1. Αυτό το site χρησιμοποιεί cookies. Learn More.

2800 fut dr. feriduni

Συζήτηση στο φόρουμ 'Μεταμοσχεύση' που ξεκίνησε από το μέλος giorgosris, στις 11 Νοεμβρίου 2017.

Tags:
  1. giorgosris

giorgosris New Member

Καλησπέρα στην κοινότητα την οποία και παρακολουθώ πολλά χρόνια.

Το δικό μου story είναι το εξής. Είμαι 40 ετών και έκανα την πρώτη μου εμφύτευση πριν περίπου 15 χρόνια στην D*I με 2.000 grafts αλλά με μέτριο αποτέλεσμα. Τελικά πριν περίπου έναν χρόνο αποφάσισα να κάνω και μια δεύτερη την οποία επέλεξα να την κάνω με τον Feriduni στο Βέλγιο. Η εμφύτευση έγινε πριν ακριβώς 4 μήνες με μόνο 2.800 grafts λόγω της κακής ελαστικότητας αλλά και της προηγούμενης (μάλλον) προβληματικής ουλής μου.

Επισυνάπτω και μερικές φωτογραφίες πριν και μετά την επέμβαση. Δεν ανεβάζω σημερινές αφού δυστυχώς δεν υπάρχει κάποια φύτρωση ακόμα. Θα ανεβάσω όμως το προσεχές διάστημα.

Για όποιες ερωτήσεις είμαι στη διάθεσή σας.

Attached Files:

2. Avatar

Google AdSense Guest Advertisement

για να απενεργοποιήσεις τις διαφημίσεις.
  3. giannis1991

giannis1991 Well-Known Member

Δεν υπαρχει δλδ καμια διαφορα μετα απο 4 μηνες????επισης ποσα χρηματα εδωσες?

4. konakihotel

konakihotel Member

εύχομαι να πάνε όλα καλά...εγώ πάντως μετά από 4 μήνες έχω δει διαφορά στο δικό μου κεφάλι!

5. giorgosris

giorgosris New Member

Δυστυχώς δεν υπάρχει καμία διαφορά. Δεν έχουν βγει ούτε καν μικρές τρίχες. Η επέμβαση κόστισε γύρω στις 11.000 ευρώ.

6. Adriano

Adriano Active Member

Στείλε μου την διεύθυνση συνάδελφε να σου στείλω το Whiskey της παρηγοριάς. Και αποτέλεσμα μέχρι στιγμής δεν υπάρχει και σε ξεπαράδιασαν. Κρίμα.

7. dimitris50423

dimitris50423 Well-Known Member

Giorgo βαλε φωτογραφια πως εισαι τωρα να δουμε την κατασταση σου και ας μην υπαρχει αλλαγη.
    Εχουμε ακουσει απο μελη καλα λογια χωρις να εχουμε δει καποιο αποτελεσμα του εως τωρα στο φορουμ.
    Τα χρηματα που κοστισε παρα πολλα. Στον 4ο μηνα σιγουρα επρεπε να βλεπεις κινηση στη φυτρωση.
    Δωσε παραπανω πληροφοριες αν θες γενικα.
    Ακομη δεν μπορει να κριθει η μμ φυσικα εχεις καιρο μπροστα σου

Last edited: 11 Νοεμβρίου 2017
  8. giorgosris

giorgosris New Member

Ναι φυσικά θα βάλω τις επόμενες μέρες. Τα χρήματα πάντως κάπου εκεί κυμαινόντουσαν σε όλους τους γιατρούς που απευθύνθηκα π.χ. Bisanga, Hasson and Wong. Για FUE ήταν αρκετά παραπάνω.

9. Harris_G

Harris_G Member

Δηλαδη σε χαλούσε Koray με 2,5/graft και FUE...

10. giorgosris

giorgosris New Member

Η αλήθεια είναι ότι με χάλαγε τόσο ο Koray όσο και η FUE (για την περίπτωση μου) για λόγους που δεν είναι της παρούσης.... Επίσης θεωρώ τον Feriduni μαζί με τον Lorenzo τους δύο καλύτερους γιατρούς στην Ευρώπη (άσχετα με το προσωπικό μου αποτέλεσμα).

11. Harris_G

Harris_G Member

Καλή επιτυχία να ευχηθώ λοιπόν!

12. ItsAllGone

ItsAllGone Member

Επικοινωνησε καλυτερα και με το γιατρο,ευχομαι να πανε ολα καλα.

13. giorgosris

giorgosris New Member

Σας ευχαριστώ πολύ!

14. John_John1

John_John1 Well-Known Member

Γενικα εχεις καλουτσικο μαλλι,ψηλα πλαινα,χρωμα,τριχα.
    Βαλε καμια φωτο τωρα να δουμε.
    Περιμενε λιγο ακομη να δουμε πως θα παει η φυτρωση για να λες οτι δε βγηκε τριχα δεν κολαει , ισως εχεις πολυ αργη φυτρωση.

15. piros75

piros75 Active Member

11000 euros για 2800 grafts με Strip???? Μακάρι να πάνε όλα καλά αγαπητέ φίλε.

16. DoctorWho

DoctorWho Member

Ο feriduni θεωρειται απο πολλους καλυτερος του ερντογαν. Ειδικα στ θεμα του σχεδιασμου φυσικης hairline. Θα ηθελα λοιπον να δω φωτος τ αποτελεσματος. Ειν πολυ ωραιο τ οτι εχουμε στ φορουμ επιτελους αποτελεσματα απο τοπ γιατρους! @CVIAL θα μπορουσες να κανεις μια τοποθετηση εδω?

leas έχει κάνει like σε συτό.
  17. CVIAL

CVIAL Moderator Μέλος Προσωπικού

Χωρίς τωρινές φώτο δεν μπορεί να υπάρξει τοποθέτηση. Μόλις ανεβάσει ο φίλος θα τοποθετηθώ.

Last edited: 13 Νοεμβρίου 2017
    tasos33 έχει κάνει like σε συτό.
  18. giorgosris

giorgosris New Member

Κατανοώ ότι τα χρήματα είναι πολλά, ιδίως στην τρέχουσα οικονομική συγκυρία, όμως αποφάσισα να επιλέξω γιατρό όχι βάση χρημάτων αλλά βάση συστηματικότητας καλών αποτελεσμάτων. Όλοι οι γιατροί έχουν καλά, μέτρια ή άσχημα αποτελέσματα, αλλά άλλο να παίζεις με πιθανότητες επιτυχίας 70-80%, άλλο με 50-60% και άλλο με 30-40%. Από τους γιατρούς που κατέληξα (περίπου 7-8 π.χ. Bisanga, Hasson, Feller, Konior κτλ) το κόστος δυστυχώς ήταν παρόμοιο δηλαδή 3.5 με 4.5 το graft για FUT, το οποίο ανέβαινε σημαντικά για FUE. Όντως υπάρχουν και άλλοι καλοί και πιο φθηνοί γιατροί με αρκετά καλά αποτελέσματα όπως π.χ Erdogan/Yaman/Μάρας/Bhatti, αλλά θεωρώ ότι βρίσκονται ένα κλικ πιο κάτω από τους γιατρούς της δικιάς μου λίστας. Ψάχνω το θέμα αρκετά χρόνια και εκεί έχω καταλήξει. Επειδή η συγκεκριμένη επέμβαση είναι αποτέλεσμα ομαδικής δουλειάς (και όχι μόνο του γιατρού), θα πω ότι θεωρώ την ομάδα του Feriduni ως μια από τις πιο έμπειρες παγκοσμίως συν το οτι δουλεύουν πάρα πολλά χρόνια μαζί του. Τώρα αν το αποτέλεσμα δεν βγει τελικά καλό, έπαιξα και έχασα. Κάτι άλλο όμως δεν θα μπορούσα να κάνω.

mimis, platanos, crossfire και 1 άλλο μέλος έχουν κάνει like σε αυτό.
  19. dimitris50423

dimitris50423 Well-Known Member

Βαλε μας καμια φωτο να δουμε πως εισαι στο 4μηνο. Χρησιμοποιεις μινοξιδιλη η φιναστεριδη;
    Επισης στη διαδικασια της επεμβασης αν θες πες μας ποσα ατομα συμμετειχαν και τι εκανε ο feriduni.
    Καλη συνεχεια στη φυτρωση. ;)

20. giorgosris

giorgosris New Member

Ανεβάζω κάποιες φώτο 3 εβδομάδες μετά την επέμβαση. Σύντομα θα τραβήξω και τωρινές αλλά όπως είπα δεν υπάρχει φύτρωση. Έναν μήνα μετά την επέμβαση ξεκίνησα μινοξιδιλη. Τα άτομα που συμμετείχαν ήταν 4 και φυσικά ο γιατρός. O Feriduni έκοψε το strip και άνοιξε τις τρύπες ενώ 4 άτομα έκαναν το διαχωρισμό. Τα grafts τα τοποθέτησαν οι 2 κοπέλες.

Attached Files:

• 1.jpg
      1.jpg
      File size:
      1.3 MB
      Προβολές:
      75
    • 4.jpg
      4.jpg
      File size:
      1.3 MB
      Προβολές:
      65
    • 2.jpg
      2.jpg
      File size:
      1.1 MB
      Προβολές:
      61
    • 3.jpg
      3.jpg
      File size:
      1.4 MB
      Προβολές:
      64
    dimitris50423 έχει κάνει like σε συτό.
  21. CVIAL

CVIAL Moderator Μέλος Προσωπικού

Βέβαια κατόπιν εορτής η τοποθέτηση, αλλά δεν θα συμφωνήσω με την έρευνα σου. Καταρχήν κακώς τοποθετείς τον Koray ένα κλικ πιο κάτω. Στην FUE είναι στην τοπ ομάδα. Μετά αγνοείς τους κάλυτερους στην FUE που σαν κόστος είναι παρόμοιο ή και καλύτερο από τις τιμές που αναφέρεις και καταλήγεις σε FUT. Ο Ferudini όντως έχει πολύ καλή ομάδα και κάνει πολύ καλές φυσικές hairline αλλά εσύ πρακτικά δεν έκανες hairline αλλά πύκνωση οπότε δεν εκμεταλλεύτηκες το δυνατό του σημείο.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Harris_G έχει κάνει like σε συτό.

Μοιραστείτε τη σελίδα