Propoline lotion-apivita

alsakari

New Member
Την έχει πάρει κανείς;απο συστατικά δεν φαίνεται άσχημη για πρόληψη κυρίως...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mikegad

Well-Known Member
Το χρησιμοποιεί ο GOMI
PROPOLINE Hair Loss Treatment for Men (Συστατικά δείτε εδώ http://www.apivita.com/au/hair-loss-treatment-for-men-spray-lotion/ )
(Περιέχει σχεδόν πλήρη προφίλ πρωτεϊνών, μέταλλα, βιταμίνες Β και ιχνοστοιχεία. Η δράση του είναι αντιοξειδωτική. Μόνο του σαφώς και δεν μπορεί να κάνει τίποτα, αλλά μπορεί να ενισχύσει τον θύλακα σε ότι ερεθίσματα του έχουμε ήδη δώσει καθώς και στην ποιότητα της τρίχας.)
Χρήση: 4η και 5η ημέρα μετά το ρολλερ κάθε πρωί.
 

nine

Active Member
χμ..ενδιαφέρον.....με φίνα ίσως δώσει κάτι......

Περιπτωσεις που δεν βγαινει ακρη γιατι 99% η φινα θα φτιαξει το μαλλι.
Αν παιζεις μονο με τοπικα (οχι μινοξ) για να ξερεις σιγουρα τι εδωσε εστω αυτα τα μικρα τριχακια στην hairline η την καλυτερη ποιοτητα τριχας δεν πρεπει να εισαι στην φινα.
 

MJJ

New Member
φενεται καλυτερη απο την προηγουμενη .βιταμινες,λαδακια για καλη κατασταση δερματος και για ρυθμιση λιπαροτητας κατι θα κανει
 

nine

Active Member
Την εχω παρει θα γραψω μετα απο 1 μηνα χρησης αν εκανε τιποτα.
Αρχικα το κακο ειναι οτι αν και γραφει μη λιπαρη μου δινει wet look σκληρο στο μαλλι οταν στεγνωσει και κανει την αραιωση μου χειροτερη μεχρι το λουσιμο. οτι δηλαδη κανει και ενα προιον styling.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Senior

New Member
Χρησιμοποιώ την συγκεκριμένη lotion σχεδόν 3 μήνες τώρα. Δεν βάζω κάτι άλλο εκτός από αυτή στο κεφάλι μου κάθε βράδυ από 8 ψεκασμούς. Αφήνει μια αίσθηση φρεσκάδας στο τριχωτό της κεφαλής και είναι πολύ φιλική για το δέρμα.
Αισθάνομαι τις τρίχες πιο σκληρές όσο καιρό την χρησιμοποιώ και λίγο πιο λαμπερές. Ωστόσο, δεν έχω παρατηρήσει κάποια βελτίωση στην αραίωση του τριχωτού, ούτε αύξηση του πάχους της τρίχας. Θα τη χρησιμοποιήσω για άλλους 3 μήνες μπας και δω κάποια αλλαγή.
Θα ήθελα να ρωτήσω , επειδή πολλά άτομα πειραματίζονται με χειροποίητες lotion, αν είναι εφικτό να προσθέσουμε minoxidil στη συγκεκριμένη lotion . Θα ήθελα τη γνώμη σας. Σας ευχαριστώ
 

nine

Active Member
Χρησιμοποιώ την συγκεκριμένη lotion σχεδόν 3 μήνες τώρα. Δεν βάζω κάτι άλλο εκτός από αυτή στο κεφάλι μου κάθε βράδυ από 8 ψεκασμούς. Αφήνει μια αίσθηση φρεσκάδας στο τριχωτό της κεφαλής και είναι πολύ φιλική για το δέρμα.
Αισθάνομαι τις τρίχες πιο σκληρές όσο καιρό την χρησιμοποιώ και λίγο πιο λαμπερές. Ωστόσο, δεν έχω παρατηρήσει κάποια βελτίωση στην αραίωση του τριχωτού, ούτε αύξηση του πάχους της τρίχας. Θα τη χρησιμοποιήσω για άλλους 3 μήνες μπας και δω κάποια αλλαγή.
Θα ήθελα να ρωτήσω , επειδή πολλά άτομα πειραματίζονται με χειροποίητες lotion, αν είναι εφικτό να προσθέσουμε minoxidil στη συγκεκριμένη lotion . Θα ήθελα τη γνώμη σας. Σας ευχαριστώ

Την νεα λοσιον χρησιμοποιεις με την ασημι ετικετα αυτη που εβαλα πιο πανω; Γιατι νομιζω ειναι λιγοτερο απο 3 μηνες στην αγορα.

Minoxidil καλυτερα ρωτα καποιον φαρμακοποιο αν μπορεις να βαλεις αλλα λογικα οχι.
Συνηθως αλλες λοσιον που βαζεις και συνταγη μεσα εχουν μεγαλο φιαλιδιο παραδειγμα 500ml και το προιον ειναι 100ml για να βαλεις και αλλα τοπικα μεσα. Η frezyderm απο οτι θυμαμαι ειχε τετοια λοσιον.
 

Senior

New Member
Την νεα λοσιον χρησιμοποιεις με την ασημι ετικετα αυτη που εβαλα πιο πανω; Γιατι νομιζω ειναι λιγοτερο απο 3 μηνες στην αγορα.

Minoxidil καλυτερα ρωτα καποιον φαρμακοποιο αν μπορεις να βαλεις αλλα λογικα οχι.
Συνηθως αλλες λοσιον που βαζεις και συνταγη μεσα εχουν μεγαλο φιαλιδιο παραδειγμα 500ml και το προιον ειναι 100ml για να βαλεις και αλλα τοπικα μεσα. Η frezyderm απο οτι θυμαμαι ειχε τετοια λοσιον.

Xρησιμοποιώ την αντρική λοσιόν για τη τριχόπτωση, όχι τη νέα έκδοση. Έχω ρωτήσει τον φαρμακοποιό αν γίνεται να προσθέσουμε minoxidil και μου είπε θα επικοινωνήσει με την apivita να ρωτήσει αν γίνεται ... Ακόμα περιμένω απάντηση.
Θέλω να αποφύγω να βάζω πολλά πράγματα στο κεφάλι μου, γιατί δεν έχω και τον χρόνο.
Μάλλον , θα ξεκινήσω πάλι regain μια φορά την ημέρα το πρώι και το βράδυ apivita ... γιατί χρειάζομαι και επανέκφυση .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
παρε μινοξ και ιξε λοσιον μεσα, σε ξεχωριστο μπουκαλακι, βαλε 20 μλ μινοξ και 5 μλ λοσιον κ βλεπεις πως παει.

στειλε email στη apivita να σου απαντησουν μην περιμενεις απο τον φαρμακοτριφτη

Xρησιμοποιώ την αντρική λοσιόν για τη τριχόπτωση, όχι τη νέα έκδοση. Έχω ρωτήσει τον φαρμακοποιό αν γίνεται να προσθέσουμε minoxidil και μου είπε θα επικοινωνήσει με την apivita να ρωτήσει αν γίνεται ... Ακόμα περιμένω απάντηση.
Θέλω να αποφύγω να βάζω πολλά πράγματα στο κεφάλι μου, γιατί δεν έχω και τον χρόνο.
Μάλλον , θα ξεκινήσω πάλι regain μια φορά την ημέρα το πρώι και το βράδυ apivita ... γιατί χρειάζομαι και επανέκφυση .
 

nine

Active Member
https://www.apivita.com/hellas/mallia/lotion-kata-tis-trixoptoshs

Στον 1μιση μηνα της νεας λοσιον apivita σε αδειες περιοχες με ελαχιστες τριχες/τριχες miniaturization κανενα regrowth. Στους κροταφους. Ισως λιγο καλυτερη ποιοτητα τριχας λογω των λαδιων που εχει χωρις να ειμαι σιγουρος. Εμφανη αλλαγη στο hairline πριν και μετα καμια. Ειναι και η τελευταια φορα αγορας τοπικης λοσιον πλεον αναγκαστικα θα δοκιμασω 1η φορα μινοξ.

Στα + οτι δεν δημιουργησε ξηροδερμια/κοκκινιλες.
 

etzo

New Member
Την χρησιμοποιώ περίπου 3 μήνες. Aπό τον Δεκέμβρη έως τον Ιούλιο χρησιμοποιούσα την προηγούμενη λοσιόν.Νομίζω ότι έχει βελτιωθεί η ποιότητα της τρίχας.Βάζω και δαφνέλαιο. Οταν την βάζω το μαλλί για 1 ώρα περίπου δείχνει λίγο πιο αραιό
 
Τελευταία επεξεργασία:

cool11

Well-Known Member
Την χρησιμοποιώ περίπου 3 μήνες. Aπό τον Δεκέμβρη έως τον Ιούλιο χρησιμοποιούσα την προηγούμενη λοσιόν.Νομίζω ότι έχει βελτιωθεί η ποιότητα της τρίχας.Βάζω και δαφνέλαιο. Οταν την βάζω το μαλλί για 1 ώρα περίπου δείχνει λίγο πιο αραιό

Ε αυτο δεν ειναι καλο ομως!!!
 
Μπλουζα