Πρήξιμο στο στήθος

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

ANAR

Well-Known Member
Απ: Πρήξιμο στο στήθος

Άκης είπε:
[quote author=magic810 link=topic=1552.msg27716#msg27716 date=1267286561]
Anar δυστηχως φιλε μου αν εχεις και προδιαθεση η ντουτα απορροφαται απο τον οργανισμο εστω και τοπικα .....
Αποψη μου ειναι να συνεχισεις μονο με regain χωρις να βαζεις ντουτα μεσα.......η ντουτα θεωρειται πολυ πιο δυνατο φαρμακο απο την φιναστεριδη και σιγουρα οταν την βαζεις τοπικα κατι που δεν εχει αποδειχθει ποτε αν απορροφαται η μεταβολιζεται αμεσως στους θυλακες η υπαρχει και παιρετερω απορροφηση......ωστε να μεταβολιζεται στον οργανισμο σου.....!!!
Εγώ, όταν έκοψα την φινα και είχα "καθαρίσει" για καμιά 15αριά ημέρες, άρχισα να φτιάχνω τοπικό με ντουτα. Όταν έσπαζα τα χάπια της, το "ζουμί" από το 1ο και δοκιμαστικό, έτρεξε στο δάχτυλο. Σχεδόν όλο, μιας και ήταν το 1ο πειραματικό όπως είπα και δεν ήξερα πόσο και τι κλπ.

Ε και εκεί που ήταν όλα νορμαλ από sides τόσες ημέρες κλπ, για καμιά εβδομάδα εμφάνισα τα sides, πρωινές στύσεις κλπ.
Είναι τρομερά δυνατή ουσία, ακόμη και τοπικά.
Αν δείτε το θέμα με το Double A, ο συγγραφέας του βιβλίου ανέφερε ισχυρά sides με την χρήση ενός χαπιού την ημέρα και αναγκάστηκε να μειώσει την δόση.

Τώρα γνώμη μου είναι ότι αν δεν μπει στο αίμα, δεν μπορεί να μπει και στους θύλακες.
[/quote]

Aκη εγω δεν ειχα ΚΑΘΟΛΟΥ παρενέργειες στους 2 μηνες που εβαζα 5 καψακια ντουτα μεσα στο regaine ουτε και με σπιρο που εβαζα για κανα 5μηνο( 20 χαπακια ) Απολύτως ΤΙΠΟΤΑ γιαυτο μου κανει εντυπώσει το ολο σκινικο
Λεω μηπως ηταν γραφτό να γινει ανεξαρτήτου θεραπειας μιας και εχω ξανα αφαιρέσει 2 φορες λοιποματα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vrm

Member
Απ: Πρήξιμο στο στήθος

ANAR είπε:
Aκη εγω δεν ειχα ΚΑΘΟΛΟΥ παρενέργειες στους 2 μηνες που εβαζα 5 καψακια ντουτα μεσα στο regaine ουτε και με σπιρο που εβαζα για κανα 5μηνο( 20 χαπακια ) Απολύτως ΤΙΠΟΤΑ γιαυτο μου κανει εντυπώσει το ολο σκινικο
Λεω μηπως ηταν γραφτό να γινει ανεξαρτήτου θεραπειας μιας και εχω ξανα αφαιρέσει 2 φορες λοιποματα
Αυτό πρέπει να είναι, εκτός κι αν η δουταστερίδη επίσπευσε την εμφάνισης της..
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Πρήξιμο στο στήθος

Εχτες πήγα σε ενδοκρινολόγο και μου έγραψε να κανω εξετασεις αιματος και υπέρηχο
Αντε να δουμε τι θα γινει :chinscratch
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Πρήξιμο στο στήθος

Αυριο θα παω παλι στον γιατρο το πρήξιμο παραμένει και εχω ακομα έντονους πονους :-[
 
Απ: Πρήξιμο στο στήθος

ANAR είπε:
Αυριο θα παω παλι στον γιατρο το πρήξιμο παραμένει και εχω ακομα έντονους πονους :-[
ελπιζω να μην ειναι τπτ...εγω αυτο που εχω να πω ειναι οτι στις 15 μερες ΦΙΝΑ καποιες μερες σα να αισθανομαι οτι εχω φουσκωσει πως να το πω δεν εχω πονο η κατι τετοιο πιο τουμπανο σα να λεμε...
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Πρήξιμο στο στήθος

Μαλλον την Τεταρτη θα με ΞΑΝΑ ανοίξουν :-[ :-[
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Πρήξιμο στο στήθος

Σπύρος είπε:
[quote author=ANAR link=topic=1552.msg28480#msg28480 date=1268063202]
Μαλλον την Τεταρτη θα με ΞΑΝΑ ανοίξουν :-[ :-[
αμάν ρε παιδί... ???
[/quote]

Aστα να πάνε Σπυρο ο γιατρος μου ειπε δυο εκδοχές η δεν το αφαιρέσαμε ολο η ξαναβγηκε( μαλλον το πρωτο παιζει )

Αντε παλι χειρουργειο και δεν την παλεύω καθολου :-[ :-[
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Πρήξιμο στο στήθος

αναρ υπομονη ρε φιλε...αστα σε καταλαβαινω γτ και εγω εχω ταλαιπωρηθει απο τα χειρουργεια τα τελευταια χρονια......
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Απ: Πρήξιμο στο στήθος

Κουράγιο φιλε...όσο για τα φάρμακα, απ'ότι ξέρω μονο η φίνα μπορεί να προκαλέσει γυναικομαστία. Πάντως η γυναικομαστία - αφού αφαιρεθεί με εγχείρηση - δεν ξαναπαρουσιάζεται. Τώρα γιατί πρέπει να ξαναχειρουργηθείς...? Αν κανεις μαμμογραφια θα ξέρεις σίγουρα αν πρόκειται για γμ η όχι.
 
Απ: Πρήξιμο στο στήθος

Trixofilos είπε:
Κουράγιο φιλε...όσο για τα φάρμακα, απ'ότι ξέρω μονο η φίνα μπορεί να προκαλέσει γυναικομαστία. Πάντως η γυναικομαστία - αφού αφαιρεθεί με εγχείρηση - δεν ξαναπαρουσιάζεται. Τώρα γιατί πρέπει να ξαναχειρουργηθείς...? Αν κανεις μαμμογραφια θα ξέρεις σίγουρα αν πρόκειται για γμ η όχι.

γυναικομαστια σε ποσοστητα 1mg/24hrs ειναι παρα πολυ δυσκολο να παρουσιαστει..ας πουν και αλλοι τη γνωμη τους πανω σε αυτο γιατι αφορα κοσμο που παιρνει ΦΙΝΑ τωρα για παραπανω δεν ξερω αλλα στην δοσολογια που εμεις θελουμε ειναι σπανιο...ιποσοστο 1 στους 500-600 και αν δουμε κατι σταματαμε τη φινα και υποχωρει μεσα σε ενα μηνα.Αυτα βρηκα στο νετ που εψαξα. Τωρα για τη θεραπεια του φιλου δεν ξερω τι παιζει με τη δοσολογια που περνουσα στο αιμα και αν φταει η θεραπεια που εκανε...
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Πρήξιμο στο στήθος

γυναικομαστία στις μελέτες της merck παρουσίασε 1/1000,
και αυτό μόνο όσοι είχαν προδιάθεση από μικροί...

εξαιρετικά σπάνιο δηλαδή... :chinscratch
 
Απ: Πρήξιμο στο στήθος

o φίλος χρησιμοποιούσε ντουτα ομως στο διαλυμα του../Δεν εχω ιδεα τι παιζει με τη δοσολογια κλπ κλπ κλπ!Ελπιζω τελικα να μην ειναι κατι το ανησυχιτικο...καλο κουραγιο οπως και να εχει
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Πρήξιμο στο στήθος

Σας ευχαριστω ολους μεσα απ την καρδια μου πραγματικα.

Εχτες ο γιατρος μου εδωσε ποιο δυνατα παυσίπονα γιατι το σεκλορ και το μπραζαν δεν μου καναν ΤΙΠΟΤΑ και να πω την αληθεια είδα μια μικρή ανακούφιση απο τους πονους
Αυριο θα παω να με δει και ο γιατρος που με χειρουργείσαι να δούμε τι θα πει και αυτος

Καποιος ειπε για ΦΙΝΑ και ΓΥΝΑΙΚΟΜΑΣΤΙΑ να πω οτι φινα δεν εχω παρει ποτε και κανενας γιατρος δεν ειπε με συγουρια οτι ειναι γυναικομαστία
Το λεω αυτο για να μην τρομαζουν τα μελη χωρις λογο
 
Απ: Πρήξιμο στο στήθος

για αλλη μια φορα ευχομαι τα καλυτερα...όταν ολα πανε καλα και ηρεμισεις εσυ γινε καποια στιγμη ποιο συγκεκριμενος για το τι ηταν αυτο..!
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Πρήξιμο στο στήθος

georgehairs είπε:
για αλλη μια φορα ευχομαι τα καλυτερα...όταν ολα πανε καλα και ηρεμισεις εσυ γινε καποια στιγμη ποιο συγκεκριμενος για το τι ηταν αυτο..!

Εγω θελω να γινω συγκεκριμενος αλλα αφου δεν μου λενε κατι συγκεκριμενο οι γιατροί τι να πω ::)

Εαν θες ριξε μια ματια εχω βαλει τα αποτελεσματα της βιοψιας
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Πρήξιμο στο στήθος

Σημερα με ειδε ο χειρούργος και μου ειπε να το αφήσουμε καμια βδομαδα μηπως ειναι μετεγχειρητικοί φλεγμονή και μου έδωσε ποιο ισχυρά φαρμακα.Αυτα :)
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Πρήξιμο στο στήθος

ANAR είπε:
Εχτες πήγα σε ενδοκρινολόγο και μου έγραψε να κανω εξετασεις αιματος και υπέρηχο
Αντε να δουμε τι θα γινει :chinscratch

Τα αποτελέσματα απο τον υπέρηχο δυστυχώς ΔΕΝ ηταν καλα περιμενω σημερα και τα αποτελεσματα απο το αιμα

Με έχετε ματιάσει με αυτα που λετε για μενα ΗΡΩΑΣ ο ενας ΜΑΓΚΑΣ ο αλλος ειμαι και ομορφόπαιδο δεν θελω και πολυ ΜΑΤΙΑΣΤΗΚΑ ;D ;D :p
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα