progesterone cream

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: progesterone cream

geo. είπε:
Kapamarou θέλω τα φώτα σου σε κάτι :grandpa: ( ελπίζω οι συμβουλές σου να μην μου αλλάξουν τα φώτα :tease: :tease: :tease: )
Όπως βλέπεις και στην υπογραφή μου ξεκίνησα με airol και regain με 3 proluton depot μέσα.
Αυτό το έκανα γιατί προγραμματίζω μεταμόσχευση ( arm*ni ή HASSON ή RAHAL το ψάχνω , δεν έχω ακόμα καταλήξει τελικά σε ποιόν θα πάω)
Τη λύση του propercia την έχω αποκλείσει γιατί έχω ευαισθησία στο επίμαχο θέμα , να φανταστείς πριν από χρόνια είχα δει sides με συμπληρώματα από γυμναστήριο :down όσο περίεργο και αν ακούγεται (όχι αναβολικά)
Αυτό που θέλω να ξέρω είναι : 1ον εάν κινδυνεύω με αυτό το σχήμα να εμφανίσω πρόβλημα στη στύση ή μειωμένη libito ;
Και τέλος τι άλλο μπορώ να προσθέσω σαν τοπικό DHT bloker για να είμαι καλυμμένος , μην πετάξω τζάμπα τα λεφτά μου γιατί μόνο με το regain μέσα σε ένα χρόνο έχω χάσει αρκετά μαλλιά και φοβάμαι ότι μάλλον έχω επιθετική τριχόπτωση.
3 proluton στην μινοξ ειναι πολλα,ξεκινα με ενα μεσα και αν δεν σε πειραξει σε sides,το πολυ να πας σε δυο μεσα στην μινοξ.
στις γυναικες η προγεστερονη ειναι ποιο ανεκτη σε θεματα παρενεργειων
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

geo.

Member
Απ: progesterone cream

Σε ευχαριστώ ρε kap για την άμεση απάντηση στο πρώτο ερώτημα αλλά για το δεύτερο εσύ τι προτείνεις ;
Και κάτι ακόμα η προγεστερόνη είναι οιστρογόνο εάν λοιπων πάρουμε istrogen blockers δεν θα ήμαστε οκ ; 8)
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: progesterone cream

geo. είπε:
Σε ευχαριστώ ρε kap για την άμεση απάντηση στο πρώτο ερώτημα αλλά για το δεύτερο εσύ τι προτείνεις ;
εισαι κομπλε αν το χρησιμοποιεις 2 φορες την μερα αλλα με ενα proluton depot για αρχη και μετα με 2.
εχε υποψιν οτι η προπυλαινογλυκολη της μινοξιδιλης τα κανει ποιο αποροφησιμα,πολαπλασιασε και 3 φορες την αποροφηση λογο airol
 

geo.

Member
Απ: progesterone cream

Και κάτι ακόμα η προγεστερόνη είναι οιστρογόνο εάν λοιπων πάρουμε istrogen blockers δεν θα ήμαστε οκ ; 8)
 

geo.

Member
Απ: progesterone cream

Εννοώ να κουμπώσουμε istrogen bloker για να αποφύγουμε sides από την προγεστερόνη που είναι ιστογόνο
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: progesterone cream

geo. είπε:
Εννοώ να κουμπώσουμε istrogen bloker για να αποφύγουμε sides από την προγεστερόνη που είναι ιστογόνο
μου εχει περασει πολλες φορες σαν σκεψη ο συνδιασμος aldactone nolvadex αλλα δεν ειναι καλη ιδεα
θα γινει ενα μπαχαλο το ορμονικο συστημα
 

tocamrd

New Member
Απ: progesterone cream

Ρε συ Κάπα πιστεύεις οτι είναι ασφαλες να χρησιμοποιήσω παραλληλα τοπικά προγεστερόνη σε minoxidil και oral φινα (1/5 προσκαρ)?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: progesterone cream

tocamrd είπε:
Ρε συ Κάπα πιστεύεις οτι είναι ασφαλες να χρησιμοποιήσω παραλληλα τοπικά προγεστερόνη σε minoxidil και oral φινα (1/5 προσκαρ)?
δεν υπαρχει λογος να βαζεις τοπικο αντιανδρογονο απο την στιγμη που χρησιμοποιεις φινα
 

weznem

Well-Known Member
καπα ηρθε η ωρα για απαντησεις ακου λοιπον,απο την σπιρο που βαζω δεν θα ηταν καλυτερα ενα διαλλυμα με progesterone αλλα σε τι ανναλογιες τι λες?και δεν λεω να ριξω τις αμπουλες στην κιρκλαντ διοτι βαζω αιρολ και θα γινει της ποπης απο απορροφηση τι λες εσυ και αν συμφωνεις στο πρωτι τι αναλογιες?δεν θα ηταν καλυτερο μπλοκερ απο την σπιρο?για λεγε εσει εχεις εμπειρα σε αυτα..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
weznem είπε:
καπα ηρθε η ωρα για απαντησεις ακου λοιπον,απο την σπιρο που βαζω δεν θα ηταν καλυτερα ενα διαλλυμα με progesterone αλλα σε τι ανναλογιες τι λες?και δεν λεω να ριξω τις αμπουλες στην κιρκλαντ διοτι βαζω αιρολ και θα γινει της ποπης απο απορροφηση τι λες εσυ και αν συμφωνεις στο πρωτι τι αναλογιες?δεν θα ηταν καλυτερο μπλοκερ απο την σπιρο?για λεγε εσει εχεις εμπειρα σε αυτα..
Spiro σε nw6 μινοξ airol κροταφους,αν θες να ενισχύσεις την θεραπεια σου πρόσθεσε μινοξ σε nw6 χωρις airol
 

weznem

Well-Known Member
δηλαδη δεν συμφωνεις με προγεστερονη να συνεχισω σπιρο και γιατι?σε ολο το κεφαλι βαζω σπιρο πανω καπα,δεν το βαζω μονο στους κροταφους..
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
weznem είπε:
δηλαδη δεν συμφωνεις με προγεστερονη να συνεχισω σπιρο και γιατι?σε ολο το κεφαλι βαζω σπιρο πανω καπα,δεν το βαζω μονο στους κροταφους..

Σε έπιασε θετικά η spiro,δεν θα δεις κατι επιπλέον με προσθήκη προγεστερονης.
Σε nw6 spiro minox και σε κροταφους minox airol.
Αν μετα απο χρονια ξεκινήσει κατηφόρα το επόμενο βήμα ειναι σε nw6 spiro σε nw6 minox airol
 

weznem

Well-Known Member
δεν μου αρεσει οτι χανω γυρω στις 80 τριχες την μερα και ψαχνω τι να κανω για να τις ριξω πιο κατω απο τοπικα δεν υπαρχει κατι αλλο καλυτερο λες?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
weznem είπε:
δεν μου αρεσει οτι χανω γυρω στις 80 τριχες την μερα και ψαχνω τι να κανω για να τις ριξω πιο κατω απο τοπικα δεν υπαρχει κατι αλλο καλυτερο λες?

πολυ βολικη θεραπεια για την περιπτωση σου ειναι μια μινοξ 15% σε nw6+airol κροταφους,τιποτα αλλο,θα μειωθει περισσοτερο η τριχοπτωση ισως σε 20 τριχες την ημερα,αλλα μην περιμενεις να μηδενιστει,αυτο γινεται μονο με φινα
 

weznem

Well-Known Member
gia pes κανα λινκ απο που μπορω να παρω 15%μινοξιδια?να χω υποψιν μου... τι γινεται με την vespa (vpa) κανει δουλεια η τζαμπα ο ντορος ρε καπα τι βλεπεις?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
weznem είπε:
gia pes κανα λινκ απο που μπορω να παρω 15%μινοξιδια?να χω υποψιν μου... τι γινεται με την vespa (vpa) κανει δουλεια η τζαμπα ο ντορος ρε καπα τι βλεπεις?

Δεν ξερω λινκ καθε εβδομάδα αλλάζουν και δεν βρίσκω τα ιδια.
Για την βεσπα μονος σου μπορεις να δεις δοκιμάζοντας μινοξ vpa χωρις airol στους κροταφους.
Για εμενα ειναι τζαμπα ντορος
 

Reve

Active Member
Κάπα καλησπέρα. Επειδή είμαι καινούργιος στο φόρουμ ψάχνω μια δυνατή DHT λοσιόν. Σκεφτόμουν να φτιάξω σπίρο αλλά είδα ότι πρότινες "ζιρτεκ"?Τι είναι αυτό και πως φτιάχνετε? (τελείως άσχετος λεμε...) , ποιό dht θα πρότινες?? Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων καλή υγεία
 
Μπλουζα