Υπάρχει λύση!

Ekteman

New Member
καλημερα παιδιά μπαίνω κατα καιρούς στο site να δω αν βρέθηκε τίποτα επαναστατικό, τις τελευταίες μέρες έχω ξεσκονίσει πολύ πραμα εδώ καθώς με ενδιαφέρει να βρω λύση στο πρόβλημα μου/μας. Υπάρχει θεραπεία χωρίς μεταμοσχεύσεις κλπ αλλα δυστυχώς πιστεύω οτι για ευνόητους λόγους δε βγαίνει παρα έξω. Έχω να παραθέσω την εξής ιστορία για του λόγου το αληθές..

Πριν αρκετά χρονια τότε που ούτε καν με ενδιέφερε το θέμα τριχόπτωσης (περίπου πριν 17 χρονια) είχα ακούσει μια συζήτηση της θείας μου με μια φίλη της που μου ειχε κάνει εντύπωση τότε.. Η θεία μου περιέγραφε στην φίλη της οτι πριν αρκετά χρονια (από τότε) στο νοσοκομείο που νοσηλευόταν για καποιο θέμα υγείας γνώρισε εκει μια γυναίκα που της είπε οτι πριν σάκο καποιο διάστημα έχασε όλες τις τρίχες της από παντού (κεφάλι, φρύδια, βλέφαρα, σώμα κλπ) ειχε κάνει διάφορες θεραπείες εξετάσεις αγωγές χωρίς κανένα αποτέλεσμα μέχρι και στο εξωτερικό ειχε πάει για το πρόβλημα της αλλα δε κατάφερε κάτι. Βρήκε έναν τύπο από την Αθήνα συγκεκριμένα από την Ομόνοια σχετικά γέρος ο οποίος βέβαια δεν ηταν γιατρός η κάτι άλλο όμως ειχε ακούσει οτι έχει τη λύση στο πρόβλημα της. Τον επισκέφτηκε και μάλιστα της ζήτησε να του πάει μέλι, (με αυτό και κάποια αλλα συστατικά που αυτός θα έβαζε μαζί) θα της έφτιαχνε κάτι σαν αλοιφή και θα πήγαινε ξανά μετά από 2-3 μέρες να το πάρει. Της είπε από αυτό το μίγμα που έφτιαξε θα το απλώνει στα σημεία που θελει να βγάλει ξανά τρίχες.. Για ποσό καιρό δε ξερω αλλα αν θυμάμαι καλά μπορεί και να κάνω λάθος νομίζω πως συγκεκριμένα για το κεφάλι της είπε να το έχει και καλημενο με μια πετσέτα όταν έβαζε αυτό το μίγμα.
Στο νοσοκομείο που την γνώρισε η θεία μου ειχε είδη βγάλει μαλια! Και μάλιστα παρα πολύ πυκνά που έλεγε οτι ειχε αλογοουρά και φαινόταν πολύ γερό και δυνατό (βέβαια σε κάποια αλλα σημεία που δε την ενδιέφερε δεν ειχε ίχνος τρίχας. Της έκανε μεγάλη εντύπωση της θείας μου και ζήτησε και πήρε το τηλέφωνο του.
Μετά από αρκετά χρονια που απέκτησα και εγώ θέμα με τα μαλια μου θυμήθηκα την ιστορία και ήλπιζα οτι ίσως ειχε ακομα το τηλ του ώστε να τον βρω. Πριν ξανά 2μηνο που ρώτησα μου είπε πως μετά από 30+ χρονια δε το έχει και μάλιστα ίσως να έχει πεθάνει κιόλας..
Ευελπιστώ να έχει ξανά γιο συγγενή ή να ζει ο ίδιος ώστε να κάνουμε τπτ.. Πάντως σίγουρα υπάρχει λύση απλά δε τη ξέρουμε.. Εχει ξανά ακούσει κάποιος από εσάς γι αυτόν τον τύπο; Έχω ψάξει Google αλλα τπτ...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Δημητρης38

Active Member
καλημερα παιδιά μπαίνω κατα καιρούς στο site να δω αν βρέθηκε τίποτα επαναστατικό, τις τελευταίες μέρες έχω ξεσκονίσει πολύ πραμα εδώ καθώς με ενδιαφέρει να βρω λύση στο πρόβλημα μου/μας. Υπάρχει θεραπεία χωρίς μεταμοσχεύσεις κλπ αλλα δυστυχώς πιστεύω οτι για ευνόητους λόγους δε βγαίνει παρα έξω. Έχω να παραθέσω την εξής ιστορία για του λόγου το αληθές..

Πριν αρκετά χρονια τότε που ούτε καν με ενδιέφερε το θέμα τριχόπτωσης (περίπου πριν 17 χρονια) είχα ακούσει μια συζήτηση της θείας μου με μια φίλη της που μου ειχε κάνει εντύπωση τότε.. Η θεία μου περιέγραφε στην φίλη της οτι πριν αρκετά χρονια (από τότε) στο νοσοκομείο που νοσηλευόταν για καποιο θέμα υγείας γνώρισε εκει μια γυναίκα που της είπε οτι πριν σάκο καποιο διάστημα έχασε όλες τις τρίχες της από παντού (κεφάλι, φρύδια, βλέφαρα, σώμα κλπ) ειχε κάνει διάφορες θεραπείες εξετάσεις αγωγές χωρίς κανένα αποτέλεσμα μέχρι και στο εξωτερικό ειχε πάει για το πρόβλημα της αλλα δε κατάφερε κάτι. Βρήκε έναν τύπο από την Αθήνα συγκεκριμένα από την Ομόνοια σχετικά γέρος ο οποίος βέβαια δεν ηταν γιατρός η κάτι άλλο όμως ειχε ακούσει οτι έχει τη λύση στο πρόβλημα της. Τον επισκέφτηκε και μάλιστα της ζήτησε να του πάει μέλι, (με αυτό και κάποια αλλα συστατικά που αυτός θα έβαζε μαζί) θα της έφτιαχνε κάτι σαν αλοιφή και θα πήγαινε ξανά μετά από 2-3 μέρες να το πάρει. Της είπε από αυτό το μίγμα που έφτιαξε θα το απλώνει στα σημεία που θελει να βγάλει ξανά τρίχες.. Για ποσό καιρό δε ξερω αλλα αν θυμάμαι καλά μπορεί και να κάνω λάθος νομίζω πως συγκεκριμένα για το κεφάλι της είπε να το έχει και καλημενο με μια πετσέτα όταν έβαζε αυτό το μίγμα.
Στο νοσοκομείο που την γνώρισε η θεία μου ειχε είδη βγάλει μαλια! Και μάλιστα παρα πολύ πυκνά που έλεγε οτι ειχε αλογοουρά και φαινόταν πολύ γερό και δυνατό (βέβαια σε κάποια αλλα σημεία που δε την ενδιέφερε δεν ειχε ίχνος τρίχας. Της έκανε μεγάλη εντύπωση της θείας μου και ζήτησε και πήρε το τηλέφωνο του.
Μετά από αρκετά χρονια που απέκτησα και εγώ θέμα με τα μαλια μου θυμήθηκα την ιστορία και ήλπιζα οτι ίσως ειχε ακομα το τηλ του ώστε να τον βρω. Πριν ξανά 2μηνο που ρώτησα μου είπε πως μετά από 30+ χρονια δε το έχει και μάλιστα ίσως να έχει πεθάνει κιόλας..
Ευελπιστώ να έχει ξανά γιο συγγενή ή να ζει ο ίδιος ώστε να κάνουμε τπτ.. Πάντως σίγουρα υπάρχει λύση απλά δε τη ξέρουμε.. Εχει ξανά ακούσει κάποιος από εσάς γι αυτόν τον τύπο; Έχω ψάξει Google αλλα τπτ...

Aρχηγε, ελπιζω να μην ψηφιζεις !!!
 

Ekteman

New Member
Aρχηγε, ελπιζω να μην ψηφιζεις !!!
Αρχηγέ την ιστορία δε την άκουσα επειδή ψάχτηκα έχοντας πρόβλημα και επίσης δε την άκουσα από άσχετο πρόσωπο. Αν δε πιστεύεις οτι κάτι υπάρχει που βγάζει μαλια ποιος ο λόγος να μπαίνεις εδώ που ψάχνουν, φτιάχνουν και δοκιμάζουν μαντζούνια; Επίσης είμαι σίγουρος οτι υπάρχει κάτι που ακομα δε το έχουμε βρει που ίσως και σε παλιότερες εποχές το γνώριζαν και κάπου στην πορεία χάθηκε οπως έχει συμβεί με αρκετά αλλα θέματα.
 

bruno1989

Active Member
Παιδιά οι παλιοί ξέραν πολύ περισσότερα. Δες παλιές ταινίες μαλλιά που είχαν όλοι. Όλα από τη φύση. Ξέραν φοβερά ματζουνια. Όπως σίγουρα υπάρχει η θεραπεία για όλα. Αλλά οι φάρμακο βιομηχανίες τι θα κάνουν? ?λουκέτο. Άρα όσο έχουμε πρόβλημα θα έχουν να φάνε.
Λέω ένα παράδειγμα. Πριν χρόνια που ήμουν στην εφηβεία είχα ακμή. Πήγα στους καυτερό θα γιατρούς. Χάπια αλοιφές αλλά τίποτα. Συναντάω μια φίλη του πατέρα μου από ένα χωριό .μου λέει βάλε μέσα σε οινόπνευμα τριμενη ασπιρίνη ανακάτεψε το και άπλωσε πρωί βράδυ με μπαμπάκι στο πρόβλημα. Παιδιά σε 3 μήνες έλαμψε το δέρμα. Ίχνος ακμής. Το λέω και ανατριχιάζω !!!
 

mimis giova

Active Member
αυτα τα ματζουνια ειναι για αλλους τυπους αλωπεκιας κ οχι για α/α...που πραγματι βοηθανε..
 

Ekteman

New Member
αυτα τα ματζουνια ειναι για αλλους τυπους αλωπεκιας κ οχι για α/α...που πραγματι βοηθανε..
Έχεις να προτείνεις κανά τέτοιο; Εγώ βασικά δε ξερω τι τύπο έχω δεν έχω κάνει εξετάσεις.. Πριν από 8χρονια έχασα πολύ πραμα ξαφνικά μεσα σε μια βδομάδα! Πολύ κακή διατροφή στεναχώρια άγχος φεύγανε στο λούσιμο και μαυριζε η μπανιέρα από τις τρίχες.. Ανακάτεβα τα μαλια με το χέρι και γέμιζε το πλακάκι τρίχες και μιλάμε για παρα πολες λες και ήμουν σε κουρείο το πάτωμα. Τωρα έχω αρκετή αραίωση στους κροτάφους μπροστά και πάνω. Δεν έχω επηρεαστεί περιμετρικά. Στους κροτάφους έχω παρα πολύ μικρές τροχούλες μαύρες (σα τις ξανθές που λέμε χνούδι) υπάρχει περίπτωση αυτές να τις βοηθήσουμε με κάτι; Επίσης σχετικά εύκολα φεύγανε και από τη μύτη και τα φρύδια ορισμένες με το τράβηγμα και το είδα και σε 2-3 τρίχες και στα γενια.. Λέτε να είναι βιταμίνες το θέμα ;
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
τι ηλικια εχεις φιλε και πιο το κληρονομικο παππουδες,μπαμπας.
Βλεπε πρωτα αυτα. απο φρυδια αν τραβαω βγαινουν και μενα αρκετες φυσιολογικο ειναι.
 

Ekteman

New Member
Τωρα είμαι 30 στα 22 έγινε η ζημιά και συγκριτικά με πρόπερσι το καλοκαίρι που είχα τρελή αραίωση είμαι σε πολύ καλύτερη φάση τωρα! Μπορω να πω οτι σταμάτησε και η τριχόπτωση.. Είχα δοκιμάσει πριν κανά χρόνο κάτι βιταμίνες τις biocap αν θυμάμαι καλά.. Τωρα λουζομαι με το priorin για λιπαρά μαλια και κάνει δουλειά! Γιατί με τα αλλα σαμπουάν μετά από κάποιες ώρες ηταν πάλι λιπαρό το μαλι μου και φεύγανε εύκολα τρίχες.. Από κληρονομικότητα ο πατέρας μου ειχε καράφλα αλλα τι να σου πω.. Αν ηταν κληρονομικότητα θα τα έχανα τόσο ξαφνικά και τόσο μικρός;
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Βαλε και καμια φωτο να δουμε και θα σε πω.Απο κληρονομιλοτητα τα χανεις και 20-22 και γινεσαι και εξαρης οπως κατι φιλοι μου...η και μπορει να σε χτυπησει και 30 ετων.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Ekteman

New Member
Έβγαλα μερικές σε διάφορους φωτισμούς. Νομιζω οτι φαίνονται η πολύ μικρές τρίχες στους κροτάφους.. Το κυρίως θέμα μου είναι μπροστά!!!
 

Συνημμένα

  • image.jpeg
    image.jpeg
    2.1 MB · Προβολές: 124
  • image.jpeg
    image.jpeg
    149.3 KB · Προβολές: 128
  • image.jpeg
    image.jpeg
    252.1 KB · Προβολές: 121
  • image.jpeg
    image.jpeg
    645.9 KB · Προβολές: 119

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
μπορεις να βγαλεις και μια πανοραμικη το κεφαλι απο πανω.να ειναι καθαρη να εκτιμησουμε καλυτερα.ευχαριστω
Η εχεις μονο μπροστα αραιωση?
 

Ekteman

New Member
Και από πάνω έχω αραίωση αλλα κυρίως μπροστά έχει υποχωρήσει προς τα άνω και φαίνεται ιδιαίτερα.. Παρακάτω έχω παραθέσει 3 φωτο. 1 πρώτη είναι με βρεγμένα μαλια η δεύτερη με στεγνά και η Τρίτη σηκωμένα κάτω από λάμπα. Είναι και ψιλομακρια και δε πολύ φαίνεται γι αυτό και δεν ανέβασα νωρίτερα
 

Συνημμένα

  • image.jpeg
    image.jpeg
    159.5 KB · Προβολές: 112
  • image.jpeg
    image.jpeg
    151.4 KB · Προβολές: 112
  • image.jpeg
    image.jpeg
    241.8 KB · Προβολές: 118

sadel

Active Member
καλημερα παιδιά μπαίνω κατα καιρούς στο site να δω αν βρέθηκε τίποτα επαναστατικό, τις τελευταίες μέρες έχω ξεσκονίσει πολύ πραμα εδώ καθώς με ενδιαφέρει να βρω λύση στο πρόβλημα μου/μας. Υπάρχει θεραπεία χωρίς μεταμοσχεύσεις κλπ αλλα δυστυχώς πιστεύω οτι για ευνόητους λόγους δε βγαίνει παρα έξω. Έχω να παραθέσω την εξής ιστορία για του λόγου το αληθές..

Πριν αρκετά χρονια τότε που ούτε καν με ενδιέφερε το θέμα τριχόπτωσης (περίπου πριν 17 χρονια) είχα ακούσει μια συζήτηση της θείας μου με μια φίλη της που μου ειχε κάνει εντύπωση τότε.. Η θεία μου περιέγραφε στην φίλη της οτι πριν αρκετά χρονια (από τότε) στο νοσοκομείο που νοσηλευόταν για καποιο θέμα υγείας γνώρισε εκει μια γυναίκα που της είπε οτι πριν σάκο καποιο διάστημα έχασε όλες τις τρίχες της από παντού (κεφάλι, φρύδια, βλέφαρα, σώμα κλπ) ειχε κάνει διάφορες θεραπείες εξετάσεις αγωγές χωρίς κανένα αποτέλεσμα μέχρι και στο εξωτερικό ειχε πάει για το πρόβλημα της αλλα δε κατάφερε κάτι. Βρήκε έναν τύπο από την Αθήνα συγκεκριμένα από την Ομόνοια σχετικά γέρος ο οποίος βέβαια δεν ηταν γιατρός η κάτι άλλο όμως ειχε ακούσει οτι έχει τη λύση στο πρόβλημα της. Τον επισκέφτηκε και μάλιστα της ζήτησε να του πάει μέλι, (με αυτό και κάποια αλλα συστατικά που αυτός θα έβαζε μαζί) θα της έφτιαχνε κάτι σαν αλοιφή και θα πήγαινε ξανά μετά από 2-3 μέρες να το πάρει. Της είπε από αυτό το μίγμα που έφτιαξε θα το απλώνει στα σημεία που θελει να βγάλει ξανά τρίχες.. Για ποσό καιρό δε ξερω αλλα αν θυμάμαι καλά μπορεί και να κάνω λάθος νομίζω πως συγκεκριμένα για το κεφάλι της είπε να το έχει και καλημενο με μια πετσέτα όταν έβαζε αυτό το μίγμα.
Στο νοσοκομείο που την γνώρισε η θεία μου ειχε είδη βγάλει μαλια! Και μάλιστα παρα πολύ πυκνά που έλεγε οτι ειχε αλογοουρά και φαινόταν πολύ γερό και δυνατό (βέβαια σε κάποια αλλα σημεία που δε την ενδιέφερε δεν ειχε ίχνος τρίχας. Της έκανε μεγάλη εντύπωση της θείας μου και ζήτησε και πήρε το τηλέφωνο του.
Μετά από αρκετά χρονια που απέκτησα και εγώ θέμα με τα μαλια μου θυμήθηκα την ιστορία και ήλπιζα οτι ίσως ειχε ακομα το τηλ του ώστε να τον βρω. Πριν ξανά 2μηνο που ρώτησα μου είπε πως μετά από 30+ χρονια δε το έχει και μάλιστα ίσως να έχει πεθάνει κιόλας..
Ευελπιστώ να έχει ξανά γιο συγγενή ή να ζει ο ίδιος ώστε να κάνουμε τπτ.. Πάντως σίγουρα υπάρχει λύση απλά δε τη ξέρουμε.. Εχει ξανά ακούσει κάποιος από εσάς γι αυτόν τον τύπο; Έχω ψάξει Google αλλα τπτ...


Μηπως η γυναικα που γνωρισε η θεια σου στο νοσοκομειο, αφου συναντησε τον τυπο και εβγαλε μαλλια, εμεινε και εγκυος; Μηπως στο τραπεζι ειχε μακαρονια γογγλιες; Γιατι νομιζω οτι συναντησε το Αη Γιαννη τον Ρωσο.
 

nucky

Active Member
[Δες παλιές ταινίες μαλλιά που είχαν όλοι. Όλα από τη φύση. Ξέραν φοβερά ματζουνια. Όπως σίγουρα υπάρχει η θεραπεία για όλα.]

Ο Αυλωνίτης , ο Σταυρίδης , ο ηλιοπουλος , ο Κωνστανταρας , ο Λογοθετίδης, ο Μάκρης, ο Νικολαιδης και τόσοι άλλοι μαλλιαδες
 

just for today

New Member
και γω πηστευω οτι υπαρχει λυση απλα δε τη δεινουν γιατι ειναι πολλα τα λεφτα που θα χαθουν.οπως και για αλες ασθενειες πολυ πιο σοβαρες
 

makis25

Well-Known Member
δεν υπαρχει λυση που κρυβει κανεις . Αν υπηρχε φαρμακευτικη παρεμβαση που βγαζει περισσοτερα μαλλια απο τα φαρμακα που εχουμε ηδη , με λιγοτερες παρενεργειες τοτε θα την αγοραζαν ακομα περισσοτεροι ανθρωποι . Ο φιλος Ekteman εχει κλασσικη ανδρογενετικη αλωπεκια και καθως ειναι μολις 30 , σε λιγα χρονια διχως θεραπειες πολυ απλα θα εχει λιγοτερα μαλλια . Το ποσα λιγοτερα καθοριζεται παλι απο το τι κληρονομισε . Καλη τυχη
 
Μπλουζα