Περί ομοφυλοφιλίας

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Jen

Active Member
όπως πολύ σωστά λέει ο pithikas και αυτός προσβάλλεται από την ορθογραφία κάποιων.δηλαδή τι πρέπει να κάνει?αυτό που κανείς τώρα εσύ?και να στο πω αλλιως,δεν έγινε ξεκαρφωτο εντελώς αυτό το σχόλιο..να μην έλεγε αυτά που έλεγε για να μην γινόταν καμία παρεξήγηση..

Αυτό τώρα είναι επιχείρημα; Επειδή υπάρχουν πράγματα που ενώ μας 'ενοχλούν' δεν είναι άξια λόγου σημαίνει ότι δεν πρέπει να αντιδράμε σε τίποτα από ό,τι μας ενοχλεί; Και στην τελική δεν καταλαβαίνεις πόσο αντιφατικό είναι αυτό που λες; Ακριβώς αυτό που λες δείχνει πόσο σεξιστική είναι η αντιμετώπιση και η δική σου και άλλων εδώ μέσα. Δηλαδή θεωρείς θεμιτότατο εσείς οι στρέιτ να θιχτείτε από αυτά που είπε ο mikriloulou και να αντιδράσετε. Γιατί λοιπόν δεν συγκρίνατε τα σχόλια του mikriloulou με την ορθογραφία που σας προσβάλλει μεν αλλά δεν χρειάζεται να κάνετε κάτι; Γιατί δεν είπε κάποιος "ε εντάξει, και η ορθογραφία με ενοχλεί, τι να κάνω τώρα;" Όπως εσείς θεωρήσατε ότι αυτά που σας είπε ήταν τόσο σοβαρά ώστε να απαντήσετε, αυτό έκανα κι εγώ. Έλεος δηλαδή. Τα αυτονόητα συζητάμε.
 

pithikas

Well-Known Member
σε ορθογραφία η στην σπάω γενικώς?χαχα
Κόλλησες τώρα. Κανείς δε μου τη σπάει εδώ μέσα.Δε ξέρω κανέναν και δε με ενδιαφέρουν οι απόψεις του καθενός. Αυτό προσπαθώ να εξηγήσω στους μυγιάγγιχτους που θεωρούν ότι η ο κόσμος περιστρέφεται γύρω από τον εαυτό τους και την ομοφυλοφιλία τους. Την κάνω. Βαριέμαι.
 

aeratos28

Just aeratos
σωστό 1000% αυτό που έγραψε ο pithikas,jen.!.και η αντιμετώπιση μου μία χαρά είναι..σεξιστικη ήταν του mikriloulou που με το που γράφτηκε μας είπε ότι είναι gay..τον ρώτησε κανείς??ποιος ο λόγος που μπήκε σε μία άσχετη κουβέντα γι αυτόν,που είχαμε εμείς να μας πει ότι είναι gay και να μας λέει και εμάς gay ..αν δεν καταλαβαίνεις τις διαφορές ποιο είναι σεξιστικη αντιμετώπιση και ποια όχι δικό σου θέμα.
 

Jen

Active Member
σωστό 1000% αυτό που έγραψε ο pithikas,jen.!.και η αντιμετώπιση μου μία χαρά είναι..σεξιστικη ήταν του mikriloulou που με το που γράφτηκε μας είπε ότι είναι gay..τον ρώτησε κανείς??ποιος ο λόγος που μπήκε σε μία άσχετη κουβέντα γι αυτόν,που είχαμε εμείς να μας πει ότι είναι gay και να μας λέει και εμάς gay ..αν δεν καταλαβαίνεις τις διαφορές ποιο είναι σεξιστικό αντιμετώπιση και ποια όχι δικό σου θέμα.

1) Κανείς δεν οφείλει να ζητήσει άδεια από κανέναν για να δηλώσει πληροφορίες που αφορούν την ταυτότητά του. Είτε αφορά τη σεξουαλικότητά του είτε τη θρησκεία του είτε τι ψηφίζει είτε τι ομάδα είναι. Το ότι εσένα μπορεί να μην σου αρέσει αυτή η πληροφορία δεν έχει καμία σχέση με το γεγονός ότι έχει κάθε δικαίωμα να το κάνει.Το να θεωρείς ότι ΔΕΝ έχει αυτό το δικαίωμα, είναι σεξιστικό.

2) Δηλαδή μου λες ότι αν ένας άνθρωπος πάει να σου επιθετεί, εσύ δικαιούσαι να βγάλεις ένα καλάσνικοφ και να γαζώσεις ό,τι κινείται γύρω σου και να σκοτώσεις όσους άσχετους και αθώους υπάρχουν γύρω μόνο και μόνο γιατί μέσα σ' αυτούς θα βρίσκεται και αυτός που πάει να σου επιτεθεί... Και ότι αν το κάνεις αυτό, δεν δικαιούται κανείς να σε θεωρήσει φονιά των αθώων και να σου ζητήσει το λόγο που σκότωσες τόσους αθώους... γιατί σημασία έχει ότι κάποιος πήγε να σου επιτεθεί, άρα δικαιούσαι να σκοτώσεις οποιονδήποτε... μάλιστα...
 

aeratos28

Just aeratos
ρε άτομο..λες ασυναρτησίες.το καταλαβαίνεις?μιλάμε για συγκεκριμένο πράγμα και οχι για όλα αυτά τα θεωρητικά και τις γενικολογιες που αραδιαζεις εδώ πέρα!τι καλάσνικοφ και πράσινα άλογα λες?? όπως ειπες πιο πριν είναι ένα φόρουμ το οποίο έχει κανόνες και μία στοιχειώδη λογική..αναφέρουμε προβλήματα,συζητάμε και ψάχνουμε λύσεις σε όλα αυτά..δεν ζητάει κανείς πληροφορίες για την ταυτότητα του..κανόνες που είπαμε πιο πριν??μάθε να μιλάς και να μην λες όλες αυτές τις αερολογιες που ειπες τώρα αν θες να σε πάρει κάποιος στα σοβαρα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Jen

Active Member
ρε άτομο..λες ασυναρτησίες.το καταλαβαίνεις?μιλάμε για συγκεκριμένο πράγμα και οχι για όλα αυτά τα θεωρητικά και τις γενικολογιες που αραδιαζεις εδώ πέρα!τι καλάσνικοφ και πράσινα άλογα λες?? όπως ειπες πιο πριν είναι ένα φόρουμ το οποίο έχει κανόνες και μία στοιχειώδη λογική..αναφέρουμε προβλήματα,συζητάμε και ψάχνουμε λύσεις σε όλα αυτά..δεν ζητάει κανείς πληροφορίες για την ταυτότητα του..κανόνες που είπαμε πιο πριν??μάθε να μιλάς και να μην λες όλες αυτές τις αερολογιες που ειπες τώρα αν θες να σε πάρει κάποιος στα σοβαρα

"ρε άτομο", ασυναρτησίες φαίνονται σε σένα. Οι κανόνες του φόρουμ (και οι νόμοι του κράτους) δεν λένε πουθενά ότι πρέπει να σε ρωτήσει πρώτα κάποιος για να δώσεις πληροφορίες για την ταυτότητά σου. Καναρίξε μια ματιά στο φόρουμ και δες τι συζητήσεις έχουν ξεκινήσει για "μη τριχόπτωση". Γιατί εγώ βλέπω νήματα για ανέκδοτα, για Chuck Norris, για video games. Όπως βλέπεις, δεν είναι όλα τα νήματα για να αναφέρουμε προβλήματα και να δίνουμε λύσεις. Τώρα, αν το πρόβλημά σας ήταν απλά ότι τα σχόλιά του ήταν σε λάθος νήμα, τότε οκ. Αλλά δεν ήταν αυτό. A βλέπω κι ένα νήμα που λέει "μειονότητες και ρατσισμός" και αναφέρεται κυρίως στην ομοφυλοφιλία... βλέπω κι ένα άλλο που λέει "τι μου είπε μια πολύ όμορφη γυναίκα".... όπα, κάτσε.... ποιος τον ρώτησε, ρε φίλε; Αν είναι δυνατόν!!

Από την πρώτη στιγμή είπα ότι αναφέρομαι σε συγκεκριμένο σχόλιο του Gibik που αφορά έμμεσα εμένα και άμεσα κάθε ομοφυλόφιλο άτομα. Εσύ σε όοοολα σου τα μηνύματα μιλάς για τον mikriloulou. οκ.
 
Μπλουζα