ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΣΗΜΑΔΙ Η' ΣΗΜΑΔΙΑ ΣΤΑ ΓΕΝΙΑ

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

achriss

New Member
Καλησπερα σας.επειδη δεν ξερω πως λεγεται αυτη η πάθηση? αλλα καποιο μελος κατι εχει γραψει που με τιποτα δεν μπορω να το βρω ,θα ηθελα να σας ρωτησω ολους.Οταν στα γενια μας παρατηρησουμε καποιο ή καποια σημεια που η τριχα φαινεται αραιωμενη σαν να παει να κανει ΄΄τρυπα΄΄ τι ειναι ? Καποιο μελος εβαλε μια κρεμα και του περασε .Δεν μπορω με τιποτα να το βρω.Αν καποιος μπορει να βοηθησει? Σε μενα δεν ειναι εμφανες αλλα σαν να χει γινει μια αρχη στο δεξι μαγουλο.Δεν ειναι εμφανες ακομα ,εγω ειμαι ΄΄ψειρας΄΄ αλλα ....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

achriss

New Member
Απ: ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΣΗΜΑΔΙ Η' ΣΗΜΑΔΙΑ ΣΤΑ ΓΕΝΙΑ

ευχαριστω παρα πολυ! σε μενα ειναι στα επιπεδα της φωτο του Jan1.Αυτο λες να ναι? και γιατρευται μονο με κορτιζονη?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΣΗΜΑΔΙ Η' ΣΗΜΑΔΙΑ ΣΤΑ ΓΕΝΙΑ

ο φιλος tropheus το αντιμετωπισε με ενεσιμη κορτιζονη,οπως το περιγραφεις πρεπει να ειναι alopecia areata
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΣΗΜΑΔΙ Η' ΣΗΜΑΔΙΑ ΣΤΑ ΓΕΝΙΑ

πας στην επιλογη Συνημμένα και άλλες επιλογές,επισηναψη αρχειου,αναζητηση,διπλο κλικ στη φωτο που θες και αποστολη
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΣΗΜΑΔΙ Η' ΣΗΜΑΔΙΑ ΣΤΑ ΓΕΝΙΑ

φαινετε ειναι τελικα σε αρχικο σταδιο
 

achriss

New Member
Απ: ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΣΗΜΑΔΙ Η' ΣΗΜΑΔΙΑ ΣΤΑ ΓΕΝΙΑ

μπορω να κανω κατι? γιατι διαβασα το link που μου στειλες και λιγο με αγχωσε.Εκτος απο το μελος που εβαλε κορτιζονη
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

achriss

New Member
Απ: ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΣΗΜΑΔΙ Η' ΣΗΜΑΔΙΑ ΣΤΑ ΓΕΝΙΑ

Αφηστε ρε την πλακα και πειτε μου αν ξερετε περι θεραπειας ή αν ειναι παρωδικο
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΣΗΜΑΔΙ Η' ΣΗΜΑΔΙΑ ΣΤΑ ΓΕΝΙΑ

achriss είπε:
μπορω να κανω κατι? γιατι διαβασα το link που μου στειλες και λιγο με αγχωσε.Εκτος απο το μελος που εβαλε κορτιζονη
θα σου πει ο tropheus που ειναι και παθων ;)
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΣΗΜΑΔΙ Η' ΣΗΜΑΔΙΑ ΣΤΑ ΓΕΝΙΑ

achriss είπε:
Καλησπερα σας.επειδη δεν ξερω πως λεγεται αυτη η πάθηση? αλλα καποιο μελος κατι εχει γραψει που με τιποτα δεν μπορω να το βρω ,θα ηθελα να σας ρωτησω ολους.Οταν στα γενια μας παρατηρησουμε καποιο ή καποια σημεια που η τριχα φαινεται αραιωμενη σαν να παει να κανει ΄΄τρυπα΄΄ τι ειναι ? Καποιο μελος εβαλε μια κρεμα και του περασε .Δεν μπορω με τιποτα να το βρω.Αν καποιος μπορει να βοηθησει? Σε μενα δεν ειναι εμφανες αλλα σαν να χει γινει μια αρχη στο δεξι μαγουλο.Δεν ειναι εμφανες ακομα ,εγω ειμαι ΄΄ψειρας΄΄ αλλα ....

Προς το πρόν φίλε achriss φαίνεται το "πρόβλημα" σου (βάση της φώτο που ανέβασες) να μην είναι σοβαρό ...
Είναι πιθανό σε λίγες μέρες να αρχίσει να υποχωρεί αυτή η αραίωση. Θα έλεγα να κάνεις λίγη υπομονή και να λαμβάνεις κάθε 2-3 μέρες μια φώτο για να βλέπεις την εξέλιξη.
Αν δεις ότι το φαινόμενο εξελίσεται θα πρέπει να προχωρήσεις σε μέτρα ... τα οποία έχω και εγώ αναφέρει στο Link που έδωσε ο kapamarou ;)
 

max_os

New Member
Απ: ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΣΗΜΑΔΙ Η' ΣΗΜΑΔΙΑ ΣΤΑ ΓΕΝΙΑ

Blindfold είπε:
(μα εγώ δεν έκανα πλάκα)
ορίστε κύριοι τα πραγματικά αποτελέσματα της καθημερινής λήψης 1mg φινας.......... αλλάζεις συνήθειες !..."το γυρνάς" που λέμε !!!!
 

tatini

New Member
Απ: ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΣΗΜΑΔΙ Η' ΣΗΜΑΔΙΑ ΣΤΑ ΓΕΝΙΑ

Μάχος είπε:
[quote author=Blindfold link=topic=2661.msg47285#msg47285 date=1297119324]
(μα εγώ δεν έκανα πλάκα)
ορίστε κύριοι τα πραγματικά αποτελέσματα της καθημερινής λήψης 1mg φινας.......... αλλάζεις συνήθειες !..."το γυρνάς" που λέμε !!!!
[/quote]

Γυρισμένο το είχα ανέκαθεν αγόρι μου. ;D
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΣΗΜΑΔΙ Η' ΣΗΜΑΔΙΑ ΣΤΑ ΓΕΝΙΑ

και εγω που και που την τριβω την μινοξ :amour: :kiss2
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα