Piros75, fue, γκαρτσονίκα, 1419 grafts, 3/2/16

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Piros για μενα εισαι καλο ατομο και λες αρκετα σωστα πραματα αλλα για μενα κανει μπαμ οτι εκανες δευτερη μεταμοσχευση.Τα τριχακια ειναι 3 μηνα και μια φωτο που εχεις τραβηγμενα τα μαλλια προς τα πανω το προδιδει καλυτερα.
Μακαρι να κανω λαθος αλλα αν ειναι αυτο που λεμε για ακομη μια φορα χανετε η αξιοπιστια της κλινικης αλλα και των μελλων της.
 

piros75

Well-Known Member
Ωχ λέτε να μου έκαναν 2η και να μην το ξέρω χαχαχα.... Όχι παίδες, όπως είπα είχα ένα μπαμ φύτρωσης στον 4 μήνα και ένα δεύτερο κοντά στον 8ο μήνα (δείτε όλες τις φωτογραφίες και τα σχετικά posts και νομίζω ότι βγαίνει η λογική). Και τις δύο περιπτώσεις ανάπτυξης της φύτρωσης είχα φαγούρα και ελαφρύ ερεθισμό (κοκκίνισμα), ο οποίος σε ερώτησή μου προς την κλινική μου είπαν ότι είναι φυσιολογικός σε κάποιες περιπτώσεις μαζικής φύτρωσης να συμβαίνει αυτό. Όσο για το αν είμαι ο μοναδικός με καθυστερημένη φύτρωση, δεν είμαι σίγουρα ο μόνος, απλά σε εμένα επειδή δεν έχουν μπει πολλά μοσχεύματα φαίνεται νομίζω πιο έντονα. Σε κάθε περίπτωση είμαι χαρούμενος γι' αυτό και θα περιμένω τουλάχιστον μέχρι τον 12 μήνα, ίσως και περισσότερο, πριν μπω για οτιδήποτε άλλο.
 

piros75

Well-Known Member
Αυτή είναι η κοντινή λήψη από τον 8ο μήνα που άρχισε το δεύτερο μπαμ. αν είχα κάνει δεύτερη η εικόνα πιστεύω θα ήταν εντελώς διαφορετική αν είχα μπει να κάνω 2η θα το μαθαίνατε:
right close.jpg
 

aeratos28

Just aeratos
piros,ή φυτρωση που φαίνεται τωρα είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ..εκτός από τα μαλλάκια που έχουν πεταχτεί και φαίνονται οι τριχουλες,φαίνονται και πολλά κεφαλακια έτοιμα να βγάλουν τρίχα..τετοιο πραγμα στον 10 μηνα και τοσο πολυ εντονο εγω δεν εχω ξαναδει ποτε ακομα και σε αυτους που ειχαν πολυ αργη φυτρωση..δηλαδή αυτά που έχουν μακρύνει τι πυκνότητα έχουν σε αυτή τη φωτο που ανεβασες τώρα??γιατί αν προσθέσεις και αυτά που φαίνονται να ξεπετάγονται τώρα σχεδόν διπλασιάζεται η πυκνότητα σου και το αποτέλεσμα δεν θα είναι αντιπροσωπευτικό των 25 grafts που ειπες..δεν ξέρω είναι πολύ μπέρδεμα αυτό που γίνεται με την περίπτωση σου και δικαίως τα παιδιά λένε ότι λένε..φαίνεται σαν να έχει γίνει 2η επέμβαση αδιαμφισβήτητα..
 

piros75

Well-Known Member
Παίδες, δεν ξέρω πως δημιουργήθηκε όλο αυτό και δεν ξέρω πως να σας πείσω και γιατί χρειάζεται να σας πείσω ότι δεν έχω κάνει 2η. Αν νομίζετε ότι πάω να κοροϊδέψω και πρέπει να κλείσει το νήμα μου εδώ δεν έχω κανένα πρόβλημα. Εγώ θεωρώ τον εαυτό μου μέλος αυτής της κοινότητας που παλεύει για το ίδιο πρόβλημα και νομίζω ότι η όλη συμπεριφορά μου το αποδεικνύει. Δεν φταίω εγώ αν την κάρφωσε στον οργανισμό μου να κάνει δύο μπαμ σε διάστημα 4 μηνών. Όπως είπα δεν είμαι ο μοναδικός που το βιώνει αυτό, αν κάνετε μια γρήγορη αναζήτηση στο διαδίκτυο υπάρχουν περιπτώσεις έντονης φύτρωσης ακόμα και στον 12 μήνα και μερικοί ολοκληρώνουν αντί για τον 12ο στον 18ο. Τι να κάνουμε, έτυχε σε εμένα.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Δεν χρειαζεται να κλειδωσει κανενα νημα.Απλα ο καθενας βγαζει τα συμπερασματα του και βλεπω οτι πολλοι διαφωνουντες μεταξυ μας συνφωνουμε σε κατι.
Αν ειναι ετσι οπως τα λες καλως.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

piros75

Well-Known Member
Ερώτηση: αν κάνετε ένα γρήγορο search για τα posts μου, σας φαίνεται ότι είμαι ο άνθρωπος που πάει να κοροϊδέψει ή που αντιμάχεται με μανία τη μία ή την άλλη κλινική; Όχι για να ξέρουμε τι λέμε.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ερώτηση: αν κάνετε ένα γρήγορο search για τα posts μου, σας φαίνεται ότι είμαι ο άνθρωπος που πάει να κοροϊδέψει ή που αντιμάχεται με μανία τη μία ή την άλλη κλινική; Όχι για να ξέρουμε τι λέμε.

Οχι,γιαυτο σε ειπα παραπανω οτι λες αρκετα σωστα πραματα και εισαι αντικειμενικος σε πολλα..
 

mikegad

Well-Known Member
Την ειπε με λιγα λογια στις προηγουμενη σελιδα...οποιος καταλαβε καταλαβε..!!
Το χω δει απλά εγώ δεν το πήρα σαν υπονοούμενο.
Αν είναι υπονοούμενο και θεωρεί την πορεία πλαστή ,τότε το νήμα όντως πρέπει να κλειδώσει

Σε εμένα απ μία μου κάνει μεγάλη εντύπωση αυτό που βλέπω και απ την άλλη αν είχε βάλει και έχει αυτή την εικόνα τώρα σημαίνει πως θα τις φυτέψει κάπου τον αύγουστο.Και η πορεία των φωτογραφιών δεν μου δείχνει κάτι τέτοιο.
Εκτός και αν είναι μεταχρονολογημένες οπότε αλλάζουν πολλά.Αν και δεν θεωρώ πως ο piros θα έκανε κάτι τέτοιο
 

aeratos28

Just aeratos
Και εγώ δεν τον έχω για να έκανε τέτοιο πράγμα ο piros..βασικά αν πάμε βάση την ημερομηνία που γράφει το νήμα,τώρα είναι στους 10 μήνες..αυτό που έγραψαν κάποια παιδιά ότι φαίνεται ότι είναι 4 μηνών αυτή η φυτρωση στα καινούργια που βγαίνουν,πάει να πει ότι στους 6 μήνες μπήκε πάλι για επέμβαση..πράγμα που δεν γίνεται με τίποτα να σε βάλουν πάλι σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα για επέμβαση στο ίδιο σημειο..να ήταν άλλο σημείο τότε οκ,γίνεται..στο μόνο που θα μπορούσε κάποιος να υποπτευθεί είναι στο να πει ότι μπορεί να είναι μεταχρονολογημενο όπως λέει και ο mikegad..όχι ότι έκανε πριν λίγο καιρό 2η επέμβαση..αυτό νομίζω δεν παίζει με τίποτα..κανεις πουθενα δεν το κανει αυτο..πάντως αξιοπερίεργο οντως
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν μου αρέσει να αφήνω σκιές. Η παρατήρηση μου είχε σαν μοναδικό σκοπό να αναδείξει ένα πολύ περίεργο φαινόμενο για το οποίο δεν έκανε κανείς μνεία. Τίποτα άλλο. Το αν έχει κάνει 2μμ ή όχι είναι κάτι που το ξέρει μόνο ο ίδιος και κανείς δεν μπορεί να το αποδείξει.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

dimitris50423

Well-Known Member
Το περιεργο για εμενα ειναι 1ον η μαζικη φυτρωση και 2ον το οτι φαινονται να ειναι ολα στο ιδιο μηκος αυτα που βγαινουν.
Ετσι οπως παει δεν θα χρειαστει να κανεις αλλη. Νομιζω θα κλεισει η hairline.
Εχεις φυτρωση και πιο πισω η μονο σε ολη τη hairline και κανα 2 ποντους προς τα μεσα οπως βλεπω στη φωτο;
 

piros75

Well-Known Member
έχω και πιο πάνω αλλά δεν φαίνονται γιατί στο σημείο αυτό έχω αρκετές τρίχες λόγω ότι προϋπήρχαν, είναι αυτό που λέω ότι φαίνεται έντονα το μπαμ γιατί στα σημεία αυτά είναι αραιά. Θα το καλαταλάβεις αν δεις τις δύο φωτογραφίες που στη μία σηκώνω το μαλλί με το χέρι και στην άλλη έχω τα μαλλί όπως το χτενίζω κανονικά. Παρά ταύτα, σίγουρα θα χρειαστώ και δεύτερη.
 

piros75

Well-Known Member
Λοιπόν, αύριο κλείνω ακριβώς 1 χρόνο από την μμ. Αν και όπως είχα πει σε άλλο νήμα, δεν είχα σκοπό να βάλω ξανά φωτογραφίες παρά μόνο πριν μπω να κάνω τη δεύτερη (την οποία στην DHI τοποθετούν μετά τον 14 μήνα λόγω αργής φύτρωσης) πάρα ταύτα και επειδή είχαμε μια σχετική διένεξη με τον dimitris50423 αναρτώ 3 φωτογραφίες. Η μία συγκριτική του πριν με το μετά, η δεύτερη ωραιοποιημένη με το πως χτενίζω τα μαλλιά μου και καλύπτω τα πάντα και η τρίτη υπερφωτισμένη με χτενισμένα τα μαλλιά έτσι που να δείχνει το χειρότερο αποτέλεσμα. Εξ αρχής λέω ότι η αλήθεια δεν βρίσκεται επακριβώς σε καμία από αυτές. Έβαλα τις καλύτερες και τη χειρότερη για να μπορέσουμε να έχουμε τα δύο άκρα. Σε κάθε περίπτωση εγώ που βλέπω κάθε μέρα τον εαυτό μου στο καθρέφτη είμαι ευχαριστημένος με την επιλογή που έκανα να κινηθώ με 2 μεταμοσχεύσεις. Τώρα ξέρω ακριβώς πως θα κινηθώ και που θα παίξω με τη δεύτερη και θεωρώ ότι με 700-800 μοσχευματα μπροστά στους δύο κροτάφους και στο μπροστινό τρίγωνο και άλλα 1000 πίσω θα έχω καθαρίσει.

up before after.jpg
 

Συνημμένα

  • right 12 months.jpg
    right 12 months.jpg
    1.7 MB · Προβολές: 489
  • up front full light 12 months.jpg
    up front full light 12 months.jpg
    827.1 KB · Προβολές: 530

piros75

Well-Known Member
Και το πίσω που λέγαμε ότι σκέφτομαι για 1000 μοσχεύματα. Δεν το πείραξα καθόλου στην πρώτη, αλλά τους τελευταίους μήνες χειροτέρεψε και δεν βλέπω να την γλιτώνω την 1000άρα (και ίσως λίγα να λέω).
 

Συνημμένα

  • back.jpg
    back.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 461
Μπλουζα