Φάρμακο από την αμερική

gatsby

Member
Καλησπέρα,
Είμαι νέα στο φόρουμ αλλά συχνά πυκνά μπαίνω σε διαφορες αναζητήσεις μου σχετικά με το θέμα κ ενημερώνομαι κ από αυτά που ανεβάζετε! ένα έχω να πω...όσο έχω στενοχωρηθεί για το δικό μου θέμα άλλο τόσο στενοχωριέμαι όταν μπαίνω και διαβάζω μηνύματα άπό νέα παιδιά που τους πρωτοσυμβαίνει αυτό το πρόβλημα κ βιώνουν την απόλυτη τρομοκρατία! Δεν έχω να πω πολλά, είμαστε άτυχοι γιατί ακόμα δεν έχει βρεθεί κάποια θεραπεία που να λύνει αυτό το πρόβλημα, είμαστε ακόμα πιο άτυχοι που αυτό το πρόβλημα είναι πολύ δύσκολο να το αντιληφθείς στην αρχή του! Είμαστε όμως πολύ τυχεροί γιατί υπάρχουν θεραπείες που βελτιώνουν αλλά και προϊόντα που καλύπτουν! Μην σταματάτε τις θεραπείες που σας δίνει ο γιατρός της εμπιστοσύνης σας γιατί η επιστήμη προχωράει κ πολύ σύντομα μπορεί να βρεθεί κ η λύση!

Αυτό ακριβώς αφορά κ το συγκεκριμένο ποστ μου. Αντιμετωπίζω χρόνια το πρόβλημα της ανδρογενετικής αλωπεκείας κ το πολεμώ με όλα μου τα όπλα! Έχω επιλέξει παρόλη τη στασιμότητα της ανάπτυξης των φαρμάκων κ των θεραπειών, να παραμένω σε στενή επαφή με τον δερματολόγο μου για να με παρακολουθεί κ για να ενημερώνομαι! Έχω ενημερωθεί λοιπόν ότι έχουν βγει κάποιες νέες θεραπείες με πολύ θετικά αποτελέσματα. Αυτά τα φάρμακα έρχονται από την Αμερική ωστόσο λόγω της κατάστασης του τραπεζικού συστήματος στην χώρα μας , ενώ ήταν να έρθουν τον Σεπτέμβρη, προβλέπεται να έρθουν σε κανά 6μηνο περίπου και αν.... Το ζήτημα είναι πως θα ήθελα πολύ να τα δοκιμάσω, και έχω πολλούς γνωστούς στο εξωτρικό που θα μπορούσαν να το προμηθευτούν για εμένα. Θα ήθελα απλώς να ρωτήσω εάν γνωρίζει κάποιος από εδώ την ονομασία των φαρμάκων αυτών ή έστω την δραστική τους ουσία..ώστε να μπορέσω να ψάξω καλύτερα. Θα εκτιμούσα πολύ την οποιαδήποτε βοήθεια. Έπιπλέον απολογούμαι εάν αυτό το θέμα έχει ξανασυζητηθεί στο παρελθόν , αλλά επειδή είστε πολύ προχωρημένοι δεν μπορούσα να παρακολουθήσω τις συζητήσεις σας! κ πάλι ευχαριστώ!

Εύχομαι σε όλους να θεραπέυσουμετο πρόβλημά μας κ να καταφέρουμε να σταματήσουμε να βλέπουμε την ζωή μέσα από τις τρίχες μας!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

poseidonas77

Well-Known Member
??? εισαι σιγουρη??? προς το παρον 2 φαρμακα καταπολεμουν αποδεδειγμενα την αα ..η μινοξ και η φιναστεριδη...εαν υπηρχε κατι καινουργιο θα ανοιγαμε σαμπανιες στο φορουμ...
καλο κουραγιο και σε σενα....:)
 

gatsby

Member
Eίμαι απολύτως βεβαία. έχω επιβεβαιώσει την είδηση από 2 δερματολόγους , κ μάλιστα η γιατρός που με παρακολουθεί έκανε κ δηλώσεις στις ειδήσεις μεγάλου καναλιού. Εννοείται ρωτήστε κ εσείς αν θέλετε για επιβεβαίωση τους γιατρούς σας. Σε ότι αφορά την δραστική ουσία ρώτησα εδώ, με σκοπό να μην φανώ τελείως τρελή στην γιατρό μου! αλλά αφού κανείς δεν ξέρει θα την ρωτήσω στο επόμενο ραντεβού κ θα ενημερώσω κ εσάς!
 
συγνωμη , η γιατρος σου σε παρακολουθει ξερει το φαρμακο δεν στο εχει πει και φοβασαι να την ρωτησεις μη φανεις τρελη !
εχει κανει και δηλωσεις κι ολας για το φαρμακο !!!!
τι δολωμα βαζεις .....
 

poseidonas77

Well-Known Member
παντως εαν μαθεις κατι ενημερωσε..εκτος εαν ενοωουν την ντουνταστεριδη που αναμενεται να παρει εγκριση για αα
 

aeratos28

Just aeratos
αυτά άμα ακούω γίνομαι επιθετικός!! φάρμακο από την Αμερική! και δεν το έχουμε ακούσει..θα ρωτήσεις τη δερματολόγο σου που βγηκε στην τηλεοραση και ενημερωσε την Ελλαδα..και θα μας το πεις αφου δεν το ξέρουμε..μάλιστα.! τι να πω τώρα?? όχι να μου πείτε την αλήθεια τώρα φταιω που γίνομαι κακός ώρες ώρες??
 

tasos33

Well-Known Member
αερατε τωρα πρεπει να χωσεις.. εδω ειναι ευκαιρια. .ολο αυτο μου θυμιζει ένα θειο απο αμερικη που πέθανε κ μου αφησε κληρονομιά αλλα δε ξερω τι μου αφησε και δε ρωταω τον συμβολαιογραφο τι κληρονομησα γιατι λεω...δε γ@μι$ται σε καμια δεκαρια χρονια που δε θα χει μεινει τριχα ας μαθω τι αφησε ο μπάρμπας...
κατι μου λεει οτι θα μας σκασουνε κανα θαυματουργο ματζουνακι απο χολιγουντ που το βαζουν οι σταρ και θα χει καμια 200αρια ευρω
 

pithikas

Well-Known Member
Παρακολουθω μετα μανιας το τι βγαινει απο εξωτερικο σε φαρμακα και σε διαβεβαιωνω πως δεν υπαρχει κατι σοβαρο που να κυκλοφορει η προκειται να κυκλοφορησει αμεσα. Νομιζω οτι σου λεει, επιεικως, αηδιες η γιατρος.
Τωρα αν προκειται για κανα μαντζουνι κορεατικο κλπ μη μπεις καν στον κοπο, προσωπικη μου γνωμη.
 

mike29

Active Member
Καλα στο ιντερνετ και σε αλλα φορουμ αν εβγαιναν τοσο καλα φαρμακα η καλυτερα σε αποδοση απο μινοξ φινα δεν θα γινοταν ενας χαμος μεχρι τωρα μετα απο τοσους μηνες??τοσοι και τοσοι τα ψαχνουν αυτα!!τετοια νεα ματζουνια εκτος απο αμερικη πες στην δερματολογο σου εχουν παντου!!λεφτα να εχεις και απο ματζουνια να φανε και οι κοτες!!
Αυτά τα φάρμακα έρχονται από την Αμερική
καλα ποσα νεα ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΑ φαρμακα πες στην δερματολογο σου εχουν βγει?τα περιμενω πως και πως!!χαχαχα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
το μονο φαρμακο που ειναι στα σκαρια απο αμερικη ειναι το setipiprant.δεν νομίζω να υπάρχει κάτι πιο καινουριο
 

poseidonas77

Well-Known Member
κανεις δε ξερει καπα ποσο θα βγει η τιμη...
εχουν αρχισει τα παπαγαλακια στα ξενα φορουμ και θαβουν το φαρμακο χωρις ακομα να εχει ξεκινησει η κυθερα τα επισημα τεστ...κατηγορουν τον κωτσαρελη οτι ειναι απατεωνας και οτι υποσχεθηκε την θεραπεια και δεν την εδωσε ακομα λες και ειναι θεος να μοιραζει μαλια δεξια και αριστερα....
η εταιρια ηταν σαφης....το φαρμακο θα βγει για προληψη....δεν θα βγαζει μαλια....υπαρχει ηχητικο ντοκουμεντο απο εκπροσωπο της εταιριας που ειναι σαφεστατος...ακομα και ο κωτσαρελης σε ερωτηση εαν η θεωρια του οδηγησει σε επανεκφυση ειπε οτι δεν ξερει...
υπαρχουν αναφορες απο μελη του γερμανικου φορουμ που αγορασαν απο αλλη πηγη setipiprant
και οχι απο εναν συγκεκριμενο κινεζο που εχει κατηγορηθει πολλες φορες για προβληματα στη καθαροτητα των φαρμακων και οι γερμανοι σταματησαν την φινα και την ντουντα και ειναι μονο με το seti...
εγω ειμαι αισιοδοξος..το φαρμακο θα βγει...θα ηταν εντελως ηληθιοι να περασουν το κατωφλι του fda
χωρις να ειναι αρκετα σιγουροι οτι δουλευει...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
κανεις δε ξερει καπα ποσο θα βγει η τιμη...
εχουν αρχισει τα παπαγαλακια στα ξενα φορουμ και θαβουν το φαρμακο χωρις ακομα να εχει ξεκινησει η κυθερα τα επισημα τεστ...κατηγορουν τον κωτσαρελη οτι ειναι απατεωνας και οτι υποσχεθηκε την θεραπεια και δεν την εδωσε ακομα λες και ειναι θεος να μοιραζει μαλια δεξια και αριστερα....
η εταιρια ηταν σαφης....το φαρμακο θα βγει για προληψη....δεν θα βγαζει μαλια....υπαρχει ηχητικο ντοκουμεντο απο εκπροσωπο της εταιριας που ειναι σαφεστατος...ακομα και ο κωτσαρελης σε ερωτηση εαν η θεωρια του οδηγησει σε επανεκφυση ειπε οτι δεν ξερει...
υπαρχουν αναφορες απο μελη του γερμανικου φορουμ που αγορασαν απο αλλη πηγη setipiprant
και οχι απο εναν συγκεκριμενο κινεζο που εχει κατηγορηθει πολλες φορες για προβληματα στη καθαροτητα των φαρμακων και οι γερμανοι σταματησαν την φινα και την ντουντα και ειναι μονο με το seti...
εγω ειμαι αισιοδοξος..το φαρμακο θα βγει...θα ηταν εντελως ηληθιοι να περασουν το κατωφλι του fda
χωρις να ειναι αρκετα σιγουροι οτι δουλευει...
συμφωνα με αυτο http://www.hairlossgr.com/threads/p...-πως-τις-ρυθμίζουμε.10407/page-27#post-155966 η dht μετατρεπεται σε pgd2 και η pgd2 ριχνει το μαλλι και οχι η dht.
η φιναστεριδη δουλευει στο μαλλι επειδη μαζι με dht ριχνει και την pgd2 απο την στιγμη που το ενα μετατρεπεται στο αλλο.
το setipiprant θα κανει την δουλεια της φιναστεριδης λενε τα στρα:rolleyes:
 

poseidonas77

Well-Known Member
ετσι ακριβως...
μαλια μονο με τα βλαστοκυταρα η εαν καποτε ξεκινησουν οι γονιδιακες θεραπειες(του αγιου κουκου ανημερα δηλαδη)
 

mikegad

Well-Known Member
Αυτό το θέμα μου θύμισε το πρώτο δερματολόγο που είχα πάει πριν 13-14χρόνια

Μου λέει μην αγχώνεσαι τώρα όπου να ναι θα βγάλουν ένα χάπι οι αμερικάνοι που θα βγάζεις μαλλιά...

Τελικά μου με εξέτασε κανα 5λέπτο με ενα φακό μου έγραψε κάτι κορτιζόνες αν θυμάμε καλά......πεταμένα λεφτά

Ακόμα τους Αμερικάνους περιμένω χαχαχαχαχα
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Αυτό το θέμα μου θύμισε το πρώτο δερματολόγο που είχα πάει πριν 13-14χρόνια

Μου λέει μην αγχώνεσαι τώρα όπου να ναι θα βγάλουν ένα χάπι οι αμερικάνοι που θα βγάζεις μαλλιά...

Τελικά μου με εξέτασε κανα 5λέπτο με ενα φακό μου έγραψε κάτι κορτιζόνες αν θυμάμε καλά......πεταμένα λεφτά

Ακόμα τους Αμερικάνους περιμένω χαχαχαχαχα
το φαρμακο που ελεγε ηταν το proscar:p
 
Μπλουζα