοποιούν φιναστερίδη.

Επειδή είχα και εγώ παρόμοια συμπτώματα, όπως ενοχλήσεις στον δεξί όρχι (ποτέ δεν κατάλαβα γιατί όλοι δείχνουμε στο δεξί μόνο ενόχληση), πρωινές στύσεις κλπ και δοκίμαζα διαφορετικές δοσολογίες, να σας αναφέρω τα εξής.
Κάθε φορά που άλλαζα δοσολογία, το καταλάβαινα από τα έντονα συμπτώματα.
Συνήθως επανέρχονταν στο φυσιολογικό μετά από 2-3 ημέρες.
Μια φορά που την έκοψα μαχαίρι, οι πρωινές στύσεις επανήλθαν μέσα στην εβδομάδα. Ωστόσο "ένιωθα" καλύτερα όταν την έκοψα σταδιακά.

@Para_Trixa
Τα έχω δει και εγώ αυτά σε εμένα, εκτός μερικών. Πιστεύω ότι έχει να κάνει με το άγχος ή μήπως θα πρέπει να μειώσεις την δοσολογία σου, πχ 1/6 ή 1/8 για να δεις αν μειώνονται οι παρενέργειες.

Πάντως να σας αναφέρω ότι μετά από ψάξιμο, παρατήρησα ότι στην ουσία δεν μας δίνει η φίνα πολλές από τις παρενέργειες, αλλά οι αλλαγές στον προστάτη που οφείλεται στην φίνα. Διαβάστε τις παρενέργειες της προστατίτιδας και δείτε πόσο κοντινές είναι με αυτές της φιναστερίδης:
Πώς εκδηλώνεται;
Η κατάσταση αυτή μπορεί να εκδηλωθεί με ποικίλους τρόπους. Σε πολλούς ασθενείς παρουσιάζεται σταδιακά συχνουρία, αίσθημα ατελούς αδειάσματος της κύστης, κάψιμο ή φαγούρα στην ουρήθρα, δυσχέρεια στην ούρηση, ακαθόριστος πόνος στην κατώτερη κοιλιά, τους όρχεις, το περίνεο, την εσωτερική πλευρά των μηρών ή και τη ράχη. Σε ορισμένους ασθενείς ενόχληση ή πόνος κατά την εκσπερμάτιση, αίμα στο σπέρμα (αιμοσπερμία), δυσάρεστη οσμή, αλλοιωμένο χρώμα ή κροκυδώσεις του σπέρματος (εικόνα “ζελέ”), πρόωρη εκσπερμάτιση ή και στυτική δυσλειτουργία με ή χωρίς συμπτώματα ούρησης.

Τώρα δεν σας λέω να πάρετε ή να μην πάρετε ή να την σταματήσετε. Αλλά αν παρατηρήσετε, θα δείτε ότι αν σταθεροποιήσετε την δοσολογία, θα δείτε ότι το σώμα επανέρχεται στα φυσιολογικά του. Ωστόσο οι πρωινές στύσεις (αλλά και τα περισσότερα σοβαρά συμπτώματα) δεν πρόκειται να επανέλθουν όσο παίρνετε φινα και αυτό γιατί έχει χαθεί η ισορροπία των ορμονών μας, δηλαδή τα οιστρογόνα είναι λιγάκι "τσιμπημένα".
 

horhitto4

Member
Απ: Φίνα και οι παρενέργειες μου

[quote author=kapamarou link=topic=4076.msg70768#msg70768 date=1331756106]
καποια μερα και εγω θα κουραστω να μπαινω στο φορουμ
προς το παρον εχω χομπυ το πως θα κρατησουμε τα λιγα μαλλια που εχουμε :9m:
[/quoteκαπαμαρου για ποιο λογο δε μπορω να στειλω πμ και μου γραφει οτι το απαγορευσες?
 

Para_Trixa

New Member
Απ: Φίνα και οι παρενέργειες μου

Άκης είπε:
Βασικά η φινα όντως δίνει παρενέργειες. Το 2% που λέει η μερκ φαντάζει μεν μικρό, αλλά μπορεί να είναι και πολύ μεγάλο ποσοστό, αν σκεφτούμε πόσα άτομα ανά τον κόσμο χρησιμοποιούν φιναστερίδη.

Επειδή είχα και εγώ παρόμοια συμπτώματα, όπως ενοχλήσεις στον δεξί όρχι (ποτέ δεν κατάλαβα γιατί όλοι δείχνουμε στο δεξί μόνο ενόχληση), πρωινές στύσεις κλπ και δοκίμαζα διαφορετικές δοσολογίες, να σας αναφέρω τα εξής.
Κάθε φορά που άλλαζα δοσολογία, το καταλάβαινα από τα έντονα συμπτώματα.
Συνήθως επανέρχονταν στο φυσιολογικό μετά από 2-3 ημέρες.
Μια φορά που την έκοψα μαχαίρι, οι πρωινές στύσεις επανήλθαν μέσα στην εβδομάδα. Ωστόσο "ένιωθα" καλύτερα όταν την έκοψα σταδιακά.

@Para_Trixa
Τα έχω δει και εγώ αυτά σε εμένα, εκτός μερικών. Πιστεύω ότι έχει να κάνει με το άγχος ή μήπως θα πρέπει να μειώσεις την δοσολογία σου, πχ 1/6 ή 1/8 για να δεις αν μειώνονται οι παρενέργειες.

Πάντως να σας αναφέρω ότι μετά από ψάξιμο, παρατήρησα ότι στην ουσία δεν μας δίνει η φίνα πολλές από τις παρενέργειες, αλλά οι αλλαγές στον προστάτη που οφείλεται στην φίνα. Διαβάστε τις παρενέργειες της προστατίτιδας και δείτε πόσο κοντινές είναι με αυτές της φιναστερίδης:
Τώρα δεν σας λέω να πάρετε ή να μην πάρετε ή να την σταματήσετε. Αλλά αν παρατηρήσετε, θα δείτε ότι αν σταθεροποιήσετε την δοσολογία, θα δείτε ότι το σώμα επανέρχεται στα φυσιολογικά του. Ωστόσο οι πρωινές στύσεις (αλλά και τα περισσότερα σοβαρά συμπτώματα) δεν πρόκειται να επανέλθουν όσο παίρνετε φινα και αυτό γιατί έχει χαθεί η ισορροπία των ορμονών μας, δηλαδή τα οιστρογόνα είναι λιγάκι "τσιμπημένα".
Μπορεί σας παρακαλώ κάποιος να μου πει όμως με σιγουριά...
μετά από 1,5 χρόνο χρήσης Φίνα,άμα τη σταματήσω σταδιακά θα φύγουν 100% οι παρενέργειες??

η θα είμαι 23 χρονων και θα έχει αχρηστευτεί το σύστημα τελείως?

να ξέρω άμα είναι να μη φεύγουν k είναι μόνιμη η ζημια...να τη συνεχίσω,μην χάσω τα μαλλιά μου τουλάχιστον
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Φίνα και οι παρενέργειες μου

καπαμαρου για ποιο λογο δε μπορω να στειλω πμ και μου γραφει οτι το απαγορευσες?
τα απενεργοποιησα,αφησα να μπορει να μου στειλει μονο ο admin και οι mods για προειδοποιηση σε περιπτωση που εχω απρεπη συμπεριφορα προς μελος.
ειχα φτασει σε σημειο να απανταω σε 50 πμ την ημερα.
ειναι καλυτερα να τα λεμε στο φορουμ,γι αυτο ειναι :5m:
 

horhitto4

Member
Απ: Φίνα και οι παρενέργειες μου

kapamarou είπε:
τα απενεργοποιησα,αφησα να μπορει να μου στειλει μονο ο admin και οι mods για προειδοποιηση σε περιπτωση που εχω απρεπη συμπεριφορα προς μελος.
ειχα φτασει σε σημειο να απανταω σε 50 πμ την ημερα.
ειναι καλυτερα να τα λεμε στο φορουμ,γι αυτο ειναι :5m:
ενταξει καπαμαρου και λεω τι εκανα ο δυσμοιρος πηρα αιρολ κρεμα και με δυσκολευει στο να τι βαλω λιγο για αυτο το λογο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Φίνα και οι παρενέργειες μου

horhitto4 είπε:
ενταξει καπαμαρου και λεω τι εκανα ο δυσμοιρος πηρα αιρολ κρεμα και με δυσκολευει στο να τι βαλω λιγο για αυτο το λογο
εδω :22m: γραφω τον τροπο,μια εφαρμογη την ημερα ειναι αρκετη :grandpa:
http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,4041.30.html
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Φίνα και οι παρενέργειες μου

xk είπε:
το φαινομενο καπα εχει αρχισει να παιρνει μεγαλες διαστασεις... :worshipper

τα μείον 50 pm που θα έγραφε καθημερινά θα προστεθούν στον αριθμό των posts ;D
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Φίνα και οι παρενέργειες μου

xk είπε:
το φαινομενο καπα εχει αρχισει να παιρνει μεγαλες διαστασεις... :worshipper
οι μελοντικες γενιες θα διδασκονται απο τα παθηματα του καπα,θα μπει και στα σχολικα βιβλια για να ξερουν τα καημενα τα παιδακια τι θα περασουν μελλοντικα :worshipper
απο τα παιδικα χρονια θα διδασκονται την τεχνη του "τσαλακωνω δερμα,βγαζω μαλλι"κορτιζονες και "βιαζω δερμα :couple βγαζω μαλλι" tretin
οι δερματολογοι στο 2020 θα συνταγογραφουν καπα,ετσι απλα :eek: :D :D
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Φίνα και οι παρενέργειες μου

Fenimore είπε:
τα μείον 50 pm που θα έγραφε καθημερινά θα προστεθούν στον αριθμό των posts ;D
εχω κελεπουρι στο συρταρι,με 2mg την ημερα θα ζηλεψει ο bob marley,ξεκιναμε? :chinscratch
 

Συνημμένα

  • images.jpg
    images.jpg
    1.8 KB · Προβολές: 43

xk

Active Member
Απ: Φίνα και οι παρενέργειες μου

kapamarou είπε:
οι μελοντικες γενιες θα διδασκονται απο τα παθηματα του καπα,θα μπει και στα σχολικα βιβλια για να ξερουν τα καημενα τα παιδακια τι θα περασουν μελλοντικα :worshipper
απο τα παιδικα χρονια θα διδασκονται την τεχνη του "τσαλακωνω δερμα,βγαζω μαλλι"κορτιζονες και "βιαζω δερμα :couple βγαζω μαλλι" tretin
οι δερματολογοι στο 2020 θα συνταγογραφουν καπα,ετσι απλα :eek: :D :D

:D
 

weznem

Well-Known Member
Απ: Φίνα και οι παρενέργειες μου

kapamarou είπε:
εχω κελεπουρι στο συρταρι,με 2mg την ημερα θα ζηλεψει ο bob marley,ξεκιναμε? :chinscratch
τι κανεις καπα?εισαι ωραιος τυπος παντως... :7m: :7m:τι χαπια ειναι αυτα τι εντοπισε παλι το ματι σου?? :-\
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Φίνα και οι παρενέργειες μου

weznem είπε:
τι κανεις καπα?εισαι ωραιος τυπος παντως... :7m: :7m:τι χαπια ειναι αυτα τι εντοπισε παλι το ματι σου?? :-\
thanks weznem,τετοια ωρα πινω καφε ;D
αυτο ειναι το δυνατοτερο φαρμακο κατα της ακμης,υπαρχει στο εμποριο 30 χρονια.
εκτος απο ακμη και ψωριαση καταπολεμα και την καραφλα,ειναι ενα πολυ δυνατο αντιανδρογονο που δεν επηρεαζει την λιμπιντο.
η χρηση του 20mg/h μειωνει κατα 90% την παραγωγη σμηγματος και προκαλει πολυ τριχοπτωση.
στα 2mg/h ειναι η τελεια δοσολογια για την αλωπεκια.
μοιαζει και αυτο τελεια θεραπεια αντιανδρογονο που δεν επηρεαζει την λιμπιντο,αλλα δεν ξερω τι επιπτωσεις εχει μακροχρονια χρηση του.
σε μετριας μορφης ακμη παντως το εχω δει live να κανει θαυματα,σε σημειο να υπαρχει διαφορα απο την δευτερη μερα χρησης και να την εχει εξαφανισει σε 7 μερες χρησης
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα