DHT Blocker Lotion..Παρενέργειες Υπάρχουν??

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: DHT Blocker Lotion..Παρενέργειες Υπάρχουν??

αδερφε ειχες ποτε προβλημα με την πιεση
εχεις παρατηρησει μηπως τι τρως τις μερες που σε πιανουν ζαλαδες
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kabamarou

Member
Απ: DHT Blocker Lotion..Παρενέργειες Υπάρχουν??

Ήταν λίγο ελαφρώς ανεβασμένη σε μια μέτρηση που είχα κάνει πριν μερικά χρόνια αλλά μπορεί να ήταν και θέμα άγχους η συγκεκριμένη μέτρηση.Στην τελευταία μέτρηση πίεσης που έκανα πριν λίγο καιρό ήταν κανονική αλλά για αυτό οφείλεται μάλλον και το γεγονός ότι προσέχω την διατροφή μου μετά από εκείνη την μέτρηση καθώς ξέρω πιες τροφές ρίχνουν την πίεση και ποιες την ανεβάζουν.
Δεν έχω παρατηρήσει να με πιάνουν περισσότερο ζαλάδες κάποιες συγκεκριμένες ημέρες είναι στο ίδιο επίπεδο συνήθως αλλά αν πιω αλκοόλ έστω και λίγο, σίγουρα η κατάσταση γίνεται πολύ πιο χάλια.
 

nikos76

Member
Απ: DHT Blocker Lotion..Παρενέργειες Υπάρχουν??

Παιδιά η minoxidil δεν δρα ως dth blocker...εκτός αν κάνω λάθος.

Άρα από ότι συμπεραίνω από τις γνώμες φίλων που έχουνε πάρει lotion που δρούν ως dht blocker τοπικά δεν έχουνε δει τις παρενέργειες που έχουνε δει με το propecia που δρα στο αίμα...

Τότε παιδιά γιατί παίρνετε το propecia, με όλες τις παρενέργειες, και δεν κάνετε χρήση σκευασμάτων που δρουν τοπικά ως dht blocker?Ειλικρινά έχω αυτή την απορία :)
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: DHT Blocker Lotion..Παρενέργειες Υπάρχουν??

γιατί δεν συγκρίνεται χρονικά το αποτέλεσμα και συνήθως (άποψή μου/εμπειρία) δεν επιτυγχάνεται απόλυτα ο στόχος με τα τοπικά - είτε λόγω αναποτελεσματικότητας(ουσίες-ανταγωνιστές),είτε κακής/ανεπιτυχής εφαρμογής(δυσκολία χρήσης) ::)
 

magic810

New Member
Απ: DHT Blocker Lotion..Παρενέργειες Υπάρχουν??

Σπύρος είπε:
είτε λόγω αναποτελεσματικότητας(ουσίες-ανταγωνιστές) ::)


Σωστος ο Σπυρος συμφωνουμε απολυτα.....ειναι κατι που σκεφτομαι πολυ τωρα τελευταια για την χρηση πολλων μαζι.... :-\ :-\ :)
 

Άκης

Administrator
Απ: DHT Blocker Lotion..Παρενέργειες Υπάρχουν??

magic810 είπε:
[quote author=Σπύρος link=topic=782.msg14444#msg14444 date=1246553952]
είτε λόγω αναποτελεσματικότητας(ουσίες-ανταγωνιστές) ::)

ειναι κατι που σκεφτομαι πολυ τωρα τελευταια για την χρηση πολλων μαζι.... :-\ :-\ :)
[/quote]

και να σκεφτείς ότι το 90% των αποτελεσμάτων στο διαδύκτιο, έρχεται από το απλό big3... ;)
 

nikos76

Member
Απ: DHT Blocker Lotion..Παρενέργειες Υπάρχουν??

Δηλαδή παιδιά από ότι καταλαβαίνω δεν θα δω καμιά παρενέργεια αν χρησημοποήσω dht blocker τοπικα,και αναφέρομαι σε λίμπιντο,στύση κ.α (συγκεκριμενα σκέφτομαι να παραγγείλω Revivogen).Απλά από ότι μου λέτε δεν θα δω και το θεαματικό αποτέλεσμα που βλέπει κάποιος με την φίνα. Αν κάνω λάθος διορθώστε με...

Αν όντως προκειται να δω έστω και μια μικρή βελτίωση, χωρίς όμως καμιά παρενέργεια, θα το χρησημοποιήσω...αν κάποιος φίλος έχει χρησμοποιήσει το Revivogen και μόνο αυτό και δεν είδε καμιά παρενέργεια(ενω με την φίνα είχε δει) ας μου πει την άποψη του.
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: DHT Blocker Lotion..Παρενέργειες Υπάρχουν??

nikos76 είπε:
Δηλαδή παιδιά από ότι καταλαβαίνω δεν θα δω καμιά παρενέργεια αν χρησημοποήσω dht blocker τοπικα,και αναφέρομαι σε λίμπιντο,στύση κ.α (συγκεκριμενα σκέφτομαι να παραγγείλω Revivogen).Απλά από ότι μου λέτε δεν θα δω και το θεαματικό αποτέλεσμα που βλέπει κάποιος με την φίνα. Αν κάνω λάθος διορθώστε με...

Αν όντως προκειται να δω έστω και μια μικρή βελτίωση, χωρίς όμως καμιά παρενέργεια, θα το χρησημοποιήσω...αν κάποιος φίλος έχει χρησμοποιήσει το Revivogen και μόνο αυτό και δεν είδε καμιά παρενέργεια(ενω με την φίνα είχε δει) ας μου πει την άποψη του.
ωραία,
εγώ δεν είδα sides από revivogen,spiro,double A
είχα νέρωμα στο σπέρμα από φινα

μην ξεχνάς ότι μία βασική θεραπεία αποτελείται από
- growth stimulant (μινοξιδίλη,πεπτίδια χαλκού κ.α)
- dht blocker (φινα/ντουτα,revivogen,super Zix II,spiro,double A κ.α)
- σαμπουάν κετοκοναζόλης (fungoral,botaderm,Revita κ.α)

και πάντα τα αποτελέσματα έρχονται σε συνδυασμό αυτών και μετά από 6-8-12-16 μήνες
 

nikos76

Member
Απ: DHT Blocker Lotion..Παρενέργειες Υπάρχουν??

Σπύρος είπε:
[quote author=nikos76 link=topic=782.msg14561#msg14561 date=1246892485]
Δηλαδή παιδιά από ότι καταλαβαίνω δεν θα δω καμιά παρενέργεια αν χρησημοποήσω dht blocker τοπικα,και αναφέρομαι σε λίμπιντο,στύση κ.α (συγκεκριμενα σκέφτομαι να παραγγείλω Revivogen).Απλά από ότι μου λέτε δεν θα δω και το θεαματικό αποτέλεσμα που βλέπει κάποιος με την φίνα. Αν κάνω λάθος διορθώστε με...

Αν όντως προκειται να δω έστω και μια μικρή βελτίωση, χωρίς όμως καμιά παρενέργεια, θα το χρησημοποιήσω...αν κάποιος φίλος έχει χρησμοποιήσει το Revivogen και μόνο αυτό και δεν είδε καμιά παρενέργεια(ενω με την φίνα είχε δει) ας μου πει την άποψη του.
ωραία,
εγώ δεν είδα sides από revivogen,spiro,double A
είχα νέρωμα στο σπέρμα από φινα

μην ξεχνάς ότι μία βασική θεραπεία αποτελείται από
- growth stimulant (μινοξιδίλη,πεπτίδια χαλκού κ.α)
- dht blocker (φινα/ντουτα,revivogen,super Zix II,spiro,double A κ.α)
- σαμπουάν κετοκοναζόλης (fungoral,botaderm,Revita κ.α)

και πάντα τα αποτελέσματα έρχονται σε συνδυασμό αυτών και μετά από 6-8-12-16 μήνες

[/quote]

Thanks Σπύρο...

Θα παραγγείλω το Revivogen να το δοκιμάσω.Θα βάζω μόνο αυτο και που και που κανενα Regain...Δεν θέλω να μπλέξω με φίνα..

Πιστεύω ότι και μόνο με αυτά τοπικά κάτι θα γίνει..το πιο σημαντικό για μένα είναι πρώτα να μην έχω παρενέργειες
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: DHT Blocker Lotion..Παρενέργειες Υπάρχουν??

γιατί δεν κάνεις ένα big 3 :
- δ/μα σπιρονολακτόνης
- regain 5%(ή kirkland),
- botaderm
 

nikos76

Member
Απ: DHT Blocker Lotion..Παρενέργειες Υπάρχουν??

Σπύρος είπε:
γιατί δεν κάνεις ένα big 3 :
- δ/μα σπιρονολακτόνης
- regain 5%(ή kirkland),
- botaderm

Σπυρο με μπεδρευείς.. :)

Θέλω απλά να βρω ένα προϊον που να κανει μια συντήρηση των μαλιων με καθόλου ή ελάχιστες παενέργειες.
Ακόμη και στο reagian αν βάλω 6 ψεκασιες όπως γραφει(ή και 4) έχω παρενέργιες..Γι αυτό ρωτάω για τον Revivogen. Δεν θέλω να βάλω κάτι και να έχω πτώση λίμπιντο,πρόβλημα στήσης κ.α έστω και να προκειται να εξαφανιστουν όταν το σταματήσω..Θέλω το ''εργαλείο'' να δουλευει 100% ;)


Tο botaderm τι είναι?Πρώτη φορά το ακούω?

Γ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: DHT Blocker Lotion..Παρενέργειες Υπάρχουν??

ναι ρε παλικάρι-αυτά που γράφω δεν έχουν ουσιαστικές παρενέργειες

το botaderm (από φαρμακείο, 7€) είναι ίδιο με το fungoral,αλλά κάνει πιο πλούσιο αφρό
 

nikos76

Member
Απ: DHT Blocker Lotion..Παρενέργειες Υπάρχουν??

Σπύρος είπε:
ναι ρε παλικάρι-αυτά που γράφω δεν έχουν ουσιαστικές παρενέργειες

το botaderm (από φαρμακείο, 7€) είναι ίδιο με το fungoral,αλλά κάνει πιο πλούσιο αφρό

Οκ Σπύρο..
 

DIMANN

New Member
Απ: DHT Blocker Lotion..Παρενέργειες Υπάρχουν??

nikos76 απο την υπογραφή μου βλέπεις οτι και εγω (για την ώρα) επιμένω στα τοπικά. Απο τις υποψίες μου είδα και εγω ζαλάδες, κύριως άμμεσα με την χρήση minox και ίσως λέω ίσως απο το tricomin. Νομίζω οτι απο το revivo δεν είδα sides (υπνηλία ζαλάδες κ.α.). Το λέω αυτό γιατί με την χρήση minox σε μισή ώρα άρχιζε το "κεφάλι" όπως λέμε. Πάντως αισίως είμαι στον τρίτο μήνα και τα πράγματα είναι σαφώς καλύτερα. Μαλλον ο οργανισμός πήρε την ρεβάνς.
 

nikos76

Member
Απ: DHT Blocker Lotion..Παρενέργειες Υπάρχουν??

DIMANN είπε:
nikos76 απο την υπογραφή μου βλέπεις οτι και εγω (για την ώρα) επιμένω στα τοπικά. Απο τις υποψίες μου είδα και εγω ζαλάδες, κύριως άμμεσα με την χρήση minox και ίσως λέω ίσως απο το tricomin. Νομίζω οτι απο το revivo δεν είδα sides (υπνηλία ζαλάδες κ.α.). Το λέω αυτό γιατί με την χρήση minox σε μισή ώρα άρχιζε το "κεφάλι" όπως λέμε. Πάντως αισίως είμαι στον τρίτο μήνα και τα πράγματα είναι σαφώς καλύτερα. Μαλλον ο οργανισμός πήρε την ρεβάνς.

Για σου DIMANN...

Έχεις δίκιο, το regain φέρνει κάποιες παρενέργιες. Εμένα μου έφερνε πάντα μια εξάντληση,αδυναμία,μερικές φορές είμουνα σαν χαμένος και που και που ταχυκαρδίες.Έβαζα πάντα 6 ψεκασμους όπως λένε και οι οδηγίες και πάντα πάθαινα τα παραπάνω.Αυτός ήτανε και ο λόγος που το σταματούσα.Ακόμη και με 4 ψεκασμούς πάλι έιχα παρενέργειες.

Εδώ και δύο μέρες βάζω μόνο 3 ψεκασμούς και έχω παρατήρησει ότι οι παρενέργειες έχουνε εξαφανιστεί!!Βεβαια ας μην βιάζομαι να βγάλω συμπεράσματα..Σκέφτομαι ταυτόχρονα να χρησημοποιήσω και ένα προϊον τοπικα με dht blocker,δεν νομιζω να υπάρξει πρόβλημα επειδή βάζω και μινιξιδίλη. :-\
 

slitherg9

New Member
Απ: DHT Blocker Lotion..Παρενέργειες Υπάρχουν??

Σπύρος είπε:
γιατί δεν κάνεις ένα big 3 :
- δ/μα σπιρονολακτόνης
- regain 5%(ή kirkland),
- botaderm

το δ/μα σπιρονολακτόνης τι είναι ??Δεν μπορει να ειναι το revivogen στην θεση του και να ονομαζεται big3 η αυτο είναι??

μινοξιδίλη υπάρχει στο regain?
 

kabamarou

Member
Απ: DHT Blocker Lotion..Παρενέργειες Υπάρχουν??

Άραγε από ότι βλέπω από τα παραπάνω μηνύματα οι ζαλάδες και το "να κάνεις κεφάλι"δεν είναι κάτι απίθανο να συμβεί από τις losions.Αυτό που αναρωτιέμαι είναι τι παρενέργειες μπορούν να έχουν σε κάποιον που τις χρησιμοποιεί αρκετά χρόνια :-\
Πάντως παιδιά οι ζαλάδες μειώνονται με το μπαχαρικό τζίντζερ.Δοκιμασμένο
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: DHT Blocker Lotion..Παρενέργειες Υπάρχουν??

slitherg9 είπε:
[quote author=Σπύρος link=topic=782.msg14572#msg14572 date=1246899998]
γιατί δεν κάνεις ένα big 3 :
- δ/μα σπιρονολακτόνης
- regain 5%(ή kirkland),
- botaderm

το δ/μα σπιρονολακτόνης τι είναι ??Δεν μπορει να ειναι το revivogen στην θεση του και να ονομαζεται big3 η αυτο είναι??

μινοξιδίλη υπάρχει στο regain?
[/quote]
όταν λέμε big 3,
εννοούμε :
1-growth stimulant => μινοξιδίλη(regain,kirkland,rogain κ.α),πεπτίδια χαλκού κ.α
2-dht blocker => φιναστερίδη/ντουταστερίδη(proscar/avodart),revivogen(φυτικό),spiro(αντιανδρογόνο),super Zix II(ίδιο με revivo) κ.α
3-σαμπουάν κετοκοναζόλης(fungoral,botaderm,Revita κ.α)
 

DIMANN

New Member
Απ: DHT Blocker Lotion..Παρενέργειες Υπάρχουν??

Για σου DIMANN...

Έχεις δίκιο, το regain φέρνει κάποιες παρενέργιες. Εμένα μου έφερνε πάντα μια εξάντληση,αδυναμία,μερικές φορές είμουνα σαν χαμένος και που και που ταχυκαρδίες.Έβαζα πάντα 6 ψεκασμους όπως λένε και οι οδηγίες και πάντα πάθαινα τα παραπάνω.Αυτός ήτανε και ο λόγος που το σταματούσα.Ακόμη και με 4 ψεκασμούς πάλι έιχα παρενέργειες.

Εδώ και δύο μέρες βάζω μόνο 3 ψεκασμούς και έχω παρατήρησει ότι οι παρενέργειες έχουνε εξαφανιστεί!!Βεβαια ας μην βιάζομαι να βγάλω συμπεράσματα..Σκέφτομαι ταυτόχρονα να χρησημοποιήσω και ένα προϊον τοπικα με dht blocker,δεν νομιζω να υπάρξει πρόβλημα επειδή βάζω και μινιξιδίλη. :-\
[/quote]
Για τις ζαλάδες και τις ταχυκαρδίες δες και κανένα καρδιολόγο. Εγω πάω εδώ και χρόνια και έχω (όπως πολλοί εδώ μέσα που δεν το ξέρουν "πρόπτωση μητροειδούς βαλβίδας"). Σε ελαφριά βέβαια μορφή, δεν υπαρχει πρόβλημα αλλα δίνει ζαλάδες και ταχυκαρδίες που η minox τα ενισχύουν. Προς θεού δεν το λέω αυτό για να φοβήσω κανέναν. Απλως πέρα απο τις γενικές εξετάσεις που οι πιο πολλοί εδώ έχουν κάνει καλά είναι να πάνε και σε έναν καρδιολόγο, (άλλωστε μη ξεχνάμε οτι όλα αυτά περνούν και απο την καρδιά, σύμφωνα πάντα με αυτά που συζητάμε και έχω διαβάσει μήνες τώρα εδώ μέσα). Και η καρδιά δεν έχει ηλικίες.
 

dim74

Member
Απ: DHT Blocker Lotion..Παρενέργειες Υπάρχουν??

καλο ειναι οποιος λεει κατι για ενα προιον και παρενεργειες του,να ειναι σιγουρος πως ειναι απο αυτο και οχι απο αλλο προβλημα υγειας που τυχον μπορει να εχει!γιατι απο ενα σημειο και υστερα θα αρχισουμε να μας φταινε ολα και να βλεπουμε φαντασματα.οσα γραφουμε τα διαβαζουν πολλοι και καλο ειναι να μην μεταφερουμε απλα εικασιες και υποψιες αλλα γεγονοτα...και οταν πας σε δερματολογο δεν νομιζω να λες και ο θεος βοηθος!για τριχες πας!αν ειναι να πας καπου για κατι σοβαρο τι θα κανεις?θα αυτοκτονησεις στην πορτα?
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα