H δικη μου περίπτωση.

aeratos28

Just aeratos
Βρεξτα εσυ και χτενισε τα προς τα πισω και θα σου πω σου ειπα την γνωμη μου..οσον αφορα τα temples εισαι σιγουρα χειροτερος
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Ρε δεν εισαι καραφλος.δεν ειπα αυτο..προς θεου..απλα δεν γινεσαι τουμπανο με 800-1000grafts..αυτο σου λεω..επειδη εχεις ψηλα τον πυχη και θες σχεδον ευθεια hairline,θα πρεπει να βαλεις και τα temples στο παιχνιδι οπωσδηποτε γιατι θα φαινονται ασχημα αλλιως και μπορει να χρειαστεις 2000-2500..αυτο σου λεω..
 

naruto

Well-Known Member
Οπως το βλεπω εγω,αν θες να φτιαξεις μονο κροταφους και hairline,τα 1500 λογικα φθανουν με συντηρητικο σχεδιασμο που θες.
Εχεις υποχωρηση και στα temple points ομως,αν βαλεις και εκει θα χαλασεις 600-700 grafts σιγουρα.

H δοτρια πως ξερεις οτι εχει να δωσει 5000-6000 maximum,το εχεις μετρησει καπου?Ο πατερας απο τις φωτογραφιες φαινετε να εχει καλη δοτρια για την ηλικια του
 

aeratos28

Just aeratos
Δεν νομιζω οτι εχει το πατερν του πατερα του..ο πατερας του εχει ισχυροτατα temple points..λες και ειναι καποιου που δεν εχει χασει τριχα ποτέ..αλλο πατερν εχει ο hijikos..
 

hijikos

Active Member
Οπως το βλεπω εγω,αν θες να φτιαξεις μονο κροταφους και hairline,τα 1500 λογικα φθανουν με συντηρητικο σχεδιασμο που θες.
Εχεις υποχωρηση και στα temple points ομως,αν βαλεις και εκει θα χαλασεις 600-700 grafts σιγουρα.

H δοτρια πως ξερεις οτι εχει να δωσει 5000-6000 maximum,το εχεις μετρησει καπου?Ο πατερας απο τις φωτογραφιες φαινετε να εχει καλη δοτρια για την ηλικια του
Την ειχαν μετρηση στην dhi πριν 4 χρονια.
Aeratos τη patern εχω?
 

aeratos28

Just aeratos
Φιλε δεν εχεις του πατερα σου το πατερν ειπα..ο πατερας σου ειναι με τεζα τα temple points του,ενω εσυ εχεις αρκετη υποχωρηση εκει..αυτο βλεπω εγω..απο καπου αλλου στο σοι εχεις παρει.
 

hijikos

Active Member
O πατερας εχει καλη δοτρια οσο για τα temple points ξεγελανε οι φωτογραφιες και τα γκριζα μαλλια !
 

aeratos28

Just aeratos
Ποσο να ξεγελανε ρε φιλε??χτενισμενα προς τα πισω τα εχει και παλια κοντεβουν να φτασουν στα φρυδια ..
 

naruto

Well-Known Member
Την ειχαν μετρηση στην dhi πριν 4 χρονια.
Aeratos τη patern εχω?
Ασε τη λενε στην dhi
τη δοτρια θα την μετρησεις στο γιατρο που θα σε αναλαβει.Ειτε ειναι ο Ισπανος ειτε ο Τουρκος .
Να εισαι σιγουρος οτι αλλα νουμερα θα σου πουν,5000 μου φαινετε πολυ λιγο για καποιον με τα δικα σου μαλλια.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ασε τη λενε στην dhi
τη δοτρια θα την μετρησεις στο γιατρο που θα σε αναλαβει.Ειτε ειναι ο Ισπανος ειτε ο Τουρκος .
Να εισαι σιγουρος οτι αλλα νουμερα θα σου πουν,5000 μου φαινετε πολυ λιγο για καποιον με τα δικα σου μαλλια.

Συμφωνώ, έχεις παραπάνω


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

MariosOik

Active Member
@hijikos το ότι δεν έχεις πάρει από τον πατέρα σου μπορεί να σημαίνει ότι έχεις περισσότερες ελπίδες να μείνεις σταθερός οπότε δεν είναι κακό. Επιπλέον συμφωνώ με @naruto dhi μην βασίζεσαι, σου κάνουν συντηρητική και τελείως υποκειμενική μέτρηση. Με λίγα λόγια σου μιλάνε για ένα από τα χειρότερα σενάρια(πχ αν κατέβουν πίσω, πλαινά). Τέλος μην ξεχνάς ότι γιατροί σαν τον Lorenzo και τον Koray κάνουμ splitting και ουσιαστικά αν έχεις πολλά πολύτριχα αυξάνουν την δότρια σου.
 

aeratos28

Just aeratos
Αυτο γινεται μονο για χτισιμο hairline ομως και εμπεριεχει κινδυνους..αν χρειαστεις πισω τα πολυτριχα που θα τα βρεις μετα?γιατι πισω μπαινουν τα πολυτριχα για καλυτερη καλυψη με λιγοτερα grafts..αν εχεις κοψει τοσα grafts,οσα μονα να βαλεις πισω δωρον αδωρον θα ειναι
 

naruto

Well-Known Member
Συμφωνώ, έχεις παραπάνω


Sent from my iPhone using Tapatalk
Eρωτηση,
εχεις πει νομιζω πως με την παροδο των ετων ενδεχετε να αραιωσει η δοτρια κατα ενα ποσοστο μιας και τα πολλαπλα τριχοθυλακια μετατρεποντε σε μονα.Καπου ειχα διαβασει πως ο erdogan εχει υπολογισει πως σε τετοιες περιπτωσεις η δοτρια επηρρεαζετε σε ποσοστο 10-15%.Ο γιατρος και συγκεκριμενα ο Lorenzo μιας κ εχεις προσωπικη πειρα,λαμβανει υποψη του κατι τετοιο ή σου υπολογιζει τις δυνατοτητες της δοτριας με βαση τα τωρινα δεδομενα ?
Κ μιλαω για τον Λορενθο μιας και ειναι πολυ σχολαστικος στο θεμα δοτρια.Τουλαχιστον στα βιντεο που ανεβαζει,φαινετε να υπολογιζει τα παντα...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Όχι η δότρια μόνο, όλο το κεφάλι, η αραίωση είναι σχεδόν ομοιόμορφη παντού.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

hijikos

Active Member
Πριν 3 μήνες πηγα σε ψυχολογο και μου συστησε αντικαταθλιπτικα με βοηθησαν αρκετα στο να φτιαξει λιγο η ψυχολογια μου.
Δυστυχως για μενα αυτη η λυση ειναι μονοδρομος.
 

turnfiji123

Active Member
Πριν 3 μήνες πηγα σε ψυχολογο και μου συστησε αντικαταθλιπτικα με βοηθησαν αρκετα στο να φτιαξει λιγο η ψυχολογια μου.
Δυστυχως για μενα αυτη η λυση ειναι μονοδρομος.

Αντικαταθλιπτικα για ανοιχτούς κροτάφους δηλαδή εμείς πρέπει να κρεμαστούμε.
 

Stripar

Established Member
Πριν 3 μήνες πηγα σε ψυχολογο και μου συστησε αντικαταθλιπτικα με βοηθησαν αρκετα στο να φτιαξει λιγο η ψυχολογια μου.
Δυστυχως για μενα αυτη η λυση ειναι μονοδρομος.
Πολύ έντιμο και ειλικρινές από την μεριά σου να παραδεχτείς το ψυχολογικό φορτίο σου!

Όπως λέω πολλές φορές σε αρκετά παιδιά που μιλάμε και έχουν μικρό πρόβλημα τριχόπτωσης ή καράφλας,..

Αν δεν είσαι αρκετά ώριμος ή συνηδιτοποιημενος να αποδεχτείς τα αρχικά ψυχολογικά θέματα της ραφλας, είναι προτιμότερο να απευθυνθείς σε ένα ψυχολόγο ή και σε ψυχίατρο παρά να γίνεις το εύκολο θύμα για την οποια εταιρεία όπου σου ρουφάει το μεδούλι,τάζοντας φύκια για μεταξωτές κορδέλες , εκμεταλευόμενοι την αδυναμία σου...
 

hijikos

Active Member
Πολύ έντιμο και ειλικρινές από την μεριά σου να παραδεχτείς το ψυχολογικό φορτίο σου!

Όπως λέω πολλές φορές σε αρκετά παιδιά που μιλάμε και έχουν μικρό πρόβλημα τριχόπτωσης ή καράφλας,..

Αν δεν είσαι αρκετά ώριμος ή συνηδιτοποιημενος να αποδεχτείς τα αρχικά ψυχολογικά θέματα της ραφλας, είναι προτιμότερο να απευθυνθείς σε ένα ψυχολόγο ή και σε ψυχίατρο παρά να γίνεις το εύκολο θύμα για την οποια εταιρεία όπου σου ρουφάει το μεδούλι,τάζοντας φύκια για μεταξωτές κορδέλες , εκμεταλευόμενοι την αδυναμία σου...
Ακριβως οπως το γραφεις ειναι!
 
Μπλουζα