Stolis 's case...

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
stoli43, η μεθοδος αναζητησης κλινικης κ τα εως τωρα κριτηρια επιλογης σου, ειναι λαθος! το να επιλεξεις σωστα απαιτει ερευνα κ διαβασμα κατι που μονο ευκολη δεν κανει την ολη διαδικασια. Με το να δεις ενα καλο αποτελεσμα κλινικης σε ενα κεφαλι, η και περισοτερα,.δεν εγγυαται την επιτυχια στην δικη σου περιπτωση, ουτε αν δεις μια αποτυχια δεν θα πρεπει να αποτελει τεκμηριο αποτυχιας για καθε υποψηφιο. Αν θες να κανεις τα πραγματα σωστα, αυτο απαιτει χρονο για διαβασμα, ερευνα, προσωπικες συναντησεις, γνωση δεδομενων οπως, τωρινη κατασταση nor, δυνατοτητες δοτριας και λοιπα χαρακτηριστικα, οικονομικη διαθεση και πανω απ ολα προσδοκιες, με αλλα λογια εξατομικευση στην ερευνα κ αμφισβητηση. Προσωπικα μου πηρε πανω απο εναμισυ χρονο για να καταληξω κ ακυρωνα συνεχως καποια στανταρς, εδω σιγουρα θα βρεις πληροφοριες για να κινηθεις σωστα κ συμφωνα με τις δυνατοτητες σου.


Μια απάντηση που πρέπει να λαμβάνει καλά στο μυαλό του το κάθε νέο μέλος εδώ μέσα.
LIKE!!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

alexandros _athens

Active Member
Δύσκολη περίπτωση, ταλαιπωρημένο κεφάλι. Όπως έγραψε και ο @hairlosscursed, ανήκεις στην "ηρωική γενιά" που πήγε για μαλλί και στις περισσότερες περιπτώσεις, βγήκε κουρεμένη. Καμία ενημέρωση, πειραματισμοί με το τσουβάλι, άθλια αποτελέσματα. Πόσος κόσμος καταστράφηκε τότε, ακόμα και σήμερα βλέπεις τα αποτελέσματα εκείνης της εποχής γύρω σου. Γνώμη μου, αν είσαι αποφασισμένος να ξαναμπείς για βελτίωση, να το ψάξεις όσο δεν πάει, και εδώ και έξω. Βασικό, το θέμα των προσδοκιών σου. Θα πρέπει να είσαι προσγειωμένος μιας και να μην περιμένεις θαύματα. Να πας εκεί που κρίνεις πως μπορούν να σου προσφέρουν ένα ωραίο και λογικό σουλούπωμα. Αυτό χρειάζεσαι και ελπίζω να γίνεται. Καλή αναζήτηση.
 

Stolis43

Member
Δύσκολη περίπτωση, ταλαιπωρημένο κεφάλι.....

Γι αυτο και ζηταω τις γνωμες σας...ειναι δυσκολη η περιπτωση,και θελω ενα decent αποτελεσμα,αλλιως σκονη μεχρι να πεθανω...o_O
Νικολα εσυ που εκανες?Στειλε πμ αν δε θες διαφημιση...
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Γι αυτο και ζηταω τις γνωμες σας...ειναι δυσκολη η περιπτωση,και θελω ενα decent αποτελεσμα,αλλιως σκονη μεχρι να πεθανω...o_O
Νικολα εσυ που εκανες?Στειλε πμ αν δε θες διαφημιση...

Ο Νικόλας έχει νήμα με την μεταμόσχευση του στην ενότητα παρουσιάσεις μεταμοσχευσεων.
 
Τελευταία επεξεργασία:

piros75

Well-Known Member
Παρεμπιπτόντως, μιας και ρώτησες για ακούρευτο, ο Αλέξανδρος παραπάνω που απάντησε έχει κάνει εντελώς ακούρευτο. Συνεπώς γίνεται, αλλά νομίζω έχει κάποιους περιορισμούς. Δες το νήμα του εδώ: https://www.hairlossgr.com/threads/alexandros-athens-dhi-1304-grafts-17-01-2018.11762/
και αν χρειαστείς περισσότερες επεξηγήσεις, ρώτα τον ίδιο.
 

Stolis43

Member
Ευχαριστω Πολυ Piros 75 ,ειδα με ενδιαφερον και τη δικη σου παρουσιαση,και του Αλεξανδρου,και θα ελεγα οτι εχετε εξαιρετικα αποτελεσματα...
Τρεις ερωτησεις παρακαλω:
Αν κλεισω ραντεβου στην DHI να ζητησω την κα Μπιρου ή Γκαρτσονικα?
Αν στειλω φωτο στην Asmed ποσο καιρο κανουν συνηθως να απαντησουν,και ποσο για την μμ?
Καπου πηρε το ματι μου για tatoo στα μεγαλα κενα που εχω απο τις παλιες strip,εχει κανει καποιος?Σε ενα ισπανικο site ειδα και μμ σε παλιο strip,ειναι εφικτο κατι τετοιο?

Συγνωμη αν κουραζω,αλλα μου εχει κολλησει τελευταια η διορθωση,καθως σιγα-σιγα με αφηνουν και τα μαμα μαλλια,και θα βαζω τοπικ στο δερμα...
 
Τελευταία επεξεργασία:

piros75

Well-Known Member
Tattoo κάνουν και στην DHI το έχω δει με τα μάτια μου σε κεφάλι στη λήπτρια, τώρα στις ουλές δεν ξέρω, αλλά φαντάζομαι πως θα κάνουν και εκεί. Αν πας ρώτα τους. Όσο για την επιλογή γιατρού, τι να σου πω, εγώ με τη δικιά μου έμεινα ευχαριστημένος, αλλά η αλήθεια είναι ότι έχω δει μερικά εξαιρετικά αποτελέσματα και από τον Ευαγγελάτο.
 

Stolis43

Member
Ευχαριστω για την απαντηση,Piros,θα κλεισω μια συναντηση με DHI να δω τι θα πουν και αυτοι...
Αρχιζω και σκεφτομαι την επιλογη Ερντογαν,του εστειλα κατι φωτο,να δουμε ποτε και αν απαντησει...
Θελω να δωσω εδω συγχαρητηρια στους συντελεστες του forum για την πληθωρα πλρηφοριων και γνωσεων που παρεχει...
Μακαρι να ειχα αυτες τις πληροφοριες 20 χρονια πριν,οταν εκανα την πρωτη μμ.
 

Stolis43

Member
Παραθετω την απαντηση αποριψη του Ερντογαν...στο τελευταιο απο τα 10+ emails που αλλαξαμε με την εκπροσωπο του.
Επισης συμπερανα εμμονη με την χρηση φινας...κατι που δεν θελω να ξεκινησω.
Αν επαιρνα την φινα ο καλος ο καπετανιος θα αναλαμβανε την δυσκολη φουρτουνα μαλλον...




Your type of alopecia "Ludwig Alopecia Type" - The high percentile of miniaturization is present in the MID and VERTEX Areas. Due to the thinning hair in the indicated areas, the possibility of a shock loss is almost certain.


Dr. Koray advised you to use Finasteride (medication) to prevent the shock loss and maintain your existing hair strong and thick.


It might help you increase the thickness and density of the existing hair. The hair would grow stronger and thicker.


I would like to note as an important part of this message that the recommendation of medication is only optional. Using Finasteride should be your choice it is not an obligation.


Since you do not prefer to use Finasteride the alopecia will progress and the miniaturized hair will continue thinning. Due to the fact that your type of alopecia is Ludwig Type and we can't guarantee the result.


After analyzing your photos Dr. Koray Erdoğan doesn't advise you to go for the hair transplant procedure.


The donor area and the quality of your hair wouldn’t support hair transplant surgery in the way that you desire.


With all respect, I would like to inform you that unfortunately, you do not meet the requirements we need to be able to perform the surgery according to ASMED CLINIC - standards and conditions.





If you have any further questions I would be happy to answer.
 
Μπλουζα