Mogan, dhi fue, ευαγγελάτος, ~2500grafts, 25-26/09/2017

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Για δεδομένα DHI αρκετά καλό. Βοηθάει τρομερά η τρίχα, κοντραστ. Αν η hairline μπροστά δεξιά όπως τον βλέπουμε είχε καλύτερη πυκνότητα θα ήταν πολύ καλύτερο.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Κατι που ειναι παράξενο ειναι πως η φυτεμενες τριχες ειναι φουλ σπαστες. Γενικα δεν ειναι και δεν ηταν ποτε προκα το μαλλι μου, αλλα αυτο το τοσο εντονο σπασιμο ειναι πρωτοφανές.
Δεν ξερω που οφειλεται.

Ο κομμωτής μου λεει στο γεγονος πως οι μεταμοσχευμενες τριχες ειναι πιο σκληρές / ατιθασες και σε λιγους μηνες θα στρώσουν.

Αν ειναι αυτο, το περιεργο ειναι πως γινεται 5000 τριχες να εχουν ολες ξαφνικά το ιδιο σπάσιμο, ενω μεταφέρθηκαν απο αλλο σημειο.

Συμφωνώ οτι κατι τρεχει με την τριχα και την υφη της, όμως καποιοι τρίτοι παραγοντες τις οδηγουν στο να παιρνουν τον ιδιο κυματισμό.

Μην σε απασχολεί,το ίδιο ήταν και σε έμενα,σπαστές και κυματιστές & έστρωναν πολύ δύσκολα.
Στο 18μηνο είδα σημαντική διάφορα στο στρώσιμο του μαλλιού.
Το αποτέλεσμα σου μου αρέσει.
 

koumparos

Well-Known Member
Ευγε για τις φωτο.Εαν εβαζαν ολοι τοσο σκληρες φωτο θα επεφτε αρκετο κλαμα.Το αποτελεσμα το κρινω απολυτα επιτυχημενο με υψηλη φυτρωση και ωραιο σχεδιασμο.Πυκνωσουλα και καθαρισες για παντα με τις μπροστινες ζωνες.
 

tasos33

Well-Known Member
Άλλος άνθρωπος, ωραίες φώτο, το κοντράστ βοηθά αρκετά, αν οι αρχικοι υπολογισμοι που καναμε για 50graft ήταν σωστοί δεν πιστεύω ότι είχες τέτοια φυτρωση. Στην φώτο στον κόκκινο κύκλο θα είναι περίπου 30graft.
 

Συνημμένα

  • IMG_20180701_100102.jpg
    IMG_20180701_100102.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 606

Zob

Active Member
Άλλος άνθρωπος, ωραίες φώτο, το κοντράστ βοηθά αρκετά, αν οι αρχικοι υπολογισμοι που καναμε για 50graft ήταν σωστοί δεν πιστεύω ότι είχες τέτοια φυτρωση. Στην φώτο στον κόκκινο κύκλο θα είναι περίπου 30graft.
Εκει στο forelock μαλλον δεν μπηκαν 50 grafts διοτι σε διαφορετικη περιπτωση κι εφοσον ειχε υψηλη φυτρωση θα εφτανε τα 150 hairs/cm2 με ολα τα πολυτριχα που μπαινουν.
Νομιζω πως η συγκεκριμενη περιοχη δουλευτηκε την 1 μερα της μεταμοσχευσης με χαμηλοτερη πυκνοτητα τοποθετησης.
Επισης αυτο που ειναι αξιο παρατηρησης ειναι οτι σε αντιθεση με την μεταμοσχευση του cvial, στον mogan η τοποθετηση των μοσχευματων στην hairline εγινε τη δευτερη ημερα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

tasos33

Well-Known Member
Μάλλον δεν ειχαν σκοπό να φτιάξουν χερλαιν και την επόμενη μέρα το μετάνιωσαν.


Επισης αυτο που ειναι αξιο παρατηρησης ειναι οτι σε αντιθεση με την μεταμοσχευση του cvial, στον mogan η τοποθετηση των μοσχευματων στην hairline εγινε τη δευτερη ημερα
 

vlafo

Well-Known Member
Πολύ καλές φωτό και πολύ καλό το τελικό αποτέλεσμα για dhi πάντα.
Η τρίχα κάνει φοβερή διαφορά στο τελικό αποτέλεσμα.Με μια πύκνωση μπροστά ακόμα, θα μιλάμε για ένα από τα πολύ καλά αποτελέσματα Mogan..
 

tasos33

Well-Known Member
Αυτό που πρέπει να ξανά μπαίνουν οι μμ της dhi για να φτιάχνουν πάλι την ίδια περιοχή πραγματικά ειναι για γέλια και για κλάματα.



Πολύ καλές φωτό και πολύ καλό το τελικό αποτέλεσμα για dhi πάντα.
Η τρίχα κάνει φοβερή διαφορά στο τελικό αποτέλεσμα.Με μια πύκνωση μπροστά ακόμα, θα μιλάμε για ένα από τα πολύ καλά αποτελέσματα Mogan..
 

athenian

Well-Known Member
Συμβαίνει και σε καλύτερες κλινικές αυτό απλά στην Dhi φαίνεται να είναι ο κανόνας.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Zob

Active Member
Συμβαίνει και σε καλύτερες κλινικές αυτό απλά στην Dhi φαίνεται να είναι ο κανόνας.
Οταν η μεταμοσχευμενη περιοχη ειναι κενη προφανως και δε φτανει μια μεταμοσχευση.
Για να ειμαστε δικαιοι αυτο συμβαινει παντου.
Μεχρι και στον Λορεντζο οπως ειδαμε για την περιπτωση του cvial.
 

tasos33

Well-Known Member
Συμβαίνει και σε καλύτερες κλινικές αυτό απλά στην Dhi φαίνεται να είναι ο κανόνας.
Άλλο πράμα να μπαίνει κάποιος για δεύτερη μμ θέλοντας να καλύψει άλλες ζώνες και να κάνει ένα touch up στοχευμενο και άλλο να μπει να κάνει πάλι στην ίδια περιοχή κανονικη μμ όπως ο Αλέξανδρος.
 

Zob

Active Member
Άλλο πράμα να μπαίνει κάποιος για δεύτερη μμ θέλοντας να καλύψει άλλες ζώνες και να κάνει ένα touch up στοχευμενο και άλλο να μπει να κάνει πάλι στην ίδια περιοχή κανονικη μμ όπως ο Αλέξανδρος.
Στον Αλεξανδρο νομιζω πως εγινε κυριως λογω επανασχεδιασμου της hairline κι οχι τοσο λογω μειωμενης πυκνοτητας.
 

athenian

Well-Known Member
Για τα grafts που έβαλε είναι πολύ καλό το αποτέλεσμα. Όπως είπε κι άλλος φίλος ήθελε καμιά 1000αρα ακόμα χονδρικά.
 

piros75

Well-Known Member
Πολύ ωραίο αποτέλεσμα και εντελώς φυσικό. Εμένα οι μμ τρίχες πάντως έστρωναν σχετικά εύκολα από την αρχή.
 

alexandros _athens

Active Member
Πολύ καλός @Mogan, γέμισες φίλε, μπράβο! Καλοκαίρι με μαλλί! Τα μαλλιά μας (σπάσιμο, χρώμα) νομίζω μοιάζουν πάρα πολύ. Σχεδόν έτσι είναι και τα δικά μου όταν τα αφήνω χωρίς προίόντα. Το αποτέλεσμα είναι πολύ φυσικό, ωραίος! Πραγματικά, νομίζω μοιάζουν αρκετά τα αποτελέσματα και γενικότερα τα μαλλιά μας.

Στον Αλεξανδρο νομιζω πως εγινε κυριως λογω επανασχεδιασμου της hairline κι οχι τοσο λογω μειωμενης πυκνοτητας.

Εγώ μπήκα δεύτερη φορά κυρίως για να κλείσω λίγο ακόμα τους κροτάφους, που τους είχα αφήσει πολύ ανοιχτούς από την πρώτη. Με αφορμή αυτό, έγινε και γέμισμα σε όλη τη hairline. Αυτό που ήθελα όμως κ για αυτό ξαναμπήκα ήταν οι κρόταφοι. Πάλι άφησα αλλά όχι λιμάνια όπως πρώτα.
 

minoxidilis

Active Member
Κατι που ειναι παράξενο ειναι πως η φυτεμενες τριχες ειναι φουλ σπαστες. Γενικα δεν ειναι και δεν ηταν ποτε προκα το μαλλι μου, αλλα αυτο το τοσο εντονο σπασιμο ειναι πρωτοφανές.
Δεν ξερω που οφειλεται.

Ο κομμωτής μου λεει στο γεγονος πως οι μεταμοσχευμενες τριχες ειναι πιο σκληρές / ατιθασες και σε λιγους μηνες θα στρώσουν.

Αν ειναι αυτο, το περιεργο ειναι πως γινεται 5000 τριχες να εχουν ολες ξαφνικά το ιδιο σπάσιμο, ενω μεταφέρθηκαν απο αλλο σημειο.

Συμφωνώ οτι κατι τρεχει με την τριχα και την υφη της, όμως καποιοι τρίτοι παραγοντες τις οδηγουν στο να παιρνουν τον ιδιο κυματισμό.
Αυτο που λες ειναι γεγονος,οι μμ τριχες που εχω στην hairline στεκοντε προκα χωρις να υπαρχει πισω αλλη τριχα μιλαμε για δυναμη,και φυσικα ειναι πολυ ογκοδεστερες σε σχεση με τα κανονικα μαλλια που δεν εχουν υποστει miniaturization.Τωρα πως γινετε οταν μεταφερετε η τριχα σε καποιος αντι να διατηρει την κανονικη της διαμετρο να ειναι δυνατοτερη δεν το καταλαβαινω,εκτος αν λογο εργαλειο εμφυτευσης γινοντε μεγαλυτερες διατομες σε σχεση με τις υπαρχον και αλλαζει η φυσιολογια του θυλακα λογο καλυτερης ροης αιματος,θα μου πεις σε ενα σημειο που οι προηγουμενες τριχες δεν επερναν αρκετο αιμα και επεσαν,μπορει να φταιει ο θυλακας που δεν αντλει αιμα και οχι το σημειο της κεφαλης,αν ηταν το σημειο προβληματικο δεν θα μπορουνε να δεχτει και τους καινουριους θυλακες.
 
Μπλουζα