Lorenzo, bissanga, erdogan etc..

hairer

New Member
Νεες φωτος! Συμφωνειτε με Βισαγκα ? για 110 ?
 

Συνημμένα

  • jijiji.jpg
    jijiji.jpg
    154 KB · Προβολές: 96
  • jiojio.jpg
    jiojio.jpg
    141.4 KB · Προβολές: 93
  • jiojioioi.jpg
    jiojioioi.jpg
    197.4 KB · Προβολές: 99
  • jjjjo.jpg
    jjjjo.jpg
    175.3 KB · Προβολές: 98
  • stag.PNG
    stag.PNG
    483 KB · Προβολές: 102

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Panos1982

Well-Known Member
Δεν εχω διαβασει το νημα σου, δεν εχω χρονο οποτε αν γραψω κατι που εχει ειπωθει σορυ,

Αν θες να κανεις επεμβαση δε θα σε αναλαβει σε αυτη τη φαση κανενας γιατρος αν δεν παρεις φινα.
Αν κανεις επεμβαση αυτη τη στιγμη και ΔΕΝ παρεις φινα τα αποτελεσματα δεν θα ειναι πολυ καλα.
Σε βοηθαει πολυ το κοντραστ μαλλιου δερματος για την καλυψη, αλλα εχεις τοσο πολυ miniaturization που διχως φιναστεριδη αν μπεις χειρουργειο ακομα κ στους γιατρους που γραφεις ειναι πολυ αμφιβολο το ποσα μοχευματα θα επιζησουν της επεμβασης κ προσωπικα πιστευω οτι θα εχεις αρκετα μεγαλες απωλειες με αποτελεσμα μειωμενο τελικο αποτελεσμα, οχι λογο μειωμενης φυτρωσης των εμφυτευμενων αλλα λογο μεγαλης απωλειας υπαρχοντων μαλλιων.

Το αν θες να μπεις χειρουργειο χωρις φινα ειναι ενα μεγαλο ρισκο,
το αν θες να παρεις φινα ειναι επισης ενα μεγαλο ρισκο.

Η δοτρια πισω στην occipital δεν μοιαζει με τιποτα να εχει 110, βασικα μοιαζει αδυναμη κιολας, που ειναι το αντιθετο του 110.
Βεβαια εμεις κοιταμε εικονες κ ο γιατρος κοιταξε απο κοντα οποτε εχει εναν λογο παραπανω να ειναι πιο εγκυρη η γνωμη του
αλλα απ τις φωτο τουλαχιστον δε μοιαζει ουτε να πλησιαζει προς τα εκει η δοτρια.

Στειλε και σε ερντο να σου πει τη γνωμη του κ πηγαινε οπωσδηποτε στο consultation του λορεντζο οταν ερθει,
να εχεις μια πιο επαγγελματικη εκτιμηση της δοτριας σου κ των δυνατοτητων σου.

Δεν εισαι ευκολη περιπτωση αλλα εχεις παρα πολυ ευνοικο χρωμα μαλλιου για καλυψη.
 

hairer

New Member
Ο Dr. Bissanga μου έστειλε τις επαγγελματικές φωτογραφίες που τράβηξαμε στο ιατρείο του + updated assessment.
Τα παραθέτω παρακάτω. Δειτε τι λεει ... :

Norwood classification: Diffuse thinning
Expected Norwood: NW6
Hereditary: Father-side NW6
Hair Characteristics: Brown, Straight, Medium Fine Hair
Donor Density: Measured in 3 areas as 80/80/110 (areas 1,2,3 shown in picture) Follicular units per cm2
Miniaturisation: 18-26% of miniaturised hair in the donor area. This 18-26% is not high enough to classify it as DUPA.
Dermoscopy:Normal, no signs of scalp issues
Recommendations: To reinforce the miniaturised hairs: Minoxidil 5mg /Finasteride 1mg./ vitamins: biotine,Zinc, MSM, Cystine tablets Stay on medication indefinitely as we don't know if these miniaturised hairs will survive the surgery.
Surgery: to harvest around 3000 grafts to add density in the frontal area. Since your donor area is not able to supply enough grafts to cover the whole balding surface, the Doctor proposes to also do tricopigmentation/scalp micro pigmentation to create an illusion of density: It costs a head-tattoo that costs 3000 euros , lasts 1-2 years (and then fades away) so you need regular touch-ups of 200-1000 euros cost each.
 

Συνημμένα

  • top.JPG
    top.JPG
    67.8 KB · Προβολές: 83
  • rightside.JPG
    rightside.JPG
    69.3 KB · Προβολές: 83
  • upfront.PNG
    upfront.PNG
    497.4 KB · Προβολές: 83
  • back.jpg
    back.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 87
  • zoomed.jpg
    zoomed.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 77
  • zoomed2.jpg
    zoomed2.jpg
    1 MB · Προβολές: 73
  • zoomed3.jpg
    zoomed3.jpg
    1 MB · Προβολές: 71
  • backright.jpg
    backright.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 83
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Τυπογραφικό λάθος (τo 110)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

leas

Well-Known Member
Αν σε αυτήν την περίπτωση δεν υπάρχει ντουπα όπως εικαζει ο Μπιζανγκα.. Και ας πούμε πως η δοτρια είναι 80 g παντου..και έχει γίνει κάποιο λάθος..
Η φίνα έχει αναφερθεί πως είναι μύθος πως βοηθάει στο σοκ Λος.
Τότε ο φίλος μιας και είναι 35 δεν θα μπορούσε να κάνει μια συντηρητική επέμβαση στο μπροστινό τμήμα με τοπ γιατρό ώστε να αποφύγει το σοκ;;
 

koumparos

Well-Known Member
Μύθος για τα υγιή μαλια.Τα μαλια του φίλου και όσα βρισκονται σε Miniaturisation κινδυνεουν να μην αντέξουν την μμ και να χαθούν μόνιμα .Φιναστεριδη εφόρου ζωης .
 

athenian

Well-Known Member
Αν πάρεις φιναστεριδη ίσως να μην θες μετά να κάνεις μεταμόσχευση. Θα αλλάξει η εικόνα σου παρά πολύ. Θα σου έλεγα να δοκιμάσεις κι αν δεις παρενέργειες την κόβεις.
 

vag25

Well-Known Member
Aυτο που λεει οι athenian.

Παρε πρωτα φιναστεριδη για ενα χρονο και αποφασισε μετα αν σε ικανοποιει αυτο που βλεπεις. Δεν θα σε γεμισει, αλλα μπορει να εχεις μια εικονα η οποια ειναι αποδεκτη για σενα.
 

koumparos

Well-Known Member
Και εγω το ιδιο προτείνω .Μετα απο ένα χρόνο αξιολογεις την κατάσταση και αποφασίζεις.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Μπορείτε να μεταφράσετε το συμπερασμα του γιατρού ; Ειδικα εκει στο τελος που μιλαει περι τατου τι λεει ακριβως ;
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Δεν νερω κατα ποσο αυτο θα φαινεται ρεαλιστικό σαν τελικο αποτελεσμα ομως... εκτος να μιλαμε για κοντοκουρεμένο μαλλί μονιμα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

athenian

Well-Known Member
Όχι παιδιά μακριά από smp εκτός αν θέλετε να πηγαίνετε κάθε τόσο στο εξωτερικό. Είδα πρόσφατα κι ένα αποτέλεσμα από κοντά και δεν είναι αισθητικά ωραίο αν δεν έχεις ξυρισμένο κεφάλι. Δεν είναι καλή λύση νομίζω.
 

piros75

Well-Known Member
εγώ πάντως που είδα από κοντά περιστατικό smp για πύκνωση μου φάνηκε πολύ καλό, αυτό που δεν μου φαίνεται καλό είναι τα 1000-2000 ευρώ ανά δύο χρόνια, ακούγεται εξωφρενικό ποσό.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Ενα τετοιο κεφαλι ψάχνω απεγνωσμένα να βρω ... καποιον που εχει κανει για γέμισμα ομως ...οχι για ξυρισμένο κεφαλι η στην τομή που χω κανει εγω.
 

athenian

Well-Known Member
εγώ πάντως που είδα από κοντά περιστατικό smp για πύκνωση μου φάνηκε πολύ καλό, αυτό που δεν μου φαίνεται καλό είναι τα 1000-2000 ευρώ ανά δύο χρόνια, ακούγεται εξωφρενικό ποσό.
Που είχε γίνει το smp? Ελλάδα ή εξωτερικό?
 

PROF

Active Member
Ενα τετοιο κεφαλι ψάχνω απεγνωσμένα να βρω ... καποιον που εχει κανει για γέμισμα ομως ...οχι για ξυρισμένο κεφαλι η στην τομή που χω κανει εγω.

Γεώργιε κατ΄ αρχάς καλή επιτυχία στην επόμενη επέμβασή σου!
Όσον αφορά για αποτελέσματα που ψάχνεις από micropigmentation, στην κάτωθι σελίδα μπορείς να δεις μερικά αποτελέσματα μιας από τις πιο γνωστές κλινικές του είδους στο Μιλάνο!

https://bellicapelli.forumfree.it/?t=75969054
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Ευχαριστω αλλα εννοουςα live... εχω την αίσθηση οτι τετοιου είδους επεμβαςη μονο απο κοντα αν το δεις μπορεις να βγαλεις συμπερασματα.
 
Μπλουζα