Lorenzo, bissanga, erdogan etc..

hairer

New Member
Αναρρωτιέμαι αν υπάρχουν μέλη-γνώστες (πχ stripar, CVIAL etc) που μπορώ να τους συμβουλευτώ πχ με ωριαία συνεδρία skype (επί πληρωμή) / μιας και ζω-εργάζομαι Λονδίνο , διότι με τη δουλειά που έχω, δεν έχω χρόνο να διαβάζω φόρουμ . Πχ μερικές ερωτήσεις -

1. Είμαι 35, και ποτέ δεν έχω πάρει φιναστερίδη / ή regain , διότι έχω αμφιβολίες αν βοηθάνε. Η μεταμόσχευση μαλλιών παύει την αναγκαιότητα λήψης αυτών των φαρμάκων?

2. Παντα τα έκοβα κοντά - όχι τελείως ξυρισμα , αλλά πολύ κοντά. Οπότε πάω μόνο για FUE ώστε να μη φαίνεται η ουλή. Επίσης όταν τα κουρεύεις κοντά, δε φαίνονται λευκές τρίχες (αλλιώς πάς για βάψιμο μαλλιών εκτός αν θες). Αλλά παρατηρώ ότι τελευταία έχουν βγει και άλλες τεχνικές? Πχ γονιδιακή τεχνική όπου γίνεται λήψη φαρμάκων για επιρροή γονιδίων. Ή ενδογονιδιακές ενέσεις. Κάτι διάφορα που βλέπεις.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kardinalios

Well-Known Member
Το πρώτο πράγμα που πρέπει να κάνεις είναι να ανεβάσεις κάποιες φωτογραφίες με την κατάσταση σου . Η λήψη φαρμάκων η όχι συνδυαστικά με μια ΜΜ εξαρτάται αποκλειστικά από την περίπτωση σου , τον τύπο του μαλλιού σου , το norwwod που είσαι τώρα ,την δοτρια σου ,τον ρυθμο που χάνεις μαλλιά καθώς και το τι norwood θα φτάσεις στο μέλλον δηλαδή το pattern σου. Αυτα εξαρτώνται και μπορουν να απαντηθούν μόνο αν ανεβάσεις κάποιες φωτογραφίες με τη ληπτρια και τη δοτρια σου . Καλό βράδυ
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το φόρουμ και όλοι εμείς που ασχολούμαστε προσφέρουμε αφιλοκερδώς τις γνώσεις μας από χόμπυ και με γνώμονα να βοηθήσουμε άλλους που έχουν το ίδιο πρόβλημα. Οπότε αν θες βάλε φώτο και θα σε βοηθήσουμε.
 

Harris_G

Well-Known Member
Είμαι 35, και ποτέ δεν έχω πάρει φιναστερίδη / ή regain ,
Να πω οτι το σκεφτεσαι αυτο για καλλυντικοειδη ok, αυτα ομως ειναι φαρμακα για τα οποια χιλιαδες επιστημονικες μελετες εχουν αποδειξει την αποτελεσματικοτητα τους.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αναρρωτιέμαι αν υπάρχουν μέλη-γνώστες (πχ stripar, CVIAL etc) που μπορώ να τους συμβουλευτώ πχ με ωριαία συνεδρία skype (επί πληρωμή) / μιας και ζω-εργάζομαι Λονδίνο , διότι με τη δουλειά που έχω, δεν έχω χρόνο να διαβάζω φόρουμ . Πχ μερικές ερωτήσεις -

1. Είμαι 35, και ποτέ δεν έχω πάρει φιναστερίδη / ή regain , διότι έχω αμφιβολίες αν βοηθάνε. Η μεταμόσχευση μαλλιών παύει την αναγκαιότητα λήψης αυτών των φαρμάκων?

2. Παντα τα έκοβα κοντά - όχι τελείως ξυρισμα , αλλά πολύ κοντά. Οπότε πάω μόνο για FUE ώστε να μη φαίνεται η ουλή. Επίσης όταν τα κουρεύεις κοντά, δε φαίνονται λευκές τρίχες (αλλιώς πάς για βάψιμο μαλλιών εκτός αν θες). Αλλά παρατηρώ ότι τελευταία έχουν βγει και άλλες τεχνικές? Πχ γονιδιακή τεχνική όπου γίνεται λήψη φαρμάκων για επιρροή γονιδίων. Ή ενδογονιδιακές ενέσεις. Κάτι διάφορα που βλέπεις.

Αν δεν ήσουν 35 αλλά 15 θα είχες ελπίδες για γονίδιακες τεχνικές κλπ. Τώρα σ' αυτή την ηλικία μόνο FUE.
 

ItsAllGone

Active Member
Αφου δεν θελεις να ασχοληθεις με τεχνικα θεματα κανε τουλαχιστον μια καλη ερευνα αγορας, πολλα ατομα απο το φορουμ δεν ειχαν τεχνικες γνωσεις αλλα πηγαν στον σωστο γιατρο και σωθηκαν βλεπε aggelos και αλλοι.
Αν τα λεφτα ειναι απλα χαρτακια για σενα πηγαινε στον Lorenzo, για τους εξης λογους
-Ειναι ο καλυτερος στον κοσμο στην fue
-Ειναι δοκιμασμενος απο το φορουμ τεχνικα και ηθικα
-Ερχεται στα workshop στην Ελλαδα μας βαζει μαλλια δωρεαν
-Ερχεται για δωρεαν consultation
-Υπαρχει ο cvial για καλυτερη επικοινωνια
-Μεχρι και το τιμ του εχει εξελληνισει
Γενικα να ξερεις για αυτους τους λογους το φορουμ του εχει μια αδυναμια, σκιζεται ο ανθρωπος γουσταρει πολυ την Ελλαδα μονο κωλο δεν μας εδωσε.
 

hairer

New Member
Ευχαριστώ θερμά φίλοι.

Έκανα μια έρευνα στο φόρουμ, γρήγορη όμως, και παρατήρησα ότι όντως ο Lorenzo αποτελεί νούμερο 1 επιλογή, μαζί με Hasson & Wong ,Kay Erdogan ενώ ο Dr. Bissanga δεν είναι ψηλά στις εκτιμήσεις - ειχα στείλει στην κλινική και μου απάντησαν ότι ο ίδιος μπορεί να με δει δωρεάν σε μια πρώτη συνεδρία σε λίγες μέρες που θα είμαι Βρυξέλλες σε ταξίδι επαγγελματικό. Θα είχε κάποιο benefit ή χαμένος χρόνος? (χτες ο CVIAL έδειξε επιφυλακτικός για τον εν λόγω, και με έβαλε σε σκέψεςι αν αξίζει να τον δω καν. Ευχαριστώ φίλε) .

Ο στόχος μου είναι όταν τα κουρεύω κοντά, να υπάρχει μαλλάκι - δλδ βάσει της λογικής ότι άλλο καραφλός τελείως και άλλο κουρεμένος πολύ κοντά. Οπότε στόχος μου δεν είναι να έχω μαλλί φουντωτό , αλλά να φαίνεται πχ δείτε Βαρουφάκη παλιά και τώρα που έχει κάλυψη μπροστά. Όταν τα κουρεύω κοντά αποφεύγω και τη βαφή διότι δε μπορώ λευκές τρίχες. Anyways. Μάξιμουμ θα μπορούσα να δώσω 6000-6500 ευρώ , και θα ήθελα να ρωτήσω αν το φόρουμ έχει σε εκτίμηση κάποιον στο Λονδίνο να προτείνει επίσης ?

Έχετε κάποιο λινκ για φιναστερίδη με το ποιά έκδοση προτείνετε?

Επίσης, μιλάμε για rogain/ μινοξιδύλη ? Αυτή είναι πολύ εύκολο να την αγοράσει κανείς και χωρίς ιατρική συνταγή. Υπάρχουν όμως πολλές versions.

Τέλος, αν κατανοώ, το φόρουμ έχει θετική άποψη απέναντι σε μινοξιδύλη και φιναστερίδη υπό την έννοια ότι αν τις λαμβάνεις καθημερινά τότε μπορείς να καθυστερήσεις την πτώση του αρχικού μαλλιού, αλλά για το νέο μαλλί δεν χρειάζεται να λαμβάνεις διότι αυτό δεν πέφτει - σωστά κατάλαβα ?

Ξέχασα - υπάρχουν μέλη που επίσης τα κουρεύουν πολύ κοντά με ξυριστική μηχανή? Αν θέλετε απαντήστε μου .

Με συγχωρείτε δεν έχω βάλει ακόμα φωτογραφίες. Μπορώ εδώ υπάρχει κάποια άλλη ενότητα για αυτό?
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Θα είχε κάποιο benefit ή χαμένος χρόνος? (χτες ο CVIAL έδειξε επιφυλακτικός για τον εν λόγω, και με έβαλε σε σκέψεςι αν αξίζει να τον δω καν. Ευχαριστώ φίλε) .Με συγχωρείτε δεν έχω βάλει ακόμα φωτογραφίες. Μπορώ εδώ υπάρχει κάποια άλλη ενότητα για αυτό?

Δεν με κατάλαβες. Για consultation όσες περισσότερες γνώμες παίρνεις τόσο καλύτερα είναι. Ιδιαίτερα αν το συνδυάσεις με κάποιο επγαγελματικό ταξίδι. Τώρα για επέμβαση ισχύει ότι σου έγραψα. Φώτο μπορείς να βάλεις εδώ.
 

ItsAllGone

Active Member
Με αυτο το budget δεν μπορεις να πας στα ονοματα που αναφερεις, θες αρκετα παραπανω.Για να λες λιγο μαλλακι μαλλον θα εισαι μεγαλο nw, μην εχεις χαμηλα τον πυχη αφου εχεις απειραχτη δοτρια σε εναν καλο γιατρο μπορει να γινει καλη δουλεια, θα ηταν αποτυχια να κανεις μεταμοσχευση για να εχεις ενα λουκ σαν του Βαρουφακη κατα τη γνωμη μου.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Νομίζω ότι πρέπει να βάλεις φωτό για να δούμε για ποσά graft μιλάμε


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

hairer

New Member
Καταρχήν ευχαριστώ θερμά για το feedback . Μια διόρθωση - O Bissanga θα με δει 1η Οκτώβρη , με κόστος 50 ευρώ consultation.
Επίσης, τον Νοέμβρη θα είμαι Μαδρίτη πάλι σε επαγγελματικό ταξίδι - ευκαιρία να δω Lorenzo. CVIAL , θα μπορούσες να μου πεις το email του να κανονίσω από τώρα consultation?

Δεύτερον - είχα δει μια διαφήμιση για concealer. Χρησιμοποιήσατε ποτέ κάποιο καλό concealer που π.χ. μειώνει τα κενά? Βλέπω στο άμαζον πολλά.

@ItsAllGone: Συμφωνω και ευχαριστώ για το σχόλιο.

Γενικά όταν λέμε καλοί, μιλάμε για Lorenzo, Erdogan, Ηasson & Wong? Αγγλία έχετε αναγνωρίσει κάποιον? (γενικά και Λονδίνο οι τιμές είναι από όσο είδα 6000-7000 , harley street)
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Hairer το βλέπω πολύ δύσκολο να σε δει σε consultation σε τόσο κοντινή ημερομηνία. Γενικά ακόμα και για τα consultation έχει αρκετούς μήνες αναμονή γιατί κάνει κάθε Παρασκευή και δεν βλέπει πάνω από 20 άτομα. Πάντως δεν χάνεις τίποτα να στείλεις ένα email ([email protected]). Εναλλακτικά απ' ότι είπε στον vlafo η Δάρεια θα κάνει και consultation Ελλάδα κατά τον Γενάρη. Θα προσπαθήσωνα επικοινωνήσω μαζί μου για να μου πει ημερομηνία και να την ποστάρω.
 

hairer

New Member
Ευχαριστώ πολύ .

Έστειλα στον Lorenzo + Erdogan...

Θα εκτιμούσα feedback .

35 ετών. Ο πατέρας NW5-6. Δεν έχω λάβει ποτέ minoxydil ή οτιδήποτε άλλο . Δεν έχω κάνει ποτέ μεταμόσχευση μαλλιών.

Πιστεύω ότι θα είμαι στα 4000 grafts. δλδ αν πάω Erdogan, μιλάμε για 2.5 * 4000 = 10000 euros.

Εκτιμώ ότι σε 10 χρόνια θα είμαι NW5 .
 

Συνημμένα

  • ahair1 psila.jpg
    ahair1 psila.jpg
    100.2 KB · Προβολές: 162
  • ahairer plagies.jpg
    ahairer plagies.jpg
    41.4 KB · Προβολές: 144
  • ahairerplagies3.jpg
    ahairerplagies3.jpg
    53.4 KB · Προβολές: 139
  • aahairfront.jpg
    aahairfront.jpg
    51.6 KB · Προβολές: 148
  • ahairfront2.jpg
    ahairfront2.jpg
    50.6 KB · Προβολές: 143
  • ahairpiswww.jpg
    ahairpiswww.jpg
    63.9 KB · Προβολές: 158
  • ahairpiswwww.jpg
    ahairpiswwww.jpg
    149.7 KB · Προβολές: 161
  • hairanwwwaa.jpg
    hairanwwwaa.jpg
    116.2 KB · Προβολές: 161

hairer

New Member
Tι εννοείς δεν είμαι καλή περίπτωση ?

Πεταμένα λεφτά στην περίπτωσή μου μια οποιαδήποτε μεταμόσχευση δηλαδή?

Η φίνα στην ουσία απλά αργοπορεί την πτώση των μαλλιών τα οποία αναπόφευκτα θα πέσουν ?
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Όπως είπες πας για μεγάλο NW, επίσης παρουσιάζεις εικόνας διάχυτης αραίωσης στη δότρια (ιδιάτερα στην parietal περιοχή) που είναι χαρακτηριστικό DUPA. Σε αυτή την περίπτωση ο συνδυασμός φίνα με καλές μμ μπορεί να σου δώσει πολύ καλά αποτελέσματα. Για να σταθεροποίησεις την δότρια σου (αν έχεις DUPA) θες φίνα. Αλλιώς δεν αξίζει η μμ. Στην περίπτωση σου ξεκινάς με σοβαρό consultation καταρχήν για να δεις την εκκίνηση σου και μετά παίρνεις αποφάσεις.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Όχι, η φίνα καθυστερεί αρκετά την εξέλιξη του thinning και στην δότρια δουλέυει πολύ καλά. Δες ένα βιντεάκι του Lorenzo για την DUPA που έχω ποστάρει στο νήμα «εξελίξεις στην κλινική του Λορενζο» και θα καταλάβεις.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Μπλουζα