Ελληνας γιατρος προσεφερει θεραπεια με βλαστοκυτταρα

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Hopefull

New Member
Παιδια δε ξερω τι γινεται και αν θα εχει αποτελσματα αλλα διαβασα τενα αρθρο στα νεα online και μιλαει για ενα γιατρο Βουκιδη που προσφερει θεραπειες με βλαστο κυτταρα.Σας παραθετω ενα κομματι του αρθρου να το δειτε και εσεις.σκεφτεται κανεις να παει εγω λεω να δοκιμασω να κλεισω ενα ραντεβου απο το νεο χρονο να δω τι θα μου πει? Πολυ καλο για να ειναι αληθινο αλλα ποιος ξερει αν βοηθαει λιγο ισως ειναι ενδιαφερον
--------------------
Εξηγώντας τη νέα τεχνική που εφαρμόζει στο ιατρείο του ο κ. Βουκίδης υποστηρίζει ότι πρόκειται για τελείως ακίνδυνη διαδικασία, αφού «δεν υπάρχει παρενέργεια. Από τον λιπώδη ιστό, της κοιλιάς συνήθως, παίρνουμε τα βλαστοκύτταρα και τα τοποθετούμε στα επιθυμητά σημεία. Στην κοσμητική ιατρική γίνεται κυρίως για το σβήσιμο των ρυτίδων». Δεν είναι όμως και η μοναδική χρήση αφού η συγκεκριμένη μέθοδος έχει πολλαπλή εφαρμογή. Σύμφωνα με τον κ. Βουκίδη, «τα βλαστοκύτταρα μπορούν να βοηθήσουν στην αύξηση του πάχους πέους. Επίσης, μπορούν να φέρουν εξαιρετικά αποτελέσματα σε περιπτώσεις με έντονη τριχόπτωση. Αν κάποιος έχει έστω και λίγη τριχοφυΐα, με την τοποθέτηση των βλαστοκυττάρων αποκτά και πάλι μαλλιά».

http://www.tanea.gr/default.asp?pid=2&ct=1&artId=4549997


--------------------
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

djvasilis85

New Member
Απ: Ελληνας γιατρος προσεφερει θεραπεια με βλαστοκυττ

φίλε hopefull το είχα δεί το ρεπορτάζ στον alpha και πήρα τηλέφωνο για να μάθω την διεύθυνσή του και ομολογουμένως είναι ενδιαφέρον.εγώ είπα να κάνω ένα πείραμα και να στείλω τον πατέρα μου να δοκιμάσει πρώτα.Συμφώνησε μαζί μου ότι αμα είναι να δοκιμάσω τα βλαστοκύταρρα για εμένα καλύτερα να δοκιμάσει πρώτα αυτός.Η διεύθυνσή του πάντως του γιατρού είναι αυτή και αν βρίσκεσαι αθήνα και τον επισκεφτείς περιμένω νέα σου το τι σου είπε.
Βουκίδης θεόδωρος
τηλ. 2106899131
euromedica κλινική
κηφισια 332
 

Hopefull

New Member
Απ: Ελληνας γιατρος προσεφερει θεραπεια με βλαστοκυττ

djvasilis85 είπε:
φίλε hopefull το είχα δεί το ρεπορτάζ στον alpha και πήρα τηλέφωνο για να μάθω την διεύθυνσή του και ομολογουμένως είναι ενδιαφέρον.εγώ είπα να κάνω ένα πείραμα και να στείλω τον πατέρα μου να δοκιμάσει πρώτα.Συμφώνησε μαζί μου ότι αμα είναι να δοκιμάσω τα βλαστοκύταρρα για εμένα καλύτερα να δοκιμάσει πρώτα αυτός.Η διεύθυνσή του πάντως του γιατρού είναι αυτή και αν βρίσκεσαι αθήνα και τον επισκεφτείς περιμένω νέα σου το τι σου είπε.
Βουκίδης θεόδωρος
τηλ. 2106899131
euromedica κλινική
κηφισια 332

ακου φιλε στην αμερικη ηδη το κανουν αυτο εδω και καποιο διαστημα το λενε PRP φανταζομαι οτι αυτο πρεπει να ναι και του βουκιδη. το κανει ενας Dr.greco και ακολουθησαν και καποιοι αλλοι γιατροι Dr.feller και τετοια. Σε καμια περιπτωση δε λενε οτι ειναι η θεραπεια της τριχοπτωσης και θα γεμισεις μαλλι αλλα πολλοι λενε οτι βοηθησε , αλλοι οτι δε ειδαν καμια καλη διαφορα που να δικαιολογει τα λεφτα.

ειμαι σκεπτικος και δε θα πηγαινα μεχρι την αμερικη για αυτο αλλα αν υπαρχει εδω το κανει το πραγμα πιο ευκολο εστω και για δοκιμη. στην αμερικη κοστιζει 800 με 1000 δολλαρια αν η τιμη ειναι παρομοια και εδω μπορει να το δοκιμασω.
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Ελληνας γιατρος προσεφερει θεραπεια με βλαστοκυττ

Τα χεις μπλεξει λιγο hopefull αλλο prp και αλλο βλαστοκυτταρα απο το λιπωδη ιστό.Για τα οποία εχω γράψει σε άλλο θέμα οτι ο δερματολογος μου που το εφαρμόζει εδώ και κάποιο καιρό δεν μου εχει πει καλα λογια :down
 

Hopefull

New Member
Απ: Ελληνας γιατρος προσεφερει θεραπεια με βλαστοκυττ

Georgex6 είπε:
Τα χεις μπλεξει λιγο hopefull αλλο prp και αλλο βλαστοκυτταρα απο το λιπωδη ιστό.Για τα οποία εχω γράψει σε άλλο θέμα οτι ο δερματολογος μου που το εφαρμόζει εδώ και κάποιο καιρό δεν μου εχει πει καλα λογια :down

δεν ειναι το ιδιο εισαι σιγουρος? Εγω νομιζω οτι ειναι το ιδιο και τωρα ξενερωσα που μου πες οτι δεν εχει καλα αποτελσματα...
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Ελληνας γιατρος προσεφερει θεραπεια με βλαστοκυττ

prp ειναι αυτο http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,934.msg18623.html#msg18623
Βλαστοκυτταρα απο το λιπος ειναι αυτο http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,714.msg12038.html#msg12038
 

Hopefull

New Member
Απ: Ελληνας γιατρος προσεφερει θεραπεια με βλαστοκυττ

Georgex6 είπε:
prp ειναι αυτο http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,934.msg18623.html#msg18623
Βλαστοκυτταρα απο το λιπος ειναι αυτο http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,714.msg12038.html#msg12038


ευχαριστω george μηπως μπορεις να μου πεις που ειναι και το post που εκανες για το δερματολογο σου γιατι δε το βρισκω? Αν καταλαβα καλα ο δερματολογος σου κανει τη θεραπεια με βλαστοκυτταρα και δεν εχει δει αποτελεσματα ή εχουν παει αλλοι και ξερει οτι δεν δουλευει. Μπορεις να μου πεις τι σου ειπε περιπου...

by the way μπερδεψα λιγο και τα threads και σου γραψα την ιδια απαντηση σε ενα αλλο thread...
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Ελληνας γιατρος προσεφερει θεραπεια με βλαστοκυττ

μου είπε κάνει ανανέωσή κυττάρων σε περιοχές που υπάρχει τριχοφυΐα και όχι σε bald spots μου είπε ότι θεωρητικά έπρεπέ να δουλεύει άλλα πρακτικά δεν
γενικά δε τον είδα και πολύ αισιοδοξo τι να σου πω άμα θέλεις σου δίνω το τηλ του και τον ρωτάς ο ίδιος
στείλε μου pm
 

kwstas34

New Member
Απ: Ελληνας γιατρος προσεφερει θεραπεια με βλαστοκυττ

djvasilis85 είπε:
φίλε hopefull το είχα δεί το ρεπορτάζ στον alpha και πήρα τηλέφωνο για να μάθω την διεύθυνσή του και ομολογουμένως είναι ενδιαφέρον.εγώ είπα να κάνω ένα πείραμα και να στείλω τον πατέρα μου να δοκιμάσει πρώτα.

ο πατέρας για πείραμα χα0α0χαχ0αχ0αχ0αχ0χα00αχ
 

magic810

New Member
Απ: Ελληνας γιατρος προσεφερει θεραπεια με βλαστοκυττ

Χρονια πολλα σε ολους....

Λοιπον εχουμε και λεμε...στη περιοδο των γιορτων ειδα ενα φιλαρακι που ειχα πολυ καιρο να δω το οποιο του ειχαν μεινει 5 τριχες κυριολεκτικα....και λεω ειχαν γιατι τωρα το παιδι ειναι οπως ηταν στα 16 του....

Τον ρωτησα λοιπον αν εκανε μεταμοσχευση και μου απαντησε κατηγοριματικα ΟΧΙ ΡΕ.....και του λεω τοτε τι εγινε....?

Μου απαντησε οτι το αποτελεσμα που βλεπω το εκανε με την μεθοδο των βλαστοκυτταρων......

Συντομα θα επιστρεψω και θα σας πω περισσοτερα για το που πως και ποσο....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ANAR

Well-Known Member
Απ: Ελληνας γιατρος προσεφερει θεραπεια με βλαστοκυττ

??? ??? ??? ???

Μαθε λεπτομέρειες γρήγορα φιλε
 

sovagg

New Member
Απ: Ελληνας γιατρος προσεφερει θεραπεια με βλαστοκυττ

magic810 είπε:
Χρονια πολλα σε ολους....

Λοιπον εχουμε και λεμε...στη περιοδο των γιορτων ειδα ενα φιλαρακι που ειχα πολυ καιρο να δω το οποιο του ειχαν μεινει 5 τριχες κυριολεκτικα....και λεω ειχαν γιατι τωρα το παιδι ειναι οπως ηταν στα 16 του....

Τον ρωτησα λοιπον αν εκανε μεταμοσχευση και μου απαντησε κατηγοριματικα ΟΧΙ ΡΕ.....και του λεω τοτε τι εγινε....?

Μου απαντησε οτι το αποτελεσμα που βλεπω το εκανε με την μεθοδο των βλαστοκυτταρων......

Συντομα θα επιστρεψω και θα σας πω περισσοτερα για το που πως και ποσο....

Aναμενουμε με ανυπομονησια φιλε magic..
 

scarface

Member
Απ: Ελληνας γιατρος προσεφερει θεραπεια με βλαστοκυττ

παιδια kalispera kai xronia polla!! tha thimaste kai se palaiotero post , eixa grapsei oti tha pigaina ekei. plirwsa 3300 kai kanena apotelesma . den afinei simadia alla tsampa kopos. twra to filaraki sou me 5 trixes pws evgale mallia...den paizei kai to ipografw..kali xronia , me nees therapeies.
 

tatini

New Member
Απ: Ελληνας γιατρος προσεφερει θεραπεια με βλαστοκυττ

scarface, σόρι κιόλας, ο μάλαξ που καρπώθηκε τα 3 χιλιάρικα δεν σου έδωσε κάποια εγγύηση ότι αν δεν λειτουργήσει θα πάρεις τα χρήματά σου πίσω;
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Ελληνας γιατρος προσεφερει θεραπεια με βλαστοκυττ

Panos1982 είπε:
[quote author=ANAR link=topic=1287.msg43967#msg43967 date=1293457136]
??? ??? ??? ???

Μαθε λεπτομέρειες γρήγορα φιλε

εσενα γιατι σε πιασαν οι βιασυνες τωρα??? αφου εχεις μαλλια..... :chinscratch
[/quote]

Εεεε μπροστα και πανω στο κεφαλι εχω προβλημα ρε φιλε τι νομιζεις δηλαδη οτι ειμαι εδω για να βλεπω εσενα :D
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Ελληνας γιατρος προσεφερει θεραπεια με βλαστοκυττ

ασε ρε γεροντα να πουμε..... :grandpa:
που εχεις εσυ προβλημα.....
μακαρι να ειχα και εγω τοσο μαλλι και τοσο μαυρο οταν εφτανα στην ηλικια σου..... ;D
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Ελληνας γιατρος προσεφερει θεραπεια με βλαστοκυττ

Panos1982 είπε:
ασε ρε γεροντα να πουμε..... :grandpa:
που εχεις εσυ προβλημα.....
μακαρι να ειχα και εγω τοσο μαλλι και τοσο μαυρο οταν εφτανα στην ηλικια σου..... ;D


Που να με δεις τωρα φιλε που ειναι μεχρι την μέση κατω τα μαλλια ???Στην φωτο μολις ειχα κουρευτεί :p
 

geo.

Member
Απ: Ελληνας γιατρος προσεφερει θεραπεια με βλαστοκυττ

Καλημέρα και χρόνια πολλά .

Μου κάνει φοβερή εντύπωση που ενώ υπάρχει ολόκληρο θέμα για τα βλαστοκύτταρα ακόμα αναρωτιέστε και ανοίγεται το ίδιο θέμα κάνοντας ακριβώς τις ίδιες ερωτήσεις.
Φίλε hopefull έχω γράψει ολόκληρα κατεβατά αλλά έχω ανεβάσει και φωτό για να σας γνωστοποιήσω ότι η συγκεκριμένη μέθοδος είναι η μεγαλύτερη απ@τη στην ιστορία των μαλλιών , και ο Βουκίδης από τους μεγαλύτερους απατε@νες. :knup: :knup: :knup: :knup:
Μου πήρε 4000 ευρώ χωρίς να έχω μεγάλο πρόβλημα και απλά δεν μου έκανε απολύτως τίποτα. Και το κορυφαίο είναι ότι μετά προσπαθούσε να με πείσει ότι υπάρχει και διαφορά. Διαφορά μετά από 1 χρόνο όντως υπάρχει αλλά προς το χειρότερο….
Να διαβάζεται προσεχτικά αυτά που γράφονται εδώ μέσα γιατί πολλοί «όπως και εγώ» την έχουμε πατήσει πρώτα και μετά γράψαμε για να γλυτώσουν οι υπόλοιποι .

Υ.Σ. Όλη την ιστορία αλλά και τις φωτό μπορείτε να τα βρείτε στο θέμα που μιλάει για τις θεραπείες με τα βλαστοκύτταρα…
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα