Πολυ απογοητευμενη απο γιατρο σε απογνωση!

Άκης

Administrator
σε ευχαριστω π μ το τονισες γτ εχω βρει προ 3μηνου μια μικρη υπέρβαση στη tsh και ίσως εχω κατι σε λίγες μερες θα μαθω
Καλά θα κάνεις να το τσεκάρεις και μετά να δεις προς βότανα μεριά, αν φυσικά δεν έχεις κάποια άλλη λύση. Καλά τα φυτικά/φυσικά, αλλά και αυτά καμιά φορά έχουν και τα αρνητικά τους.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Πάντως πρόσεξε με το Kale γιατί μπορεί να σου επηρεάσει τον θυρεοειδή.
Αν τα μαγειρευεις στον ατμο Ακη, αυτα τα λαχανικα, διασπονται αυτες οι ουσιες (glucosinolates) που ειναι υπεύθυνες για τον εμποδισμο της απορρόφησης του ιοδιου.
Και με τον ατμο οι αλλες ουσιες που θεραπεύουν τοις πολυκυστες γινονται ποιο ενεργες.
Εξαλου αν κανεις τρωει μια κουπα ημερησίως δεν πρόκειται να παθει τιποτα στο θυρεοειδή(οπως εχει αποδειχθεί κλινικα).

http://foodbabe.com/2015/08/09/kale-destroy-thyroid/
Δεν ειναι κ μακαρονάδα να το τρωει κανεις καθε μερα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

aeratos28

Just aeratos
Γιωργοςbioherbal πραγματικά εκπλησομαι με τις γνώσεις σου αυτες.σοβαρά τώρα!επειδή έχω και εγώ hashimoto και περνω t4 αλλά επειδή μου βρέθηκε και ή άμεση coombs θετική+++ ,ύστερα από μια σειρά εξετάσεων επειδή φοβομασταν για αρθρίτιδα κτλ τελικά δεν υπάρχει τίποτα και ή coombs έγινε θετική από το θυρεοειδή.αλλά έχω λέπτυνση τρίχας και πιστεύω πως σίγουρα παίζουν ρόλο και όλα αυτα που σου προειπα!τι πιστεύεις ότι θα με βοηθούσε για καλυτέρευση της κατάστασης?επίσης τριχόπτωση δεν βλέπω ούτε στο λούσιμο ούτε πουθενά απλά όταν περναω το χέρι μένουν κάποιες τρίχες,σαν να κόβονται,όχι με την ρίζα τους..αυτά!δόρυ από την kikh vas,μην χαλαω άλλο το thread της..ευχαριστώ εκ των προτέρων Γιωργοςbioherbal για την απαντηση
 
Γιωργοςbioherbal πραγματικά εκπλησομαι με τις γνώσεις σου αυτες.σοβαρά τώρα!επειδή έχω και εγώ hashimoto και περνω t4 αλλά επειδή μου βρέθηκε και ή άμεση coombs θετική+++ ,ύστερα από μια σειρά εξετάσεων επειδή φοβομασταν για αρθρίτιδα κτλ τελικά δεν υπάρχει τίποτα και ή coombs έγινε θετική από το θυρεοειδή.αλλά έχω λέπτυνση τρίχας και πιστεύω πως σίγουρα παίζουν ρόλο και όλα αυτα που σου προειπα!τι πιστεύεις ότι θα με βοηθούσε για καλυτέρευση της κατάστασης?επίσης τριχόπτωση δεν βλέπω ούτε στο λούσιμο ούτε πουθενά απλά όταν περναω το χέρι μένουν κάποιες τρίχες,σαν να κόβονται,όχι με την ρίζα τους..αυτά!δόρυ από την kikh vas,μην χαλαω άλλο το thread της..ευχαριστώ εκ των προτέρων Γιωργοςbioherbal για την απαντηση
Φιλε Αερατε, να λεμε "δοξα τω Θεω" που δουλεύει το υποκατω της επιδερμίδας.
Γίνεται καλη δουλειά στο Φορουμ απο όλους.
Λοιπον για σενα ειδικα θα προτεινα οτι θα σε βοηθησουν πολυ:
1. resversatol της neosell
2.Μελι πευκου melisokomiki.gr
3. Ελαιο κεδρου τοπικο donkeyisland
Aν θελεις κιαλλα (τοπικα κ βρωσιμα)
4. χυμος λιτσι frulati

5. Γαλα καμήλας απο Αγγλία
 

aeratos28

Just aeratos
σε ευχαριστώ για τη απάντηση σου Γιώργο..πιστεύεις ότι θα υπάρξει απολεσμα χρησιμοποιώντας αυτά που μου εγραψες?γιατί μινοξιδιλες κτλ δεν είμαι φαν τέτοιας προσέγγισης και ήθελα κάτι ανάλογο όπως αυτα που μου ειπες για θεραπεια.ρεσβερατρολη που λες,μήπως υπάρχουν τίποτα παρενέργειες ή αντενδείξεις με την κατανάλωση της??επίσης τ έλαιο κέδρου πως γίνεται χρήση??με επάλειψη?ευχαριστώ και πάλι και να ζητησω πάλι συγγνώμη από την kikh..:)
 

kikh vas

Member
σε ευχαριστώ για τη απάντηση σου Γιώργο..πιστεύεις ότι θα υπάρξει απολεσμα χρησιμοποιώντας αυτά που μου εγραψες?γιατί μινοξιδιλες κτλ δεν είμαι φαν τέτοιας προσέγγισης και ήθελα κάτι ανάλογο όπως αυτα που μου ειπες για θεραπεια.ρεσβερατρολη που λες,μήπως υπάρχουν τίποτα παρενέργειες ή αντενδείξεις με την κατανάλωση της??επίσης τ έλαιο κέδρου πως γίνεται χρήση??με επάλειψη?ευχαριστώ και πάλι και να ζητησω πάλι συγγνώμη από την kikh..:)
Χαχαχ με έφαγες στις συγνώμες :pκανε δουλειά σ κ επανερχόμαστε κατοπιν στ θέμα μ..ουτε γω τις θελω τις μινοξιδιλες
 

aeratos28

Just aeratos
να σαι καλά kikh..:) ευχαριστώ και τον Γιώργο επίσης για τις συμβουλές..είμαι περίεργος να δω τι βοηθεια-αποτελεσμα μπορεί να δώσουν αυτά που λέει ο Γιώργος.γιατί με μινοξιδιλες,φιναστεριδη κτλ βλέπουμε μεγάλα αποτελέσματα πολλές φορές..με αυτά όμως??μακάρι να έχουν τόσο καλά αποτελέσματα!;)
 

kikh vas

Member
να σαι καλά kikh..:) ευχαριστώ και τον Γιώργο επίσης για τις συμβουλές..είμαι περίεργος να δω τι βοηθεια-αποτελεσμα μπορεί να δώσουν αυτά που λέει ο Γιώργος.γιατί με μινοξιδιλες,φιναστεριδη κτλ βλέπουμε μεγάλα αποτελέσματα πολλές φορές..με αυτά όμως??μακάρι να έχουν τόσο καλά αποτελέσματα!;)
εγω διαβαζω ολα τα άσχημα γ τη μινοξιδιλη κ φοβάμαι συν οτι επεσα σε γιατρό των οπίσθιων κ δε ξερωακομα τι εχω γ ν παρω η οχι.συν οτι ειμαι κνιδωτικη κ που ξερω γω μόλις τη βάλω μη φτάσω σε κανα νοσοκομειο
 
σε ευχαριστώ για τη απάντηση σου Γιώργο..πιστεύεις ότι θα υπάρξει απολεσμα χρησιμοποιώντας αυτά που μου εγραψες?γιατί μινοξιδιλες κτλ δεν είμαι φαν τέτοιας προσέγγισης και ήθελα κάτι ανάλογο όπως αυτα που μου ειπες για θεραπεια.ρεσβερατρολη που λες,μήπως υπάρχουν τίποτα παρενέργειες ή αντενδείξεις με την κατανάλωση της??επίσης τ έλαιο κέδρου πως γίνεται χρήση??με επάλειψη?ευχαριστώ και πάλι και να ζητησω πάλι συγγνώμη από την kikh..:)
Αντενδείξεις δεν ξερω, αλλα μονο αντιρρήσεις μπορει να υπάρξουν (απο τα ταμεια που δίνουν σύνταξη),
γιατι λενε μπορει να ζησει κανεις κ 20χρονια παραπάνω.

το κεδρο τοπικο, δυο φορες τη βδομάδα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
χαχαχα ωραίος Γιωργοςbioherbal..ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση!πιστεύεις αξίζει να ψαξω κάτι άλλο?? όσο για το έλαιο κέδρου οκ κατάλαβα!όπως ας πούμε χρησιμοποιούν τα παιδιά το δαφνελαιο..μια με δύο ώρες και μετά λούσιμο έτσι?
 
εγω διαβαζω ολα τα άσχημα γ τη μινοξιδιλη κ φοβάμαι συν οτι επεσα σε γιατρό των οπίσθιων κ δε ξερωακομα τι εχω γ ν παρω η οχι.συν οτι ειμαι κνιδωτικη κ που ξερω γω μόλις τη βάλω μη φτάσω σε κανα νοσοκομειο
Δεν χρειαζεσαι Κικη Μινοξιδιλη, γιατι δεν εχεις Ανδρογενετικη Αλοπεκια.
Βρηκα τυχαια κ λαδι σωλομου, που σου τεριαζει "γαντι" , ειναι σαν την Ασταξανθινη.

Θα σου φτιάξει τοις ορμονες κ θα εχεις, ουτε τριχωπτωση, ουτε ορμονική " ανακατωσούρα"
Και μαζί με το Καλε θα γινεις τελειως καλά.

http://www.skroutz.gr/s/3393090/Superfoods-Έλαιο-Σολωμού-500mg-50-tabs.html
 

kikh vas

Member
εχω ωμέγα 3 Γιώργο κανει;δε τα χω ξεκινήσει ακομα βέβαια.τι ν σ πω κ γω η καψερή δε ξερω αν εχω η οχι η γιατρός ειπε εχω ΑΑ αλλα δε εχω κ μια δεύτερη γνωματευση
 
εχω ωμέγα 3 Γιώργο κανει;δε τα χω ξεκινήσει ακομα βέβαια.τι ν σ πω κ γω η καψερή δε ξερω αν εχω η οχι η γιατρός ειπε εχω ΑΑ αλλα δε εχω κ μια δεύτερη γνωματευση
Η Γιατρος ή ερωτευμενη ηταν, ή ειχε πτυχιο βουλγαριας
Πως μπορεις να βγαλεις συμπερασμα για ΑΑ χωρις να μετρησεις ορμονες.
Μηπως μαδησε καμια μαργαριτα?
 

aeratos28

Just aeratos
Γιώργο πιστεύεις ότι στη δική μου περίπτωση θα έκανε δουλειά ή μινοξιδιλη ή καλά έκανα τόσα χρόνια που δεν την αγγιξα??
 
Γιώργο πιστεύεις ότι στη δική μου περίπτωση θα έκανε δουλειά ή μινοξιδιλη ή καλά έκανα τόσα χρόνια που δεν την αγγιξα??
Υπαρχει κατι καλυτερο απο Μινοχ, το ενζυμο βρωμολαινη απτον Αννανα(στο κεντρο του φρουτου ειναι).
Χρειαζεσαι λιγο, καθαριζει το κυκλοφορικο, κ μετα ειπε ο gibik κανεις μια μαλουρα!!

Κιαυτο εδω ειναι υπεροχο
http://supermarkets.xo.gr/trofima-s...komposta/komposta-ananas-delmonte-fetes-560gr
 

aeratos28

Just aeratos
οκ Γιώργο ευχαριστώ..από ότι κατάλαβα είσαι αρκετά ενάντια από θεραπείες γνωστές που δουλεύουν τα περισσότερα παιδιά εδώ πέρα και έχεις βρει λύσεις αλλου..ωραίος! πιστεύεις είναι το ίδιο ίσως και καλύτερα αυτές οι λύσεις όμως?εννοώ με ίδια ή και καλύτερα αποτελεσματα
 

kikh vas

Member
Η Γιατρος ή ερωτευμενη ηταν, ή ειχε πτυχιο βουλγαριας
Πως μπορεις να βγαλεις συμπερασμα για ΑΑ χωρις να μετρησεις ορμονες.
Μηπως μαδησε καμια μαργαριτα?

Η Γιατρος ή ερωτευμενη ηταν, ή ειχε πτυχιο βουλγαριας
Πως μπορεις να βγαλεις συμπερασμα για ΑΑ χωρις να μετρησεις ορμονες.
Μηπως μαδησε καμια μαργαριτα?
Αμ δε μάδησε μαργαρίτα εμενα μάδησε τουφες τουφες τραβαγε και και εβλεπε τι της εμενε στο χερι κ απ αυτο εβγαλε το πορισμα.η συγκεκριμενη δε ξερω που η τι σπουδασε ειδικευομενη στο συγγρος ηταν παντως
 
Αμ δε μάδησε μαργαρίτα εμενα μάδησε τουφες τουφες τραβαγε και και εβλεπε τι της εμενε στο χερι κ απ αυτο εβγαλε το πορισμα.η συγκεκριμενη δε ξερω που η τι σπουδασε ειδικευομενη στο συγγρος ηταν παντως
Ειναι αυτη η δουλεια (το να κανεις διαγνωση) για ειδικευομενους?
Η τριχωπτωση θελει ενα "καρο" γνωσεις.
Οι περισσότεροι δερματολογοι βγαζουν λάθος διαγνώσεις, εχουν βρει την καραμέλα "παρε Μινοξ".
 
Μπλουζα