Θεραπεία

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Geros86

New Member
Γεια χαρα σε όλους! Ειμαι νεο μέλος, 23χρονών και πριν 5 περίπου χρόνια εμφάνισα τα πρώτα μου συμπτώματα αραίωσης του τριχωτού της κεφαλής! Σχετικά έγγυρα πηγα σε δερματολόγο και μου εδωσε το γνωστό regain όπου και το εφαρμόζω μέχρι κ σήμερα. Όλο αυτό το διάστημα πιστεύω πως έκανε αρκετά καλη δουλειά αφου το μαλλί μου εχει παραμεινει (σχετικά) σταθερό. Το πρόβλημα που εχω ειναι μπροστά στους κροτάφους (πως λεγονται, δεξια και αριστερα) που με τα χρόνια πολυ πολυ αργα προχωράει και προς τα μεσα.
http://img269.imageshack.us/i/imag0008o.jpg/
Θα ήθελα την γνώμη σας στο τι να κανω? Χρησιμοποιώ regain 5% περίπου 8 ψεκασμούς το βράδυ πριν κοιμηθώ κάθε μέρα!
Επίσης λούζομαι με pregain σχεδόν κάθε μερα.
Θα ήθελα αν γινόταν να συμπλήρωνα την θεραπεία μου με κάτι ακόμα. Διάβασα στο forum για κατι "dht". Μπορώ να πω πως έμαθα αρκετα, αλλα θα ήθελα να μου προτίνατε εσεις κατι βάση της πάθησης μου!
Ευχαριστώ!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aggelos

Member
Απ: Θεραπεία

Φιλε μου η DHT ειναι το Α και το Ω. Αν δεν πολεμησεις αυτην δεν κανεις τιποτα. Το regain ειναι το καλυτερο προιον για regrowth (το 90% και βαλε των μελων εδω πρεπει να το χρησιμοποιει) αλλα δε φτανει γιατι δεν καταπολεμα την DHT. Το pregain ειναι ενα αρκετα καλο ηπιο σαμπουαν απ οτι ξερω. Το πρωτο πραγμα που πρεπει να κανεις ειναι να προσθεσεις στη θεραπεια σου ενα DHT blocker. Με λιγο ψαξιμο στο φορουμ θα μπορεσεις να αποφασισεις ποιο να παρεις. Εγω προσωπικα χρησιμοποιω revivogen
 

Geros86

New Member
Απ: Θεραπεία

Ωραία ας πουμε πως αποφασίζω να παρω το revivogen (ειδα πως δεν εχει παρενέργειες και εφαρμόζεται τοπικά) Απο που το προμηθεύομαι? Το εχουν τα φαρμακεία?
 

sovagg

New Member
Απ: Θεραπεία

Geros86 είπε:
Ωραία ας πουμε πως αποφασίζω να παρω το revivogen (ειδα πως δεν εχει παρενέργειες και εφαρμόζεται τοπικά) Απο που το προμηθεύομαι? Το εχουν τα φαρμακεία?

Οχι φιλε δεν θα το βρεις στα φαρμακεια.Παραγγελια μονο απο εξωτερικο μεσω ιντερνετ το ρεβιβοτζεν(αν κ υπαρχει ενα σαιτ www.mallia.grhttp:// που μπορεις να το παραγγειλεις απο Ελλαδα αν κ εχει αμφισβητηθει για τη διαθεσιμοτητα των προιοντων που εχει-δεν εχω παραγγειλει απο κει συνεπως δεν εχω προσωπικη αποψη γι αυτο το σαιτ).Καλη συνεχεια φιλε κ καλα αποτελεσματα
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Θεραπεία

www.revivogen.comhttp:// ειναi το official site μπορεις να το παρεις και απο εκει οπως και απο αλλες σελιδες που πουλαν
δυστυχως μονο εξωτερικο

υπαρχει ενα θεμα με αρκετες σελιδες με προιοντα στο φορουμ μεσα ειναι

εδω http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,126.msg978.html#msg978

next time κανε μια αναζητηση και διαβασε περισσοτερο στο φορουμ
θα βρεις πολλα ενδιαφεροντα πραγματα
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Θεραπεία

δυστυχώς όχι :-[
μπορείς να φτιάξεις ανάλογα=>δες στις "ιδιοκατασκευές","super Zix II"
 

aggelos

Member
Απ: Θεραπεία

Συγκεκριμενα για το revivo σου ρχεται μεσα σε μια εβδομαδα ή και λιγοτερο (σε εμενα τουλαχιστον). Ασε που συμφερει λογω ισοτιμιας καθως θα σου ρθει αρκετα φθηνοτερα απο την τιμη σε $. Οσο για ελλαντα, μονο αν φτιαξεις τιποτα μονος σου συνδυαζοντας συστατικα, οπως ειπε και ο σπυρος
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Απ: Θεραπεία

παναγιωτη τα 1 Bio-Cleansing Shampoo + 1 Thickening Conditioner
χρειαζοντε? βγενει ποιο ακριβα μ'αυτα και εγω ετσι κιαλιος χρησιμοποιω conditioner της pantene και shampoo της head and shoulders.
τι προτινεις?
Revivogen Scalp Therapy (3 month Supply)
1 Bio-Cleansing Shampoo
1 Thickening Conditioner
ή
Revivogen Scalp Therapy (3 month Supply)
1 Bio-Cleansing Shampoo
ή
Revivogen Scalp Therapy (3 Month Supply)
3 x 2 Oz.

??

θα χρησιμοποιω και regain μαζι δηλαδη την θεραπια n2
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Θεραπεία

ουσιαστική θεραπεία είναι το scalp therapy-τα υπόλοιπα είναι συμπληρωματικά

εννοείται,
θα κάνεις και μινοξιδίλη(regain,rogain,kirkland) και θα λούζεσαι με fungoral 3 φορές την εβδομάδα ;D
 

Geros86

New Member
Απ: Θεραπεία

Το παράγγειλα! Αντε να δουμε τωρα ποτε θα ερθει...

Σπύρος είπε:

εννοείται,
θα κάνεις και μινοξιδίλη(regain,rogain,kirkland) και θα λούζεσαι με fungoral 3 φορές την εβδομάδα ;D

Tι πρεπει να παρω και αυτα εε?
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Θεραπεία

1 ουσιαστική θεραπεία είναι πάντα συνδυαστική=>growth stimulant(regain/rogain/kirkland κ.α + fungoral) και dht blocker(revivogen/crinagen/proxiphen N/super Zix κ.α)
μόνο έτσι έρχονται αποτελέσματα μακροπρόθεσμα :chinscratch
 
Απ: Θεραπεία

πο πο. αντε καλα το regaine το πηρα απο το φαρμακειο... αλλα πως να παρω το revivogen που εχω τους γονεις μου να μου λενε δν θα παρεις τιποτα απο ιντερνετ (ειμαι 17) ..
προτηνε μου κανενα αλλο που να υπαρχει στην ελλαδα σε παρακαλω πολυ.
να ρωτησω και κατι αλλο το regaine απο μονο του δεν θα κανει δουλεια απο την στιγμη που δουλεια του ειναι να διεγείρει την αναπτυξη της τριχας?
και το regaine μαζι με το αλλο dht blocker θα πω στο φαρμακειο να μου το κανουν 1 η θα τα χρησιμοποιω και τα 2 διαφορετικες ωρες?
απο σαμπουαν παλι κατι ελληνικο απο φαρμακειο? χρησιμοποιω το head and shoulders εχω διαβασει απο δω οτι ειναι καλο και φθηνο.. παλια χρησιμοποιουσα ενα τις vichy 10 euro ενω το HaS εχει 4-5 και ειναι και μεγαλυτερο
περιμενω να μου απαντησεις σαυτες τις ερωτησεις για να αρχισω την θεραπια :) ευχαριστω!
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Θεραπεία

λοιπόν,
παίρνεις από φαρμακείο σαμπουάν fungoral-3 for;ew thn ebdom;ada kai enall;aj hm;erew me to dik;o soy,
& χάπια aldactone(spironolactone)=>http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,386.0.html

έτσι κάνεις ένα εναλλακτικό big 3
- πρωί regain+δ/μα σπιρονολακτόνης
- απόγευμα δ/μα σπιρονολακτόνης
- βράδυ λούσιμο με fungoral/head 'n shoulders και ξανά regain
 
Απ: Θεραπεία

ευχαριστω πολυ σπιρο. θα τα δω το βραδυ αυτα που μου εδωσες και θα ποσταρω αν τυχον εχω καποιες αποριες
αα και κατι αλλο.
ηρθε πριν λιγο απο την δουλεια η μητερα μου και μου λεει οτι ενας συγενης μας εβγαλε καποια μαλακια μονο με το regain 5% αλλα λεει οτι θελει ξυρισμα ολο το κεφαλι, αυτο ισχυει???

αρχηζω να πηθω τους γονεις μου για revivogen ^_^ σε περιπτωση που πουνε το οκ, να το παρω η να χρησιμοποιησω αυτο που μολις μου εδωσες για dht blocker?
 

aggelos

Member
Απ: Θεραπεία

dimitris1991 είπε:
πο πο. αντε καλα το regaine το πηρα απο το φαρμακειο... αλλα πως να παρω το revivogen που εχω τους γονεις μου να μου λενε δν θα παρεις τιποτα απο ιντερνετ (ειμαι 17) ..

Φιλε δημητρη, οι γονεις σου φοβουνται τις συναλλαγες μεσω ιντερνετ η αν θα ειναι ασφαλες το προιον; Αν ειναι το πρωτο, υπαρχει και prepaid card (αυτη χρησιμοποιω εγω), οπου βαζεις μεσα μονο τα λεφτα του προιοντος που θες να αγορασεις(το πολυ να χασεις αυτα δλδ). Αν ειναι το δευτερο, το revivogen ειναι τοπικο προιον οποτε στη χειροτερη να σου δημιουργησει καμια ξηροδερμια ή κοκκινιλα
 
Απ: Θεραπεία

φοβουντε μην μου πεσουν και τα υπολιπα :)
κοιτα δεν εχω και φοβερο προβλημα μια χαρα μαλια εχω απλα αν το αφησω ετσι στο μελον δεν θα εχω
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα