1. Αυτό το site χρησιμοποιεί cookies. Learn More.

Υπερβολικα εντονη τριχοπτωση

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία τριχόπτωση' που ξεκίνησε από το μέλος karol, στις 20 Οκτωβρίου 2016.

1. Sandy

Sandy Active Member

Καλησπέρα αμα ψάξεις πιο πάνω θα το βρεις το γράφω αναλυτικά.

2. Avatar

Google AdSense Guest Advertisement

για να απενεργοποιήσεις τις διαφημίσεις.
  3. Irouli

Irouli New Member

Καλησπερα και απο εμενα! Εδω και 1,5 μηνα περιπου παρουσιαζω εντονο προβλημα τριχοπτωσης. Πηγα στον δερματολογο μου εγραψε hairgen+movesan sol (κορτικοστεροειδες) παιρνω ταυτοχρονα τους τελ 2 μηνες χαπια (Cystiphane, biorga) και λουζομαι με epicrin, ομως δεν βλεπω καποια τρομερη βελιτωση. Εχω ορμονικο θεμα βεβαια και θυρεοειδη. Παιρνω Τ4 ομως εδω και πολλα χρονια, αλλα πρωτη φορα αντιμετωπιζω τοσο μεγαλο προβλημα... σχεδον τα μισα μου μαλλια εχουν πεσει φοβαμαι θα μεινω καραφλη! Ο γιατρος βεβαια ειπε οτι το τριχωτο μου ειναι μια χαρα και τα τριχοθυλακια το ιδιο. Σημ, το hairgen το χρησιμοποιω εδω και 20 μερες... Παω να τρελαθω λεω να παω και σε αλλο δερματολογο μεχρι και για εμφυτευση εχω ψαξει! Τι μου προτεινετε? Εκτος του να χαλαρωσω...

4. Katerpap

Katerpap New Member

Ακριβώς τα ίδια αντιμετωπίζω και εγώ...το μισό χρόνο πέφτω σε κατάθλιψη και τον άλλο μισό παιρνω λίγο τα πάνω μου....Από Ιουνιο μέχρι Δεκέμβριο χαμός...τώρα άρχισε να σταματάει λίγο πάλι... η μινοξιδίλη μαζί με ένα άλλο κοκτέιλ βέβαια καλώς κρατεί...πόσες φορές βάζεις? εγώ κάθε βράδυ...και λαδώνουν τόσο πολύ που θέλουν συνέχεια λούσιμο...πραγματικά κουραστικό...

5. kyriakh

kyriakh μανουλα

Κορίτσια καλησπέρα..πηγα στην δερματολογο μου για το τσεκ απ στο μαλλί και μου έδωσε το regaine foam woman,,,είναι μους δεν λαδωνει το μαλλί και κάνει την τρίχα πολύ με όγκο...το γνωρίζει καμμια σας?

6. Irouli

Irouli New Member

Ναι ειναι αφρος μινοξιδινης σαν το σπρει αλλα σε μορφη αφρου για να καθεται καλυτερα στο μαλλι και να μην τρεχει ;)

kyriakh έχει κάνει like σε συτό.

Μοιραστείτε τη σελίδα