Πώληση finasteride 1mg x 359 pills

hairs

New Member
Έχω χρησιμοποιήσει το ένα χάπι αλλά τελικά δεν θέλω να συνεχίσω την θεραπεία. Είναι 359 χάπια finasteride 1 mg. Με αντικαταβολή τα δίνω ή κατάθεση σε λογ/σμό. 200 Ευρώ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

danceworld_2001

Well-Known Member
Φτιαχτά ειναι απο φαρμακείο? Με τι λογική τα πουλάς τόσο?

Το κουτί προσκαρ έχει 14 χάπια που αν τα κόψεις στα 5 δίνει 70 χάπια και το κουτί έχει 12 ευρώ ίσως και λιγότερο. Αρα κόστος ανα χάπι 0,17 ευρώ.

Εσύ τα δίνεις 0,55 το χάπι αλλά βέβαια ειναι έτοιμα κομένα.

Το propecia βέβαια φτάνει τα 1,30 το χάπι.
 

hairs

New Member
danceworld_2001 είπε:
Φτιαχτά ειναι απο φαρμακείο? Με τι λογική τα πουλάς τόσο?

Το κουτί προσκαρ έχει 14 χάπια που αν τα κόψεις στα 5 δίνει 70 χάπια και το κουτί έχει 12 ευρώ ίσως και λιγότερο. Αρα κόστος ανα χάπι 0,17 ευρώ.

Εσύ τα δίνεις 0,55 το χάπι αλλά βέβαια ειναι έτοιμα κομένα.

Το propecia βέβαια φτάνει τα 1,30 το χάπι.

Τα χάπια που λες αν τα κόψεις σε κομμάτια να σου πω ότι δεν είναι η δραστική ουσία κατανεμημένη ισόποσα σε όλο το χάπι.
Δεν είναι από φαρμακείο, είναι από την εταιρία τους συσκευασμένα στην θήκη τους. Κάθε χάπι είναι του ενός 1mg Finasteride.
Ο λόγος που δεν θέλω να τα χρησιμοποιώ είναι ότι τελικά άλλαξα γνώμη.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Αυτό με την άνιση κατανομή δεν δίνω σημασία, αν τα κόβεις σωστά όσο μπορείς δρά μια χαρά, 10 χρόνια χρήστης κάτι ξέρω!!! Βέβαια πάιρνω 1/3 και λιγοστεύω τις ανισορροπίες, στο 1/5 ίσως ειναι πιο δύσκολο. Τελικά τι ειναι? 12 κουτιά προπέσια? Η φτιαχτά απο φαρμακείο?
 

hairs

New Member
danceworld_2001 είπε:
Αυτό με την άνιση κατανομή δεν δίνω σημασία, αν τα κόβεις σωστά όσο μπορείς δρά μια χαρά, 10 χρόνια χρήστης κάτι ξέρω!!! Βέβαια πάιρνω 1/3 και λιγοστεύω τις ανισορροπίες, στο 1/5 ίσως ειναι πιο δύσκολο. Τελικά τι ειναι? 12 κουτιά προπέσια? Η φτιαχτά απο φαρμακείο?

Είναι generic , δεν είναι δηλαδή της Merk είναι της Delta Enterprises αλλά έχουν ακριβώς την ίδια δραστική ουσία με αυτά της Merk.
 

trixas94

Member
φιλε danceworld να σε ρρωτησω κατι ασχετο , μετα απο 10 χρονια χρηση σου 'σηκωνεται' γενικα...και απο τι ηλικια το αρχισες
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Σαν να μην παίρνω ειναι. Δεν καταλαβαίνω τίποτα πουθενά. Στις αρχές ίσως είχα λίγο μειωμένη διάθεση για σεξ και υπνηλία, μετά ήρθα στα ίσια μου. Απο το 2005 παίρνω με 1 έτος διακοπή το 2008 για πείραμα πιο πολύ. Με έχει βοηθήσει και βοηθάει πολύ. Στητικά προβλήματα δεν είχα ποτέ μου ούτε καν αν πάρω το χάπι και μετά απο λίγο κάνω σεξ. Τώρα αν με ρωτήσεις αν μπορώ να το κάνω 7 φορές σε ενα βράδυ θα σου πω δεν νομίζω αλλά αυτό οφείλεται στην ηλικία κυρίως, άλλο 25 άλλο 35. Βοηθήματα βιταμίνες δεν παίρνω τίποτα. Γυμναστική κάνω χρόνια, καλούτσικη διατροφή και δεν καπνίζω δεν πίνω δεν βάζω φάρμακα μόνο την φίνα και μινόξ. Σπέρμα πυκτό και κανονική ποσότητα, στήση σκληρή.

trixas94 είπε:
φιλε danceworld να σε ρρωτησω κατι ασχετο , μετα απο 10 χρονια χρηση σου 'σηκωνεται' γενικα...και απο τι ηλικια το αρχισες
 

hairs

New Member
tropheus είπε:
hairs είπε:
...
Τα χάπια που λες αν τα κόψεις σε κομμάτια να σου πω ότι δεν είναι η δραστική ουσία κατανεμημένη ισόποσα σε όλο το χάπι.
...

Πως το ξέρεις αυτό;

Δεν το ξέρω σίγουρα αυτό, καλύτερα είναι να ρωτήσεις έναν γιατρό ή φαρμακοποιό.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

danceworld_2001

Well-Known Member
Εντάξει σίγουρα δεν ειναι πανάκριβα ούτε και φτηνά όμως όταν κάποιος παίρνει προσκάρ. Αν παίρνεις προπεσια ειναι ούτε τα μισά λεφτά. Απλά εγώ δεν νοιώθω άνετα με τα γενόσημα. Γιατί δεν θες να κάνεις την θεραπεία φίλε μου?
 

hairs

New Member
danceworld_2001 είπε:
Εντάξει σίγουρα δεν ειναι πανάκριβα ούτε και φτηνά όμως όταν κάποιος παίρνει προσκάρ. Αν παίρνεις προπεσια ειναι ούτε τα μισά λεφτά. Απλά εγώ δεν νοιώθω άνετα με τα γενόσημα. Γιατί δεν θες να κάνεις την θεραπεία φίλε μου?

Φοβάμαι μην μου τύχουν οι παρενέργειες :/ . Εσύ είδες διαφορά με την fina ; Αυτό που λες με το γενόσημο το γενόσημο σημαίνει: Με τον όρο γενόσημο φάρμακο χαρακτηρίζεται οποιοδήποτε φάρμακο του οποίου η δραστική ουσία δεν καλύπτεται πλέον από δίπλωμα ευρεσιτεχνίας και ... . Ο μόνος λόγος που το proscar και το propecia είναι ακριβότερα είναι γιατί τα παράγει η Merk και ήταν η πρώτη που τα εφηύρε και πληρώνεις το Brand την επωνυμία δηλαδή. Τα generic ( γενόσημα) είναι ακριβώς τα ίδια απλά επειδή οι εταιρίες που τα παράγουν δεν ξοδεύουν τόσα χρήματα για μάρκετινγκ και δεν ξόδεψαν χρήματα στην ερεύνα για να τα εφεύρουν είναι φθηνότερα.

http://ekstrateia.eof.gr/prototipa-genosima/
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Το ξέρω αυτό με τα γενόσημα, κακώς δεν τα εμπιστεύομαι. Εγώ προσωπικά παίρνω προσκαρ και το γράφει και γιατρός μάλιστα, δίνω 25 ευρώ για 4 κουτιά που με βγάζουν 5μιση μήνες. Ελπίζω να πουληθούν, μισά λεφτά ειναι για κάποιον που παίρνει προπεσια.
 
Μπλουζα