Γυμναστηριο

ΓΕΙΑ ΣΑΣ..εχω μια απορια...η κρεατινη ριχνει τα μαλλια? αν καποιος παιρνει φινα μπορει να παρει και κρεατινη ?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
ΓΕΙΑ ΣΑΣ..εχω μια απορια...η κρεατινη ριχνει τα μαλλια? αν καποιος παιρνει φινα μπορει να παρει και κρεατινη ?
αυτην http://www.bbclub.gr/el/muscletech-100-premium-whey-protein-5lb.html
η πρωτεινη εχει 2 γραμμαρια κρεατινης ανα σκουπ,διαλυεται με το κουταλι πιο ευκολα και απο τον φραπε.
2 σκουπ την ημερα,το πιο πιθανο ειναι μειωσει και την τριχοπτωση οπως εμενα
 

zaxosdogkanos

Active Member
να ρωτησω τους πιο εμπειρους
θελω ενα συμπληρωμα που να με βοηθησει στην καυση λιπους σε συνδιασμο με αεροβιο
εχετε να προτεινετε καποιο?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
να ρωτησω τους πιο εμπειρους
θελω ενα συμπληρωμα που να με βοηθησει στην καυση λιπους σε συνδιασμο με αεροβιο
εχετε να προτεινετε καποιο?
κανενα,ολα για τα σκουπιδια.
σαν την διατροφη δεν εχει
 

zaxosdogkanos

Active Member
πριν το τρεξιμο πινω καφε,εχω διαβασει οτι βοηθαει
εχεις να προτινεις κατι απο διατροφη που λειτουργει κυριως στην μειωση της ορεξης?
γιατι εμενα εκει ειναι το θεμα μου πειναω συνεχεια
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
πριν το τρεξιμο πινω καφε,εχω διαβασει οτι βοηθαει
εχεις να προτινεις κατι απο διατροφη που λειτουργει κυριως στην μειωση της ορεξης?
γιατι εμενα εκει ειναι το θεμα μου πειναω συνεχεια
το πρωτο βημα ειναι να κατανοησεις το τι γινεται με τις ορμονες http://www.hairlossgr.com/threads/Γιατί-οι-περισσότερες-δίαιτες-αποτυγχάνουν.10292/
και το πως και γιατι το σωμα μας αντιστεκεται απο ενα σημειο και μετα να χασει κιλα μεσω τ3 και τ4.
αν εχεις ορεξη θα βρεις τα παντα
http://www.hairlossgr.com/forums/Σχολιασμός-άρθρων.56/
τωρα για την πεινα δεν εχω βρει κατι που να φουσκωνει χωρις να παχαινει,μονο το νερο.
η διαιτα που ακολουθω εγω ειναι ανορθοδοξη,πολυ ακραία αλλα και πολυ αποτελεσματικη,πολυ πεινα ομως
 

zaxosdogkanos

Active Member
ξερεις τι θα σου ακουσττει περιεργο αλλα εγω με το φαι εχω περιεργη σχεση
δεν τρωω για να φαω ουτε με ενοχλει η πεινα ΑΛΛΑ αν κατσω να φαω δεν μπορω να σταματησω με αποτελεσμα να τρωω τεραστιες ποσοτητες φαγητου και να μην χορταινω με τιποτα

θα με ενδιαφερε να δω την διαιτα που ακολουθεις ακομα και αν ειναι στερητικη σε μεγαλο βαθμο
 

weznem

Well-Known Member
ξερεις τι θα σου ακουσττει περιεργο αλλα εγω με το φαι εχω περιεργη σχεση
δεν τρωω για να φαω ουτε με ενοχλει η πεινα ΑΛΛΑ αν κατσω να φαω δεν μπορω να σταματησω με αποτελεσμα να τρωω τεραστιες ποσοτητες φαγητου και να μην χορταινω με τιποτα

θα με ενδιαφερε να δω την διαιτα που ακολουθεις ακομα και αν ειναι στερητικη σε μεγαλο βαθμο
φιλε μου αυτο που περιγραφεις μου θυμιζει βουλιμια και ειναι ασθενεια.. πρεπει να το κοιταξεις με ειδικο..
επισης ενημερωτικα σε αυτο που ρωτησες να σου πω μονο οτι τα θερμογεννητικα κοινως λοιποδιαλυτες καλό είναι να μην τα αγγίξεις καν ιδίως στην αρχή μόνο όταν κολήσεις στο τέλος της γράμμωσης.. δεν γινεται να πεινας πολυ κατι κανεις λαθος στο διαιτολογιο σου.. αν και στην περιπτωση σου νομιζω οτι εισαι βουλιμικος..
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
ξερεις τι θα σου ακουσττει περιεργο αλλα εγω με το φαι εχω περιεργη σχεση
δεν τρωω για να φαω ουτε με ενοχλει η πεινα ΑΛΛΑ αν κατσω να φαω δεν μπορω να σταματησω με αποτελεσμα να τρωω τεραστιες ποσοτητες φαγητου και να μην χορταινω με τιποτα

θα με ενδιαφερε να δω την διαιτα που ακολουθεις ακομα και αν ειναι στερητικη σε μεγαλο βαθμο
εγω με το φαγητο εχω ιδιαιτερες σχεσεις ,εκτος του οτι ειναι η δουλεια μου,ειμαι σου σεφ.
ειμαι και παρα πολυ του junk food.
δεν τρωω ποτε φρουτα, λαχανικα και θελω παντα κρεας,αντε 4 φορες τον χρονο να φαω οσπριο ετσι για να θυμαμαι πως ειναι.
η διαιτα μου ειναι μερα παρα μερα φαγητο.
την μια μερα τρωω 2 μικρα γευματα,ενα πυτογυρο πρωι ενα το απογευμα.οχι απαραιτητα γυρο αλλα αυτην την ποσοτητα.
την επομενη μερα δεν τρωω τιποτα,μονο καφε.
απο αποτελεσματα μενω σταθερος την ημερα που τρωω και την ημερα που δεν τρωω χανω σχεδον 2 κιλα.
ετσι φευγουν τα πρωτα 6 κιλα σφαιρατα,απο εκει και περα το σωμα κραταει αμυνες μεσω των ορμονων και ριχνει τον μεταβολισμο.
εκει κανω απλα συντηρηση με μια φορα την εβδομαδα χωρις φαγητο μεχρι να μπερδεψω τις ορμονες παλι και αποδιδει και αλλο μετα με την ιδια ταχυτητα
 

zaxosdogkanos

Active Member
αρχικα θα ηθελα να πω οτι δεν ειμαι βουλιμικος απλα το αδιαζω το πιατο μου

φρουτα λαχανικα τρωω κανονικα και πολυ κρεας-ψαρι

εχω καποιες ερωτησεις
αρχικα αν δεν τρως fast food την μερα που τρως και τρως κανονικα υπαρχει θεμα η' πρεπει να γεμισεις τον οργανισμο με ενεργεια και για αυτο επιλεγεις πιτογυρα που σε φουλαρουν?
εκτος απο διατροφη γυμναζεσαι?
η συντηρηση που λες στο τελος για να μπερδεψεις τις ορμονες ποσο διαρκει?λογικα θα διαφερει στον καθενα αλλα στο περιπου ποσο?
και για να κλεισω εσυ απο αυτο εχει δει αποτελεσματα?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
αρχικα θα ηθελα να πω οτι δεν ειμαι βουλιμικος απλα το αδιαζω το πιατο μου

φρουτα λαχανικα τρωω κανονικα και πολυ κρεας-ψαρι

εχω καποιες ερωτησεις
αρχικα αν δεν τρως fast food την μερα που τρως και τρως κανονικα υπαρχει θεμα η' πρεπει να γεμισεις τον οργανισμο με ενεργεια και για αυτο επιλεγεις πιτογυρα που σε φουλαρουν?
εκτος απο διατροφη γυμναζεσαι?
η συντηρηση που λες στο τελος για να μπερδεψεις τις ορμονες ποσο διαρκει?λογικα θα διαφερει στον καθενα αλλα στο περιπου ποσο?
και για να κλεισω εσυ απο αυτο εχει δει αποτελεσματα?
τρωω πιο πολυ για την γευση fast food.
γυμναζομαι περιστασιακα,για 14 χρονια εκανα πολεμικες τεχνες.
τωρα για την συντηρηση διαφερει και εχει να κανει και με την ηλικια,εγω φετος ειδα πολυ πτωση στον μεταβολισμο στα 35 μου.
αυτην την διαιτα την κανω 15 χρονια τωρα τα καλοκαιρια μονο,με καλα εως και φοβερα αποτελεσματα αναλογα το πόσο επεμενα.
το 2009 ειχα φτασει 3%-4% λιπος με παρα πολυ γραμμωση αλλα εκαψα αρκετους μυες που δεν μου λεει κατι,σε λιγες μερες κρεπαλης ηρθανε παλι:p αλλα ειχα γινει χαλια στο προσωπο,θελει να βαλεις στοπ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

weznem

Well-Known Member
ενημερωτικα οταν τρως και δεν μπορεις να σταματησεις σημαινει βουλιμικος (συνηθως).. φιλικα. απλα η γνωμη μου ειναι απλα κοιτα και αυτο αν τυχον συμβαινει και μετα το απορριπτεις, οχι εξαρχης ομως το θεωρω μεγιστο λαθος.. αν βρεις το προβλημα θα βρεις και την λυση.. αν αγνοεις να δεις το προβλημα δεν θα βρεις και ποτε την λυση.. το λεω γενκως οχι προσωπικασε εσενα.. καλη επιτυχια σε οτι και αν κανεις παντως..
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
μονο καλοκαιρια την κανεις??? και το χειμωνα διαφορετικη διαιατα η' απλα συντηρηση?
Τον χειμωνα παιρνω αρκετα κιλα.ειμαι καλοφαγας.εχω θεματα με το φαγητο και δυστυχως για εμενα δεν ειμαι εκτομορφικος
 
αυτην http://www.bbclub.gr/el/muscletech-100-premium-whey-protein-5lb.html
η πρωτεινη εχει 2 γραμμαρια κρεατινης ανα σκουπ,διαλυεται με το κουταλι πιο ευκολα και απο τον φραπε.
2 σκουπ την ημερα,το πιο πιθανο ειναι μειωσει και την τριχοπτωση οπως εμενα

απλα σε ολα αυτα που διαβασα δεν αναφερει καπου σαν παρενεργεια την τριχοπτωση ,οπως συμβαινει για άλλα σκευασματα .
επισης υπαρχει προβλημα με τη χρηση παραλληλα φιναστεριδης ?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
απλα σε ολα αυτα που διαβασα δεν αναφερει καπου σαν παρενεργεια την τριχοπτωση ,οπως συμβαινει για άλλα σκευασματα .
επισης υπαρχει προβλημα με τη χρηση παραλληλα φιναστεριδης ?
και με φιναστεριδη μπορεις,δεν υπαρχει προβλημα
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
ξαναρωταω ....ξερει καποιος κατι η μπα ?
θα σε "κουφανω" εντελως τωρα....
οταν ημουν μικρος στο γυμναστηριο ανακαλυψα κατι.
οταν ετρωγα πορτοκαλια πριν την προπονηση ειχα περισσοτερη αντοχη στο λαχανιασμα.
το δοκιμασα και με συμπληρωμα βιταμινης c αλλα απετυχε εντελως,καμια διαφορά.
οι διαφορά στην αντοχη με πορτοκαλια και χωρις ηταν αρκετα μεγαλη.
δεν χανεις κατι να το δοκιμασεις.
σε εμενα δουλεψε και μαλιστα απο ενα σημειο και μετα το εκανα συστηματικα,2-3 πορτοκαλια πριν το γυμναστηριο
 
θα σε "κουφανω" εντελως τωρα....
οταν ημουν μικρος στο γυμναστηριο ανακαλυψα κατι.
οταν ετρωγα πορτοκαλια πριν την προπονηση ειχα περισσοτερη αντοχη στο λαχανιασμα.
το δοκιμασα και με συμπληρωμα βιταμινης c αλλα απετυχε εντελως,καμια διαφορά.
οι διαφορά στην αντοχη με πορτοκαλια και χωρις ηταν αρκετα μεγαλη.
δεν χανεις κατι να το δοκιμασεις.
σε εμενα δουλεψε και μαλιστα απο ενα σημειο και μετα το εκανα συστηματικα,2-3 πορτοκαλια πριν το γυμναστηριο

......με κουφανες !
 
Μπλουζα