Wounding - dermapen, τοπικά και συμπληρώματα.

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αν και αυτά τα έχουμε συζητήσει ξανά και ξανά και δεν αγνοούμε με κανένα αλαζονικό τρόπο τίποτα, για να φτάσουμε στον Apm πρέπει να φτάσουμε σε βάθος 1,65mm

The insertion of the arrector pili muscle is located 1.65 mm deep.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21070465

Ακόμα και με 2mm που τραυματίζω εγώ, η βελόνα δεν φτάνει όλη μέσα, πόσο μάλλον με το 1,5mm
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
GOMI είχες αναφέρει ότι όλοι όσοι ακολούθησαν τον τραυματισμο με betaine απέτυχαν? εγώ αν το έχετε προσέξει ρωτάω σε όλους με τι σκουπιζουν το αίμα και είμαι κατά του betadine

Ναι, αλλά και χωρίς betadine στα θέματα που παρακολουθώ, πάλι δεν είδαν τίποτα...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Ναι, αλλά και χωρίς betadine στα θέματα που παρακολουθώ, πάλι δεν είδαν τίποτα...
αναφέρουν με τι σκουπιζουν το αίμα? είναι πολύ σημαντικό. Ένα κλικ χρειάζεται για να ξεφύγει κάποιος από την έρευνα του τραυματισμού.
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Είχα πει πως σε ένα μήνα μετά τις φότο που είχα ανεβάσει, εφόσον το δέρμα μου άντεχε, θα ανέβαζα νέες φότο για να φανεί περαιτέρω βελτίωση.
Δεν με αφήνετε να πάω το όλο θέμα όπως θέλω και κάνω και εγώ βιαστικές κινήσεις. Τέσπα, οι παρακάτω φότο είναι 13 ημέρες μετά από αυτές στην αρχική σελίδα. Τα μαλλιά που κάνω ρολλερ και βάζω και τα τοπικά, έχουν αρχίσει να μαυρίζουν περισσότερο από τα πλαινά και πίσω...

Ίσως φαίνεται και στις φοτο πως το δέρμα μου είναι ερεθισμένο, γι αυτό και σκέφτομαι να σταματήσω για λίγο καιρό. Dermapen έχω να κάνω 1 μήνα ακριβώς και το πάω χαλαρά με 25λεπτό ρολλερ, όπου ήδη έχω κάνει 4 εφαρμογές (1 ανά εβδομάδα)

http://imagizer.imageshack.us/v2/1024x768q90/903/4gErT2.jpg

http://imagizer.imageshack.us/v2/1024x768q90/633/L8SirE.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

erevos

Active Member
arrector pili muscle is located 1.65 mm deep.
ok. Δεν το είχα υπ' όψην.
Βλέπω σε ένα παλιό μου τραύμα ουλώδη ιστό. Μιας και το ανέφερε και ο paretto πριν... Υπάρχει κάποιο θέμα αν το δέρμα έχει τάση να δημιουργεί ουλώδη ιστό (όπως πχ να μην γίνεται με μεγάλη ένταση ο τραυματισμός)?
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
ok. Δεν το είχα υπ' όψην.
Βλέπω σε ένα παλιό μου τραύμα ουλώδη ιστό. Μιας και το ανέφερε και ο paretto πριν... Υπάρχει κάποιο θέμα αν το δέρμα έχει τάση να δημιουργεί ουλώδη ιστό (όπως πχ να μην γίνεται με μεγάλη ένταση ο τραυματισμός)?

Πιστεύω το 25λεπτο είναι πολύ ασφαλέστερο ως προς αυτό...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
μπραβο gomi ..τρομερα αποτελεσματα....
πιστευεις οτι ανεστησες παλιους θυλακες???

Ναι poseidοna, δεν πιστεύω πως πρόκειται για νέους θύλακες από τον τραυματισμό, γιατί οι κρόταφοι παραμένουν στο περίπου όπως ήταν, αλλά και εκεί υπάρχει χνούδι που δεν υπήρχε πριν, οπότε ίσως στην πορεία δοκιμάσω κάτι πιο δυνατό σε αυτά τα σημεία αν και δεν με χαλάει καθόλου όπως βλέπω το κεφάλι μου αυτό το διάστημα. Απλά ίσως το επιχειρήσω ως επιπλέον πειραματισμό. Το μόνο που πραγματικά με ενδιαφέρει αυτή τη στιγμή, είναι να μην υπάρξει υποχώρηση...
 
Μπλουζα