Αντιανδρογόνα

tropheus

Well-Known Member
qwsa είπε:
@tropheus τώρα το προχωράς πολύ και δε μπορώ να μιλήσω στο φόρουμ για τέτοιο θέμα... ;)

αυτό θέλω να μάθω τόσην ώρα βασικά...τις παρενέργειες. :exclamation:

Ήδη σου ανέφερα κάποιες παρενέργειες και μπορώ να σου πω και αρκετές άλλες π.χ γυναικομαστία, ανικανότητα προς τεκνοποίηση κ.α (τις οποίες εύκολα μπορείς να βρεις και στο διαδίκτυο).

Αν είσαι διατεθιμένος να υποστείς παρενέργειες τέτοιας κλίμακας προκειμένου να απαλλαγείς από την τριχοφυϊα τότε θα πρέπει να απευθυνθείς σε ειδικούς γιατρούς (υπάρχουν αρκετοί τέτοιοι) και να προχωρήσεις σε μια ορμονολογική θεραπεία με σκοπό να κάνεις πιο ανεκτές τις παρενέργειες αυτές για το σώμα σου. Αλλά και πάλι να είσαι σίγουρος ότι απλά θα γλυτώσεις κατά ένα μεγάλο ποσοστό από την τριχοφυϊα. Δε θα λύσεις οριστικά το θέμα ...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

qwsa

New Member
tropheus είπε:
Ήδη σου ανέφερα κάποιες παρενέργειες και μπορώ να σου πω και αρκετές άλλες π.χ γυναικομαστία, ανικανότητα προς τεκνοποίηση κ.α (τις οποίες εύκολα μπορείς να βρεις και στο διαδίκτυο).

Αν είσαι διατεθιμένος να υποστείς παρενέργειες τέτοιας κλίμακας προκειμένου να απαλλαγείς από την τριχοφυϊα τότε θα πρέπει να απευθυνθείς σε ειδικούς γιατρούς (υπάρχουν αρκετοί τέτοιοι) και να προχωρήσεις σε μια ορμονολογική θεραπεία με σκοπό να κάνεις πιο ανεκτές τις παρενέργειες αυτές για το σώμα σου. Αλλά και πάλι να είσαι σίγουρος ότι απλά θα γλυτώσεις κατά ένα μεγάλο ποσοστό από την τριχοφυϊα. Δε θα λύσεις οριστικά το θέμα ...


ΟΚ τι ειδικότητα γιατροί είναι;;; ίσως βοηθήσουν :exclamation:


@pazuzu και αποτρίχωση αλλά και να αποφύγω τη καράφλα όμως. γιατί πολύ τη φοβάμαι μιας και ο πατέρας μου και ο θείος μου έχασαν τα μαλλιά του γύρω στα 30. :-/ και έχω ακούσει ότι η φαλάκρα έχει να κάνει με τα επίπεδα τεστοστερόνης :exclamation:
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αν το πρόβλημά σου είναι η τέστο, μπορώ να σου προτείνω διατροφούλα καλύτερη και από ευνουχισμό..:p

Την τέσταρα ιδίοις όμμασι
 

mimis giova

Active Member
Σας δουλευει ο τυπος κ ασχολεισται ακομα..αντε κ παρε οτι θες..το google λεει τα παντα..τι θες απο αυτο το forum???
 

pazuzu

New Member
GOMI είπε:
Αν το πρόβλημά σου είναι η τέστο

To πρόβλημά του είναι ότι θέλει να πάρει αντιανδρογόνα και δυσκολεύεται να βρει μια πειστική δικαιολογία. Εφόσον κατάλαβε ότι το να ζητάει αντιανδρογόνα γιατί βαριέται να ξυρίζεται είναι μιας κλάσης λιγότερο ηλίθιο απ' το να ισχυρίζεται ότι θέλει να κόψει τα δάχτυλά του επειδή βαριέται να κόβει τα νύχια του, κι επειδή η πρότασή μου είναι αρκετά άβολη για τις βλέψεις του, τώρα θυμήθηκε ότι κάποιοι συγγενείς του έχουν φαλάκρα, οπότε ένας λόγος παραπάνω να προχωρήσει στον χημικό ευνουχισμό των αντιανδρογόνων -έστω και προληπτικά. Δηλαδή, τα αντιανδρογόνα θέλει να τα πάρει οπωσδήποτε, ασχέτως που μας πουλάει τρίχες τόση ώρα. Και θέλει να μάθει το παιδί, ποιες είναι οι "παρενέργειες"; Πλούσιο στήθος; Απαλή φωνή; Καθαρότερο δέρμα; Λιγότερο εμφανές "μήλο του Αδάμ"; Θέλει να ξέρει ο άνθρωπος, δεν μπορεί πια να ξυρίζεται ανά δύο μέρες, ελάτε λίγο στη θέση του.
 

qwsa

New Member
@mimis giova @pithikas αφού νομίζετε ότι σας δουλεύω μη μπαίνετε στο τόπικ....ειδικά εσύ πίθηκα το'χεις παρακάνει. :mad: από το νικ σου και μόνο βέβαια καταλαβαίνει κανείς με τι έχει να κάνει :mad:
 

pithikas

Well-Known Member
qwsa είπε:
@mimis giova @pithikas αφού νομίζετε ότι σας δουλεύω μη μπαίνετε στο τόπικ....ειδικά εσύ πίθηκα το'χεις παρακάνει. :mad: από το νικ σου και μόνο βέβαια καταλαβαίνει κανείς με τι έχει να κάνει :mad:

Με τι εχει να κανει?:idea:
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

qwsa

New Member
pazuzu είπε:
To πρόβλημά του είναι ότι θέλει να πάρει αντιανδρογόνα και δυσκολεύεται να βρει μια πειστική δικαιολογία. Εφόσον κατάλαβε ότι το να ζητάει αντιανδρογόνα γιατί βαριέται να ξυρίζεται είναι μιας κλάσης λιγότερο ηλίθιο απ' το να ισχυρίζεται ότι θέλει να κόψει τα δάχτυλά του επειδή βαριέται να κόβει τα νύχια του, κι επειδή η πρότασή μου είναι αρκετά άβολη για τις βλέψεις του, τώρα θυμήθηκε ότι κάποιοι συγγενείς του έχουν φαλάκρα, οπότε ένας λόγος παραπάνω να προχωρήσει στον χημικό ευνουχισμό των αντιανδρογόνων -έστω και προληπτικά. Δηλαδή, τα αντιανδρογόνα θέλει να τα πάρει οπωσδήποτε, ασχέτως που μας πουλάει τρίχες τόση ώρα. Και θέλει να μάθει το παιδί, ποιες είναι οι "παρενέργειες"; Πλούσιο στήθος; Απαλή φωνή; Καθαρότερο δέρμα; Λιγότερο εμφανές "μήλο του Αδάμ"; Θέλει να ξέρει ο άνθρωπος, δεν μπορεί πια να ξυρίζεται ανά δύο μέρες, ελάτε λίγο στη θέση του.

Ε είστε κάργα κομπλεξικοί....Κατ'αρχήν με έχετε καταμπερδέψει και κατά δεύτερον ξέρετε πολλούς που ευχαριστιούνται το ξύρισμα. :exclamation:
Μόνο ο tropheus απάντησε σωστά και σοβαρά χωρίς ειρωνίες. οι υπόλοιποι απλά λέτε το μακρύ και το κοντό σας. Αν δεν έχετε να πείτε κάτι παρά μόνο να ειρωνεύεστε πηγαίνετε αλλού ;)
 

qwsa

New Member
pithikas είπε:
Φιλε μου πραγματικα σε παω και απλα επειδη εχω εξεταστικη αυριο και διαβαζω παραλληλα δε μπορω να συγκεντρωθω απο το γελιο σταματα να γραφεις


ε ξεκουμπίσου εσύ από το τόπικ μου τότε για να μη με διαβάζεις. εσύ μπήκες μόνος σου δε σε κάλεσε κανείς:mad:
 

pazuzu

New Member
Κομπλεξικοί δεν ξέρω αν είμαστε, ηλίθιοι πάντως σίγουρα δεν είμαστε.

Ο τροφέας σου απάντησε πολύ διακριτικά και έχει δίκιο, εφόσον θέλεις να προχωρήσεις σε αλλαγή φύλου πήγαινε κατευθείαν σε κάποιον ενδοκρινολόγο και άσε τις εξυπνάδες εδώ μέσα ότι θες να μάθεις τις παρενέργειες των αντιανδρογόνων επειδή βαριέσαι να ξυρίζεσαι και θες να κάνεις ορμονοθεραπεία.

Να ξέρεις ότι επειδή γνωρίζω προσωπικά περιπτώσεις σαν την δική σου είχα σκοπό να σε βοηθήσω, αλλά επειδή δεν γουστάρω το δούλεμα σε αφήνω να συνεχίσεις το "ξύρισμα".
 

qwsa

New Member
@pazuzu και ούτε εγώ γουστάρω να μου τη μπαίνουν...γι'αυτό βούλωσ'το :knup: :knup:


εγώ έχω φάει ώρες στο ξύρισμα οπότε θα στο πω στα ίσα ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΝΤΙΑΝΔΡΟΓΟΝΑ ΝΑ ΞΕΜΠΕΡΔΕΥΩ!!!!!!!!!!! :mad::mad::mad:


ΣΤΑ ΤΕΤΟΙΑ ΜΟΥ ΑΝ ΜΕΙΩΝΟΥΝ ΤΗ ΛΙΜΠΙΝΤΟ ΚΑΙ ΤΗ ΣΤΥΣΗ.....ΑΠΛΑ:exclamation::exclamation::exclamation:
 
qwsa είπε:
@pazuzu και ούτε εγώ γουστάρω να μου τη μπαίνουν...γι'αυτό βούλωσ'το :knup: :knup:


εγώ ρε βλαξ έχω φάει ώρες στο ξύρισμα οπότε θα στο πω στα ίσα ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΝΤΙΑΝΔΡΟΓΟΝΑ ΝΑ ΞΕΜΠΕΡΔΕΥΩ!!!!!!!!!!! :mad::mad::mad:


ΣΤΑ ΤΕΤΟΙΑ ΜΟΥ ΑΝ ΜΕΙΩΝΟΥΝ ΤΗ ΛΙΜΠΙΝΤΟ ΚΑΙ ΤΗ ΣΤΥΣΗ.....ΑΠΛΑ:exclamation::exclamation::exclamation:

Το εχουμε καταλαβει αυτο!! Αλλα το θέμα ειναι οτι ΘΑ ΞΕΜΠΕΡΔΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΑΝΔΡΙΚΟ ΦΥΛΟ!!

Αυτο θελεις να κρύψεις... αλλα τεσπα!! Καλό ΝΕΟ ΔΡΟΜΟ!!
 

weznem

Well-Known Member
qwsa είπε:
@pazuzu και ούτε εγώ γουστάρω να μου τη μπαίνουν...γι'αυτό βούλωσ'το :knup: :knup:


εγώ ρε βλαξ έχω φάει ώρες στο ξύρισμα οπότε θα στο πω στα ίσα ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΝΤΙΑΝΔΡΟΓΟΝΑ ΝΑ ΞΕΜΠΕΡΔΕΥΩ!!!!!!!!!!! :mad::mad::mad:


ΣΤΑ ΤΕΤΟΙΑ ΜΟΥ ΑΝ ΜΕΙΩΝΟΥΝ ΤΗ ΛΙΜΠΙΝΤΟ ΚΑΙ ΤΗ ΣΤΥΣΗ.....ΑΠΛΑ:exclamation::exclamation::exclamation:

φιλε μου εισαι φαουλ.. σουμιλησε ομορφα ενω εσυ αντιθετα βωμολοχείς, δεν ειναι ωραιο..

αν θες να κρινεις μια κατασταση αντικειμενικα βγες απο το προβλημα και γινε παρατηρητής του προβληματος.. αν δεις αυτο το νημα ως τριτος θα αντιληφθεις οτι καπου εχουμε δικιο,μας δουλευεις, οποτε καποιοι θα αντιδρασουν ασχημα με αυτην την κατασταση.
θα ηταν πιο ντόπρο να πεις θελω να κανω αλλαγη φύλου και ζητω βοηθεια.. οποιος εκανε πλακιτσα και καζουρα θα ετρωγε ενα ωραιο μπαν για απρεπη συμπεριφορα.. ο καθενας κανει οτι θελει στην προσωπικη του ζωη, οταν ομως προσπαθεις να εξαπατησεις καποιους (ακομα και αν το κανεις απο ντροπη ή λογω του ευαισθητου θεματος) που προσπαθουν να βοηθησουν στο υποτιθεμενο προβλημα σου, τοτε μαλλον προκαλεις τετοιες αντιδρασεις..
ο pazuzu πραγματικα εδωσε την λυση με εξαγωγη των θυλακων που δεν πηγαινε το μυαλο μου και εχει δικιο γινετε!! εσυ ομως επιμενεις με τα αντιαδρογοννα και λες δεν με πειραζει αν δεν εχω στυση κτλ.. ειναι ηλιου φαενότερον τι επιζητας.. μπες στο θεμα απο την αρχη..
και κατι τελευταιο ως συμβουλη,φιλικη οταν ντρεπεσαι για τις επιλογες σου,οταν δεν αποδεχεσαι τις επιλογες σου εσυ ο ιδιος, μην περιμενεις να το κάνουν οι άλλοι..
καλο βραδυ.. :blush:
 
Μπλουζα