Regaine 5% stop στην Ελλαδα?

Μ32

Member
Καλησπερα,πηγαινωντας χθες να αγορασω regaine 5% λοσιον απο το φαρμακειο,η φαρμακοποιος με ενημερωσε οτι η εισαγωγη και διαθεση της υγρη μορφης θα σταματησει στην Ελλαδα και οτι πλεον μονο ο αφρος και το 2% θα ειναι στα φαρμακεια.Εχει ακουσει κανεις αλλος κατι τετοιο?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

danceworld_2001

Well-Known Member
Που να πνιγούνε σε 1 δεξαμενή με regain αν κόψουν το υγρό τα σκουπίδια για να μας αναγκάσουν να αγοράζουμε αφρό με την διπλάσια τιμή.
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Αν ισχύει, είναι δείγμα της πρόσφατης εταιρικής λογικής στην Ελλάδα: μου μείωσες την τιμή του προϊόντος που μοσχοπουλάει; σταματάω να το φέρνω. Θα κρατήσω το 2% (που ελάχιστοι αγοράζουν) και τον αφρό για να βγάλω τα σπασμένα της κρίσης.
On line shops FTW
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
στα φαρμακεια μας στα 15 ευρω εχουμε και το πολυ καλο axelan 5%.
το οποιο εχει μολις 20% προπυλαινογλυκολη εναντι 50% του regaine.
αν νομιζετε οτι ο αφρος ειναι καλυτερος στο θεμα λαδιλας(που εμενα με λαδωνει πολυ) που να δειτε το axelan
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Εγώ δεν ξέρω τι λέτε, το λαδάκι το παω με χίλια. Η κιρκλαντ ηταν σαν να μην έβαζα τίποτα, η φτιαχτή του φαρμακείου χείριστης ποιότητος όλο έμενε στον πάτο επειδή έκανε κρυσταλοποίηση. Το regain 2% ήταν σαφέστατα πιο αραιό απο το 5%, το 5% που βάζω τώρα το βλέπω πιο παχύρευστο και δυνατό, έβαλα 10 ψεκασιές και το βράδυ με φαγούριζε το κεφάλι στον ύπνο, είχα και τσιμπιματάκια που είχα καιρό να νοιώσω, όταν τα έχω αυτά σημαίνει οτι έχω αποτέλεσμα!!!
 

Μ32

Member
2 δεδομενα υπαρχουν.'Η η φαρμακοποιος ηθελε να μου πουλησει τον αφρο (το 5% δεν το ειχε) και μου το ειπε ετσι,οποτε ντροπη της ή το σταματαει η εταιρεια ωστε να παμε στον αφρο που εχει διπλασια τιμη.Κ παλι ντροπη....
Ελπιζω βεβαια να ειναι το πρωτο.....
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Χλωμό το βλέπω πάντως να σταματάει ενα τόσο πετυχημένο προιον με μύρια σε πωλήσεις για εμας τα καραφλόπαιδα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Μ32

Member
danceworld_2001 είπε:
Χλωμό το βλέπω πάντως να σταματάει ενα τόσο πετυχημένο προιον με μύρια σε πωλήσεις για εμας τα καραφλόπαιδα.
Μα δεν θα σταματησει η παραγωγη του ,αλλα μονο η εισαγωγη του στην Ελλαδα.Τα γνωστα Ελληνικα κολπα.Αφου επεσε η τιμη της λοσιον, φερνουμε τον αφρο που εχει διπλη τιμη,αναγκαζουμε τον κοσμο να στραφει εκει κ ολα καλα.Αληθεια γιατι τοσο καιρο δεν γινοταν εισαγωγη του αφρου?
 

alean

Member


εγω παντως που ημουν σε διλλημα πριν κανα μηνα αφρο ή υγρη, ειδα στο minoxidil-direct οτι δεν υπαρει υγρη.​
 

Bouklas

Well-Known Member
Όντως δεν υπάρχει πουθενά rogaine σε υγρή, μόνο kirkland. ???
http://www.minoxidil-direct.co.uk/Kirkland_Minoxidil.htm
Μα τι βλακεία κάνουν και το σταματάνε, δεν μπορώ να το καταλάβω, με την ίδια σκεπτική πρέπει να σταματήσουν και την υγρή της kirkland αν είναι. Η ίδια εταιρία τα βγάζει. ???
 

Νίκος 13

New Member
Χρησιμοποιώ axelan 5% εδώ και ένα μήνα. Σαμπουάν Froika antihair loss. Βιταμίνη Α Healthaid και priorin extra. Έχει αποτέλεσμα και το axelan είναι αρκετά ανεκτό και καθόλου λιπαρό ούτε δημιουργεί ξηροδερμια. Καθημερινή χρήση. 15 € το axelan και διαρκεί ένα μήνα.
 

Tsek

Well-Known Member
Εγώ πάντα αξελάν έπαιρνα και τώρα πήρα μία 12άδα κίρκλαντ με 74 ευρώ όσο δηλαδή θα κόστιζαν 5 μόνο αξελάν.
Δεν το νιώθω το ίδιο αποτελεσματικό αλλά η διαφορά είναι αρκετή στην τιμή οπότε βάζω λίγο παραπάνω πάντα να είμαι ήσυχος
 

erwinor

Member
Πάντα τις ίδιες μπούρδες λένε κάποιοι για να πουλάνε κάτι άλλο............το ίδιο είχα ακούσει για Hexalen........Vomex .
Σαν πολιτική του στυλ αφού που μείωσες την τιμή θα σου πουλάω μόνο αφρό είναι αποτυχία........αυτός που θέλει 5% υγρό θα πάρει άλλης εταιρίας .
Στο φαρμακείο που αγοράζω δεν υπάρχει κάποιο θέμα.
 

sito

Active Member
Εγώ δεν ξέρω τι λέτε, το λαδάκι το παω με χίλια. Η κιρκλαντ ηταν σαν να μην έβαζα τίποτα, η φτιαχτή του φαρμακείου χείριστης ποιότητος όλο έμενε στον πάτο επειδή έκανε κρυσταλοποίηση. Το regain 2% ήταν σαφέστατα πιο αραιό απο το 5%, το 5% που βάζω τώρα το βλέπω πιο παχύρευστο και δυνατό, έβαλα 10 ψεκασιές και το βράδυ με φαγούριζε το κεφάλι στον ύπνο, είχα και τσιμπιματάκια που είχα καιρό να νοιώσω, όταν τα έχω αυτά σημαίνει οτι έχω αποτέλεσμα!!!

regain χρησιμοποιείς;; και γω νομίζω οτι το κιρκλαντ πλεον είναι νεράκι
 

Tsek

Well-Known Member
Εγω βαζω τώρα κιρκλαντ 2 φορες την ημερα.
Θα δοκιμασω ομως για 1 εβδομαδα αξελαν 2 φορες τη μερα να δω διαφορά στην τρίχα
 
Μπλουζα