Καταρρέει η Ελλαδα σιγα σιγα!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ANAR

Well-Known Member
Απ: Καταρρέει η Ελλαδα σιγα σιγα!

Άκης είπε:
[quote author=ANAR link=topic=1383.msg28168#msg28168 date=1267716876]
ΟΛΟΙ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ :knup: :knup:
Μπα... Το πολύ πολύ να φτιάξουμε καμιά σελίδα στο Facebook για να διαμαρτυρηθούμε...
[/quote]

Χορτάσαμε απο επαναστάτες του διαδικτύου δεν θέλουμε αλλους :knup:
 

geofish

New Member
Απ: Καταρρέει η Ελλαδα σιγα σιγα!

Από όλο το video τα τελευταία σχόλια ήταν τα πιο σημαντικά. Σταματήστε να βγάζετε την οργή σας στο νέτ. Αυτό θέλουν και αυτοί να ανεβάζουμε ένα σωρό video, να κάνουμε ένα σωρό σχόλια να τους βρίζουμε αλλά στο τέλος να μην κάνουμε τίποτα.
Στην απεργία που είχε τις προάλλες η ΑΔΕΔΥ ζήτημα να έκανε το 10% απεργία, οι υπόλοιποι λυπηθήκαν τα 50 ευρώ που θα έχαναν. Αλλά και αυτοί που έκαναν οι μισοί πιστεύω την άραξαν στις καφετερίες όπως λέει και Gomi. Την επόμενη των μέτρων οι μισοί έλληνες τσακωνόταν μεταξύ τους για το ποιος έκλεψε και πόσα και άλλοι μισοί αν είδαν το video της Αλεξανδράτου.
Το μόνο που έχω να πω σε αυτούς που μας κυβερνάνε αλλά και σε όλους εμάς που τους ψηφίζουμε αλλά και με τον τρόπο που αντιδράμε στην καθημερινή ζωή μας είναι αυτό.
mB_faskelo.gif
mB_faskelo.gif
mB_faskelo.gif
mB_faskelo.gif
mB_faskelo.gif
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Καταρρέει η Ελλαδα σιγα σιγα!

geofish είπε:
Από όλο το video τα τελευταία σχόλια ήταν τα πιο σημαντικά. Σταματήστε να βγάζετε την οργή σας στο νέτ. Αυτό θέλουν και αυτοί να ανεβάζουμε ένα σωρό video, να κάνουμε ένα σωρό σχόλια να τους βρίζουμε αλλά στο τέλος να μην κάνουμε τίποτα.
Στην απεργία που είχε τις προάλλες η ΑΔΕΔΥ ζήτημα να έκανε το 10% απεργία, οι υπόλοιποι λυπηθήκαν τα 50 ευρώ που θα έχαναν. Αλλά και αυτοί που έκαναν οι μισοί πιστεύω την άραξαν στις καφετερίες όπως λέει και Gomi. Την επόμενη των μέτρων οι μισοί έλληνες τσακωνόταν μεταξύ τους για το ποιος έκλεψε και πόσα και άλλοι μισοί αν είδαν το video της Αλεξανδράτου.
Το μόνο που έχω να πω σε αυτούς που μας κυβερνάνε αλλά και σε όλους εμάς που τους ψηφίζουμε αλλά και με τον τρόπο που αντιδράμε στην καθημερινή ζωή μας είναι αυτό.
mB_faskelo.gif
mB_faskelo.gif
mB_faskelo.gif
mB_faskelo.gif
mB_faskelo.gif

Ωραιο εικονίδιο ;D
 

geofish

New Member
Απ: Καταρρέει η Ελλαδα σιγα σιγα!

skotso.jpg


Η απόλυτη ξεφτίλα. Γελοιογραφία της γερμανικής εφημερίδας frankfurter zeitung. Για όσους δεν ξέρουν γερμανικά είναι δυο γερμανοί τουρίστες στην ακρόπολη και λέει ο άντρας στην γυναίκα << ευτυχώς που οι τούρκοι έσωσαν (κατέλαβαν) την Ελλάδα και σώσαμε εμείς τα χρήματα μας.
Ντροπή, δώσαμε δικαίωμα στους Ούννους και βάρβαρους να μας κοροϊδεύουν και το χειρότερο να μην αντιδράμε αλλά και στην άκρη του μυαλού μας ότι έχουν εν μέρη δίκαιο.
Καταντήσαμε να είμαστε οι μπαταξήδες της Ευρώπης, θα πηγαίνουμε έξω (αν μπορούμε πλέον να πάμε) και θα μας βλέπουν σαν λαμόγια, απατεώνες τεμπέληδες ανίκανους και άχρηστους.
Δεν αξίζει στην Ελλάδα στην κατάσταση που είναι τώρα ούτε στους έλληνες που θα περάσουν δύσκολα τα επόμενα χρόνια (που δυστυχώς θα περάσουμε).
Και να πω ότι κέρδισα προσωπικά όλα αυτά τα χρόνια να πω ναι, αλλά τι φταίω εγώ που δεν έκανα και δεν κέρδισα τίποτα να με προσβάλουν έτσι για κάτι που έκαναν άλλοι έξυπνοι και αετονύχηδες Έλληνες σε εισαγωγικά.
Για την κατάσταση μας δεν φταίει κάνεις άλλος αλλά μόνο εμείς, εμείς που αφήσαμε την Ελλάδα να φτάσει σε αυτό το χάλι.
Και δεν βγάζω τον εαυτό μου απ έξω, μπορεί να ήμουν σωστός, να μην έκλεψα, να υπηρέτησα με τιμή και καμάρι την πατρίδα, να βοήθησα κόσμο με τον τρόπο μου, να στήριζα τα τοπικά και ελληνικά προϊόντα και ας ήταν πιο ακριβά αλλά να μην έκανα τίποτα για τα στραβά που έβλεπα να γίνονται και να ήμουν αδρανής χωρίς να κάνω τίποτα γιατί, γιατί έτσι μου έλεγαν είναι οι έλληνες.
Ε όχι φτάνει πια, θα τους πάρει και θα τους σηκώσει όλους πολιτικούς και μη.
Δεν θα σας πω τι θα κάνω τώρα η τι να κάνετε εσείς, ο καθένας ας σκεφτεί και ας πράξει αναλόγως αλλά σε καμία περίπτωση δεν θα αφήσω πλέον να με προσβάλουν έτσι στον εαυτό μου και στα παιδία μου που θα κάνω να πεινάσουν και να περάσουν αυτά που περνάμε εμείς.
 

mindtrapper

Member
Απ: Καταρρέει η Ελλαδα σιγα σιγα!

Έλεγα να πάω Γερμανία για την ειδικότητα μου, μιας και μιλάω τη γλώσσα και ήταν εκεί πολλά χρόνια οι παππούδες μου και ο θείος μου (και η μητέρα μου μέχρι τα 20). Ύστερα από αυτά μπορούν να πάρουν τα άγραφα μου, έσβησαν για μένα σαν λαός και σαν χώρα. Να χαίρονται τα εκατομμύρια Τούρκους τους, που τους πληρώνουν επειδή έχουν 10 παιδιά ο καθένας και είναι οι περισσότεροι άνεργοι.

Θα δώσω εξετάσεις και θα πάω USA. Τουλάχιστον εκεί ξέρεις ακριβώς με τι σκατά μπλέκεις.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aleksandros

New Member
Απ: Καταρρέει η Ελλαδα σιγα σιγα!

Πρεπει να ξεσηκωθει ο κοσμος, περνανε οτι θελουν και δεν μιλαει κανεις.
Ολοι καθομαστε και βλεπουμε σαν χαζοι, πανε να μας εξαφανισουν απο το χαρτη εντελως, τωρα τους εχει πιασει η κακια η λυσσα.
 

magic810

New Member
Απ: Καταρρέει η Ελλαδα σιγα σιγα!

Η ειρωνια παντως ειναι.....οτι λιγο πριν ξεσπασει η δηθεν <<κριση>> μας ανακοινωσε ο παπανδρεου οτι καταργειτε η visa για την Αμερικη.....και οτι μπορουμε να πηγαινουμε ελευθερα.... :chinscratch
Τα υπολοιπα ειναι περιττα....
 

giorgos 29

New Member
Απ: Καταρρέει η Ελλαδα σιγα σιγα!

Η Κύπρος δεν έχει βιομηχανίες. Έχει όμως από τα υψηλότερα κατά κεφαλήν εισοδήματα στην Ευρώπη ...
[/quote]

εχει αλλο φορολογικο συστημα περιπου σαν της Ελβετιας οποτε και πολλες <ΕΤΑΙΡΙΕΣ> εισαγωγαι εξαγωγαι. Ο ΝΩΟΝ ΝΟΕΙΤΟ
 

giorgos 29

New Member
Απ: Καταρρέει η Ελλαδα σιγα σιγα!

mindtrapper είπε:
Έλεγα να πάω Γερμανία για την ειδικότητα μου, μιας και μιλάω τη γλώσσα και ήταν εκεί πολλά χρόνια οι παππούδες μου και ο θείος μου (και η μητέρα μου μέχρι τα 20). Ύστερα από αυτά μπορούν να πάρουν τα άγραφα μου, έσβησαν για μένα σαν λαός και σαν χώρα. Να χαίρονται τα εκατομμύρια Τούρκους τους, που τους πληρώνουν επειδή έχουν 10 παιδιά ο καθένας και είναι οι περισσότεροι άνεργοι.

Θα δώσω εξετάσεις και θα πάω USA. Τουλάχιστον εκεί ξέρεις ακριβώς με τι σκατά μπλέκεις.
ΣΩΣΤΟΣ
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Καταρρέει η Ελλαδα σιγα σιγα!

Όπως και να 'χει, κρίμα πάντως για τα θύματα, συληπητήρια στις οικογένειές τους... :(
 
Απ: Καταρρέει η Ελλαδα σιγα σιγα!

Καλή τύχη σε όσους αποφασίσουν να φύγουν και καλό κουράγιο σε όσους μείνουν!
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Καταρρέει η Ελλαδα σιγα σιγα!

iammaria είπε:
ολοι μας φταιμε για αυτην τη κατασταση τουλαχιστον οι πιο παλιοι
http://www.rotise.gr/erotisi/pisteyete-oti-tha-ptwcheysei-i-ellada.html

ίσως να έχουμε ένα μικρό μερίδιο της ευθήνης, αλλά πως γίνετε να φταίμε εμείς όταν το site της βουλής "κόστησε" 1.000.000 ευρω? Όταν ξεπουλήθηκε ο χρυσός της Ελλάδας? Τα λιμάνια και διάφορα οπλικά συστήματα που δωρίσαμε στα γειτονικά κράτη? Και τόσα άλλα πολλά που μιάζουν σαν κακόγουστο αστείο?
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα