DHT Blocker Lotion..Παρενέργειες Υπάρχουν??

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

nikos76

Member
Θα ήθελα να ρωτήσω άν έχει δει κάποιος παρενέργειες, από τοπική χρήση Lotion με DHT blocker,του τύπου (πτώση λίμπιντο,αδυναμία στύσης..κ.α)δηλαδή αυτά όλα που εμφανίζονται από τη χρήση λήψης DHT Blocker χαπιών από το στόμα. ::)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Pathetic_Losser

New Member
Απ: DHT Blocker Lotion..Παρενέργειες Υπάρχουν??

nikos76 είπε:
Θα ήθελα να ρωτήσω άν έχει δει κάποιος παρενέργειες, από τοπική χρήση Lotion με DHT blocker,του τύπου (πτώση λίμπιντο,αδυναμία στύσης..κ.α)δηλαδή αυτά όλα που εμφανίζονται από τη χρήση λήψης DHT Blocker χαπιών από το στόμα. ::)

Πολυ δυσκολο να δεις sides που αναφερεις με κατι τοπικο-εκτος αν φτιαξεις καμια τρελη μπομπα/πατεντα :p :p :p
Προσωπικα στο διαστημα που χρησιμοποιω τοπικη spiro δεν εχω δει την παραμικρη παρενεργεια
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: DHT Blocker Lotion..Παρενέργειες Υπάρχουν??

nikos76 είπε:
Θα ήθελα να ρωτήσω άν έχει δει κάποιος παρενέργειες, από τοπική χρήση Lotion με DHT blocker,του τύπου (πτώση λίμπιντο,αδυναμία στύσης..κ.α)δηλαδή αυτά όλα που εμφανίζονται από τη χρήση λήψης DHT Blocker χαπιών από το στόμα. ::)
όχι-και έχω πειραματιστεί με πολλά ... :eek: :D
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: DHT Blocker Lotion..Παρενέργειες Υπάρχουν??

εξαρτατε και τι θα βαλεις

παραδειγμα απο αντιαδρογονα η σπειρονολακτονη μεταβολιζετε γρηγορα και ειναι πιο Light
η φλουταμιδη παλι αποροφατε πιο συστηματικα
 

Troulis

New Member
Απ: DHT Blocker Lotion..Παρενέργειες Υπάρχουν??

DHT Blocker Lotion..Παρενέργειες Υπάρχουν??

Oχι αφου δεν γινεται συστηματικη απορροφηση της ουσιας (η ειναι ελαχιστη).Παρενεργειες υπαρχουν (ερεθισμοι,κνησμος..) αμα εισαι αλλεργικος στην στην συγκεκριμενη ουσια η σε καποιο εκδοχο της.
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: DHT Blocker Lotion..Παρενέργειες Υπάρχουν??

ποιος σου είπε ότι δεν υπάρχουν ουσίες που δεν απορροφούνται στην συστηματική κυκλοφορία ακόμη και σε τοπική χρήση :eek: ???
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: DHT Blocker Lotion..Παρενέργειες Υπάρχουν??

ντουτα,φλουταμίδη κ.α

σειρά σου ξερόλα
 

kabamarou

Member
Απ: DHT Blocker Lotion..Παρενέργειες Υπάρχουν??

Εγώ έχω παρενέργειες πάντως από λοσιόν που χρησιμοποιώ για εξωτερική χρήση ::).Χρησιμοποιώ superzix και cphairtonic και μου δημιουργούνται ζαλάδες και έχω μειώσει για αυτόν τον λόγο την δόση τους και έχουν ψιλομειωθεί και οι ζαλάδες.
Αλλά δεν θέλω να τις σταματήσω να πάρει γιατί έχω καλά αποτελέσματα(έχει σταματήσει η τριχόπτωση τελείως και δυναμώνει το μαλλί μέρα με την μέρα)
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: DHT Blocker Lotion..Παρενέργειες Υπάρχουν??

tse είπε:
Εγώ έχω παρενέργειες πάντως από λοσιόν που χρησιμοποιώ για εξωτερική χρήση ::).Χρησιμοποιώ superzix και cphairtonic και μου δημιουργούνται ζαλάδες και έχω μειώσει για αυτόν τον λόγο την δόση τους και έχουν ψιλομειωθεί και οι ζαλάδες.
Αλλά δεν θέλω να τις σταματήσω να πάρει γιατί έχω καλά αποτελέσματα(έχει σταματήσει η τριχόπτωση τελείως και δυναμώνει το μαλλί μέρα με την μέρα)

νομιζω πως ειναι συμπτωση
απο κατι αλλο ειναι οι ζαλαδες σου

το ζιχ Β6 ψευδαργυρο εχουν και σε μικρες ποσοτητες

ψαξε και κανενα αλλο ενδεχομενο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kabamarou

Member
Απ: DHT Blocker Lotion..Παρενέργειες Υπάρχουν??

Είχα και προϊστορικό ζαλάδων πριν από πολύ καιρό και επανεμφανίστηκε με την χρήση μινοξιδίλης και δυστυχώς όσο και αν είχα ψάξει στο forum πριν την αγοράσω δεν βρήκα πουθενά να αναφέρεται η συγκεκριμένη παρενέργεια από κανέναν η οποία διαπίστωσα εκ των υστέρων ότι αναφερότανε στο βιβλιαράκι της συσκευασίας της kirkland.Δεν μπορούσα και εγώ να φανταστώ ποτέ ότι αν βάλεις ένα υγρό στο κεφάλι είναι δυνατόν να προκληθούν ζαλάδες.
Έχω φτάσει σε σημείο που δεν μπορώ να πιω αλκοόλ ούτε για πλάκα με τα φιλαράκια μου όταν βρισκόμαστε μιας και κάτι τέτοιο θα μεγεθύνει ακόμα περισσότερο τις ζαλάδες μου.
Οι ζαλάδες έχουν μειωθεί καθότι σταμάτησα την μινοξιδίλη αλλά υπάρχουν ακόμα δυστυχώς και είναι εντονότερες τις ημέρες που βάζω περισσότερη ποσότητα από τις λοσιόν που προανέφερα.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: DHT Blocker Lotion..Παρενέργειες Υπάρχουν??

αδερφε καλυτερα να διακοψεις την χρηση της μινοξιδιλης

υπαρχουν και αλλα εναλακτικα σκευασματα
 

dim74

Member
Απ: DHT Blocker Lotion..Παρενέργειες Υπάρχουν??

ειναι παρενεργεια ομως η ειναι απλα στο μυαλο μας?
 

Pierre

Member
Απ: DHT Blocker Lotion..Παρενέργειες Υπάρχουν??

Το ότι ζαλιζεται το παληκάρι νομίζω ότι είναι ξεκάθαρα σωματική παρενέργεια και όχι ψυχολογική.

Φίλε tse, εγώ στη θέση σου, θα δοκίμαζα κάτι πιo ήπιο, όπως μινοξ 2% ή Tricomin, ως αντικατάσταση της μινoξ. 5%, για λόγους regrowth....

Ψάξε στο forum, νομίζω θα βρεις πολλές εναλλακτικές...
 

dim74

Member
Απ: DHT Blocker Lotion..Παρενέργειες Υπάρχουν??

απο την στιγμη που υπηρχαν οι ζαλαδες και πριν απο την χρηση minoxidil εγω δεν θα μπορουσα να ειμαι 100% σιγουρος πως ειναι παρενεργεια της minoxidil,απο την στιγμη μαλιστα που δεν εχω ακουσει παλι τετοια παρενεργεια...η εστω ειναι σπανια...
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: DHT Blocker Lotion..Παρενέργειες Υπάρχουν??

νομιζω το παιδι ειπε οτι οταν ξεκινησε την μινοξιδιλη αρχισαν οι ζαλαδες

οποτε για αυτο ειπα να παρει κατι αλλο για regrowth

και το 2% θα τον ενοχλει αν τον ενοχλει το 5%

οντως και εγω δεν εχω ακουσει τετοια παρενεργεια

αλλα αβυσσος ο καθε οργανισμος

οποτε καλυτερα για μενα να δοκιμασει αλλα συστατικα για αναπτυξη- ωθηση
 

dim74

Member
Απ: DHT Blocker Lotion..Παρενέργειες Υπάρχουν??

Είχα και προϊστορικό ζαλάδων πριν από πολύ καιρό και επανεμφανίστηκε με την χρήση μινοξιδίλης...


αυτα ειπε παναγιωτη...
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: DHT Blocker Lotion..Παρενέργειες Υπάρχουν??

αααααααααααααααααααα

σορρυ ρε συ δεν το προσεξα αυτο
ειδες καμια φορα απο μια δυο λεξουλες χανεις το νοημα
οποτε περισσοτερο προσεκτικος την επομενη φορα πρεπει να ειμαι

οκ

καλο θα ηταν να επισκευτει εναν γιατρο και να κανει εξετασεις αιματος και γενικες και ειδικες

θα προσπαθησω να μελετησω περισσοτερο για την μινοξιδιλη μπας και καταφερω να μαθω κατι περισσοτερο
και μπορεσω να βοηθησω
 

kabamarou

Member
Απ: DHT Blocker Lotion..Παρενέργειες Υπάρχουν??

Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον που δείξατε καταρχάς.Εξετάσεις αίματος είχα κάνει λίγο καιρό πριν την χρήση μηνοξιδίλης και ήταν όλα φυσιολογικά.Σύντομα θα ξανακάνω πάλι εξετάσεις.

Οι ζαλάδες είχαν ξεκινήσει παλιότερα μετά από χρήση και διακοπή φαρμάκων για τον ύπνο αλλά σταμάτησαν εντελώς μετά από ενάμιση χρόνο περίπου και το τελευταία 2 χρόνια περίπου δεν ζαλιζόμουν καθόλου.

Τις πρώτες 2 ημέρες που είχα πάρει μινοξιδίλη οι ζαλάδες ξεκίνησαν πάλι.Την σταμάτησα φυσικά αμέσως όπως έχω γράψει και σε άλλα posts αλλά παρόλαυτα οι ζαλάδες συνεχίστηκαν για πολλές ημέρες και συνεχίζονται ακόμα σε μικρό βαθμό παρότι έχουν περάσει 2 μήνες περίπου.Εδώ και μερικές εβδομάδες βάζω superzix και cphairtonic (που είναι παραπλήσιο του tricomin) αλλά σε μικρή δόση 0,5 γραμμάριο το πρωί και βράδυ super zix και 0,5 γραμμάριο cphairtonic ενδιάμεσα της ημέρας καθώς είδα ότι ακόμα και από αυτές τις λοσιόν στην φάση που είμαι(δεν μπορώ να πιω αλκοόλ γιατί ζαλίζομαι απίστευτα) ζαλίζομαι σε κάποιο βαθμό.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα