Τοπικό τονωτικό σκεύασμα Shen Min, Topical Hair Nutrient

kapa

Μέλος του προσωπικού
otherdude είπε:
αρχηγε λεω να δοκιμασω τον παρακατω συνδυασμο μονο που δεν ξερω ποτε και ποιο να παιρνω και ποια στιγμη επισης δεν εχω δοκιμασει ποτε derma roller δεν ξερω πως να το χρησιμοποιησω

πως θα πρεπει να τον δουλεψω αυτο τον συνδυασμο των 3?ποτε dermallroller ποτε folligen και ποτε shen min?

sorry για την noob ερωτηση μου :p

εγω τα εχω χρησιμοποιησει ολα μαζι,ειναι πολυ αποδοτικο καθολου χρονοβορο μεσα στην εβδομαδα,πολυ οικονομικο με τον τροπο που τα εφαρμοζω,μονο μια φορα την εβδομαδα.
πρωτα roller http://www.hairlossgr.com/forum/thread-8039-post-94547.html#pid94547 αν διαβασεις το πρωτο μηνυμα θα σου λυθουν ολες οι αποριες για την χρηση
μετα nu hair, folligen
δεν εχει σημασια ποια λοσιον πρωτα,ουσιαστικα ειναι μια εφαρμογη.
για το nu hair εχω να πω τα καλυτερα.
εκτος το οτι μου εδωσε καποια επανεκφυση,σε εναν μηνα θα ξερω πόσο ακριβως...
δεν λαδωνει :legal
χρησιμοποιω το nu hair και οχι το shen min.
για το θεμα λαδιλας το λεω αυτο γιατι απο συστατικα εχουν τα ιδια
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Stripar

Established Member
Εχει και αφρό?

http://www.iherb.com/Natrol-NuHair-Foam-Rejuvenate-Style-For-Men-Women-3-4-fl-oz-100-ml/47353

Τον έχει δοκιμάσει κανένας?
 

35007

Member
kapa μετα τη σειρα ρολλερ - φολιτζεν - σεν μιν μπορει να προστεθει θερμασκαλπ? Μηπως δεν ειναι καλη ιδεα η καψαικινη σε ανοικτους πορους στο δερμα που προκαλει το ρολλερ?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
35007 είπε:
kapa μετα τη σειρα ρολλερ - φολιτζεν - σεν μιν μπορει να προστεθει θερμασκαλπ? Μηπως δεν ειναι καλη ιδεα η καψαικινη σε ανοικτους πορους στο δερμα που προκαλει το ρολλερ?

δεν το εχω δοκιμασει αλλα φανταζομαι θα τσουζει πολυ το thermascalp μετα το roller.
το nu hair αξιζει ολοι να το δοκιμασετε,δεν λαδωνει και απο οτι φαινεται δινει και λιγο επανεκφυση.
σε εμενα εχει ηδη δωσει στην προηγουμενη δοκιμη που το εκανα.
με συνδιασμο nu hair και folligen καταφερα να ξεπερασω την επανεκφυση της μινοξιδιλης και χωρις μινοξιδιλη.
εγινα χαλιφης στην θεση του χαλιφη
 

Συνημμένα

  • isnogood-13-770x400.jpg
    isnogood-13-770x400.jpg
    124.9 KB · Προβολές: 199

Tommy h

Member
Kapa εαν χρησιμοποιούσα π.χ folligen-rogaine-revivogen ποιο θα έβγαζα για να το αντικαταστήσω με το nuhair(το οποίο δεν εχω καταλάβει εαν ειναι dht-blocker όπως το revivogen η hair regrothw όπως η μινοξιδίλη ).
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Tommy h είπε:
Kapa εαν χρησιμοποιούσα π.χ folligen-rogaine-revivogen ποιο θα έβγαζα για να το αντικαταστήσω με το nuhair(το οποίο δεν εχω καταλάβει εαν ειναι dht-blocker όπως το revivogen η hair regrothw όπως η μινοξιδίλη ).

Εγώ θα έβγαζα το revivogen εκτός γιατί τα αλλά 2,έχουν φόντα.
Είναι growth.
Όπως και με το folligen ετσι και με το nu hair η shen min τα ποσοστά επιτυχίας δεν θα φτάσουν το 90℅ που έχει η μινοξιδιλη.θα είναι μικροτερο το ποσοστο που θα δουλέψουν αλλά και μικρότερη η επανεκφυση.κατα κανόνα παντα.οι εξαιρέσεις παντα θα υπαρχουν
 

otherdude

Member
kapa είπε:
Tommy h είπε:
Kapa εαν χρησιμοποιούσα π.χ folligen-rogaine-revivogen ποιο θα έβγαζα για να το αντικαταστήσω με το nuhair(το οποίο δεν εχω καταλάβει εαν ειναι dht-blocker όπως το revivogen η hair regrothw όπως η μινοξιδίλη ).

Εγώ θα έβγαζαν το revivogen εκτός γιατί τα αλλά 2,έχουν φόντα.
Είναι growth.
Όπως και με το folligen ετσι και με το nu hair η shen min τα ποσοστά επιτυχίας δεν θα φτάσουν το 90℅ που έχει η μινοξιδιλη.θα είναι μικροτερο το ποσοστο που θα δουλέψουν αλλά και μικρότερη η επανεκφυση.κατα κανόνα παντα.οι εξαιρέσεις παντα θα υπαρχουν




Παρενεργιες τυπου πρησμενη λουκουμοφατσα και μαυρους κυκλους μπορει να δει κανεις με shen min?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
otherdude είπε:
Παρενεργιες τυπου πρησμενη λουκουμοφατσα και μαυρους κυκλους μπορει να δει κανεις με shen min?

πολυυυυυυ δυσκολο.
δεν εχει μινοξιδιλη ουτε παραγωγο μινοξιδιλης(νανοξιδιλη)
αλλα απο οσο θυμαμαι και το revivogen σου ειχε κανει καποια θεματακια.
εχω και εγω ευαισθησια στις ουσιες αλλα με ξεπερασες :p
 

otherdude

Member
kapa είπε:
otherdude είπε:
Παρενεργιες τυπου πρησμενη λουκουμοφατσα και μαυρους κυκλους μπορει να δει κανεις με shen min?

πολυυυυυυ δυσκολο.
δεν εχει μινοξιδιλη ουτε παραγωγο μινοξιδιλης(νανοξιδιλη)
αλλα απο οσο θυμαμαι και το revivogen σου ειχε κανει καποια θεματακια.
εχω και εγω ευαισθησια στις ουσιες αλλα με ξεπερασες :p


αποτι εχω καταλαβει για την πρησμενη φατσα και μαυρους κυκλους πρεπει να φταιει η αλκοολη...
σκεφτομαι να μπβ στον γιατρο να μου γραψει φτιαχτη μινοξιδιλη χωρις αλκοολη για να δω αν θα εχω παρενεργειες η οχι...

δεν νομιζω να φταιει η μινοξ..γιατι με το revivogen παλι λουκουμοφατσα και μαυρους κυκλους εκανα που το revivogen δεν εχει μινοξιδιλη μεσα αλλα εχει πολυ αλκοολη...
οποτε μαλλον η πρησμενη φατσα κια η μαυροι κυκλοι αλλεργικη αντιδραση απο την αλκοολη πρεπει να ειναι...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
lalakis είπε:
Ωχ ο κάπα έβγαλε αφανα!:eek:





τελικα ναι,σταθηκα τυχερος με το nuhair.
ακομα και εδω να σταματησει η επανεκφυση ειμαι ευχαριστημενος με την αποδοση του.
βαζω μια φορα στις 5 μερες μονο λοσιον ταυτοχρονα με roller 1mm.
εινα πολυ καλο στο θεμα λαδιλα,δεν λαδωνει ουτε μαλλι ουτε δερμα.
ειμαι σε κατασταση shedding αλλα και επανεκφυσης μαζι :headbanging:
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Παρατήρησε κανείς παρενέργειες από το shen min όπως αυτές που αναφέρει ο τύπος στο αρχικό ποστ?

Most of you have probably heard of Fo-ti, aka ho shou woo, the main ingredient in shen min. Since the herb is rarely discussed on this forum, I assume that most have written it off.
I’m bringing it up because, in my case, its results (whether used topically or internally) are undeniable. It is the only thing I have ever used that I have felt has totally eradicated my hair loss, going above and beyond to make the quality of my hair so soft and radiant that I felt that I could have hair like those who have the best hair on the planet, which was my case before I hit age twenty.
The problem is that I get sides from Fo- ti, major sides. I can scarecly tolerate two drops of it from a tincture per ounce of shampoo. And it doesn’t start to noticably improve my hair until I am all-in and with sides.
Turns out Fo-ti is high in estrogen (you’ll have to google this yourself–the phone I’m using to write this won’t let me copy any links).
My worse side about a year ago was symptoms of gyno, which thankfully I caught in time. Now when I use it, even just topically, I loose muscle, feel bloated, get the worse feeling in my gut (like death), my metabolism slows.
I don’t have a solution to this as of yet. I am going to try red clover topically, which also is known to carry plant-based estrogens and hope for less of a systematic result.
All said, I’m not willing to sacrifice health for hair. And athleticism is too important to me to be estrogen dominant. I just wish there were a way to use the stuff without sides.

http://www.regrowth.com/hair-loss-forums/topic/fo-ti-found-my-hair-loss-cure-but-cannot-use-it/
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
GOMI είπε:
Παρατήρησε κανείς παρενέργειες από το shen min όπως αυτές που αναφέρει ο τύπος στο αρχικό ποστ?

Most of you have probably heard of Fo-ti, aka ho shou woo, the main ingredient in shen min. Since the herb is rarely discussed on this forum, I assume that most have written it off.
I’m bringing it up because, in my case, its results (whether used topically or internally) are undeniable. It is the only thing I have ever used that I have felt has totally eradicated my hair loss, going above and beyond to make the quality of my hair so soft and radiant that I felt that I could have hair like those who have the best hair on the planet, which was my case before I hit age twenty.
The problem is that I get sides from Fo- ti, major sides. I can scarecly tolerate two drops of it from a tincture per ounce of shampoo. And it doesn’t start to noticably improve my hair until I am all-in and with sides.
Turns out Fo-ti is high in estrogen (you’ll have to google this yourself–the phone I’m using to write this won’t let me copy any links).
My worse side about a year ago was symptoms of gyno, which thankfully I caught in time. Now when I use it, even just topically, I loose muscle, feel bloated, get the worse feeling in my gut (like death), my metabolism slows.
I don’t have a solution to this as of yet. I am going to try red clover topically, which also is known to carry plant-based estrogens and hope for less of a systematic result.
All said, I’m not willing to sacrifice health for hair. And athleticism is too important to me to be estrogen dominant. I just wish there were a way to use the stuff without sides.

http://www.regrowth.com/hair-loss-forums/topic/fo-ti-found-my-hair-loss-cure-but-cannot-use-it/
εκανε γυναικομαστια απο fo ti αν καταλαβα καλα?
το fo ti το εχω χρησιμοποιησει σε συμπληρωμα,ανεβασε την λιμπιντο και αυξησε την τριχοπτωση μου,το σταματησα απο πονο στους ορχεις,το περιεργο ειναι το πόσο σταθερο ηταν σε αυτα που εκανε,δεν εχανε σε αποδοση σε διαστημα που αλλα συμπληρωματα με αποχαιρετουσαν
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ναι αναφέρει και γυναικομαστία. Προφανώς μιας και παρατήρησες πόνο στους όρχεις, υπάρχει θέμα μιας και έχει οιστρογονικές ιδιότητες. Βέβαια το πόσο κακό μπορεί να κάνει η τοπική εφαρμογή μέσω της περιεκτικότητας του shen min, είναι ένα ερώτημα.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
GOMI είπε:
Ναι αναφέρει και γυναικομαστία. Προφανώς μιας και παρατήρησες πόνο στους όρχεις, υπάρχει θέμα μιας και έχει οιστρογονικές ιδιότητες. Βέβαια το πόσο κακό μπορεί να κάνει η τοπική εφαρμογή μέσω της περιεκτικότητας του shen min, είναι ένα ερώτημα.

το μαραφετι αυτο :22m: ειναι κορυφη,δίπλα δίπλα με την μινοξ βαδιζει
 

Συνημμένα

  • 10695279_765202423519156_1501624456_n.jpg
    10695279_765202423519156_1501624456_n.jpg
    88.6 KB · Προβολές: 271

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
GOMI είπε:
Παρατήρησε κανείς παρενέργειες από το shen min όπως αυτές που αναφέρει ο τύπος στο αρχικό ποστ?

http://www.regrowth.com/hair-loss-forums/topic/fo-ti-found-my-hair-loss-cure-but-cannot-use-it/

Μπα, όχι, αλλά δεν έχω δοκιμάσει fo-ti σε oral χρήση και αναρωτιέμαι αν κάνω καλά.


kapa είπε:
το μαραφετι αυτο :22m: ειναι κορυφη,δίπλα δίπλα με την μινοξ βαδιζει

Shen min + thermascalp = LFE
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Soralteno είπε:
Μπα, όχι, αλλά δεν έχω δοκιμάσει fo-ti σε oral χρήση και αναρωτιέμαι αν κάνω καλά.


Shen min + thermascalp = LFE

και nuhair+folligen = O0
το συμπληρωμα fo ti ειναι περιεργο και ρισκο για παρενεργειες
σε εμενα λιμπιντο και πονο στους ορχεις,σε αλλον γυναικομαστια
γενικα βαζει χερι στις ορμονες
 

lmg 7

Active Member
shen min και thermascalp θα συμφωνουσα οτι ειναι πολυ καλη θεραπεια με πολυ καλα σταθερα αποτελεσματα.Ηθελα να ρωτησω,γνωριζει κανεις αν χανει σε βαθος χρονου?? εγω αργησα ενα 4ημερο να βαλω shen min και απο τοτε δεν μπορω να επανελθω με τιποτα στα παλια μου στανταρ η τριχοπτωση ειναι πολυ μεγαλυτερη,φταιει το οτι αργησα η οτι χανει σε βαθος χρονου??θα επανελθω ποτε λετε,εχω δυο εβδομαδες που βαζω παλι


οσο για τις παρανεργεις gomi νομιζω ειναι πολυ τραβηγμενες,ακομα και εγω που νιωθω την επιδραση καθε φαρμακου αμεσα δεν παρατηρησα κατι τετοιο
 

poseidonas77

Well-Known Member
kapa είπε:
GOMI είπε:
Ναι αναφέρει και γυναικομαστία. Προφανώς μιας και παρατήρησες πόνο στους όρχεις, υπάρχει θέμα μιας και έχει οιστρογονικές ιδιότητες. Βέβαια το πόσο κακό μπορεί να κάνει η τοπική εφαρμογή μέσω της περιεκτικότητας του shen min, είναι ένα ερώτημα.

το μαραφετι αυτο :22m: ειναι κορυφη,δίπλα δίπλα με την μινοξ βαδιζει
kapa καλησπερα..με μινοξ λες να δουλευει καλυτερα?
καθε ποτε βαζουμε?
θενξ ελοτ...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
poseidonas7 είπε:
kapa καλησπερα..με μινοξ λες να δουλευει καλυτερα?
καθε ποτε βαζουμε?
θενξ ελοτ...

καλησπερα.
τα τοπικα δρουν συνεργαστικά που σημαινει 2=περισσοτερη επανεκφυση απο ενα.
εγω με το nuhair και το folligen το ειδα στην πραξη,ειχα πολυ δυνατο "χτυπημα" με αυτον τον συνδιασμο.
μπορεις και με μινοξ.
ολα τα τοπικα μια φορα την ημερα μετα το μπανιο.
μπορεις και ταυτοχρονα.
 
Μπλουζα