Περί ομοφυλοφιλίας

vag25

Well-Known Member
Εσύ δηλαδή αν φιλήσεις άντρα δε θα αηδιάσεις; Θα φταίει το learning behaviour ή ότι σε έλκουν οι άντρες. Το ένστικτο μας είναι αλληλένδετο με τη φύση. Παιδιά, σοβαρευτείτε.


Μισο, εσυ ειπες οτι αηδιαζεις με την εικονα. Φυσικα και θα αηδιασω να το κανω. Δεν ειναι η φυση ΜΟΥ. Ουτε να ακουμπησω δεν θελω.ΕΓΩ.

Αν οι αλλοι θελουν να φιληθούν ας το κανουν. Μαγκια τους. Δεν με νοιαζει.

Learning behaviour ειναι το να σε ξενερωνουν τα gay ζευγαρακια. Νομιζω οτι ημουν ξεκαθαρος.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vag25

Well-Known Member
απο τους 10 gay οι τρεις εχουν θεμα ορμονολογικο, οι αλλοι το κανουν απο αποψη και μοδα,

ΔΕΝ παιζει να εισαι gay απο μοδα...

Να τον φας με το ζορι ναι παιζει. Αλλα να ΕΙΣΑΙ gay επειδη ειναι IN , οχι, μη τρελαθουμε.
Η σου αρεσει η δεν σου αρεσει.

Ετσι γεννιουνται οι ανθρωποι για αυτο και ειναι ακρως ρατσιστικη και εμετικη η ομοφοβια.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Λοιπόν, κύριοι και κυρίες θα ήθελα να σταματήσουμε εδώ την συζήτηση περί ομοφυλοφιλίας σε αυτό το νήμα. Όλες οι απόψεις έχουν κατατεθεί και το θέμα έχει αναλυθεί αρκετά. Αν κάποιος(α) θέλει, μπορεί να ανοίξει νήμα επί του θέματος για να συνεχίσετε εκεί. Το νήμα είναι μεν για εκτόνωση αλλά καλό θα ήταν να έχει πιο συγκεκριμένο τίτλο για να μπορεί κάποιος(α) που ενδιαφέρεται να το διαβάσει να το βρει και πιο εύκολα.

Η mikriloulou μπαναρίστηκε από εμένα γιατί τρόλαρε άγρια και ήταν εντελώς εκτός θέματος με διάθεση να καταστρέψει τα νήματα των μμ που επιβλέπω. Επανήλθε παρατύπως με παρεμφερές nick. Κανονικά δεν θα έπρεπε να της επιτραπεί να συνεχίσει. Επειδή όμως ζήτησε επιείκεια και δεν έχει και προϊστορία της δόθηκε δεύτερη ευκαιρία, όπως πρέπει να δίνεται σε όλους, χωρίς καμία διάθεση απομόνωσης της λόγω της ομοφυλοφιλίας της.
 

pithikas

Well-Known Member
Μισο, εσυ ειπες οτι αηδιαζεις με την εικονα. Φυσικα και θα αηδιασω να το κανω. Δεν ειναι η φυση ΜΟΥ. Ουτε να ακουμπησω δεν θελω.ΕΓΩ.

Αν οι αλλοι θελουν να φιληθούν ας το κανουν. Μαγκια τους. Δεν με νοιαζει.

Learning behaviour ειναι το να σε ξενερωνουν τα gay ζευγαρακια. Νομιζω οτι ημουν ξεκαθαρος.
Και κάποιον να δω να τρώει από τα σκουπίδια αηδιάζω. Όχι με τον άνθρωπο αλλά you know what i mean αφού σ 'αρέσουν και τα αγγλικά.
 

vag25

Well-Known Member
Mε καλυψες , αφου τα βαζεις στην ιδια ζυγαρια.

Kαι η πλακα ειναι οτι εισαι απο τους καλυτερους σε συγκριση με αλλες αποψεις που διαβασα παραπανω. Τελικα το φορουμ εξυπηρετει την αυξηση της τριχοπτωσης με αυτα που διαβαζουμε και οχι την μειωση:p

Ειρηνη!
 
Λοιπόν, κύριοι και κυρίες θα ήθελα να σταματήσουμε εδώ την συζήτηση περί ομοφυλοφιλίας σε αυτό το νήμα. Όλες οι απόψεις έχουν κατατεθεί και το θέμα έχει αναλυθεί αρκετά. Αν κάποιος(α) θέλει, μπορεί να ανοίξει νήμα επί του θέματος για να συνεχίσετε εκεί. Το νήμα είναι μεν για εκτόνωση αλλά καλό θα ήταν να έχει πιο συγκεκριμένο τίτλο για να μπορεί κάποιος(α) που ενδιαφέρεται να το διαβάσει να το βρει και πιο εύκολα.

Η mikriloulou μπαναρίστηκε από εμένα γιατί τρόλαρε άγρια και ήταν εντελώς εκτός θέματος με διάθεση να καταστρέψει τα νήματα των μμ που επιβλέπω. Επανήλθε παρατύπως με παρεμφερές nick. Κανονικά δεν θα έπρεπε να της επιτραπεί να συνεχίσει. Επειδή όμως ζήτησε επιείκεια και δεν έχει και προϊστορία της δόθηκε δεύτερη ευκαιρία, όπως πρέπει να δίνεται σε όλους, χωρίς καμία διάθεση απομόνωσης της λόγω της ομοφυλοφιλίας της.
Κάνεις μεγάλο λάθος.
Ποτέ μου δεν τρόλλαρα σε νήματα εμφυτεύσεων. Δεν θα μου το επέτρεπε το ήθος μου να παίξω έτσι με ανθρώπους που μπορεί να είναι ευάλωτοι. Ο άλλος που μπαναρίστηκε μαζί μ' εμένα τρόλλαρε σε νήματα εμφυτεύσεων.
Εγώ τρόλλαρα κυρίως σ' αυτό το νήμα και σ' ένα άλλο όπου κάποιοι ξέσπασαν σε ομοφοβικό παραλήρημα.
Νισάφι με τα αλέρτ. Μας προειδοποιήσατε όλους ότι η αναφορά στην ομοφυλοφιλία θα καθίστατο αιτία μπαναρίσματος, αλλά μερικοί εδώ μέσα συνεχίζουν να μιλάνε με χυδαίο τρόπο για συνανθρώπους τους και να προσβάλλουν χωρίς να τους κάνετε τίποτα. Αυτοί γιατί δεν μπαναρίζονται;
Πίθηκα, κόβω το κεφάλι μου ότι δεν είσαι ωραίος. Μην το ψάχνεις. Η διαίσθησή μου σπανίως σφάλλει.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεκτό για τα περί τρολλαρίσματος σε νήματα μμ. Επειδή το συνεχίζετε, το νήμα κλειδώνει. Όποιος (α) θέλει ανοίγει νέο με δόκιμο τίτλο και θα μεταφέρω όλα τα σχόλια εκεί. Όποιος το κάνει να μου στείλει pm
 
Ορίστε, το κατάλληλο νήμα διαμορφώθηκε.
Παρακαλείσθε να μεταφέρετε τα σχόλια εδώ.
Καλό Παρασκευόβραδο, παίδες.
Peace out!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

pithikas

Well-Known Member
Είστε αδερφές. Πλάκα κάνω για να ανάψει η συζήτηση.

CVIAL αν θέλεις να μονοπωλήσεις το φόρουμ με τις μεταμοσχεύσεις σου vol1 και vol10 και λοιπά μη βρίσκεις δικαιολογίες για να κλειδώνεις νήματα. Υπάρχουν και παιδιά που δε γουστάρουν να τρώνε στη μάπα με το ζόρι τις μεταμοσχεύσεις.
Για μένα τέλος το φόρουμ. Καλή συνέχεια.
 
Είστε αδερφές. Πλάκα κάνω για να ανάψει η συζήτηση.

CVIAL αν θέλεις να μονοπωλήσεις το φόρουμ με τις μεταμοσχεύσεις σου vol1 και vol10 και λοιπά μη βρίσκεις δικαιολογίες για να κλειδώνεις νήματα. Υπάρχουν και παιδιά που δε γουστάρουν να τρώνε στη μάπα με το ζόρι τις μεταμοσχεύσεις.
Για μένα τέλος το φόρουμ. Καλή συνέχεια.
Πίθηκα, εγώ σε πάω. Μην την κάνεις. Who gives a heck about HTs?
Μια χαρά τα λες.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Είστε αδερφές. Πλάκα κάνω για να ανάψει η συζήτηση.

CVIAL αν θέλεις να μονοπωλήσεις το φόρουμ με τις μεταμοσχεύσεις σου vol1 και vol10 και λοιπά μη βρίσκεις δικαιολογίες για να κλειδώνεις νήματα. Υπάρχουν και παιδιά που δε γουστάρουν να τρώνε στη μάπα με το ζόρι τις μεταμοσχεύσεις.
Για μένα τέλος το φόρουμ. Καλή συνέχεια.

Δεν υπάρχουν δικαιολογίες, υπάρχουν κανόνες. Άνοιξε καινούργιο νήμα, τα σχόλια μεταφέρθηκαν, το παλιό ξεκλείδωσε, οπότε συνεχίστε. Κανείς δεν σας υποχρεώνει να τρώτε τίποτα στη "μάπα". Αν ο GOMI ή ο KAPA ήταν εδώ ούτε καν θα ασχολιόμουν. Εξάλλου μην ξεχνάτε ότι το νήμα εκτόνωσης ξεκίνησε από συζήτηση στις μμ, με σχόλια που αφορούσαν μμ για αυτό και το παρακολούθησα μέχρι τώρα.
 

xk

Active Member
Μη χανετε τον χρονο σας...υπαρχουν ατομα που πληρωνονται για να μπαινουν σε διαφορα site και να πετανε ομοφυλοφιλικη προπαγανδα ή απλα εχουν επιλεξει την ανωμαλια σα τροπο ζωης και μπαινουν να πουν τον πονο τους και να ψαρεψουν κανεναν ανωμαλο γιατι ως γνωστον οι gay πασχουν σ αυτο και λογικο οταν εισαι το 1% του πληθυσμου και πασχιζεις να "πολλαπλασιαστεις"(για καλη τους τυχη εχουμε πεσει σε εποχες που το συστημα τους θελει "ισαξιους πολιτισμενους" αλλα δεν εχουν ιδεα το ποσο γρηγορα μπορουν ν αλλαξουν τα πραγματα κι εκει που τωρα βγαινουν στα gay pride αυριο θα τρεχουν να κρυφτουν)

Οσοι gay εχουν λιγο μυαλο τους αναγνωριζεις γιατι δεν παιρνουν μερος σε αυτο το γελοιο πανηγυρι κια παραμενουν στην ντουλαπα τους.Ειναι εξυπνοι γιατι ξερουν οτι η "ωραιοποιηση" των gay δε θα εχει διαρκεια.
 
Μη χανετε τον χρονο σας...υπαρχουν ατομα που πληρωνονται για να μπαινουν σε διαφορα site και να πετανε ομοφυλοφιλικη προπαγανδα ή απλα εχουν επιλεξει την ανωμαλια σα τροπο ζωης και μπαινουν να πουν τον πονο τους και να ψαρεψουν κανεναν ανωμαλο γιατι ως γνωστον οι gay πασχουν σ αυτο και λογικο οταν εισαι το 1% του πληθυσμου και πασχιζεις να "πολλαπλασιαστεις"(για καλη τους τυχη εχουμε πεσει σε εποχες που το συστημα τους θελει "ισαξιους πολιτισμενους" αλλα δεν εχουν ιδεα το ποσο γρηγορα μπορουν ν αλλαξουν τα πραγματα κι εκει που τωρα βγαινουν στα gay pride αυριο θα τρεχουν να κρυφτουν)

Οσοι gay εχουν λιγο μυαλο τους αναγνωριζεις γιατι δεν παιρνουν μερος σε αυτο το γελοιο πανηγυρι κια παραμενουν στην ντουλαπα τους.Ειναι εξυπνοι γιατι ξερουν οτι η "ωραιοποιηση" των gay δε θα εχει διαρκεια.
LOL
Αν μένεις Αθήνα, σου συνιστώ να κάνεις καμιά γύρα από πλατεία Αγίας Ειρήνης ή Γκάζι. Εκατοντάδες πούστηδες να πίνουν, να χορεύουν, να φλερτάρουν και να φασώνονται θα βρεις...
1% είναι αυτό που πρεσβεύουν οι Χριστιανοταλιμπάν, οι ταλιμπάν οι ίδιοι πρεσβεύουν ότι η ομοφυλοφιλία δεν υπάρχει, άσχετα με το εάν δολοφονούν δεκάδες έως εκατοντάδες άνδρες που γ@μιουνται μεταξύ τους, ενώ οι έρευνες δείχνουν ότι τουλάχιστον το 3% των ανδρών προσδιορίζονται ως γκέι ή μπάι. Προσωπικά, πιστεύω ότι είμαστε περίπου το 4% του ανδρικού πληθυσμού. Για τις γυναίκες, τα πράγματα είναι διαφορετικά. Οι γυναίκες εκ φύσεως είναι όλες αμφιφυλόφιλες, χωρίς να σημαίνει ότι όλες έχουν πάει με γυναίκες ή σκέφτονται σοβαρά να πάνε. Οι τρανσέξουαλ, πάλι, είναι γύρω στο 0.2-0.3% του πληθυσμού. Λίγοι και με βεβαρυμένη ψυχολογία. Δυστυχώς.
ΌΛΟΙ οι ΑΝΘΡΩΠΟΙ είναι ΙΣΑΞΙΟΙ. Απλά εσύ δεν ανήκεις στον πολιτισμένο κόσμο της Δύσης, για να μπορείς να το αντιληφθείς. Είναι κρίμα που τόσοι Έλληνες επιλέγουν συνειδητά ή ασυναίσθητα (δεν έχουν όλοι την πνευματική ωριμότητα) τον ανατολίτικο τρόπο προσέγγισης των πραγμάτων. Οι Ανατολίτες βρίσκονται σε μόνιμο τέλμα από τον 10ο αι. Η Δύση όμως, έχει αποτινάξει κάθε τι οπισθοδρομικό και κοιτάζει μπροστά.
Είμαι μέλος της Mensa από τα 15 μου. Αν εγώ δεν έχω μυαλό, εσύ τι είσαι, αμοιβάδα;
Ένας έξυπνος άνθρωπος θα' κλαιγε από λύπηση για αυτά που γράφεις.
Άξιος οίκτου είσαι και τίποτα άλλο.
Παρά τα επιχειρήματα που στηρίζονται στη λογική, εσύ επιλέγεις το συναίσθημα και τον παραλογισμό.
Περαστικά.
Εσύ είσαι εξελικτικό βαρίδι, όχι, εγώ,
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ρε παιδιά, κάθε φορά που μπαίνω στο φόρουμ, αντί να διαβάσω λίγο τα θέματα, πρέπει να ασχοληθώ με τις αναφορές και πάνω κάτω είναι τα ίδια και τα ίδια μέλη. Τι σας έχει πιάσει και τρώγεστε συνέχεια? Για να ξεκαθαρίσουν κάποια πράγματα που αναφέρονται στον παρόν θέμα...

Το τι κάνει ο καθένας στο κρεβάτι του είναι καθαρά προσωπικό του θέμα, όπως και οι προτιμήσεις του. Το πρόβλημα ξεκινάει όταν διατυμπανίζεται σε άσχετα θέματα όπως και έγινε. Αν κάποιος θέλει να δηλώσει ότι είναι gay, μπορεί να το κάνει στην ενότητα σχετικά με εσας. Αναφέρει κάποια πράγματα για τον εαυτό του και έληξε. Γιατί πρέπει να μπαίνει σε συγκεκριμένα θέματα να το δηλώνει? Το ίδιο ισχύει και για τους straight όπως σωστά αναφέρει η Jen. Ποιος νοιάζεται για το τι είναι ο άλλος όταν απλά συνεισφερει στο φόρουμ...?

Για το τι είναι φυσιολογικό και το τι όχι μπορούμε να μιλάμε επ άπειρον.Το σίγουρο είναι πως κανείς δεν έχει το δικαίωμα να μειώνει τον άλλον για τις όποιες επιλογές του. Όλα είναι σεβαστά και δεν πρέπει να επιβάλλονται στους μεν και στους δε με το έτσι θέλω.

Προσωπικά για τις όσες αναφορές έχουν σταλεί για τον παρόν θέμα, δεν θα κάνω καμία ενέργεια μιας και δεν βλέπω κάποιο ιδιαίτερο λόγο. Όλοι έχετε επιχειρήματα και εκφράζονται μέσα από μια, κατα τ άλλα, ορθή συζήτηση στα πλαίσια του φόρουμ και της συγκεκριμένης ενότητας και για να πάρει θέση κάποιος από τους Mods θα πρέπει να επιλέξει "στρατόπεδο" κάτι που δεν θεωρώ σωστό μιας και πρέπει να παραμένει ουδέτερος. Δεν ισχύει το ίδιο όμως και για τις όποιες προσωπικές επιθέσεις και χαρακτηρισμούς. (Gibik, pithikas)

Τα παραπανώ φυσικά μην τα ερμηνεύσετε πως μπορείτε να τα κάνετε όλα μπάχαλο. Άλλο η ανταλλαγή απόψεων και άλλο το ξεκατίνιασμα...
 
Τελευταία επεξεργασία:

tasos33

Well-Known Member
προσωπικα το ολο θεμα πλεον πιστευω οτι εχει καταντησει αηδια, απο ολες τις πλευρες
 

Jen

Active Member
Ρε παιδιά, κάθε φορά που μπαίνω στο φόρουμ, αντί να διαβάσω λίγο τα θέματα, πρέπει να ασχοληθώ με τις αναφορές και πάνω κάτω είναι τα ίδια και τα ίδια μέλη. Τι σας έχει πιάσει και τρώγεστε συνέχεια? Για να ξεκαθαρίσουν κάποια πράγματα που αναφέρονται στον παρόν θέμα...

Το τι κάνει ο καθένας στο κρεβάτι του είναι καθαρά προσωπικό του θέμα, όπως και οι προτιμήσεις του. Το πρόβλημα ξεκινάει όταν διατυμπανίζεται σε άσχετα θέματα όπως και έγινε. Αν κάποιος θέλει να δηλώσει ότι είναι gay, μπορεί να το κάνει στην ενότητα σχετικά με εσας. Αναφέρει κάποια πράγματα για τον εαυτό του και έληξε. Γιατί πρέπει να μπαίνει σε συγκεκριμένα θέματα να το δηλώνει? Το ίδιο ισχύει και για τους straight όπως σωστά αναφέρει η Jen. Ποιος νοιάζεται για το τι είναι ο άλλος όταν απλά συνεισφερει στο φόρουμ...?

Για το τι είναι φυσιολογικό και το τι όχι μπορούμε να μιλάμε επ άπειρον.Το σίγουρο είναι πως κανείς δεν έχει το δικαίωμα να μειώνει τον άλλον για τις όποιες επιλογές του. Όλα είναι σεβαστά και δεν πρέπει να επιβάλλονται στους μεν και στους δε με το έτσι θέλω.

Προσωπικά για τις όσες αναφορές έχουν σταλεί για τον παρόν θέμα, δεν θα κάνω καμία ενέργεια μιας και δεν βλέπω κάποιο ιδιαίτερο λόγο. Όλοι έχετε επιχειρήματα και εκφράζονται μέσα από μια, κατα τ άλλα, ορθή συζήτηση στα πλαίσια του φόρουμ και της συγκεκριμένης ενότητας και για να πάρει θέση κάποιος από τους Mods θα πρέπει να επιλέξει "στρατόπεδο" κάτι που δεν θεωρώ σωστό μιας και πρέπει να παραμένει ουδέτερος. Δεν ισχύει το ίδιο όμως και για τις όποιες προσωπικές επιθέσεις και χαρακτηρισμούς. (Gibik, pithikas)

Τα παραπανώ φυσικά μην τα ερμηνεύσετε πως μπορείτε να τα κάνετε όλα μπάχαλο. Άλλο η ανταλλαγή απόψεων και άλλο το ξεκατίνιασμα...

Gomi, απλά ήθελα να τονίσω ότι πολλά προσβλητικά σχόλια δεν αφορούσαν απλά την ομοφυλοφιλία. Όταν συζητάς σοβαρά, με επιχειρήματα και χωρίς να προσβάλλεις κανέναν, και οι άλλοι αρχίζουν εξυπνάδες τύπου "καλό γκομενάκι", "ανέραστο γκομενάκι", είναι τουλάχιστον χυδαίο. Ξαναλέω, σκέψου να γινόταν κάτι αντίστοιχο σε κάποια κοπέλα του συγγενικού σου περιβάλλοντος.

Επίσης, προσβλητικά σχόλια για ομοφυλόφιλους έχουν υπάρξει και μέσα σε νήματα που αφορούν καθαρά την τριχόπτωση (έχω βρει κάποια σχετικά αλλά δεν τα έχω κρατήσει). Θέλω να πω, ότι δεν μπορεί να ζητάμε από τα ομοφυλόφιλα άτομα να αναφέρονται στην ομοφυλοφιλία τους ΜΟΝΟ σε συγκεκριμένα και σχετικά νήματα αλλά όλοι οι υπόλοιποι να έχουν το δικαίωμα να αναφερθούν προσβλητικά στους ομοφυλόφιλους σε κάθε σημείο του φόρουμ. Αυτό, και ευχαριστώ για την παρέμβασή σου.
 
Μπλουζα