Τριχοπτωση αραιωση και ψυχολογια!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Hopefull

New Member
Απ: Τριχοπτωση αραιωση και ψυχολογια!

κοιτα nomoreloss παντω για μενα που τα ξυρισα και εχει συνηθισει το ματι τη νεα εικονα τωρα πλεον δε τα βλεπω μαυρα τα πραγματα, αμα τα αφηνω λιγο ξενερωνω που τα βλεπω πως ειναι αλλα με το που τα ξαναξυριζω και βλεπω το κεφαλι μου ετσι smooth και καθαρο γουσταρω. Μεχρι να το συνηθισω ηταν το δυσκολο....αν νομιζα οτι οι μεταμοσχευσεις ειναι η λυση θα το χα κανει.

αν βγει κανει καλο breakthrough drug η θεραπεια, που δεν εχει σχεση και δε στηριζεται στα αντιανδρογονα ειμαι μεσα lol
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Τριχοπτωση αραιωση και ψυχολογια!

εγω παιδια δεν ειχα προβλημα μετα το 1 χρονο big 3 ειμουνα αρχηγοπουλο ειχα σταματημα τριχοπτωσης και σημαντικο regrowth τωρα ομως μπαινοντας στο 3 χρονο θεραπειας εχω χασει μαλλια μπροστα. vertex και crown δεν εχω προβλημα αλλα μπροστα ειναι ολη η μοστρα εντωμεταξυ αυτη η αλλαγη προς το καλυτερο του μαλλιου ειχε φερει στη ζωη μου καποιες αλλαγες οπως καλη ψυχολογια και καποιες κοπελες που πιο παλια δε θα πλησιαζα καν
τωρα ομως αυτο το καιρο μαυτη τη hairline οσο κιαν ακουγεται αστειο εχω γνωρισει μια παρα πολυ καλη και ομορφη κοπελα αλλα δεν κανω κατι γιατι η ψυχολογια μου ειναι στο ναδιρ δυστηχως και εχω τρελαθει εντωμεταξυ λεφτα δε παιζουν ακομα για μεταμοσχευση
 

gothmog

New Member
Απ: Τριχοπτωση αραιωση και ψυχολογια!

Georgex6 είπε:
εγω παιδια δεν ειχα προβλημα μετα το 1 χρονο big 3 ειμουνα αρχηγοπουλο ειχα σταματημα τριχοπτωσης και σημαντικο regrowth τωρα ομως μπαινοντας στο 3 χρονο θεραπειας εχω χασει μαλλια μπροστα. vertex και crown δεν εχω προβλημα αλλα μπροστα ειναι ολη η μοστρα εντωμεταξυ αυτη η αλλαγη προς το καλυτερο του μαλλιου ειχε φερει στη ζωη μου καποιες αλλαγες οπως καλη ψυχολογια και καποιες κοπελες που πιο παλια δε θα πλησιαζα καν
τωρα ομως αυτο το καιρο μαυτη τη hairline οσο κιαν ακουγεται αστειο εχω γνωρισει μια παρα πολυ καλη και ομορφη κοπελα αλλα δεν κανω κατι γιατι η ψυχολογια μου ειναι στο ναδιρ δυστηχως και εχω τρελαθει εντωμεταξυ λεφτα δε παιζουν ακομα για μεταμοσχευση

Σε βρίσκω πολύ υπερβολικό. Το ότι απασχολεί έσενα πως σου έχουν πέσει τρίχες μπροστά δεν σημαίνει πως απασχολεί και τους άλλους ή το έχουν προσέξει. Μην σε νοιάζει, αν σε κάιει τόσο κάνε καμιά πατέντα με το μαλλί να είναι προς τα κάτω για να κρύβει το κενό στους κροτάφους και όρμα. :p
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Τριχοπτωση αραιωση και ψυχολογια!

gothmog είπε:
[quote author=Georgex6 link=topic=154.msg23226#msg23226 date=1263169530]
εγω παιδια δεν ειχα προβλημα μετα το 1 χρονο big 3 ειμουνα αρχηγοπουλο ειχα σταματημα τριχοπτωσης και σημαντικο regrowth τωρα ομως μπαινοντας στο 3 χρονο θεραπειας εχω χασει μαλλια μπροστα. vertex και crown δεν εχω προβλημα αλλα μπροστα ειναι ολη η μοστρα εντωμεταξυ αυτη η αλλαγη προς το καλυτερο του μαλλιου ειχε φερει στη ζωη μου καποιες αλλαγες οπως καλη ψυχολογια και καποιες κοπελες που πιο παλια δε θα πλησιαζα καν
τωρα ομως αυτο το καιρο μαυτη τη hairline οσο κιαν ακουγεται αστειο εχω γνωρισει μια παρα πολυ καλη και ομορφη κοπελα αλλα δεν κανω κατι γιατι η ψυχολογια μου ειναι στο ναδιρ δυστηχως και εχω τρελαθει εντωμεταξυ λεφτα δε παιζουν ακομα για μεταμοσχευση

Σε βρίσκω πολύ υπερβολικό. Το ότι απασχολεί έσενα πως σου έχουν πέσει τρίχες μπροστά δεν σημαίνει πως απασχολεί και τους άλλους ή το έχουν προσέξει. Μην σε νοιάζει, αν σε κάιει τόσο κάνε καμιά πατέντα με το μαλλί να είναι προς τα κάτω για να κρύβει το κενό στους κροτάφους και όρμα. :p
[/quote]thanks φιλε μ ειμαι λιγο down αυτο το καιρο οσο ναναι επηρεαζει και το μαλλι
θα ορμηξω συντομα και η θα ησυχάσω η θα φυγω για βανκουβερ-λαρνακα lol
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Τριχοπτωση αραιωση και ψυχολογια!

magic810 είπε:
george τι εννοεις στο 3ο χρονο θεραπειας χαθηκε το αποτελεσμα?
Δεν ειπα αυτο φιλε μου απλα οι ηδη προβληματικοι κροταφοι ανοιξαν περισσοτερο και πιστευω οτι πριν απο 1 χρονο ειμουν σε καλυτερη φαση μπορει να οφειλεται στους κροταφους-hairline
ειπα vertex και crown ειμαι ενταξει
υ.γ. τους κροταφους δε τους ειχα προλαβει λογω οτι ξεκινησα φινα στα 24 25, παρολαυτα ειχα σημαντικο regrowth και στη hairline (οχι κροταφοι).τεσπα θα προσθεσω μερικα αλλα προιοντα οπως folliplus και adistem cream και ο θεος βοηθος μεχρι να μαζεψω λιγα λεφτα για να φυγω
υ.γ.2 ο δερματολογος που παω μου ειπε οτι μπροστα παιρνω μονο μεταμοσχευση και μου προτεινε να μου κανει ο ιδιος με τη μεθοδο strip, 1000 grafts 3000 ευρω hairline, μου εξηγησε κιολας ,θα μ κανε μια τομη 1,5χιλ ,μπροστα θα μπαιναν τα μονα ,πισω διτριχα και ούτω καθεξης και επειδη λεει εχω καλη δοτρια θα ειχα και 5 ,6τριχα και διπλα. με Trichophytic Closure
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Τριχοπτωση αραιωση και ψυχολογια!

Georgex6 είπε:
[quote author=gothmog link=topic=154.msg23228#msg23228 date=1263170587]
[quote author=Georgex6 link=topic=154.msg23226#msg23226 date=1263169530]
εγω παιδια δεν ειχα προβλημα μετα το 1 χρονο big 3 ειμουνα αρχηγοπουλο ειχα σταματημα τριχοπτωσης και σημαντικο regrowth τωρα ομως μπαινοντας στο 3 χρονο θεραπειας εχω χασει μαλλια μπροστα. vertex και crown δεν εχω προβλημα αλλα μπροστα ειναι ολη η μοστρα εντωμεταξυ αυτη η αλλαγη προς το καλυτερο του μαλλιου ειχε φερει στη ζωη μου καποιες αλλαγες οπως καλη ψυχολογια και καποιες κοπελες που πιο παλια δε θα πλησιαζα καν
τωρα ομως αυτο το καιρο μαυτη τη hairline οσο κιαν ακουγεται αστειο εχω γνωρισει μια παρα πολυ καλη και ομορφη κοπελα αλλα δεν κανω κατι γιατι η ψυχολογια μου ειναι στο ναδιρ δυστηχως και εχω τρελαθει εντωμεταξυ λεφτα δε παιζουν ακομα για μεταμοσχευση

Σε βρίσκω πολύ υπερβολικό. Το ότι απασχολεί έσενα πως σου έχουν πέσει τρίχες μπροστά δεν σημαίνει πως απασχολεί και τους άλλους ή το έχουν προσέξει. Μην σε νοιάζει, αν σε κάιει τόσο κάνε καμιά πατέντα με το μαλλί να είναι προς τα κάτω για να κρύβει το κενό στους κροτάφους και όρμα. :p
[/quote]thanks φιλε μ ειμαι λιγο down αυτο το καιρο οσο ναναι επηρεαζει και το μαλλι
θα ορμηξω συντομα και η θα ησυχάσω η θα φυγω για βανκουβερ-λαρνακα lol
[/quote]τελικα παιδια ορμησα και εσπασα τα μουτρα μου η γκομενα με βλεπει φιλικα :worshipper το ειδαμε κι αυτο πιο πριν δε θα με πειραζε τωρα με το προβλημα των μαλλιων ηταν σα να μου εδωσε μια μπουνια στην αυτοπεποιθηση το μονο που θα μου εφτιαχνε τη διαθεση θα ηταν μια μεγαλη αλλαγη ψαχνιμαι σοβαρα για δανειο να τη κανω τη ριμαδα που θα παει δε με ενδιαφερουν ουε αμαξια ουτε τπτ
 

NoMoreLoss

New Member
Απ: Τριχοπτωση αραιωση και ψυχολογια!

δεν σε βλέπει φιλικά ρε man αυτά είναι μαλακίες γυναικών χυλόπιτα έφαγες.. αλλα και τι έγινε? έχω περάσει τα ίδια καμιά 3 φορές :D στα @@ σου συνέχισε και τράβα αλλού και μην πάρεις δάνειο για εμφύτευση γιατί είναι πολλά τα λεφτά, δουλεψε να μαζέψεις ένα ποσό πρώτα να μην ζοριστείς και οικονομικά είσαι ήδη φορτισμένος αισθηματικά. να έχεις ΥΠΟΜΟΝΗ και όλα τα καλά θα έρθουν μόνα τους.
 

xk

Active Member
Απ: Τριχοπτωση αραιωση και ψυχολογια!

πάντως ρε σεις εχω να κανω μια παρατηρηση.ας παρουμε παραδειγμα τον καπουτζίδη πως τον λενε(απο το παραπεντε)...μια χαρα τυπος εμφανησιακα,τον εβλεπες στη σειρα με την αραιωση και ουτε που εδινες σημασια.ειπε κανεις απο σας ''α πως ειναι έτσι,δεν εχει hairline''?

πήγε λοιπον ο τυπος κι εφτιαξε την hairline του,τον βλέπω στα διαφημιστικά του 20 χρονια mega και λεω τι καταλαβε τώρα?παιζει αν ημουν γκομενα να με πειραζε κιολας που κανε τέτοια κίνηση.πως έχει τυχει πολλες φορες να πουμε ''πω πολυ ομορφη αυτη αλλα σαν barbie ειναι''...ετσι και ο καπουτζιδης τωρα μου κανει σαν ton ken

barbie-and-ken.jpg


βλέπε και τον jude law,τι να του πεις ρε γμτ?βάλε ψηφοφορια στις γκομενες βάλε όλους τους αντρες μοντελα με το τιγκα μαλλί και βάλε και τον law να δεις πόσες γκομενες θα ψηφισουν υπέρ του

απο τη μια καταλαβαινω την αναγκη πολλών για εμφυτευση απο την αλλη είμαστε αυτοι που είμαστε..εμενα η κοπελα μου δεν θα θελα ΠΟΤΕ να κανει προσθετική στηθους για παραδειγμα...προτιμω πλάκα παρα να ξερω ότι εχει κατι ψευτικο πάνω της.

οπότε προσωπικά κανω 5 πραγματακια για να φροντιζω το όποιο υπαρχον μαλλί(οχι υπερβολες) κ φροντιζω να βελτιωνω αλλους τομεις(πχ ειναι απιστευτη η ευφορια που νιωθεις όταν εισαι καλά γυμνασμενος,ξεχνας τα παντα)


''Hair loss is God's way of telling me I'm human..'' Bruce willis


bruce-willis.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

NoMoreLoss

New Member
Απ: Τριχοπτωση αραιωση και ψυχολογια!

genesis είπε:
[quote author=NoMoreLoss link=topic=154.msg24012#msg24012 date=1264108631]
έχω περάσει τα ίδια καμιά 3 φορές

3 φορές??? μαγκα εγώ πανω από 20...πρέπει να μιλήσουμε εμείς φιλαρακι...κάτι ξέρεις εσύ :worshipper... :D
[/quote]

;D
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Τριχοπτωση αραιωση και ψυχολογια!

xk είπε:
βλέπε και τον jude law,τι να του πεις ρε γμτ?βάλε ψηφοφορια στις γκομενες βάλε όλους τους αντρες μοντελα με το τιγκα μαλλί και βάλε και τον law να δεις πόσες γκομενες θα ψηφισουν υπέρ του

εμενα η κοπελα μου δεν θα θελα ΠΟΤΕ να κανει προσθετική στηθους για παραδειγμα...προτιμω πλάκα παρα να ξερω ότι εχει κατι ψευτικο πάνω της.

οπότε προσωπικά κανω 5 πραγματακια για να φροντιζω το όποιο υπαρχον μαλλί(οχι υπερβολες) κ φροντιζω να βελτιωνω αλλους τομεις(πχ ειναι απιστευτη η ευφορια που νιωθεις όταν εισαι καλά γυμνασμενος,ξεχνας τα παντα)

Να σου πω εγω την γνωμη μου τωρα??? ο τζουν λο οποιες γκομενες ριχνει τις ριχνει επιδη εχει μια φημη στο χολιγουντ και επειδη εχει φραγκα ειναι ηθοποιος κτλ κτλ.....Επισης δεν ειναι καραφλος ειναι nw2-3 δεν μπορεις να τον πεισ καραφλα.....αλλα οπως και να εχει.....αυτο δε μου λεει κατι......απλα μου δημιουργει την εντυπωση οτι προσπαθεις να πεισεις τον εαυτο σου οτι η καραφλα δεν παιζει ρολο.....αλλα παιζει....και πολυ μεγαλο μαλιστα!!!!!

Το να κανεις εμφυτευση δε σημαινει οτι εχεις κατι ψευτικο πανω σου.......οτι ειχες πριν εχεις και μετα....μονο που περνεις μια τριχα απο πισω που εχεις χιλιαδες και την βαζεις μπροστα να δειξει πιο ωραια το προσωπο σου......δικια σου ηταν και πριν δικια σου και μετα η τριχα......

Και τελος αυτο που λες για το γυμναστηριο ισχυει.....νιωθεις πολυ ωραια οταν πας γυμναστηριο.....πηγαινα δυομησι χρονια συνεχομενα και ημουν φυτιλια ως το καλοκαιρι αλλα και παλι.....η τριχοπτωση ειναι τριχοπτωση...δεν ξεχνιεται φιλε......
και καθε φορα που θα θες να προσεγγισεις μια γκομενα θα το χεις στο μυαλο σου αυτο......και καθε φορα θα σου κοβει λιγο την φορα......μη κρυβομαστε πισω απ το δαχτυλο μας.......και εγω τριχοπτωση εχω......δε στην λεω σε κατι απ αυτα που ειπες.......
απλα θες να δειξεις οτι ενταξει δεν εγινε και τιποτα κτλ κτλ......αλλα δεν ειναι ετσι.....η αληθεια ειναι οτι το μαλλια σου αλλαζει ολ την εικονα και μαλιστα προς το χειροτερο.....και σε κανει πολλες φορες να νιωθεις αβολα και και μειονεκτηκα ετσι ειναι τα πραγματα ειτε μας αρεσει ειτε οχι........
 
Απ: Τριχοπτωση αραιωση και ψυχολογια!

τα παντα ειναι στο μυαλο....εγω εχω φιλους κ μαλιστα παραπανω απο 2 που γενικα στο θεμα με τις γκομενες το ειχαν το θεμα.... ποιο συγκεκριμενα για αυτους στον εναν εχουν αραιωσει αρκετα σε σημειο οπου τα πηρε πολυ κοντα γ να μη φαινεται η αραιωση ο αλλος χανει λιγο σε κροταφους αλλα ειναι σε αρχικο σταδιο...και πραγματικα δεν εχουν χασει ιχνος αυτοπεποιθησης αυτο που θελω να πω ειναι οτι αν ησουν αρχηγος πριν αρχισεις να χανεις μαλλι το ιδιο ισχυει και μετα το θεμα δεν ειναι πως εισαι αλλα πως το βγαζεις και το πλασαρεις...δε σου λεω οτι με την τριχοπτωση δεν αλλαζει η εικονα σου προφανως κ αλλαζει αλλα αν ειναι να βγαινεις και να εισαι σαν κλαμμενο μ***ι δεν εχει κανενα νοημα ...κατσε μεσα...ειναι οπως ενα στυλατο ζευγαρι γυαλια η ενα περιεργο ντυσιμο...δεν σε κανουν τα γυαλια εσυ τα κανεις...και κατι τελευταιο που πηρε το ματι μου διαβαζοντας...καποιοι απο εδω μεσα υποστηριζουν οτι αμα σου πεσουν τα μαλλια δε μπορεις να βρεις γυναικα..ισως ειναι απο τα πιο χαζα πραγματα που εχω διαβασει δεν εχει ερθει κ το τελος του κοσμου μην τα ισοπεδωνετε ολα αμα ειναι δηλαδη ετσι οπως τα λετε εμεις που εχουμε αυτο το "προβλημα" θα επρεπε να βγαινουμε κ να κυκλοφορουμε σε διαφορετικα μαγαζια και να μη εχουμε επαφες με αλλα ατομα...
 

NGL

Member
Απ: Τριχοπτωση αραιωση και ψυχολογια!

xk είπε:
απο τη μια καταλαβαινω την αναγκη πολλών για εμφυτευση απο την αλλη είμαστε αυτοι που είμαστε..εμενα η κοπελα μου δεν θα θελα ΠΟΤΕ να κανει προσθετική στηθους για παραδειγμα...προτιμω πλάκα παρα να ξερω ότι εχει κατι ψευτικο πάνω της.

δεν ειναι το ιδιο ρε φιλε...
αλλο η σιλικονη,κι αλλο τα μαλλια τα δικα σου....
 

geofish

New Member
Απ: Τριχοπτωση αραιωση και ψυχολογια!

Georgex6 είπε:
τη διαθεση θα ηταν μια μεγαλη αλλαγη ψαχνιμαι σοβαρα για δανειο να τη κανω τη ριμαδα που θα παει δε με ενδιαφερουν ουε αμαξια ουτε τπτ

Αχ, τι μου θύμησες τώρα. Τότε στα νιάτα μου που έλεγα και εγώ << καλύτερα φτωχός και μαλλίας παρά λεφτάς και φαλακρός>>
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Τριχοπτωση αραιωση και ψυχολογια!

ευχαριστω παιδια για τα καλα λογια
@nomoreloss με τη συγκεκριμενη γκομενα εκανα μλκ γιατι νταλαβεριζομαι τοσο καιρο και δεν εκανα κινηση, βασικα φιλικα με εβλεπε λεει απο την αρχη και να φανταστειτε επειδη καναμε πολυ παρεα μου λεει οτι θελει να συνεχισει να χει επαφες με τους κολητους μου (κατι βεβαια που δε θα γινει)
1) συμφωνω με το πανο για μενα το μαλλι μου φτιαχνει τη διαθεση προς το καλο η το κακο
2)μπορει οντως το ακυρο απο τη συγκεκριμενη να το εφαγα για πολλους και διαφορους λογους
το θεμα ειναι οτι κοιταω φωτο απο περσι το πασχα και βλεπω οτι το μαλλι μου ηταν σε καλυτερη κατασταση απο τι ειναι τωρα και λεω ρε γαμωτο με προδωσαν τα φαρμακα τι γινεται κατι δε παει καλα.γενικα εχω πεισθει οτι τα φαρμακα δε κανουν τπτ μπροστα
 

xk

Active Member
Απ: Τριχοπτωση αραιωση και ψυχολογια!

panos1982 είπε:
Να σου πω εγω την γνωμη μου τωρα??? ο τζουν λο οποιες γκομενες ριχνει τις ριχνει επιδη εχει μια φημη στο χολιγουντ και επειδη εχει φραγκα ειναι ηθοποιος κτλ κτλ.....Επισης δεν ειναι καραφλος ειναι nw2-3 δεν μπορεις να τον πεισ καραφλα.....αλλα οπως και να εχει.....αυτο δε μου λεει κατι......απλα μου δημιουργει την εντυπωση οτι προσπαθεις να πεισεις τον εαυτο σου οτι η καραφλα δεν παιζει ρολο.....αλλα παιζει....και πολυ μεγαλο μαλιστα!!!!!

Το να κανεις εμφυτευση δε σημαινει οτι εχεις κατι ψευτικο πανω σου.......οτι ειχες πριν εχεις και μετα....μονο που περνεις μια τριχα απο πισω που εχεις χιλιαδες και την βαζεις μπροστα να δειξει πιο ωραια το προσωπο σου......δικια σου ηταν και πριν δικια σου και μετα η τριχα......

Και τελος αυτο που λες για το γυμναστηριο ισχυει.....νιωθεις πολυ ωραια οταν πας γυμναστηριο.....πηγαινα δυομησι χρονια συνεχομενα και ημουν φυτιλια ως το καλοκαιρι αλλα και παλι.....η τριχοπτωση ειναι τριχοπτωση...δεν ξεχνιεται φιλε......
και καθε φορα που θα θες να προσεγγισεις μια γκομενα θα το χεις στο μυαλο σου αυτο......και καθε φορα θα σου κοβει λιγο την φορα......μη κρυβομαστε πισω απ το δαχτυλο μας.......και εγω τριχοπτωση εχω......δε στην λεω σε κατι απ αυτα που ειπες.......
απλα θες να δειξεις οτι ενταξει δεν εγινε και τιποτα κτλ κτλ......αλλα δεν ειναι ετσι.....η αληθεια ειναι οτι το μαλλια σου αλλαζει ολ την εικονα και μαλιστα προς το χειροτερο.....και σε κανει πολλες φορες να νιωθεις αβολα και και μειονεκτηκα ετσι ειναι τα πραγματα ειτε μας αρεσει ειτε οχι........

συμφωνω.

το να ξαναγεμίσω με τίγκα μαλλιά θα με κάνει χαρούμενο ναι το παραδέχομαι.Αλλα δε θ αλλάξει τιποτα ουσιαστικό στη ζωη μου...τι θες γνωμες απο κοσμο?ήμουν 17 ειχα αλογοουρα...ο μισος κοσμος μου ελεγε εισαι γαμάτος σου παει ο αλλος μισος εισαι σαν αδερφη,κουρεψου ή εισαι σα ρεμάλι....
περσυ(στα 25) και με νοργουοντ 3 ξυριζω όλο το κεφαλι...άλλος άνθρωπος εμφανησιακα...οι μισοι μου λεγανε γαματο σου παει,εισαι ωραιος κτλ οι άλλοι μισοι είσαι σα γλόμπος...

ε λοιπον καταλαβα ότι όσο ασχολουμαι συνεχεια με τριχες τόσο ο κόσμος σχολιάζει τις τριχες μου.διαισθάνεται ότι εχω προβλημα ψυχολογικο μ αυτο και η θελει να με καλοπιασει ή να με κοροϊδεψει.

εχω τώρα 1 χρονο,τα αφηνω να πάρουν το νορμαλ σχημα τους(λίγο κοντα),εχω βγαλει απ το μυαλο μου την αραιωση(απλά τα φροντιζω λιγο περισσοτερο απο πριν,λουσιμο καθε μερα κτλ) και ξαφνικά ασχολειται ο κοσμος με το τι κάνω εγω σα χρηστος,τι ρολο βαραω,τι θελω σ αυτο τον κόσμο,γιατί ηρθα... :D

ο georgehairs νομίζω τα είπε καλύτερα απο μενα.. :)
 

genesis

New Member
Απ: Τριχοπτωση αραιωση και ψυχολογια!

xk είπε:
ε λοιπον καταλαβα ότι όσο ασχολουμαι συνεχεια με τριχες τόσο ο κόσμος σχολιάζει τις τριχες μου.διαισθάνεται ότι εχω προβλημα ψυχολογικο μ αυτο και η θελει να με καλοπιασει ή να με κοροϊδεψει.

φίλε...είσαι έτη φωτός μπροστά... η επιστήμη της ψυχολογίας για να το ανακαλυψει αυτο ξαναηρθε η εποχη των παγετωνων...μεγαλη κουβεντα μάγκα... και το θεμα δεν ειναι να το καταλαβουμε... οι περισσοτεροι απο εμας το γνωριζουμε υπο/ημισυνειδητα. το θεμα είναι να το κάνουμε λέξεις, να το εκφράσουμε, να το διαπυστώσουμε με όλες τις αισθήσεις μας και να το κάνουμε πράξη... :)
 
Απ: Τριχοπτωση αραιωση και ψυχολογια!

xk είπε:
[quote author=panos1982 link=topic=154.msg24022#msg24022 date=1264119905]

Να σου πω εγω την γνωμη μου τωρα??? ο τζουν λο οποιες γκομενες ριχνει τις ριχνει επιδη εχει μια φημη στο χολιγουντ και επειδη εχει φραγκα ειναι ηθοποιος κτλ κτλ.....Επισης δεν ειναι καραφλος ειναι nw2-3 δεν μπορεις να τον πεισ καραφλα.....αλλα οπως και να εχει.....αυτο δε μου λεει κατι......απλα μου δημιουργει την εντυπωση οτι προσπαθεις να πεισεις τον εαυτο σου οτι η καραφλα δεν παιζει ρολο.....αλλα παιζει....και πολυ μεγαλο μαλιστα!!!!!

Το να κανεις εμφυτευση δε σημαινει οτι εχεις κατι ψευτικο πανω σου.......οτι ειχες πριν εχεις και μετα....μονο που περνεις μια τριχα απο πισω που εχεις χιλιαδες και την βαζεις μπροστα να δειξει πιο ωραια το προσωπο σου......δικια σου ηταν και πριν δικια σου και μετα η τριχα......

Και τελος αυτο που λες για το γυμναστηριο ισχυει.....νιωθεις πολυ ωραια οταν πας γυμναστηριο.....πηγαινα δυομησι χρονια συνεχομενα και ημουν φυτιλια ως το καλοκαιρι αλλα και παλι.....η τριχοπτωση ειναι τριχοπτωση...δεν ξεχνιεται φιλε......
και καθε φορα που θα θες να προσεγγισεις μια γκομενα θα το χεις στο μυαλο σου αυτο......και καθε φορα θα σου κοβει λιγο την φορα......μη κρυβομαστε πισω απ το δαχτυλο μας.......και εγω τριχοπτωση εχω......δε στην λεω σε κατι απ αυτα που ειπες.......
απλα θες να δειξεις οτι ενταξει δεν εγινε και τιποτα κτλ κτλ......αλλα δεν ειναι ετσι.....η αληθεια ειναι οτι το μαλλια σου αλλαζει ολ την εικονα και μαλιστα προς το χειροτερο.....και σε κανει πολλες φορες να νιωθεις αβολα και και μειονεκτηκα ετσι ειναι τα πραγματα ειτε μας αρεσει ειτε οχι........

συμφωνω.

το να ξαναγεμίσω με τίγκα μαλλιά θα με κάνει χαρούμενο ναι το παραδέχομαι.Αλλα δε θ αλλάξει τιποτα ουσιαστικό στη ζωη μου...τι θες γνωμες απο κοσμο?ήμουν 17 ειχα αλογοουρα...ο μισος κοσμος μου ελεγε εισαι γαμάτος σου παει ο αλλος μισος εισαι σαν αδερφη,κουρεψου ή εισαι σα ρεμάλι....
περσυ(στα 25) και με νοργουοντ 3 ξυριζω όλο το κεφαλι...άλλος άνθρωπος εμφανησιακα...οι μισοι μου λεγανε γαματο σου παει,εισαι ωραιος κτλ οι άλλοι μισοι είσαι σα γλόμπος...

ε λοιπον καταλαβα ότι όσο ασχολουμαι συνεχεια με τριχες τόσο ο κόσμος σχολιάζει τις τριχες μου.διαισθάνεται ότι εχω προβλημα ψυχολογικο μ αυτο και η θελει να με καλοπιασει ή να με κοροϊδεψει.

εχω τώρα 1 χρονο,τα αφηνω να πάρουν το νορμαλ σχημα τους(λίγο κοντα),εχω βγαλει απ το μυαλο μου την αραιωση(απλά τα φροντιζω λιγο περισσοτερο απο πριν,λουσιμο καθε μερα κτλ) και ξαφνικά ασχολειται ο κοσμος με το τι κάνω εγω σα χρηστος,τι ρολο βαραω,τι θελω σ αυτο τον κόσμο,γιατί ηρθα... :D

ο georgehairs νομίζω τα είπε καλύτερα απο μενα.. :)
[/quote]

εισαι απολυτος και ετσι πρεπει να σκεφτομαστε....το μεγαλυτερο λαθος ολων ειναι να τους πιανει ητοπαθεια....προφανως και ολοι θα το παρατηρησουν το θεμα ειναι να μη δειχνεις οτι κομπλαρεις...και να το περνας σα να μη σε επηρεαζει...καθιστε και σκεφτειτε...απο το να καθεστε και να μοιρολογατε οτι δε θα βρειτε γυναικες και ολα τα συναφη...προσπεραστε το και διαγραψτε...τρελα ολοι τρελα κ εμεις...ακομα κ καλαμπουρι πλεον κανω εγω...
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα