Φυσικος τροπος να σκουρηνουν οι τριχες?

tasos33

Well-Known Member
Πόσο διαφέρει το κάθε σώμα, έπαιρνα b ούτε καν μου ανέβηκε η πίεση, παίρνω χαλκό πάλι καμία παρενέργεια.


τα χαπια χαλκου ειναι σφαιρα για το στομαχι και αυξανον την ορεξη! Οποτε πηρα φιαλη χαλκου που βαζεις μεσα το νερο και εμπλουτιζεται με χαλκο και χρησιμοποιειται ως Αγιουβερδικο φαρμακο. Θα σας πω εντυπωσεις οταν το παραλαβω:
Indian Hammered Traveller's 100% Copper Water Bottle Health Benefits 800 ML
s-l1600.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

zaxosdogkanos

Active Member
Βάψτο ρε φίλε! ποιος ενδιαφέρεται για το ξανθό σου μούσι? Ξύρισέ το. Βάλτου κάρβουνόσκονη στην τελική.
Εδω ασχολούμαστε πως να μην ασπρίζουν οι τρίχες της κεφαλής που έχει αντίκτυπο και στην τριχόπτωση.
Φιλικά πάντα.
Αλλά εσύ νομίζεις από ότι διάβασα και άλλοι επίσης, σε σχόλιο σου ότι το καλοκαίρι έχεις περισσότερη τριχόπτωση από τον ήλιο και την ζέστη, αλλά αγνοείς ότι η αύξηση θερμοκρασίας το καλοκαίρι βελτιωνει την κυκλοφορία του αίματος έτσι και αλλιώς, ιατρικό θέμα, αύξηση της θερμοκρασίας προκαλεί βελτίωση της κυκλοφόρίας του αίματος και θεωρίες ένοχο τον ήλιο ενω δεν έχεις αντιληφθεί ότι η μινόξ στα ριχνει γιατί κάνεις υπερβολική αιμάτωση και τα μαλλιά που σου πέφτουν έχουν πεθάνει 2και μισό μήνες πρίν. Γιατί το καλοκαίρι? για τι η μινόξ + ηλιοθεραπεία? γιατί φτάνεις στο μάξιμουμ της κυκλοφορίας του αίματος και σου πέφτουν τα νεκρά μαλλιά για μα βγούν καινούργια. Δεν φταίει ο ήλιος, ο ηλιος σώζει, είναι αντι για μινόξ.
Όπιοις είναι εναντίων του ηλιου θα απασφαλήσω.
Θέλεις να σκουρήνει το μουσι? βιταμίνη Β και ηλιοθεραπέια όλη μέρα, και τα λέμα μετά.
Και πολύ ασχολήθηκα.

αρχικα δεν σου ειπε κανεις να ασχοληθεις.στο θεμα μου σχολιαζω και το παιδια απο πανω τα βαφουν και μπορουν να βοηθησουν.πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω γιατι ενοχληθηκες τοσο.και οσον αφορα το καλοκαιρινο shedding ρωτα και τον GOMI που και αυτος αντιμετωπιζει προβλημα το καλοκαιρι.και στο κατω κατω αυτο συμβαινει σε εμενα 2 καλοκαιρια τωρα.τον παραγοντα ιδρωτα τον εχεις σκεφτει?το οτι αν βγεις με μινοξ στον ηλιο θα αρχισει η φαγουρα και θα τρελαθεις στο ξυσιμο?το οτι δεν σε χτυπαει απλα ο ηλιος αλλα γινεσαι σαν το κβλο της μαιμους αν εισαι ανοιχτοχρωμος?
εσενα αν βελτιωνεται η κατασταση σου το καλοκαιρι πραγματικα χαιρομαι,αλλα εμενα χειροτερευει

ααα και πολυ ασχοληθηκα
 

Gibik

Active Member
Συγνώμη.
Σβήνω τα σχόλια.
Βαριέμαι να ασχοληθώ είναι η αλήθεια.

Υπόψιν, ανοίχθηκε αυτό το νήμα με τίτλο φυσικός τρόπος να σκουρήνουν οι τρίχες και όχι για βαφές από όπου ξεκίνησε η κουβέντα.
Για βαφές πηγαίντε στο προγούμενο νήμα.
Για τριχοπτώσεις με regaine μέσα στο καλοκαίρι ανατρέξτε στην φυσική. (πχ, αυξάνει η θερμοκρασία αυξάνει και η αγγειοδιαστολή)
 
Τελευταία επεξεργασία:

aaa

Member
Πόσο διαφέρει το κάθε σώμα, έπαιρνα b ούτε καν μου ανέβηκε η πίεση, παίρνω χαλκό πάλι καμία παρενέργεια.
ποια χαπια χαλκου παιρνεις; εγω πηρα τα chelated copper Solgar 2500 μg λεει οτι ειναι στην πλεον απορροφησιμη μορφη. Μυ ανοιγει την ορεξη τρομερα ο χαλκος, αυτο εννοω με πειραζει στο στομαχι. Δηαδη μεσω υπερεκκριση οξεως κανει αυξηση ορεξης τρομερη. Μηπως εχεις αυξηση ορεξης με το χαλκο και δε το αποδιδεις στο στομαχι;
Η φιάλη χαλκου που αγορασα λεει κανει καλο στο στομαχι.
 

aaa

Member
απο Ginseng κοκκινο Κορεατικο (που και αυτο μειωνει την ασπριλα λενε) το καλυτερο που εχω αγοράσει μεχρι στιγμης που ειναι ανοθευτο 100%, ωραια γευση και δεν αυξανει με τιποτε την ορεξη (μη σου πω οτι μου κοβει λιγο την ορεξη) ειναι αυτο και εχω δοκιμασει πολλα!
εχω παραγγειλει και αμπουλες 12χρονου Ginseng Royal King RED PANAX GINSENG EXTRACT 6000mg 2 box(60 Bottles) Exp 11/2018 και θα σας ενημερωνω. Παντως το 6χρονο σιροπι 100% ανοθευτο κατευθειαν απο την Κορεα και με πολλες αριστες κριτικες στο εβαυ ήταν χαλια γευση και τιποτε το σπουδαιο ενω μου ανοιξε και την ορεξη Korean Red Ginseng Extract Gold 6Years Saponin Panax 240g(8.5oz) 1ea 100% Pure
 

Gibik

Active Member
αρχικα δεν σου ειπε κανεις να ασχοληθεις.στο θεμα μου σχολιαζω και το παιδια απο πανω τα βαφουν και μπορουν να βοηθησουν.πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω γιατι ενοχληθηκες τοσο.και οσον αφορα το καλοκαιρινο shedding ρωτα και τον GOMI που και αυτος αντιμετωπιζει προβλημα το καλοκαιρι.και στο κατω κατω αυτο συμβαινει σε εμενα 2 καλοκαιρια τωρα.τον παραγοντα ιδρωτα τον εχεις σκεφτει?το οτι αν βγεις με μινοξ στον ηλιο θα αρχισει η φαγουρα και θα τρελαθεις στο ξυσιμο?το οτι δεν σε χτυπαει απλα ο ηλιος αλλα γινεσαι σαν το κβλο της μαιμους αν εισαι ανοιχτοχρωμος?
εσενα αν βελτιωνεται η κατασταση σου το καλοκαιρι πραγματικα χαιρομαι,αλλα εμενα χειροτερευει

ααα και πολυ ασχοληθηκα
Aστον τον gomi αρκετά, δεν καταλαβαίνουμε τι λέει πολλές φορές. Άμα βάζεις μινόξ και βγαίνεις στον ηλιο, πας γυερεύοντας. Αφού ο ήλιος και η αυξηση της θερμοκρασίας κάνουν ακριβώς ότι και η μινόξ. Απλή φυσική είναι. Δεν το καταλαβαίνετε ? δεν φταίω εγώ. Δεν βάζουμε μινόξ το πρωί. Ο ιδρώτας είναι διαχειρήσιμο θέμα και ποτέ δεν ήταν αιτία τριχόπτωσης. Τι να πούν δηλαδή όσοι αθλούνται καλοκαίρια και είναι μούσκεμα στον ιδρώτα, τους πέφτουν τα μαλλιά ολωνών? Για μένα αυτό θέλει αερόβια άσκηση.
Εγώ το κέρδισα το παιχνίδι ενάντια στά ασπρα μαλλιά απο το 2006. Ποιος δείνει σημασία σε ότι γράφω? Υπάρχουν μελέτες επιτυχείς για το θέμα αυτό, πάτε να ανκαλύψετε τον τροχό τώρα? Καλή τύχη, εγω δεν την χρειαζομαι γιατι δεν πάω στην τύχη.
Δεν θέλω αντιπαράθεση, φιλικά πάντα. Καλή τύχη!
Και αμφιβάλω για τις παγιωμένες μεθόδους...
 

aaa

Member
τα χαπια χαλκου ειναι σφαιρα για το στομαχι και αυξανον την ορεξη! Οποτε πηρα φιαλη χαλκου που βαζεις μεσα το νερο και εμπλουτιζεται με χαλκο και χρησιμοποιειται ως Αγιουβερδικο φαρμακο. Θα σας πω εντυπωσεις οταν το παραλαβω:
Indian Hammered Traveller's 100% Copper Water Bottle Health Benefits 800 ML
s-l1600.jpg
τελικα ανθρακας ο θησαυρος! Ωραια γευση δινει στο νερο το εμπλουτιζει με χαλκο και τελικα μου αυξανει την ορεξη γιατι μου πειραζει το στομαχι
διαβασα στο διαδικτυο οτι το θυμαρι εχει πολυ χαλκο οποτε βαζω διαρκως αποκξηραμενο θημαρι στο φαγητο και μεγαλη δοση αντι για ριγανη και μου φτιαχνει το στομαχι και κοβει την ορεξη
και ο αποξηραμενος λωτος εχει χαλκο τρωω και απο αυτον λιγο
 

aaa

Member
απο Ginseng κοκκινο Κορεατικο (που και αυτο μειωνει την ασπριλα λενε) το καλυτερο που εχω αγοράσει μεχρι στιγμης που ειναι ανοθευτο 100%, ωραια γευση και δεν αυξανει με τιποτε την ορεξη (μη σου πω οτι μου κοβει λιγο την ορεξη) ειναι αυτο και εχω δοκιμασει πολλα!
εχω παραγγειλει και αμπουλες 12χρονου Ginseng Royal King RED PANAX GINSENG EXTRACT 6000mg 2 box(60 Bottles) Exp 11/2018 και θα σας ενημερωνω. Παντως το 6χρονο σιροπι 100% ανοθευτο κατευθειαν απο την Κορεα και με πολλες αριστες κριτικες στο εβαυ ήταν χαλια γευση και τιποτε το σπουδαιο ενω μου ανοιξε και την ορεξη Korean Red Ginseng Extract Gold 6Years Saponin Panax 240g(8.5oz) 1ea 100% Pure
οι αμπουλες καταπληκτικες ηταν και δινουν ενεργεια αξιζουν πολυ! Το σιροπι ειπαμε το 6χρονο μαπα
επισης σκονη τζινσενγκ καλη και καψουλες καλουτσικες Οποτε καλο ειναι να εχει και τα τρια γιατι αν τρως ολο τα ιδια τα συχαινεσαι τελικα
https://www.hairlossgr.com/threads/red-panax-ginseng-extract.11091/page-5
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα