Βάζω μινοξιδιλη και μου πέφτουν μαλλιά

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Και φιλε επειδή περασα μια φοιτητική ζωή 4 χρονια απίστευτη, φρόντισε τωρα να μην έχεις τέτοια άγχη.
Είναι η καλύτερη φάση της ζωής σου. Δωστα ολα
Best up the best Κωστάκη.
Α ρε τι μου θύμισες.
Τώρα συναντιόμαστε μια φορά το χρόνο να φάμε και να πιούμε.
Ευτυχώς όλοι είμαστε σε άψογη κατάσταση αλλά μόνο ο ένας που δεν το φαντάζομασταν είναι nw6.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Best up the best Κωστάκη.
Α ρε τι μου θύμισες.
Τώρα συναντιόμαστε μια φορά το χρόνο να φάμε και να πιούμε.
Ευτυχώς όλοι είμαστε σε άψογη κατάσταση αλλά μόνο ο ένας που δεν το φαντάζομασταν είναι nw6.

40 δεν είσαι ; Άψογη ηλικία. Εσύ ειδικά με τη μαλλούρα σου γλεντάς μπόλικα εικοσάχρονα :)
 

vlafo

Well-Known Member
Έτσι είναι οι πιο μικροί σε κοροϊδεύουν και γελάνε πίσω από την πλάτη σου.
Χαχα πλάκα κάνω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Έτσι είναι οι πιο μικροί σε κοροϊδεύουν και γελάνε πίσω από την πλάτη σου.
Χαχα πλάκα κάνω.

Vlafo έχουμε 29 χρόνια διαφορά και έχεις καλύτερη hairline. Ποιος να κοροιδεψει ποιον ακριβώς ; :p Από κει και έπειτα όσο έχω δει φωτογραφίες σου φέρνεις για 40 no joke. Να σε ρωτήσω, εσύ είχες μεγάλο πρόβλημα ; Σου ξεκίνησε από νεαρή ηλικία ;
 

vlafo

Well-Known Member
Vlafo έχουμε 29 χρόνια διαφορά και έχεις καλύτερη hairline. Ποιος να κοροιδεψει ποιον ακριβώς ; :p Από κει και έπειτα όσο έχω δει φωτογραφίες σου φέρνεις για 40 no joke. Να σε ρωτήσω, εσύ είχες μεγάλο πρόβλημα ; Σου ξεκίνησε από νεαρή ηλικία ;
Ρε συ μην τα πετάς έτσι ξαφνικά θα παθω τίποτα.:):)
Άλλο εννοούσα για την κοροϊδία.Never mind.
Μου τα έσκασε στα 30 και με πήγε πολύ γρήγορα μέσα σε ένα τρίμηνο όπως έχω αναφέρει,και παρόλο τη φίνα που την ξεκίνησα άμεσα ποτέ δεν επανέκαμψαν οι κρόταφοι και α ζώνη.
Βέβαια επειδή εκείνο το έτος του 2000 ήταν καταραμένο,πιστεύω επιτάχυνε πολύ την κατάσταση ενώ θα εμφανιζότανε φυσιολογικά σε μερικά χρόνια.
Άρα τη μμ δεν τη γλύτωνα απλά μέχρι τα 40 ήμουν τοπ μόλις έκοψα τη φίνα έχασα πολύ έδαφος.
Μετά έκανα κάλυψη τα μπροστά και φυσικά από πυκνότητα δεν ήμουν ο ίδιος όχι γιατί έχασα αλλά μου μίκρυνε τη διάμετρο της τρίχας και αυτό είναι τεράστια απώλεια.
Τώρα θα σου πω στο 10μηνο τι πήρα και τι ανέμενα.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Ρε συ μην τα πετάς έτσι ξαφνικά θα παθω τίποτα.:):)
Άλλο εννοούσα για την κοροϊδία.Never mind.
Μου τα έσκασε στα 30 και με πήγε πολύ γρήγορα μέσα σε ένα τρίμηνο όπως έχω αναφέρει,και παρόλο τη φίνα που την ξεκίνησα άμεσα ποτέ δεν επανέκαμψαν οι κρόταφοι και α ζώνη.
Βέβαια επειδή εκείνο το έτος του 2000 ήταν καταραμένο,πιστεύω επιτάχυνε πολύ την κατάσταση ενώ θα εμφανιζότανε φυσιολογικά σε μερικά χρόνια.
Άρα τη μμ δεν τη γλύτωνα απλά μέχρι τα 40 ήμουν τοπ μόλις έκοψα τη φίνα έχασα πολύ έδαφος.
Μετά έκανα κάλυψη τα μπροστά και φυσικά από πυκνότητα δεν ήμουν ο ίδιος όχι γιατί έχασα αλλά μου μίκρυνε τη διάμετρο της τρίχας και αυτό είναι τεράστια απώλεια.
Τώρα θα σου πω στο 10μηνο τι πήρα και τι ανέμενα.

Άψογος ! Ωραία τοποθέτηση που με κάλυψες. Μία ερώτηση, γιατί δεκάμηνο και όχι χρόνος η ενάμιση χρόνος π.χ. ; Έχω διαβάσει πως ως τότε βγαίνουν τρίχες. Ίσως και εσύ τότε να είχες καλύτερη εικόνα να πεις αν έφτασες αυτό που ήθελες. Βέβαια για να μαστε ειλικρινείς ήδη τούμπανος είσαι αλλά επειδή πάντα εμείς βλέπουμε τον εαυτό μας διαφορετικά απ'οτι μας βλέπουν οι τριγύρω καταλαβαίνω το γιατί μπορεί ακόμα να περιμένεις ή γιατί η δική σου έννοια τούμπανος με την ίδια που θα χρησιμοποιήσει ένας τρίτος για εσένα να διαφέρουν. Φουλ κατανοητό.
 

vlafo

Well-Known Member
Άψογος ! Ωραία τοποθέτηση που με κάλυψες. Μία ερώτηση, γιατί δεκάμηνο και όχι χρόνος η ενάμιση χρόνος π.χ. ; Έχω διαβάσει πως ως τότε βγαίνουν τρίχες. Ίσως και εσύ τότε να είχες καλύτερη εικόνα να πεις αν έφτασες αυτό που ήθελες. Βέβαια για να μαστε ειλικρινείς ήδη τούμπανος είσαι αλλά επειδή πάντα εμείς βλέπουμε τον εαυτό μας διαφορετικά απ'οτι μας βλέπουν οι τριγύρω καταλαβαίνω το γιατί μπορεί ακόμα να περιμένεις ή γιατί η δική σου έννοια τούμπανος με την ίδια που θα χρησιμοποιήσει ένας τρίτος για εσένα να διαφέρουν. Φουλ κατανοητό.
Βασικά θεωρώ ότι με τη χρήση μίνοξ που έκανα 5μηνες για να επιτάχυνω τη φύτρωση έχω καλύψει το 70% σίγουρα.
Το υπόλοιπο που απομένει είναι να πάρει την τελική της μορφή η τρίχα και να δώσει ότι έχει και τότε θα έχω πλήρη εικόνα.
Συνήθως στο 8μηνο έχεις τελειώσει δεν περιμένεις πολλά πλέον,απλά μετά στρώνει η τρίχα καλύτερα και εκεί θέλεις 12μηνο.
 

vlafo

Well-Known Member
Βέβαια για να μαστε ειλικρινείς ήδη τούμπανος είσαι αλλά επειδή πάντα εμείς βλέπουμε τον εαυτό μας διαφορετικά απ'οτι μας βλέπουν οι τριγύρω καταλαβαίνω το γιατί μπορεί ακόμα να περιμένεις ή γιατί η δική σου έννοια τούμπανος με την ίδια που θα χρησιμοποιήσει ένας τρίτος για εσένα να διαφέρουν. Φουλ κατανοητό.
Αν και 20 έχεις πιάσει το νόημα πολύ καλύτερα από τους περισσότερους.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Αν και 20 έχεις πιάσει το νόημα πολύ καλύτερα από τους περισσότερους.

Όταν από τα 16 περπατάς γεμάτος ανασφάλεια και κοιτάς τα κεφάλια των υπόλοιπων αγοριών για να δεις κάποια ατέλεια, ίσα ίσα για να πάρεις λίγο θάρρος εσύ, αναγκαστικά και μη προσαρμόζεσαι άμεσα vlafo στη νέα πραγματικότητα. Το ευκολότερο θα ήταν να κάνω το ίδιο με τους στρουθοκαμηλους, το κεφάλι στην άμμο χωμένο και μη δίνεις σημασία, με το γυναικείο φύλο όλα πάνε καλά, κοινωνικος είσαι τι σε νοιάζουν τα μαλλιά ; Κι ομως, πρέπει να το έχεις νιώσει στο πετσί σου αυτό το πράγμα. Αυτό θεωρώ πως με ξεχωρίζει λίγο παραπάνω από τους υπόλοιπους εδώ. Είναι διαφορετικό να καραφλιάζεις στα 30 π.χ. που κακά τα ψέματα είναι πολύ mainstream και διαφορετικό στα 16 να σαι δαχτυλοδεικτούμενος σε μία μικρή κοινωνία του σχολείου ως ο ''καραφλας'' . Γι αυτό έμαθα να ζω από μικρός με ένα disadvantage στο κεφάλι μου και στερήθηκα πολλά που θα ήθελα να κάνω από κουρέματα και φάσεις με το μαλλί. Για παράδειγμα το κούρεμα σου. Δε μπορώ να το κάνω. Αν τα κοντύνω τόσο θα μαι πολύ άσχημα. Ελπίζω και εύχομαι να πάνε καλά οι θεραπείες να μπουσταριστει λιγάκι η φάση διαφορετικά θα ψάξω την αγορά να δω τι μπορεί να μου προσφέρει εκτός ΜΜ καθώς δε θα με πάρει κανένας ακόμα. Ίσως ενέσιμη ντουταστεριδη να ναι το επόμενο βήμα αλλά το πήγα μακριά. Μπορεί με 2 φορές μινοξιδιλη τη μέρα και φινα να έχουμε στο εξάμηνο ένα θαύμα ( δυσκολο αλλα you never know) . Απλά για να το κλείσω,έχω πιάσει το νόημα πολύ καλά γιατί έπρεπε να το κάνω από τη στιγμή που με νοιάζουν τα μαλλιά μου. Αν δε το έκανα ίσως να έπρεπε ΗΔΗ να ψάχνω για τη μου ΜΜ.
 

vlafo

Well-Known Member
Θα κάνεις τη μέγιστη θεραπεία που μπορείς για να πας μέχρι τα 30.
Και θα πας,αν και καμία φορά υπερβάλλουμε λίγο,εννοώ μπορεί να είσαι πολύ καλύτερος από ότι νομίζεις.
Δεν σε έχω δει για να ξέρω.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Θα κάνεις τη μέγιστη θεραπεία που μπορείς για να πας μέχρι τα 30.
Και θα πας,αν και καμία φορά υπερβάλλουμε λίγο,εννοώ μπορεί να είσαι πολύ καλύτερος από ότι νομίζεις.
Δεν σε έχω δει για να ξέρω.

Μακάρι. Να αναφέρω πάντως πως ο κύριος Ιάσων μου είπε πως για εμένα το καλύτερο θα ήταν μινοξιδιλη σε χάπι συν φιναστερίδη κανονικά για να δω καλή δουλειά. Τώρα θα περιμένω να με καθοδηγήσει ο ίδιος.
 
Μπλουζα