Bluearmy, fue, 3247 grafts, 22-23/12/2014

tasos33

Well-Known Member
Eκει πισω απο την hairline θα θελα να δω πραγματικα τι θα γινει γιατι της hairline μας της κανουν δυνατες.
Αν και εσυ ειχες περισσοτερα μαλακια λιγο.
Θα θελα να δω αν κλεισει εκεινο το κενο αλλα με σηκωμενο μαλλι θα θελα να το δω αργοτερα γιατι οσο να ναι αν το ριξω και εγω κατω και τα αφησω λιγο μακρια δε φενεται δερμα.
οντως εκει στο κενο μου κανει εντυπωση πως εχει φουντωσει μπροστα και εκει ειναι πιο αραιο..θεωρω οτι ανα τετραγωνικο εκατοστο εχει λιγοτερα μοσψευματα εκει οποτε θα πυκνωσει προς το τελος της συνολικης εκφυσης
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

traccas

Active Member
Κοιτούσα τις φώτο σου πριν τη μεταμόσχευση και έχεις ήδη αρκετή διαφορά. Σου εύχομαι να συνεχίσεις έτσι!
 

gkast

Active Member
οντως εκει στο κενο μου κανει εντυπωση πως εχει φουντωσει μπροστα και εκει ειναι πιο αραιο..θεωρω οτι ανα τετραγωνικο εκατοστο εχει λιγοτερα μοσψευματα εκει οποτε θα πυκνωσει προς το τελος της συνολικης εκφυσης
Συμφωνω και εγω το παει με δυνατη πυκνωση μπροστα και μειωνεται προς τα πισω σταδιακα ....
Οπως και να εχει το ...παληκαρι παει μια χαρα και ειναι και στο 5μηνο
Εχει ακομα να δωσει
 

BLuEArMy

Member
7 μήνες αμέσως μετά από κούρεμα και λούσιμο (τα μαλλιά φουντωμένα):

Πριν το χτένισμα - τα μαλλιά στεγνά:
Εσωτερικός χώρος :
1.png
Φως ηλίου:
2.png 3.png

Εσωτερικός χώρος -χτένισμα και τοποθέτηση MATT PASTE στα μαλλιά για κράτημα.

4.png 5.png

Φως ήλιου:
6.png 7.png

Κάποιες φωτογραφίες όπως π.χ. αυτή της hairline μετά το χτένισμα δείχνουν τέλειο αποτέλεσμα, όμως όπως βλέπετε κάτω από το φως του ήλιου και από άλλες κλίσεις φαίνεται αρκετή αραίωση. Φυσικά όπως όλοι ξέρουμε με τις μεταμοσχεύσεις προσπαθούμε να δημιουργήσουμε οφθαλμαπάτη που να δείχνει μεγαλύτερη πυκνότητα από αυτή που έχουμε. Από θέμα φυσικότητας και σχεδίασης είμαι 100% ευχαριστημένος. Γενικά έχω αλλάξει σε πολύ μεγάλο βαθμό. Θα ήθελα να είχε γεμίσει πολύ περισσότερο πίσω από τη hairline αφού τώρα που έχω περισσότερα μαλλιά και προσπαθώ να τα φτιάξω με ενοχλεί που είναι τόσο αραιά πίσω... επειδή έχω περισσότερες απαιτήσεις. Φυσικά εκεί είχα κάποια μαλλιά και ήλπιζα ότι θα είναι λίγο πυκνότερα. Γενικά όμως πιστεύω έχει γίνει καλή δουλειά και δε μπορώ να ξέρω αν θα μπορούσα να έχω καλύτερο αποτέλεσμα με τη ποσότητα των τριχοθυλακίων ή/και των χρημάτων που έχω ξοδέψει.
 

aeratos28

Just aeratos
Πολύ ωραίος ο φίλος..άλλο κεφάλι τελείως..καλη δουλεια έχει γίνει..πανέμορφη hairline,οβάλ,όπως ακριβως πρεπει για να δείχνει φυσική...εύχομαι ακόμα βελτίωση να εχεις,γιατι εχεις χρονο πολύ ακόμα ώστε να πάρεις το 100% ..καλη συνέχεια!!
 

Νικολας νικ

Well-Known Member
Μπραβο! Πολυ ωραιο το εως τωρα αποτελεσμα κ ελπιζω στους επομενους μηνες να εχεις ακομη φυτρωση στην περιοχη β οπου εχουν τοποθετηθει ριζες, καλη συνεχεια...
 

gkast

Active Member
Ωραίο αποτέλεσμα και το σημαντικότερο δεν παίρνει φίνα ...ειναι από τα λίγα αποτελέσματα χωρίς boost..
 

Bouklas

Well-Known Member
Θα ήθελα να είχε γεμίσει πολύ περισσότερο πίσω από τη hairline αφού τώρα που έχω περισσότερα μαλλιά και προσπαθώ να τα φτιάξω με ενοχλεί που είναι τόσο αραιά πίσω... επειδή έχω περισσότερες απαιτήσεις. Φυσικά εκεί είχα κάποια μαλλιά και ήλπιζα ότι θα είναι λίγο πυκνότερα.
Καταρχάς καλή σου επιτυχία φιλε μακάρι να σου πάνε όλα καλά. Έβλεπα τις φωτογραφίες στην πρώτη σελίδα και τώρα. Όντως η hairline φαίνεται πως πάει καλά αλλα πίσω από την hairline δεν βλέπω την ίδια καλή πρόοδο. Στην αρχή νόμιζα πως δεν είχες βάλει καθόλου μοσχεύματα εκεί, μετά το κατάλαβα στην δεύτερη σελίδα όπου φαίνεται η περιοχή της λήπτριας.
το σημαντικότερο δεν παίρνει φίνα ...ειναι από τα λίγα αποτελέσματα χωρίς boost..
Έτσι.
 

poseidonas77

Well-Known Member
Δηλαδη εαν επαιρνε φινα θα ηταν ποιο πυκνος πισω απο τη hairline?που σημαινει οτι επαθε σοκλος στα μαμα μαλια?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Bouklas

Well-Known Member
Δηλαδη εαν επαιρνε φινα θα ηταν ποιο πυκνος πισω απο τη hairline?που σημαινει οτι επαθε σοκλος στα μαμα μαλια?

Εάν έπαιρνε φίνα πιστεύω θα είχε ένα πολύ καλύτερο αποτέλεσμα, όχι μονο για το shock loss, γενικά θα τουμπάνιαζε όλο το υπάρχoν μαλλί. Δεν ξέρω εάν ο φίλος έχει χρησιμοποιήσει ποτε αλλα δες πως είχα γίνει εγώ με φίνα+μινοξιδίλη. Εάν σε πιάσει καλά δεν έχεις λόγο να κανεις μεταμόσχευση.
http://www.hairlossgr.com/attachments/dwvytx-jpg.4462/
 

aeratos28

Just aeratos
Καλά μιλάμε για τρελό το αποτέλεσμα της θεραπείας boukla..αν σε πιασει η φιναστεριδη κανει θαύματα πραγματικα..πραγματα που δεν μπορεί να σου δώσει η εμφύτευση ίσως..το θέμα είναι να σε πιασει βέβαια!!αλλά το πρόβλημα είναι κόβωντας την..εκεί?άστα να πάνε!ξεκινάει το κλάμα..
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Eμενα παντως η φινα δεν με γεμισε καθολου τα κενα που ειχα.
Με βλεπω σταθερο εδω και 3 χρονια αλλα το crown Μου πρεπει να ανηξε ενα τσικ και με ανυσηχει πολυ.
 

aeratos28

Just aeratos
Είναι ανάλογα στον καθένα πως δουλεύει φιλέ john..ο bouklas δεν είχε μαλλι και απο τη φωτο είχες έγινε μπατανοβουρτσα..μόλις την έκοψε όμως?άστα να πάνε!ε δεν γίνεται να τα παίρνεις αυτά τα πραγματα εφ όρου ζωής..και για την μινοξιδιλη το λέω..προσωπική άποψη είναι αυτή βέβαια..εγώ δοκιμασία μονο για 3 μηνες μινοξιδιλη και ήμουν με μια μούρη σαν πρεζακιας..τα ματια κατάμαυρα και δεν βοήθησε τίποτα.οκ ηταν μικρο διαστημα για να βοηθήσει αλλά δεν πήγαινε άλλο..όλοι ρωτούσαν αν είμαι καλά και γιατί είμαι έτσι κτλ..παρα το οτι εκανα και φοβερη διατροφή και κάθε πρωι 40 λεπτα τρέξιμο..οποτε μαχαίρι το οτιδήποτε..μονο ελαιόλαδο βάζω στα μαλλια 2 φορες την εβδομαδα το βραδυ,κανω μασαζ σε ολο το κεφαλι και το πρωι λουζομαι και τίποτα άλλο εδώ και 8 χρονια..και το βάζω επειδή έβαζε ο πατέρα μου όλη του τη ζωή και μου έλεγε οτι κανει καλό και το κολησα απο τοτε..χαχα τώρα αν έκανε καλό,ίσως ναι ίσως και όχι,τι να πω!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ελαιολαδο απο super market ενοεις ε? Ολο το βραδυ το αφηνεις?
Εγω το δαφνελαιο 1 ωρα το αφηνω.
Ρε παιδια εδω και καμια 1 εβδομαδα εχω μειωση του σπερματος μου σε ποσοτητα τι διαολο γινεται παλι.
Εντομεταξυ επερνα αντιβιωση καμια βδομαδα γιατι ειχε μπει ενα εντομο στο αυτι μου και ειδα το σπερμα μου μετα εγινε πιο πιχτο αλλα με το που την εκοψα μετα δεν εχω ποσοτητα.
Μηπως ειναι και απο το τακα τακα το πολυ? Τι να πω.
Οτι και να ειναι Σεπτεβριο που κλεινω 3 χρονια φινας την σταματαω το πηρα αποφαση και οτι γινει για να δω που βρισκομαι.
Αν βλεπω να χανω εδαφος ισως ξανααρχισω.Αλλα το τραβαω οσο παει γιατι φραγκα δεν υπαρχουν για δευτερη μεταμοσχευση.
 

tasos33

Well-Known Member
bluearmy θα δωσει και αλλο πισω, στην hairline εχουν μπει τα περισσοτερα γιαυτο εχει καλυτερη προοδο, πιστευω στο επομενο διμηνο θα δεις και αλλη διαφορα
 

poseidonas77

Well-Known Member
Γιαννη μην την κοψεις ακομα..αφου μπορεις και την αντεχεις κανε υπομονη..δοκιμαζονται καινουργια φαρμακα και συντομα θα εχουμε νεα...οσοι παρακολουθουν ξενα φορουμς ξερουν σε ποια αναφερομαι...τις προαλες επεσα σε ενα τουρκικο φορουμ που κανουν ενα μεγαλο τεστ με μια καινουργια λοσιον που εχει σχεση με τους αναστολεις της pgd2-κωτσαρελης και βλεπουν πολυ καλα αποτελεσματα..σε μερικους μηνες βγαινει στην αγορα...επισης περιμενουμε νεα για το cb και μεχρι τον ιανουριο αλλη μια ερευνα σε μεγαλα norwood με ενα νεο φαρμακο το sn το οποιο λεγεται ετοιμασαν ατομα που δουλευαν με τον κωτσαρελη και τελος την μεγαλη ελπιδα το setipiprant που θα αργησει βεβαια αλλα αναμενεται να φερει επανασταση στις θεραπειες..μαλιστα ηδη ξεκινησαν παιδια απο ξενα φορουμ να το χρησιμοποιουν το οποιο βρηκαν στη μαυρη αγορα και συντομα θα εχουμε νεα
 

Δημητρης38

Active Member
Γιαννη μην την κοψεις ακομα..αφου μπορεις και την αντεχεις κανε υπομονη..δοκιμαζονται καινουργια φαρμακα και συντομα θα εχουμε νεα...οσοι παρακολουθουν ξενα φορουμς ξερουν σε ποια αναφερομαι...τις προαλες επεσα σε ενα τουρκικο φορουμ που κανουν ενα μεγαλο τεστ με μια καινουργια λοσιον που εχει σχεση με τους αναστολεις της pgd2-κωτσαρελης και βλεπουν πολυ καλα αποτελεσματα..σε μερικους μηνες βγαινει στην αγορα...επισης περιμενουμε νεα για το cb και μεχρι τον ιανουριο αλλη μια ερευνα σε μεγαλα norwood με ενα νεο φαρμακο το sn το οποιο λεγεται ετοιμασαν ατομα που δουλευαν με τον κωτσαρελη και τελος την μεγαλη ελπιδα το setipiprant που θα αργησει βεβαια αλλα αναμενεται να φερει επανασταση στις θεραπειες..μαλιστα ηδη ξεκινησαν παιδια απο ξενα φορουμ να το χρησιμοποιουν το οποιο βρηκαν στη μαυρη αγορα και συντομα θα εχουμε νεα

Oλα αυτα τα φαρμακα τι ειναι ?
Για ενισχυση της τριχοφυΐας ή για μπλοκαρισμα μετατροπης της τεστοστερονης, οπως κανει η Φινα δηλαδη, χωρις τις παρενεργειες της ?
 
Μπλουζα