Διόρθωση των προηγούμενων μεταμοσχεύσεων μου στην MHRC 1700 grafts

jersey

Well-Known Member
Πως το ξέρεις αυτό; Αποκλείεις το ενδεχόμενο να μπήκαν τόσα αλλά να μην είχε καλή φύτρωση;
Δεν αποκλείω κάτι τη γνώμη μου λέω βάσει φωτογραφιών. Και τα 2 πιστέυω συνέβησαν και δεν του εβαλε τόσα αλλά και ειχε και χαμηλη φύτρωση. Και μόνο από την έκταση φαίνεται οτι δεν μπήκαν τόσα και αν κρίνουμε από τις προσεγγίσεις του συγκεκριμένου γιατρού σε παρόμοιες περιπτώσεις.

Και ο ιδιος ο finallyrestore πιστεύει οτι μπήκαν πολύ λιγότερα αλλά δεν μπορούσε να το αποδείξει και ο γιατρός που του τα έβαλε παραδέχτηκε οτι μπήκαν μόνο λίγα λιγότερα και όχι πολύ λιγότερα όπως ειχε καταλάβει ο finallyrestore.... Όμως ο Dr Γεωργίου που έχει και εμπειρια γενικα, μόλις είδε τον finallyrestore του είπε ότι ούτε τα μισά δεν του ειχε βάλει ο προηγούμενος γιατρός από αυτά που του είπε δηλαδη τα συνολικά 2800.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Όμως ο Dr Γεωργίου που έχει και εμπειρια γενικα, μόλις είδε τον finallyrestore του είπε ότι ούτε τα μισά δεν του ειχε βάλει ο προηγούμενος γιατρός από αυτά που του είπε δηλαδη τα συνολικά 2800.

Αντιλαμβάνεσαι ότι δεν είναι θέμα εμπειρίας, κανένας γιατρός δεν έχει μαντικές ικανότητες να καταλάβει πόσα του είχε βάλει ο προηγούμενος. Το ότι δεν έχουν φυτρώσει τόσα βεβαίως μπορεί να το διαπιστώσει. Η έκταση είναι προφανώς μια ένδειξη όπως σωστά επισήμανε κάποιος, αλλά δεν έχουμε όλα τα δεδομένα για να είμαστε σίγουροι. Εξάλλου από την στιγμή που έκανε strip (καλό θα ήταν να ξέρουμε το μήκος του), τα μοσχεύματα βγήκαν και τα 2500g δεν είναι ένα παράλογο νούμερο για ένα strip.
 

jersey

Well-Known Member
Αντιλαμβάνεσαι ότι δεν είναι θέμα εμπειρίας, κανένας γιατρός δεν έχει μαντικές ικανότητες να καταλάβει πόσα του είχε βάλει ο προηγούμενος. Το ότι δεν έχουν φυτρώσει τόσα βεβαίως μπορεί να το διαπιστώσει. Η έκταση είναι προφανώς μια ένδειξη όπως σωστά επισήμανε κάποιος, αλλά δεν έχουμε όλα τα δεδομένα για να είμαστε σίγουροι. Εξάλλου από την στιγμή που έκανε strip (καλό θα ήταν να ξέρουμε το μήκος του), τα μοσχεύματα βγήκαν και τα 2500g δεν είναι ένα παράλογο νούμερο για ένα strip.
Το τι μπορεί να βγήκε δεν σημαίνει ότι μπήκε κιόλας.
Σίγουρα δεν μπορεί να είμαστε σίγουροι χωρισ Μετρήσεις αλλά μπορούμε να πούμε μια γνώμη (όχι με σιγουριά) από την έκταση η οποία είναι μια ένδειξη για να πούμε ότι μπήκαν αρκετά λιγότερα όπως διαπίστωσε και ο dr Γεωργίου μόλις τον είδε που ειπε ότι ούτε τα μισά δεν μπήκαν ( όπου συμφωνώ μαζί του) αλλά το είχε υποθέσει κ ο ίδιος ο Πελατης μη μπορώντας να το αποδείξει όμως δεν το κυνήγησε το θέμα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το τι μπορεί να βγήκε δεν σημαίνει ότι μπήκε κιόλας.
Σίγουρα δεν μπορεί να είμαστε σίγουροι χωρισ Μετρήσεις αλλά μπορούμε να πούμε μια γνώμη (όχι με σιγουριά) από την έκταση η οποία είναι μια ένδειξη για να πούμε ότι μπήκαν αρκετά λιγότερα όπως διαπίστωσε και ο dr Γεωργίου μόλις τον είδε που ειπε ότι ούτε τα μισά δεν μπήκαν ( όπου συμφωνώ μαζί του) αλλά το είχε υποθέσει κ ο ίδιος ο Πελατης μη μπορώντας να το αποδείξει όμως δεν το κυνήγησε το θέμα.

Αν ο Γεωργίου έβαλε 1700g σε μια έκταση που ήδη υπήρχαν κάποια (αρκετά) από τα 2500g, γιατί να μην είχαν μπει 2500g από την αρχή σε κενή περιοχή; Όπως αντιλαμβάνεσαι λοιπόν ούτε και η έκταση με τόσα λίγα δεδομένα δεν είναι σοβαρή ένδειξη, το να κάνουμε δε σχόλια περί ανηθικότητας είναι το λιγότερο επιπόλαιο.
 

jersey

Well-Known Member
Αν ο Γεωργίου έβαλε 1700g σε μια έκταση που ήδη υπήρχαν κάποια (αρκετά) από τα 2500g, γιατί να μην είχαν μπει 2500g από την αρχή σε κενή περιοχή; Όπως αντιλαμβάνεσαι λοιπόν ούτε και η έκταση με τόσα λίγα δεδομένα δεν είναι σοβαρή ένδειξη, το να κάνουμε δε σχόλια περί ανηθικότητας είναι το λιγότερο επιπόλαιο.
Ο Γεωργίου γενικά βάζει μεγαλύτερους αριθμούς σε αντίθεση με τον άλλο γιατρο που ξέρουμε τις προσεγγίσεις του σε τέτοιες περιπτώσεις.

Ταυτίζομαι απλά με την άποψη του γεωργού ότι μπήκαν αρκετά λιγότερα όπως είδε και ο ίδιος ο finally restore που μπορεί να μας πει και τον λόγο που αναφέρει ότι μπήκαν αρκετά λιγότερα από αυτά που του είπαν ότι μπήκαν.

Όπως ανάφερα επίσης κ στην περίπτωση που βγήκαν όντως 2500 δεν σημάνει ότι μπήκαν τόσα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ο Γεωργίου γενικά βάζει μεγαλύτερους αριθμούς σε αντίθεση με τον άλλο γιατρο που ξέρουμε τις προσεγγίσεις του σε τέτοιες περιπτώσεις.

Άρα κάνεις γενικές υποθέσεις.

Ταυτίζομαι απλά με την άποψη του γεωργού ότι μπήκαν αρκετά λιγότερα όπως είδε και ο ίδιος ο finally restore που μπορεί να μας πει και τον λόγο που αναφέρει ότι μπήκαν αρκετά λιγότερα από αυτά που του είπαν ότι μπήκαν.

Θα ήθελα να μας το αιτιολογήσει αυτό ο Finally Restore και επίσης να μας πει (αν ξέρει) πως ο Γεωργίου κατάλαβε ότι μπήκαν λιγότερα.
 
Άρα κάνεις γενικές υποθέσεις.



Θα ήθελα να μας το αιτιολογήσει αυτό ο Finally Restore και επίσης να μας πει (αν ξέρει) πως ο Γεωργίου κατάλαβε ότι μπήκαν λιγότερα.
Αν παρατηρήσουμε τις φωτογραφίες 01 02 03 04 βλέπουμε ότι κάποιος μπορεί ακόμα και να μετρήσει τα μοσχεύματα που μπήκανε ..!!! (Όταν το είχα αναφέρει αυτό στον γιατρό θυμάμαι ότι για λίγα δευτερόλεπτα σάστισε και έχασε τα λόγια του, έκανε βέβαια ένα γνώριμο αλαζονικό μειδίαμα αλλά ακόμα και αυτός κόλλησε μα η συνέχεια ήταν απρόσμενη.)
ΕΔΩ ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΘΕΙ ΟΤΙ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΜΦΥΤΕΥΣΗ ΕΧΕΙ ΤΡΙΜΑΡΕΙ ΤΗΝ ΛΗΠΤΡΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΕΜΦΎΤΕΥΣΗ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΙΑ ..!!!

Ας ρίξουμε τώρα άλλη μία πιο εξεταστική ματιά στις εικόνες 01 02 03 04 που τραβήχτηκαν αμέσως μετά το πρώτο χειρουργείο, φαίνονται για 2500 μοσχεύματα..??? Μην ξεχάσετε να αφαιρέσετε τα μαλλιά που προϋπάρχουν και έχουν τριμαριστεί στο μήκος των εμφυτευμένων.!

Επίσης αν θέλετε απαντήστε στο προηγούμενο ερώτημα που σας έχω θέσει (σας αρέσει το αποτέλεσμα που δείχνουν οι φωτογραφίες 05 06 07 08, θα δηλώνατε ικανοποιημένος αν είχατε αυτό το αποτέλεσμα στο κεφάλι σας.?
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αν παρατηρήσουμε τις φωτογραφίες 01 02 03 04 βλέπουμε ότι κάποιος μπορεί ακόμα και να μετρήσει τα μοσχεύματα που μπήκανε ..!!! (Όταν το είχα αναφέρει αυτό στον γιατρό θυμάμαι ότι για λίγα δευτερόλεπτα σάστισε και έχασε τα λόγια του, έκανε βέβαια ένα γνώριμο αλαζονικό μειδίαμα αλλά ακόμα και αυτός κόλλησε μα η συνέχεια ήταν απρόσμενη.)
ΕΔΩ ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΘΕΙ ΟΤΙ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΜΦΥΤΕΥΣΗ ΕΧΕΙ ΤΡΙΜΑΡΕΙ ΤΗΝ ΛΗΠΤΡΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΕΜΦΎΤΕΥΣΗ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΙΑ ..!!!

Ας ρίξουμε τώρα άλλη μία πιο εξεταστική ματιά στις εικόνες 01 02 03 04 που τραβήχτηκαν αμέσως μετά το πρώτο χειρουργείο, φαίνονται για 2500 μοσχεύματα..??? Μην ξεχάσετε να αφαιρέσετε τα μαλλιά που προϋπάρχουν και έχουν τριμαριστεί στο μήκος των εμφυτευμένων.!

Επίσης αν θέλετε απαντήστε στο προηγούμενο ερώτημα που σας έχω θέσει (σας αρέσει το αποτέλεσμα που δείχνουν οι φωτογραφίες 05 06 07 08, θα δηλώνατε ικανοποιημένος αν είχατε αυτό το αποτέλεσμα στο κεφάλι σας.?

Αν ήταν καλύτερες οι φώτο και δεν υπήρχαν και τα μαμα σαφώς και θα μπορούσαμε να το κάνουμε, να τα μετρήσουμε. Έχει γίνει σε πολλά νήματα. Σε αυτές τις φώτο που έχεις ποστάρει κάποιος μπορεί να κάνει μια αρχική υπόθεση ότι φαίνονται λίγα αλλά δεν μπορεί να είναι σίγουρος λόγω της ποιότητας των φώτο και της ύπαρξης μαμα μαλλιών (δεν μπορούμε να ξέρουμε πχ τι blending έχει κάνει με τα μαμα).

Προφανώς και δεν θα ένιωθα ικανοποιημένος από το αποτέλεσμα των φώτο 5,6,7,8. Το αποτέλεσμα δεν είναι καλό για 2500g.
 

vagosx

Well-Known Member
Ο Γεωργιου ειδικά στις hairline είναι πολύ δυνατός, το αποτέλεσμα είναι εξαιρετικό, είναι αυτό που λέμε μπετόν, μπράβο!
 
Πολύ πυκνή όντως.

Γράφετε πολύ φυσική hairline, εμένα αυτή η hairline με φόβιζε ποιο πολύ απ' όλα για να προχωρήσω, αυτή η υπερβολική αλφαδιά με χαλάει και δεν μου φαίνεται φυσική.

Θα ήθελα ένα παράδειγμα σε περιστατικό που θεωρείται αφύσικη.
Στην δική μου περίπτωση είμαι πολύ ευχαριστημένος επειδή ο γιατρός πραγματοποίησε ακριβώς αυτό που του ζήτησα και είχαμε από την αρχή συμφωνήσει. Αν ρίξετε μια ματιά στο φόρουμ ο γιατρός έχει παρουσιάσει αποτελέσματα hair line με εξαιρετική φυσικότητα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Αν ήταν καλύτερες οι φώτο και δεν υπήρχαν και τα μαμα σαφώς και θα μπορούσαμε να το κάνουμε, να τα μετρήσουμε. Έχει γίνει σε πολλά νήματα. Σε αυτές τις φώτο που έχεις ποστάρει κάποιος μπορεί να κάνει μια αρχική υπόθεση ότι φαίνονται λίγα αλλά δεν μπορεί να είναι σίγουρος λόγω της ποιότητας των φώτο και της ύπαρξης μαμα μαλλιών (δεν μπορούμε να ξέρουμε πχ τι blending έχει κάνει με τα μαμα).

Προφανώς και δεν θα ένιωθα ικανοποιημένος από το αποτέλεσμα των φώτο 5,6,7,8. Το αποτέλεσμα δεν είναι καλό για 2500g
Προσωπικά θεωρώ ότι φαίνεται ξεκάθαρα οτί είναι πολύ λιγότερα απο 2500 και ο καθένας που θα δεί τις εικόνες μπορεί να βγάλει τα συμπεράσματα του, βέβαια υπάρχει και η πιθανότητα να παρουσιαστεί ο γιατρός με δικές του φωτογραφίες από την πανάκριβη κάμερα του με κορυφαία ανάλυση και το έργο της καταμέτρησης να γίνει πολύ εύκολο.!
 

jersey

Well-Known Member
Προσωπικά θεωρώ ότι φαίνεται ξεκάθαρα οτί είναι πολύ λιγότερα απο 2500 και ο καθένας που θα δεί τις εικόνες μπορεί να βγάλει τα συμπεράσματα του, βέβαια υπάρχει και η πιθανότητα να παρουσιαστεί ο γιατρός με δικές του φωτογραφίες από την πανάκριβη κάμερα του με κορυφαία ανάλυση και το έργο της καταμέτρησης να γίνει πολύ εύκολο.!
Συμφωνώ απόλυτα φίλε. Τα είπες όλα όπως είναι. Ας ποστάρει και ο γιατρός τις φωτογραφίες εδώ στο φόρουμ, αμα διαφωνεί με όσα λες.... ;)
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Προσωπικά θεωρώ ότι φαίνεται ξεκάθαρα οτί είναι πολύ λιγότερα απο 2500 και ο καθένας που θα δεί τις εικόνες μπορεί να βγάλει τα συμπεράσματα του, βέβαια υπάρχει και η πιθανότητα να παρουσιαστεί ο γιατρός με δικές του φωτογραφίες από την πανάκριβη κάμερα του με κορυφαία ανάλυση και το έργο της καταμέτρησης να γίνει πολύ εύκολο.!
Για να παρουσιαστεί ο οποιοσδήποτε γιατρός πρέπει και να τον ονοματίσεις. Από την στιγμή που έχεις αμφιβολίες (για να μην πω βεβαιότητα) ότι μπήκαν λιγότερα δήλωσε το ονομά του και κάλεσε τον επισήμως να τοποθετηθεί για να διαφωτίσει και εμάς τους υπόλοιπους. Σίγουρα θα έχει και καλύτερες φώτο.
 

Kostas97

Well-Known Member
Μιας και εχει γινει αναφορα και ολοι καταλαβαμε που αναφερεσαι και εγω προτεινω να ονοματισεις τον γιατρο και αφου ειναι μελος του φορουμ να τοποθετηθει εδω.
 
Για να παρουσιαστεί ο οποιοσδήποτε γιατρός πρέπει και να τον ονοματίσεις. Από την στιγμή που έχεις αμφιβολίες (για να μην πω βεβαιότητα) ότι μπήκαν λιγότερα δήλωσε το ονομά του και κάλεσε τον επισήμως να τοποθετηθεί για να διαφωτίσει και εμάς τους υπόλοιπους. Σίγουρα θα έχει και καλύτερες φώτο.
Γνωρίζω πολύ καλά πως θα το χειριστώ.

Αφήνω και αυτό το υπόμνημα εδώ.

Όταν άρχισα να ενδιαφέρομαι για μεταμόσχευση δεν γνώριζα την ύπαρξη του φόρουμ ούτε ασχολήθηκα όσο θα έπρεπε, δεν έκανα την απαραίτητη «έρευνα αγοράς», δεν ρώτησα και γενικότερα θα έλεγα ότι το άφησα στην τύχη του.!

Αυτή η δυσάρεστη εμπειρία που συνέβη τότε σε εμένα, μου ήταν απρόσμενη, χωρίς να υπάρχει λόγος και ενώ μου είπανε για ρουτίνα μία και έξω αναγκάστηκα να υποβληθώ σε άλλα δυο χειρουργεία και αυτό δεν ήταν επιθυμία μου, δεν είχα τον χρόνο, το μπάτζετ ούτε την διάθεση να το επαναλάβω, άλλωστε με είχε διαβεβαιώσει ξεκάθαρα ότι «έρχεσαι, μπαίνεις, κάνουμε εμφύτευση και δεν θα χρειαστεί να ασχοληθέις ποτέ ξανά με το θέμα, δεν θα μας ξαναδείς και δεν θα σε ξαναδούμε» με αυτή τη προοπτική πήρα την απόφαση να πω το ναι.

Παρουσιάζοντας την περιπέτεια μου ελπίζω να αφυπνιστούν όσοι ενδιαφέρονται να κάνουν μεταμόσχευση για πρώτη φορά και να είναι πολύ προσεκτικοί, να ψάξουν να ερευνήσουν, να προβληματιστούν και να σκεφτούν πολύ σοβαρά την όποια επιλογή. Αν υπάρχει ίχνος αμφιβολίας ας αναρωτηθούν αν πρέπει να προχωρήσουν γιατί το ένστικτο είναι αλάνθαστο.!

Αν ο γιατρός τους υποσχεθεί την επιτυχία… να το ζητήσουν γραπτός και να μην αρκεστούν σε προφορικές δηλώσεις ή θαύματα, επίσης καλό θα ήταν πριν μπούνε στο χειρουργείο να γνωρίζουν τι πιθανότητες υπάρχουν να χρειαστεί ενισχυτική -ες συνεδρίες και αν ναι θα πρέπει να γνωρίζουν και τις πιθανές χρεώσεις που μπορεί να προκύψουν, ακόμα και σε μικρά περιστατικά όπως είχε χαρακτηριστεί το δικό μου (γέμισμα κροτάφων hairline) «Η χαρά του χειρουργού» είχε αποκαλέσει το περιστατικό μου ο γιατρός τότε.

Γενικά να μην απελπίζονται και να δίνουν στον εαυτό τους χρόνο να σκεφτούν πολύ σοβαρά πριν πάρουν αποφάσεις, αξίζει να θυμόμαστε πως η δότρια δεν είναι ανεξάντλητη και δυστυχώς για κάποιους τα μοσχεύματα που μπορεί να δώσει είναι περιορισμένα και υπερπολύτιμα.!
Αρνητικές εμπειρίες σαν τη δική μου ας γίνουν φάρος που θα φωτίσει το δρόμο σε όποιον ενδιαφέρεται να κάνει το επόμενο βήμα προχωρώντας στην δική του μεταμόσχευση μαλλιών.

Καλό βράδυ στην παρέα.
 

montecristo

Well-Known Member
Στην δική μου περίπτωση είμαι πολύ ευχαριστημένος επειδή ο γιατρός πραγματοποίησε ακριβώς αυτό που του ζήτησα και είχαμε από την αρχή συμφωνήσει. Αν ρίξετε μια ματιά στο φόρουμ ο γιατρός έχει παρουσιάσει αποτελέσματα hair line με εξαιρετική φυσικότητα
Πως πάει η εξέλιξη σου φιλε ; Κάνε μας ενα update αν μπορείς. Γενικά όμως φαινόταν να πήγαινες για πολύ δυνατό αποτέλεσμα..
 
Μπλουζα