Giorgos-3, FUE, 3421g , 28-29-30/10/18

Adriano

Well-Known Member
Συμφωνώ απόλυτα με τον φίλο Ακη ότι δεν ξέρω τίποτα από μεταμοσχεύσεις. Απλά επειδή στη γενέτειρα είχα κοτόπουλα, ξέρω από ξεπουπούλιασμα κοτόπουλων και γνωρίζω από μάδημα. Χρησιμοποίησα λοιπόν αυτή την εμπειρία μου για να σχολιάσω.

Η αλήθεια είναι ότι δεν είμαι γιατρός. Ας αφήσω τους ειδικούς να μιλήσουν λοιπόν.

@Giorgos-3

Χίλια συγγνώμη Γιώργο για το αν σε έκανα να νιώσεις άβολα. Σου εύχομαι τα καλύτερα φίλε.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Veron

Well-Known Member
Ρε @Giorgos-3 αν θυναμαι καλα ειχες παρει και απο μουσια.Εισαι απο τους λιγους που εχουμε στο φορουμ που εχουν παρει και απο κει,θες να μας πεις 2 πραγματα για την δοτρια στα μουσια?!Πως ηταν η αισθηση μετα την μ.μ , πως ειναι η κατασταση τωρα σε εκεινη την περιοχη κτλπ...
 

tasos33

Well-Known Member
Γιωργο καταρχας η προσπαθεια σου ειναι αξιέπαινη κ μπραβο σου.

Το πανω δειχνει οτι παει καλα κ θα δωσει κ αλλο, σε ρεαλιστικη βαση παντα, το που θα φτάσει θα το δουμε στους επομενους μηνες.

Η δοτρια θελει χρονο ακομα, πιστεύω μέτα απο μηνες τουλαχιστον να δειχνει πιο ομογενοποιημενη αλλα σιγουρα θα είναι πιο αραιη.
Κ εδω παιζει μέγιστο ρολο η ομογενοποιηση, οχι μονο στο πως θα φαινεται στο μάτι αλλα επι της ουσίας η σωστή διαχείριση μπορει να δωσει παραπάνω μοσχευματα.

Μετα την ολοκληρωση της φυτρωσης αν εχεις ορεξη κ χρημα προχωρα κ σε μια τελευταία συνδυαστική, κεφαλι γενεια, να το κανεις πιο ολοκληρωμενο.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
0F702EAE-BEAC-4246-A2AA-50069061B297.jpeg
Έχεις δικιο ...παράληψη μου .....βασικα ηταν μικρος αριθμος τριχών (400) γι αυτο κ δεν αναφέρθηκα...τράβηξα μια πρόχειρη φωτο τωρα με μιας μερα γεννια... εχθες ξυρίστηκα...γενικα εγω δεν αφηνω μούσια ξυρίζομαι ... οκ κομπλε ειναι κ στο σημειο απο που πηρε βασικα ειναι καλα κρυμμένο ....ακριβως κατω απ το σαγόνι... τωρα το βλεπεις λιγο ερεθισμένο οπως καθε φορα που ξυρίζομαι αλλα στις 2 μερες ηρεμεί...οταν αφηνω λιγο γενακι ειναι ομοιομορφα καλυμενο λες κ δεν εχει παρει τπτ απο κει... αλλα η αποψη μου ειναι οτι δεν αξιζει να θυσιάσεις τα γεννια κ να παρεις 1000-1500 που λενε ... να παρεις δλδ απο παντου... εγω προσωπικα δεν θα τα ξανα αγγίξω σιγουρα κ αν εκανα μμ κ ηθελα απ αλλου θα δοκίμαζα στήθος κ καλάμια ποδιών...
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Γιωργο καταρχας η προσπαθεια σου ειναι αξιέπαινη κ μπραβο σου.

Το πανω δειχνει οτι παει καλα κ θα δωσει κ αλλο, σε ρεαλιστικη βαση παντα, το που θα φτάσει θα το δουμε στους επομενους μηνες.

Η δοτρια θελει χρονο ακομα, πιστεύω μέτα απο μηνες τουλαχιστον να δειχνει πιο ομογενοποιημενη αλλα σιγουρα θα είναι πιο αραιη.
Κ εδω παιζει μέγιστο ρολο η ομογενοποιηση, οχι μονο στο πως θα φαινεται στο μάτι αλλα επι της ουσίας η σωστή διαχείριση μπορει να δωσει παραπάνω μοσχευματα.

Μετα την ολοκληρωση της φυτρωσης αν εχεις ορεξη κ χρημα προχωρα κ σε μια τελευταία συνδυαστική, κεφαλι γενεια, να το κανεις πιο ολοκληρωμενο.
Εννοειετε οτι η πραγματικη εικονα μου απο κοντα δεν εχει σχεση με τις φωτος... εννοω οτι ειναι πολυ καλυτερη ... με κοιτούν σαν εξωγήινο στο γυμναςτηριο κ τα ατομα που με γνωρίζουν κ εχουν το θάρρος να μου μιλησουν δείχνουν ενθουσιασμένοι....η εικονα μου πριν κ τωρα εχει διαφορα τρελη αλλα εγω περιμενω πολλα ακομα γιατι εχω υψηλές προσδοκίες απ τον συγκεκριμενο γιατρό ...
 

Tsek

Well-Known Member
Τα γένια δεν μπορούν να δώσουν πολλά πράγματα.
Γυρω στα 600-700 χωρις να χαλάνε στο ξένο μάτι γιατί ο "ασθενης" παντα θα το βλέπει.

Γιώργο πας πάρα πολύ καλά.
Ασε το μαλλακι στην δότρια να πυκνώσει και θα εισαι μια χαρά.
Δεν χρειάζεται να κάνεις κοντά κουρέματα
 
  • Like
Reactions: tol

Giorgos-3

Well-Known Member
Τα γένια δεν μπορούν να δώσουν πολλά πράγματα.
Γυρω στα 600-700 χωρις να χαλάνε στο ξένο μάτι γιατί ο "ασθενης" παντα θα το βλέπει.

Γιώργο πας πάρα πολύ καλά.
Ασε το μαλλακι στην δότρια να πυκνώσει και θα εισαι μια χαρά.
Δεν χρειάζεται να κάνεις κοντά κουρέματα
Πρωτη κ τελευταια φορα το κανα για χαρη του φόρουμ άπο δω κ μπρος που θα αρχισει να δειχνει κ η μμ θα τ αφησω εννοειτε ....
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Συμφωνώ απόλυτα με τον φίλο Ακη ότι δεν ξέρω τίποτα από μεταμοσχεύσεις. Απλά επειδή στη γενέτειρα είχα κοτόπουλα, ξέρω από ξεπουπούλιασμα κοτόπουλων και γνωρίζω από μάδημα. Χρησιμοποίησα λοιπόν αυτή την εμπειρία μου για να σχολιάσω.

Η αλήθεια είναι ότι δεν είμαι γιατρός. Ας αφήσω τους ειδικούς να μιλήσουν λοιπόν.

@Giorgos-3

Χίλια συγγνώμη Γιώργο για το αν σε έκανα να νιώσεις άβολα. Σου εύχομαι τα καλύτερα φίλε.
Εδω με κραζουν ορισμένοι κ προσπαθουν να με «ριξουν” με το που άνοιξα το νημα κ αυτο κ το περσινό κ μου λενε τα μυρια οι κ καλα μαστερς επι των μεταμοσχεύσεων κ δεν κτλ χριστο κ θα με πειράξει αυτο ; Τα γραπτα μένουν κ οποιος εχει βιαστεί να μου πει ... « που πας χωρις φίνα» «φιλε μην ασχολεισαι με τις μεταμοσχεύσεις εισαι ακατάλληλος κ συνέχισε την ζωη σου» κ φυσικα «πηγαινε εξωτερικό αν θες να χεις καποια αποτελέσματα αν σε δεχτούν» απλα κανω υπομονη κ θα μιλησω τελευταιος στο αναλογο υφος οταν θα υπαρξει η καταλληλη εικονα στο κεφαλι μου για να το υποστηρίξω (γιατι θα υπαρξει)... θα γινει ο απολογισμός στην ωρα του και δεν θα το κανω μονο για ολους αυτους που με ειρωνεύτηκαν κ χλεύασαν χωρις να προκαλέσω ποτε κ κανεναν ... θα το κανω για να το διαβάσουν παιδια «ασχετα» σαν κ εμενα κ να κλείσουν τ αυτιά τους εκει που πρεπει κ να κυνηγήσουν με θρασσος το καλυτερο δυνατον χωρις φυσικα να θυσιάσουν την υγεια τους ...
 

tasos33

Well-Known Member
Γιωργο ας μη τα κανουμε ολα ισωμα, εσυ να παρεις φινα τωρα δε βρισκω το λογο, μαλλια δεν ειχες καθολου ισως βοηθουσε λιγο την δότρια, απο κει και πέρα η κατασταση σου ηταν παγιωμένη.

Το σημαντικό είναι πως την βρισκει ο καθενας μας, αλλος την βρισκει με μεγάλα βυζγια αλλος με μικρά, ετσι και με τις τριχες, αλλος με πολλες αλλος με λιγες.

Αν εσυ ικανοποιησε με αυτο καλα κανεις και δεν παιρνεις φινα, αν δε σε ικανποιει δοκιμαζεις μηπως παρεις το κατι παραπανω, αν το παρεις.



Εδω με κραζουν ορισμένοι κ προσπαθουν να με «ριξουν” με το που άνοιξα το νημα κ αυτο κ το περσινό κ μου λενε τα μυρια οι κ καλα μαστερς επι των μεταμοσχεύσεων κ δεν κτλ χριστο κ θα με πειράξει αυτο ; Τα γραπτα μένουν κ οποιος εχει βιαστεί να μου πει ... « που πας χωρις φίνα» «φιλε μην ασχολεισαι με τις μεταμοσχεύσεις εισαι ακατάλληλος κ συνέχισε την ζωη σου» κ φυσικα «πηγαινε εξωτερικό αν θες να χεις καποια αποτελέσματα αν σε δεχτούν» απλα κανω υπομονη κ θα μιλησω τελευταιος στο αναλογο υφος οταν θα υπαρξει η καταλληλη εικονα στο κεφαλι μου για να το υποστηρίξω (γιατι θα υπαρξει)... θα γινει ο απολογισμός στην ωρα του και δεν θα το κανω μονο για ολους αυτους που με ειρωνεύτηκαν κ χλεύασαν χωρις να προκαλέσω ποτε κ κανεναν ... θα το κανω για να το διαβάσουν παιδια «ασχετα» σαν κ εμενα κ να κλείσουν τ αυτιά τους εκει που πρεπει κ να κυνηγήσουν με θρασσος το καλυτερο δυνατον χωρις φυσικα να θυσιάσουν την υγεια τους ...
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Γιωργο ας μη τα κανουμε ολα ισωμα, εσυ να παρεις φινα τωρα δε βρισκω το λογο, μαλλια δεν ειχες καθολου ισως βοηθουσε λιγο την δότρια, απο κει και πέρα η κατασταση σου ηταν παγιωμένη.

Το σημαντικό είναι πως την βρισκει ο καθενας μας, αλλος την βρισκει με μεγάλα βυζγια αλλος με μικρά, ετσι και με τις τριχες, αλλος με πολλες αλλος με λιγες.

Αν εσυ ικανοποιησε με αυτο καλα κανεις και δεν παιρνεις φινα, αν δε σε ικανποιει δοκιμαζεις μηπως παρεις το κατι παραπανω, αν το παρεις.
Συνενοηθειτε εσεις που κούμπωνετε χάπια να λετε ενα πραγμα για την φίνα γιατι μπερδευομαστε....ειναι για αυτους που εχουν μαλλια για να τα κρατησουν ;;; Ειναι γι αυτους που δεν εχουν μαλλια σαν κ μενα για να ενισχύσουν την δότρια ;;; Ειναι για λιγο ολα μαζι ;;;; Ενα ειναι σιγουρο οτι σταματαει να σου κανει Κούκου ξερουμε ως τωρα κ με τον τζελ ακομα κ αυτο το μαθα σημερα απο φιλο που εκανε στου Βεκρή κ του δωσε τζελ κ ειχε στο μηνα πανω τα γνωστα συμπτώματα...
Οσο αφορα αυτα που λες αν εχω λιγα η πολλα μαλλια κ αν ειμαι ευχαριστημενος η οχι με τα πολλα η τα λιγα ... ειπα.. το ταμειο θα γινει στο τελος ... οσοι βιάστηκαν να σχολιάσουν πικρόχολα ισως να εκτεθούν ...ισως ...εγω οπως κ να χει άρχισα να παρουσιάζω κάτι κ θα το ολοκληρωςω ειτε καλο ειναι ειτε κακο...δεν θα κρυφτω....
 

makis25

Well-Known Member
πιστευω παντως πως απο τα γενια μπορεις να παρεις ανετα καμια 1000-1500 ακομα και παλι τπτ δε θα φαινεται . Φαντασου λιγο , μπορεις να τα μοιρασεις σε ολο το κεφαλι , να προσθεσεις ετσι σε ογκο , και δε θα ξεχωριζουν καν αναμεσα στα υπολοιπα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
πιστευω παντως πως απο τα γενια μπορεις να παρεις ανετα καμια 1000-1500 ακομα και παλι τπτ δε θα φαινεται . Φαντασου λιγο , μπορεις να τα μοιρασεις σε ολο το κεφαλι , να προσθεσεις ετσι σε ογκο , και δε θα ξεχωριζουν καν αναμεσα στα υπολοιπα.
Δεν θα θελα να το ρισκαρω εγω προσωπικα ...οπως κ να χει αν ξανα μπω για 4η φορα για μμ δεν νομιζω να ναι συντομα ... θα δειξει πως θα παει τωρα κ αν ικανοποιηθω ...
 

tol

Well-Known Member
Ενα ειναι σιγουρο οτι σταματαει να σου κανει Κούκου
Φιλε Γιωργο, εχεις αμεση εμπειρια πανω στο συγκεκριμενο θεμα; Πως εισαι απολυτα σιγουρος για αυτο που γραφεις; Εμεις οι πενηνταρηδες γιατι δεν εχουμε αυτο το συμπτωμα; Κατουρησαμε στο πηγαδι;

Μου φαινεται οτι υπερβαλλεις....για να μην πω οτι φθανεις στα ορια της γραφικοτητας, διατυπωνοντας αυθαιρετες, απολυτες και γενικευμενες κρισεις.

οσοι βιάστηκαν να σχολιάσουν πικρόχολα ισως να εκτεθούν

Φιλε μου, διαπραττεις το ιδιο σφαλμα που κατακρινεις. Προτρεχεις, προδικαζεις το αποτελεσμα, βγαζεις βιαστικα συμπερασματα.

Σιγουρα η αισιοδοξια ειναι προτερημα.....αλλά πολλες φορες και η μετριοπαθεια, η αυτοσυγκρατηση και η εξαγωγη συμπερασματων μετα το τελικο αποτελεσμα, ισως ειναι η ενδεδειγμενη σταση που πρεπει να κρατα ο ανθρωπος στη ζωη του.

Μακαρι να εχεις ενα πολυ καλο αποτελεσμα....σου το ευχομαι εκ βαθους καρδιας....ομως εχοντας εμπειρια απο επεμβασεις της DHI και κρινοντας απο την πρωτη σου μεταμοσχευση στον κ. Τιρκαλα, θα σε συμβουλευα να κρατας μικρο καλαθι.

Απορω πραγματικα απο που πηγαζει αυτη η υπερβολικη αισιοδοξια σου. Η πρωτη σου μεταμοσχευση στον ιδιο γιατρο ηταν μετριοτατη...πολυ φτωχο αποτελεσμα.

Συμφωνω οτι το προβλημα σου ηταν μεγαλο (norwood 6), αλλα εχεις συνειδητοποιησει οτι εχουν τοποθετηθει ηδη περιπου 6000 grafts;
Πανω απο 5200 στον Τιρκαλα και (κρινοντας απο τις αρχικες φωτογραφιες στο πρωτο σου νημα) περιπου 700 grafts στην μεταμοσχευση με strip.

Με 6000 grafts λοιπον το αποτελεσμα, για να κριθει επιτυχημενο, πρεπει να εχει μια σχετικα καλη πυκνοτητα.

Προς το παρον δε διαφαινεται κατι τετοιο....δεν ξερω τι βλεπεις εσυ στον καθρεπτη, αλλα αυτο που παρατηρουμε εμεις ειναι οτι οι φωτογραφιες που ανεβαζεις δεν εχουν εντονο φωτισμο, ειναι σε ευνοϊκες συνθηκες και κολακευτικες της ολης εικονας του μαλλιου σου. Αν εβγαζες φωτογραφιες στον ηλιο, ταπεινη μου αποψη ειναι οτι θα συζητουσαμε υπο αλλη βαση.

Αν εσυ εισαι ικανοποιημενος με μια σχετικα μετρια πυκνοτητα, τοτε δε μας πεφτει λογος. Ομως μην πανηγυριζεις στο τελος αποθεωνοντας το γιατρο σου για το μετριο αποτελεσμα που σου προσφερε.

Ως μετρο συγκρισης θα σου προτεινα να εχεις την περιπτωση του CVIAL που εβαλε περιπου 5000 grafts ή, αν εχεις αντιρρηση λογω του κοστους και του κορυφαιου γιατρου, συγκρινε το αποτελεσμα σου με του mic6 που εβαλε 5000 grafts με πολυ μικρο κοστος σε ελληνικη κλινικη.

ΥΓ Εισαι ακομη στους 3,5 μηνες....σιγουρα η μεταμοσχευση θα σου δωσει πολυ καλυτερο αποτελεσμα στη συνεχεια....ομως μην πετας στα συννεφα, δειξε αυτοσυγκρατηση....προς το παρον η εικονα σου δε δικαιολογει πανηγυρια και θριαμβολογιες...στο τελος να κάνεις ταμειο και αντικειμενικα να βγαλεις συμπερασματα. Καλη συνεχεια.
 

tasos33

Well-Known Member
Αν και εισαι τακτικος στο φορουμ δε θα επρεπε αλλα θα στο πω, στο χα ξαναπει καο παλαιοτερα αλλα τοτε στο χα πει για πλακα, σημερα το ομως θα στο πω σοβαρα...

Εχεις μπερδεψει την λουτσα με την βουρτσα, βαζω δευτερη την βουρτσα γιατι πλεον εισαξ στην ευχαριστη θεση να την χρησιμοποεις.

Εγω δε κουμπωνω λοιπον για να σταματησεις να μπερδευεις και την λουτσα με την.. ουτσα.

Έπειτα ευχομαι ολοψυχα για το καλύτερο δυνατο αποτελεσμα. Στο εγραψα καο στο προηγουμενο ποστ.

Καλο θα ηταν να μην παρασυρεσαι απο την σχολη βεκρη, εισαι σοβαρο παιδι


Συνενοηθειτε εσεις που κούμπωνετε χάπια να λετε ενα πραγμα για την φίνα γιατι μπερδευομαστε....ειναι για αυτους που εχουν μαλλια για να τα κρατησουν ;;; Ειναι γι αυτους που δεν εχουν μαλλια σαν κ μενα για να ενισχύσουν την δότρια ;;; Ειναι για λιγο ολα μαζι ;;;; Ενα ειναι σιγουρο οτι σταματαει να σου κανει Κούκου ξερουμε ως τωρα κ με τον τζελ ακομα κ αυτο το μαθα σημερα απο φιλο που εκανε στου Βεκρή κ του δωσε τζελ κ ειχε στο μηνα πανω τα γνωστα συμπτώματα...
Οσο αφορα αυτα που λες αν εχω λιγα η πολλα μαλλια κ αν ειμαι ευχαριστημενος η οχι με τα πολλα η τα λιγα ... ειπα.. το ταμειο θα γινει στο τελος ... οσοι βιάστηκαν να σχολιάσουν πικρόχολα ισως να εκτεθούν ...ισως ...εγω οπως κ να χει άρχισα να παρουσιάζω κάτι κ θα το ολοκληρωςω ειτε καλο ειναι ειτε κακο...δεν θα κρυφτω....
 

Akis-multi

Well-Known Member
Αν και εισαι τακτικος στο φορουμ δε θα επρεπε αλλα θα στο πω, στο χα ξαναπει καο παλαιοτερα αλλα τοτε στο χα πει για πλακα, σημερα το ομως θα στο πω σοβαρα...

Εχεις μπερδεψει την λουτσα με την βουρτσα, βαζω δευτερη την βουρτσα γιατι πλεον εισαξ στην ευχαριστη θεση να την χρησιμοποεις.

Εγω δε κουμπωνω λοιπον για να σταματησεις να μπερδευεις και την λουτσα με την.. ουτσα.

Έπειτα ευχομαι ολοψυχα για το καλύτερο δυνατο αποτελεσμα. Στο εγραψα καο στο προηγουμενο ποστ.

Καλο θα ηταν να μην παρασυρεσαι απο την σχολη βεκρη, εισαι σοβαρο παιδι
Γειά σου ρε Τασάρα συμβουλάτορα..
 

tasos33

Well-Known Member
Γειά σου ρε Τασάρα συμβουλάτορα..
Εκτος απο αποτυχημένος μπαλαδορος τωρα και αποτυχημένος δικηγόρος. Αν συνεχίσεις να πεταγεσαι απο το πουθενα απλα για να πεις λογια κερκίδας θα εισαι και αποτυχημένος μαιντανος.
Keep going, παντου υπαρχει ενας κουτος αλλωστε.
 

Akis-multi

Well-Known Member
Εκτος απο αποτυχημένος μπαλαδορος τωρα και αποτυχημένος δικηγόρος. Αν συνεχίσεις να πεταγεσαι απο το πουθενα απλα για να πεις λογια κερκίδας θα εισαι και αποτυχημένος μαιντανος.
Keep going, παντου υπαρχει ενας κουτος αλλωστε.
Κάθε σου μήνυμα είναι απολαυστικό..τώρα αν είσαι έγκυρος ή όχι δε μας νοιάζει το θέμα είναι που μας διασκεδάζεις..
 

tasos33

Well-Known Member
Κάθε σου μήνυμα είναι απολαυστικό..τώρα αν είσαι έγκυρος ή όχι δε μας νοιάζει το θέμα είναι που μας διασκεδάζεις..
Ο λογος που σας διασκεδαζω να ξερεις εισαι εσυ.
Με εμπνεεις, μου θυμιζουμε τον σεφερλη με τον νανο στο θέατρο.

Βεβαια ο νανος εχει απειρο μυαλο και κριτικη σκεψη σε αντιθεση με σενα που διαθετεις απειροελαχιστο μυαλο και κρητικη σκεψη τυπου Πολλακη.

Υσ. Να ξερεις οτι παρα τις χοντραδες που σου γραφω σε συμπαθω και οχι κατα βαθος.

Υσ2. Ασ μη το συνεχισουμε εδω και αλλοιωνουμε το νημα του Γιωργου, θα το πιασουμε σε αλλο νημα καποια αλλη στιγμή παλι.
 
Μπλουζα