Advanced hair clinic / βεκρής - αλήθεια ή ψέματα?

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vag25

Well-Known Member
Πάμε από την αρχή λοιπόν. Εγώ εξέφρασα μια απορία. Γιατί αντίστοιχα αποτελέσματα του Βεκρή και του εξωτερικού τα αντιμετωπίζουμε άνισα.

To oτι δεν αντιμετωπιζονται επιφανειακα δεν σημαινει οτι αντιμετωπιζονται ανισα.

Υπαρχει πολυ ζουμι πισω απο την πρωτη εικονα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Πάμε από την αρχή λοιπόν. Εγώ εξέφρασα μια απορία. Γιατί αντίστοιχα αποτελέσματα του Βεκρή και του εξωτερικού τα αντιμετωπίζουμε άνισα. Και απάντησες γιατί πάντα θα υπάρχει οπαδισμός και συμφέροντα! Γιατί θα πρέπει να συνεχίζω να διαβάζω το νήμα μετά από αυτή την απάντηση;

Οκ μάλλον δεν το κατάλαβες. Θα στο αναλύσω λοιπόν. Το οπαδισμος ή και το συμφέρον αφορά όλους τους «κολλημένους» από όπου και αν προέρχονται. Της δικιάς σου «παρέας» που έχει κολλήσει στην τιμή και καταπίνει «αμασητα» όλα τα άλλα, αλλά και των άλλων που μπορεί να σνομπάρουν ένα καλό εγχώριο αποτέλεσμα χωρίς επιχειρήματα. Το θέμα (και αυτό που με ενδιαφέρει περισσότερο) είναι ότι το κλαμπ του Β. έχει κάψει πολλές δότριες και οι πρακτικές του είναι πολύ πιο επικίνδυνες από τους άλλους που σνομπάρουν.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Tsek

Well-Known Member
Οκ μάλλον δεν το κατάλαβες. Θα στο αναλύσω λοιπόν. Το οπαδισμος ή και το συμφέρον αφορά όλους τους «κολλημένους» από όπου και αν προέρχονται. Της δικιάς σου «παρέας» που έχει κολλήσει στην τιμή και καταπίνει «αμασητα» όλα τα άλλα, αλλά και των άλλων που μπορεί να σνομπάρουν ένα καλό εγχώριο αποτέλεσμα χωρίς επιχειρήματα. Το θέμα (και αυτό που με ενδιαφέρει περισσότερο) είναι ότι το κλαμπ του Β. έχει κάψει πολλές δότριες και οι πρακτικές του είναι πολύ πιο επικίνδυνες από τους άλλους που σνομπάρουν.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ο φιλος που ειχε θέμα και έγινε οδηγός επιβιωσης τι απεγινε τελικά? Καλό θα ήταν να ξερουμε
 

mic6

Well-Known Member
Η τιμη στον Βεκρη ποια ειναι τελικα?
3000 η μονη συνεδρεια?
4500 η διπλη?
Δεν είναι στάνταρ αλλά θεωρώ ότι περίπου 2800 μονή και 4500 διπλή είναι νούμερα που ένας που θα πει ότι είναι μέλος του φόρουμ τα πετυχαίνει. Το λέω γιατί εγώ αυτό έκανα χωρίς να ξέρω κανέναν.
 

naruto

Well-Known Member
Αν είναι αυτές οι τιμές τότε με 2400 μοσχεύματα κατά μέσο όρο που βγάζουν στην συνεδρία , η τιμή είναι 1,17 ευρώ το μόσχευμα.

Λυπάμαι Εγώ δεν βλέπω κανένα value for money .Σε σύγκριση με τους απέναντι που ζητάνε 1 ευρώ τη τρίχα ναι συμφέρει .

Σε σύγκριση με τους Κύπριους όμως απλά ΔΕΝ ΣΥΜΦΕΡΕΙ .
Γεωργίου και Βρυωνιδου παίζουν κάτω από 2 ευρώ πλέον σταθερά .Με αεροπορικα ,διαμονή,μετεγχειρητικη φροντίδα τζάμπα .
Για λίγα παραπάνω ευρώ θα έχεις πολλαπλά οφέλη
-πυκοτερη τοποθέτηση. Η AHC μάξιμουμ παίζει γύρω στα 40 /cm2.οι κύπριοι παίζουν πολύ παραπάνω
-καλύτερη φυσικότητα, χωρίς δίτριχα- τρίτροχα στη hairline που κάνουν μπαμ απο κοντά.Καθως κ πιο φυσικό σχήμα hairline
-ασύγκριτα καλύτερη δοτρια ,που σου δίνει την επιλογή για πολλά στυλ .Στη τελική Αυτό είναι το ζητούμενο
- μετεγχειρητικη φροντίδα μιας κ μένεις απέναντι ,πρώτα λουσιματα κλπ

Αν για 500-1000 ευρώ παραβλέπεις όλα αυτά κ λες οκ δε με πειράζει,τότε πάσο. Ο καθένας στη τσέπη του κ στο κεφάλι του κάνει ότι θέλει
 

Akis-multi

Well-Known Member
Ουτε εμενα με ενδιαφερει.Δεν καταλαβαινω ομως που διαφωνουμε.Ειπα οτι η ahc ειναι vfm για οποιον απλα θελει μαλλια στο κεφαλι του και συμφωνησες λεγοντας οτι δεν μπορεις να συγκρινεις τα αποτελεσματα των 10000 με αυτα των 2000 ευρω.
Φίλε athenian με πόση ευκολία απαξιώνεις αποτελέσματα παιδιών που έχουν ωραία αποτελέσματα και έχουν λύσει προσωρινά ή μόνιμα ένα σπουδαίο πρόβλημα, με το να λες πως εκεί που έκαναν επέμβαση είναι να πάει κάποιος απλα για να εχει μαλλιά στο κεφαλι του; Ειτε σταθήκαν τυχεροί είτε είχαν καλά χαρακτηριστικά απέκτησαν αυτό που ήθελαν πολύ. Αν η hairline δεν αρέσει σε κάποιον αν η τακτική που ακολουθηθηκε σε κάποιον άλλο το αποτέλεσμα ειναι που μετραει. Το τέλειο δεν υπάρχει, πόσο μαλλον στην Ελλάδα και πόσο μάλλον με μια επέμβαση. Οι παρουσιάσεις που έχουν γίνει στο φόρουμ είναι περισσότερες καλές από ότι κακες, και αυτό δεν αμφισβητειται. Τεχνικά χαρακτηριστικά, θέματα υγιεινής που θίγονται εδώ αν υπάρχουν, γιατί δεν τα ξέρουμε οι περισσότεροι, θα πρέπει να διορθωθούν. Και αυτοί που υπερασπίζονται τη κλινική έχουν πάρει πολύ καλά αποτελέσματα και δεν δέχονται ισοπεδωτικα σχόλια, βλέπουν κάθε μέρα τη δικαίωση τους στον καθρεφτη.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Εγω περιμενω να δω τον mic6 που του εχωσαν 5000 μοσχευματα σε διπλη συνεδρια.. τον βλεπω να τουμπανιαζει το κεφαλι του και θελω να δω τι σχολια θα εχει μετα το τελικο αποτελεσμα.
Αν καταφερει να τελειωσει την παρουσιαση του.. Ελπιζω να μας δειξει το αποτελεσμα οποιο και να ειναι εως το 12μηνο..

Athenian το μαλλια στο κεφαλι του που λες δυστυχως δεν ειναι δεδομενο ακομη και σε πιο ακριβα ονοματα.. ειδαμε την πατατα του Feriduni στο μοναδικο περιστατικο του στο φορουμ που ειναι ενα ονομα παγκοσμιου φημης..

Ο ανταγωνισμος που δημιουργει ο βεκρης θα επρεπε να χαροποιει ακομη και αυτους που δεν σκοπευουν να κανουν εκει μμ. τοσα χρονια οι τιμες ηταν σταθερες για το φορουμ και μολις εσκασαν αρκετα περιστατικα του βεκρη ο Γεωργιου πηγε στα 2 ευρω και η hdc εβαλε και πιο φθηνη επιλογη. μαζι με τη dhi ειναι οι 4 πρωτες επιλογες που απασχολουν το 80% των υποψηφιων προς μεταμοσχευση μελων του φορουμ με τον erdogan να παιρνει θεση τελευταια..

τα αποτελεσματα μιλανε μονα τους και η καθε κλινικη θα εχει τη θεση που της αξιζει.
 

athenian

Well-Known Member
Προσωπικα εχω ως πρωτο κριτηριο την φυσικοτητα του αποτελεσματος.
Σαν δευτερο την διαχειρηση της δοτριας κυριως για να υπαρχει η επιλογη πολυ κοντου κουρεματος της και σαν τριτο την στρατηγικη για μελλοντικη αναγκη νεας μεταμοσχευσης.
Η συγκεκριμενη κλινικη δεν προσφερει σε ικανοποιητικο βαθμο τα παραπανω γιαυτο την θεωρω τουλαχιστον μετρια.
Αυτο δεν σημαινει ομως πως δεν χαιρομαι οταν βλεπω μελη να νιωθουν ικανοποιημενα απο το αποτελεσμα τους,οχι μονο απο την εν λογω κλινικη αλλα απο την οποιαδηποτε.
Μην παμε ομως να βγαλουμε λαδι μια κλινικη με τοσα αρνητικα επειδη πιανει σχετικα καλες πυκνοτητες.Αυτο ειναι που δεν βοηθαει τον ανταγωνισμο,οχι η κριτικη που κανουμε αμεροληπτα καποιοι.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αν είναι αυτές οι τιμές τότε με 2400 μοσχεύματα κατά μέσο όρο που βγάζουν στην συνεδρία , η τιμή είναι 1,17 ευρώ το μόσχευμα.

Λυπάμαι Εγώ δεν βλέπω κανένα value for money .Σε σύγκριση με τους απέναντι που ζητάνε 1 ευρώ τη τρίχα ναι συμφέρει .

Σε σύγκριση με τους Κύπριους όμως απλά ΔΕΝ ΣΥΜΦΕΡΕΙ .
Γεωργίου και Βρυωνιδου παίζουν κάτω από 2 ευρώ πλέον σταθερά .Με αεροπορικα ,διαμονή,μετεγχειρητικη φροντίδα τζάμπα .
Για λίγα παραπάνω ευρώ θα έχεις πολλαπλά οφέλη
-πυκοτερη τοποθέτηση. Η AHC μάξιμουμ παίζει γύρω στα 40 /cm2.οι κύπριοι παίζουν πολύ παραπάνω
-καλύτερη φυσικότητα, χωρίς δίτριχα- τρίτροχα στη hairline που κάνουν μπαμ απο κοντά.Καθως κ πιο φυσικό σχήμα hairline
-ασύγκριτα καλύτερη δοτρια ,που σου δίνει την επιλογή για πολλά στυλ .Στη τελική Αυτό είναι το ζητούμενο
- μετεγχειρητικη φροντίδα μιας κ μένεις απέναντι ,πρώτα λουσιματα κλπ

Αν για 500-1000 ευρώ παραβλέπεις όλα αυτά κ λες οκ δε με πειράζει,τότε πάσο. Ο καθένας στη τσέπη του κ στο κεφάλι του κάνει ότι θέλει

Ξέχασες να αναφmέρεις ότι στη μια περίπτωση μιλάμε για motorised (B.) στην άλλη για manual FUE.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Adriano

Well-Known Member
Πάμε από την αρχή λοιπόν. Εγώ εξέφρασα μια απορία. Γιατί αντίστοιχα αποτελέσματα του Βεκρή και του εξωτερικού τα αντιμετωπίζουμε άνισα. Και απάντησες γιατί πάντα θα υπάρχει οπαδισμός και συμφέροντα! Γιατί θα πρέπει να συνεχίζω να διαβάζω το νήμα μετά από αυτή την απάντηση;

Όταν λες ψέματα αγαπητέ όπως έχει κάνει η κλινική , πάντα αντιμετωπίζεσαι με καχυποψία. Γενικά πολλοί χρήστες από την εν λόγω κλινική κάνουν μαιμουδιές. πχ Pilotakis και άλλοι πολλοί. Φαίνονται. Όλοι ξέρουμε ποιοι είναι. Το έχω αναφέρει και εγώ προσωπικά ανοικτά. Με συνέπεια να φάω και 10 μέρες ban επειδή όντως ξέφυγα αλλά έτσι έπρεπε να απαντήσω.

Η κριτική είναι άνιση όντως. Αλλά έτσι αντιμετωπίζεις την κλινική που είναι Η ΚΟΡΥΦΑΙΑ - ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΚΛΙΝΙΚΉ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗΣ ΜΑΛΛΙΩΝ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ! ΄ όπως αναλύθηκε στο πρώτο post του νήματος.

Απλά είναι κρίμα γιατί με λίγη σοβαρότητα και λίγη παραπάνω εξειδίκευση θα μπορούσε όντως η κλινική να είναι καλή. Και top.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Απλά είναι κρίμα γιατί με λίγη σοβαρότητα και λίγη παραπάνω εξειδίκευση θα μπορούσε όντως η κλινική να είναι καλή. Και top.

Εγώ πάντως πιστεύω ότι με το μοντέλο που ακολουθεί είναι εξαιρετικά δύσκολο να συμβεί. Ο λόγος είναι απλός. Το μοντέλο είναι επιτυχημένο. Δουλειά έχει και το 90% που πάνε εκεί δεν είναι από το φόρουμ αλλά από διαφήμιση στα media και το εξωτερικό. Απευθύνεται κατά κύριο λόγο σε άσχετους με μοναδικό κριτήτιο την τιμή οπότε όλα αυτά που συζητάμε εδώ δεν τους επηρεάζουν. Και όταν κάτι δεν σε επηρεάζει δεν το αλλάζεις, ιδιαίτερα όταν έχει κόστος.
 

Adriano

Well-Known Member
Εγώ πάντως πιστεύω ότι με το μοντέλο που ακολουθεί είναι εξαιρετικά δύσκολο να συμβεί. Ο λόγος είναι απλός. Το μοντέλο είναι επιτυχημένο. Δουλειά έχει και το 90% που πάνε εκεί δεν είναι από το φόρουμ αλλά από διαφήμιση στα media και το εξωτερικό. Απευθύνεται κατά κύριο λόγο σε άσχετους με μοναδικό κριτήτιο την τιμή οπότε όλα αυτά που συζητάμε εδώ δεν τους επηρεάζουν. Και όταν κάτι δεν σε επηρεάζει δεν το αλλάζεις, ιδιαίτερα όταν έχει κόστος.

Ναι δεν διαφωνώ CVIAL (δεν ξέρω και το όνομά σου). Αν κοιτάς το γρήγορο κέρδος χωρίς να προσφέρεις ποιότητα εκεί θα πας. Το θέμα είναι τι θες να κάνεις. Ο άνθρωπος δεν είναι πλέον επιστήμονας. Εϊναι businessman. Και καλά κάνει. Απλά εμείς εδώ θα γράφουμε την αλήθεια. Και ας τους πονάει όλους.
 

Akis-multi

Well-Known Member
Εγώ πάντως πιστεύω ότι με το μοντέλο που ακολουθεί είναι εξαιρετικά δύσκολο να συμβεί. Ο λόγος είναι απλός. Το μοντέλο είναι επιτυχημένο. Δουλειά έχει και το 90% που πάνε εκεί δεν είναι από το φόρουμ αλλά από διαφήμιση στα media και το εξωτερικό. Απευθύνεται κατά κύριο λόγο σε άσχετους με μοναδικό κριτήτιο την τιμή οπότε όλα αυτά που συζητάμε εδώ δεν τους επηρεάζουν. Και όταν κάτι δεν σε επηρεάζει δεν το αλλάζεις, ιδιαίτερα όταν έχει κόστος.
Αυτοί που έχουν μοναδικό κριτήριο την τιμή πάνε στη medi je. κτλ. Όσοι πάνε βεκρη έχουν δει και εχουν αξιολογησει πρώτα αποτελέσματα που τους ικανοποιούν και μετά το αποφασισαν. Πώς μπορείς και μιλάς μόνο για τιμή; Υπάρχουν ένα σωρό περιστατικά.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αυτοί που έχουν μοναδικό κριτήριο την τιμή πάνε στη medi je. κτλ. Όσοι πάνε βεκρη έχουν δει και εχουν αξιολογησει πρώτα αποτελέσματα που τους ικανοποιούν και μετά το αποφασισαν. Πώς μπορείς και μιλάς μόνο για τιμή; Υπάρχουν ένα σωρό περιστατικά.

Η Μedi είναι μια παλία, πεθαμένη ιστορία, δεν αποτελεί επιλογή σήμερα. Αυτοί που πάνε Β. πάνε με μοναδικό κριτήριο την τιμή παραβλέποντας όλα τα αρνητικά και πολλοί από αυτούς κλαίνε σήμερα (ίδε τον συνονοματό σου). Αν ο Β. είχε ίδια τιμή με Κύπρο θα είχε κάθετη πτώση (τουλάχιστον από αυτούς που ασχολούνται και διαβάζουν). Έχουμε πει ότι έχει σαφώς και θετικά η κλινική τα οποία έχουμε αναφέρει κατ' επανάληψη. Προφανώς στους supporters δεν αρέσει να ακουν αρνητικά. Τι να κάνουμε όμως, εμείς θα τα λέμε.
 

Akis-multi

Well-Known Member
Η Μedi είναι μια παλία, πεθαμένη ιστορία, δεν αποτελεί επιλογή σήμερα. Αυτοί που πάνε Β. πάνε με μοναδικό κριτήριο την τιμή παραβλέποντας όλα τα αρνητικά και πολλοί από αυτούς κλαίνε σήμερα (ίδε τον συνονοματό σου). Αν ο Β. είχε ίδια τιμή με Κύπρο θα είχε κάθετη πτώση (τουλάχιστον από αυτούς που ασχολούνται και διαβάζουν). Έχουμε πει ότι έχει σαφώς και θετικά η κλινική τα οποία έχουμε αναφέρει κατ' επανάληψη. Προφανώς στους supporters δεν αρέσει να ακουν αρνητικά. Τι να κάνουμε όμως, εμείς θα τα λέμε.
Δεν είναι μοναδικό κριτήριο η τιμη, δε μπορείς να το λες αυτό μην επιμένεις δεν έχεις κάνει εκεί και δεν ξέρεις. Εγώ συνάντησα ανθρώπους έπιασα τα μαλλιά τους μπήκα σε χειρουργείο τους είδα παρουσιάσεις στο φόρουμ και το αποφάσισα. Αν σε ικανοποιούν αποτελέσματα και σου κάνει και η τιμή προχωράς. Δεν ειναι μόνο η τιμη μην επιμένεις έχεις λαθος. Έχεις κολλησει.
 

Tsek

Well-Known Member
Αυτό που λεει ο Άκης ειναι σωστό.
Λετε φθηνη τιμή τα 3-5 χιλιαρικα του Βεκρη σε σχέση με τα 6-10 χιλιαρικα εξω και ναι ειναι όντως φθηνή τιμή για οσους ξέρουν τι σημαινει μία τετοια επέμβαση για καποιον ομως που δεν ξερει και βλεπει την Μεντί Ζενες με 800 ευρω στην τηλεόραση ή googlarei και βλεπει τιμες 1.500 ευρω , τα 3.500 αρχικη του Βεκρή του φαίνονται πολλά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν είναι μοναδικό κριτήριο η τιμη, δε μπορείς να το λες αυτό μην επιμένεις δεν έχεις κάνει εκεί και δεν ξέρεις. Εγώ συνάντησα ανθρώπους έπιασα τα μαλλιά τους μπήκα σε χειρουργείο τους είδα παρουσιάσεις στο φόρουμ και το αποφάσισα. Αν σε ικανοποιούν αποτελέσματα και σου κάνει και η τιμή προχωράς. Δεν ειναι μόνο η τιμη μην επιμένεις έχεις λαθος. Έχεις κολλησει.

Έχω δει πολλούς που μένουν εντυπωσιαμένοι ακόμα και από μέτρια αποτελέσματα, ακόμα και από ΒΚ ή και D*I. Ειδικά όταν η τιμή είναι χώμα και δεν έχουν κάποια άλλη εύκολη εναλλακτική τείνουν να τα βλέπουν όλα ροζ. Σε αυτούς απευθύνομαι έτσι ώστε να ξέρουν τα μειονεκτήματα και να πάρουν τις αποφάσεις τους με καθαρότερο μυαλό ξέροντας τους κινδύνους.
 
Μπλουζα