Billy_tramp, fue, 3080 grafts, 4/10/2012

scarface

Member
RE: Μεταμόσχευση 4/10/2012 HDC

καλη επιτυχια αγορινα...ολα θα πανε καλα...κ να ξερεις , τα πονακια να μην σε τρομαζουν , να παιρνεις παυσιπονα.εμενα μου διηρκεσε 9 μερες περιπου ο πονος.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Billy_tramp

Member
RE: Μεταμόσχευση 4/10/2012 HDC

gorilas δεν υπάρχει πόνος καθόλου, αυτη τη στιγμη νιωθω ένα τσιμπηματακι πισω στην τομη αμα γίνει πιο αισθητο παίρνω πονστανακι και τέλος, το πρόβλημα ειναι οτι εχω γινει σαν τον κουασιμόδο αλλα αυτο θα φυγει σε λίγες μέρες. Επισης δεν κοιμήθηκα καλα το βράδυ δεν βολευόμουνα με την τομη..


scarface ευχαριστώ πολύ, δεν έχω πόνους γενικα οπως προανέφερα το πρόβλημα μου ειναι το πρήξιμο , που δεν πονάει απλα δεν μπορω να με βλέπω στον καθρέπτη :p
 

pavlos

Member
RE: Μεταμόσχευση 4/10/2012 HDC

Επειδη και εγω προλαβα το πρηξιμο στο τσακ θα βαζεις τον παγο και θα το κανεις οπως ακριβως σου ειπαν στην κλινικη μην σου πω να το κανεις ανα 45 λεπτα , και στην Fue τυχαινει το πρηξιμο
 

tropheus

Well-Known Member
RE: Μεταμόσχευση 4/10/2012 HDC

Billy_tramp είπε:
gorilas δεν υπάρχει πόνος καθόλου, αυτη τη στιγμη νιωθω ένα τσιμπηματακι πισω στην τομη αμα γίνει πιο αισθητο παίρνω πονστανακι και τέλος, το πρόβλημα ειναι οτι εχω γινει σαν τον κουασιμόδο αλλα αυτο θα φυγει σε λίγες μέρες. Επισης δεν κοιμήθηκα καλα το βράδυ δεν βολευόμουνα με την τομη..


scarface ευχαριστώ πολύ, δεν έχω πόνους γενικα οπως προανέφερα το πρόβλημα μου ειναι το πρήξιμο , που δεν πονάει απλα δεν μπορω να με βλέπω στον καθρέπτη :p



Φίλε Billy σε λίγες μερούλες το πρίξημο θα φύγει και θα μείνουν τα νέα σου μαλλάκια.
Ούτε καν που θα θυμάσαι τα πριξήματα και τα πονάκια.
Και για να απαντήσω σε προηγούμενη ανάρτηση, η επιλογή της strip σου εξασφάλισε μεγαλύτερο χρόνο επιβίωσης των μοσχευμάτων στο κεφάλι σου είτε πάρεις τελικά proscar είτε όχι και με δεδομένο το νεαρό της ηλικίας σου νομίζω ότι έκανες μια πολύ καλή επιλογή.

Τώρα υπομονή και σου εύχομαι να μείνεις απόλυτα ικανοποιημένος :)
 

Flosk

Well-Known Member
RE: Μεταμόσχευση 4/10/2012 HDC

Δηλαδη tropheus οι μεταμοσχευμενες δεν ειναι για μια ζωη που λενε?
 

Billy_tramp

Member
RE: Μεταμόσχευση 4/10/2012 HDC

Καλησπερίζω τους φίλους του φορουμ, 2η μετεγχειτηριτική μέρα, κοιμήθηκα καλύτερα σήμερα και έκανα και το πρώτο λούσιμο. Δυστυχώς το πρήξιμο σκεπασε το ένα μου μάτι, ρωτησα τον γιατρο και μου ειπε οτι μαλλον δεν εκανα σωστα το μασαζ κ έτσι το υγρο δεν πηγε απο το πλαί. Δεν με παίρνει απο κάτω , με κοιτάω στον καθρέπτη και φαίνεται πολύ καλή η δουλειά. Η ουλη απο πίσω είναι μόλις στα 24 εκ. μήκος λόγο της καλής πυκνότητας που είχα στην δότρια ( 100 τριχοθυλάκια/τ.εκ). Πίστευα οτι θα φαίνεται περισσότερο αλλα είναι σε πάρα πολύ καλη κατάσταση και πρέπει να έρθεις αρκετά κοντα για να καταλάβεις οτι υπάρχει ουλή. Τώρα υπομονή να φύγει το πρήξιμο γτ είναι καπως περίεργα με το ένα μάτι, νιώθω σαν πειρατής :p
 

scarface

Member
RE: Μεταμόσχευση 4/10/2012 HDC

παιδια εχω την εντύπωση ότι οι μεταμοσχευμένες τρίχες, όσες βγουν , θα μείνουν ες αεί.//..
δεν ισχύει?
το πρήξιμο billy , θα υποχωρήσει σε 5 μερούλες το πολύ.εμένα μου πέταγε το αυτί (σαν ελεφαντάκι) , και αναρωτιόμουν αν είχα τόσο μεγάλο αυτί πριν τα ξυρίσω.μετά κατάλαβα ότι ήταν απ το πρήξιμο..
 

Billy_tramp

Member
RE: Μεταμόσχευση 4/10/2012 HDC

και γω νομίζω οτι μένουν για πάντα τα μεταμοσχευμένα. Scarface είναι ενοχλητικό που είναι το μάτι μου έτσι, ελπίζω οσο περνάει η ώρα να ανόιξει, κάνω υπομονή!
 

tropheus

Well-Known Member
RE: Μεταμόσχευση 4/10/2012 HDC

Floskara είπε:
Δηλαδη tropheus οι μεταμοσχευμενες δεν ειναι για μια ζωη που λενε?

Όποιος γιατρός - κλινική υποστηρίζει ότι τα μεταμοσχευμένα μαλλάκια δεν πέφτουν ποτέ απλά λέει ψέματα !!!

Τα μεταμοσχευμένα τριχοθυλάκια φίλοι Floskara και Billy_tramp έχουν μεγάλες πιθανότητες επιβίωσης για πολύ μεγάλο χρονικό διάστημα. Σίγουρα κάποια και για ολόκληρη τη ζωή μας ειδικά αν έχουν ληφθεί από τη strip ζώνη.
Σε μια όμως FUE που τα τριχοθυλάκια λαμβάνονται και έξω από την πιο ασφαλή strip ζώνη, μειώνονται οι πιθανότητες επιβίωσης τους για μια ζωή.

Η λήψη αντιανδρογόνων όπως η φιναστερίδη και η ντουταστερίδη βοηθούν πέρα από τα προϋπάρχοντα μαλλάκια και τα μεταμοσχευμένα να παραμείνουν περισσότερα χρόνια (και πολλά από αυτά για όλη μας τη ζωή) στο κεφάλι μας ...
 

Flosk

Well-Known Member
RE: Μεταμόσχευση 4/10/2012 HDC

Αρα ολοι λενε παπατζες..Δηλαδη αυτα που εχουμε βαλει για ποσα χρονια μπορουν να κρατησουν περιπου?ε ρε γλεντια...
 

pavlos

Member
RE: Μεταμόσχευση 4/10/2012 HDC

Floskara o tropheus λεει για τα graft που περνουν απο περιοχη π.χ norwood 6 στην FUE , οταν και εαν φτασουμε σε αυτο το norwood τα graft που εβαλαν θα πεσουν γιατι ειναι να πεσουν, στην strip επειδη είναι χαμηλα το μοσχευμα ακομα και για norwood 7 υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να μην πεσουν, ολα αυτα ειναι αναλογα με το norwood που ειναι να καταληξεις και απο που εχουν παρθει τα graft.
Εαν λεω κατι λαθος tropheus διορθωνεις
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Billy_tramp

Member
RE: Μεταμόσχευση 4/10/2012 HDC

Καλησπερίζω το φόρουμ μας! 3η μέρα μετα τη μεταμόσχευση, σήμερα το πρωι έκανα το δεύτερο λούσιμο. Το πρήξιμο περιορίζεται σιγα σιγα, επιτέλους βλέπω καλα κ απο τα δυο μάτια, βέβαια είμαι σαν να έχω παίξει μπουνιές με τον tyson !! Τωρα το απόγευμα θα λουστώ μόνος και είμαι λίγο αγχωμενος! Ηρθε σήμερα ενας άγγλος ο οποιος είχε κάνει μεταμόσχευση πριν 8 μηνες. Ηταν ο πρώτος πελάτης της κλινικης που έβλεπα απο κοντά και το αποτέλεσμα του ηταν πραγματικα εντυπωσιακό και πήρα θάρρος! Ελπιζω να έχω παρόμοια αποτελέσματα!
 

tropheus

Well-Known Member
RE: Μεταμόσχευση 4/10/2012 HDC

@ Floskara Ναι έτσι είναι :)
@ Billy_tramp Και εγώ φίλε Billy στη δεύτερη ειδικά μεταμόσχευση έφαγα πολύ ξύλο από τον Τyson ... μιλάμε όμως για πολυυυυυυυύ ξύλο :)
Μην αγχώνεσαι για το λούσιμο ακολούθησε απλά τις οδηγίες που σου έδωσαν.
Ρώτησες τον Αγγλο γιατί ξαναπήγε στην κλινική ;
 

RottenLungs

New Member
RE: Μεταμόσχευση 4/10/2012 HDC

Παιδιά είπατε οτι μεταφορικά και διαμονή είναι μέσα στην τιμή της εμφύτευσης; Πόσες μέρες τρώτε στην Κύπρο (στο περίπου).

Σε nw2 με nw2a γίνεται κάτι (που να κρατάει 5-6 χρόνια) ή πρέπει να περιμένεις να σου πέσουν;;;
 

Billy_tramp

Member
RE: Μεταμόσχευση 4/10/2012 HDC

Ο Αγγλος ήρθε να γεμίσει και το crown του. Είχε έρθει πριν 8 μηνες, έβαλε γυρω στα 3000 grafts me fue, ειχε μεγαλύτερο πρόβλημα απο μενα γιατι ειναι και 52, αλλα παιδια μου δειχνε φωτογραφιες πριν και μετα και ο άνθρωπος έμοιαζε σαν 35αρης που άλλαξε την ζωη του ριζικα. Παρα πολύ καλη πυκνότητα είχε!!
 

Billy_tramp

Member
RE: Μεταμόσχευση 4/10/2012 HDC











Uploaded with ImageShack.us

να και φώτογραφίες!


Rotten εμενα στην τιμή περιλάμβαναν τα αεροπορικά μου, τη μεταφορά απο το αεροδρόμιο στη κλινική και τη διαμονή μου!
 
Μπλουζα