Πόσα χρόνια ?

hairer

New Member
Πόσα χρόνια παίρνετε
1. Προπέκια / προκάρ
2. Rogaine
3. Βιταμινες . Σαμπουαν -- αλήθεια, ποιές παίρνετε?

Απάντηση για μένα
1. ποτέ δεν πήρα
2, ποτέ δεν πήρα
3. ποτέ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

karampalikis

Active Member
Εγώ λέω να απαντήσουμε όλοι και μόνο αυτά που πρέπει όχι άσχετα πράγματα και εξυπνάδες. Κάτι νέο μπορει να μάθουμε από κάποιον.
Να λέμε και πως μας βοήθησαν(αν μας βοήθησαν).

Εδώ και ένα χρόνο
•b complex Lambert's
•biotin 5000mcgs
Τα παραπαπα νομίζω δεν βοηθησαν στο θέμα μαλλι(απλα μεγαλώνει πιο γρήγορα) αλλά μου δίνουν αρκετή ενέργεια κατά την διάρκεια της μερας

•μινοξ 5% 3 μήνες πέρυσι και τωρα 2% εδώ και ενάμιση μηνα. Θα το ξανακόψω επειδή οι μαύροι κύκλοι είναι αρκετά εντονοι και το πρόσωπο έχει αλλάξει όψη. Μάλλον επειδή έχει φύγει το μισό κολλαγόνο. Νιώθω το προεωπο "τσιτωμένο". Όμως παραδέχομαι ότι έχω καλή επανεκφυση ακόμα και με 2%
 

koumparos

Well-Known Member
12 χρ φιναστεριδη ,2 χρονια μινοξ
Δεν πέταξα ουτε 1ε σε εναλλακτικές θεραπείες η βιταμίνες .Δεν τις πιστευω και δεν γνωριζω ούτε εναν που να μην ανέβηκε norwood χωρις φίνα η μινοξ .
Εαν ποτε κανω μμ σιγουρα θα παρω βιταμίνες(βιοτινη πχ )για διαφορετικούς λογους .12 χρονια σταθερά norwood3
 

mic6

Well-Known Member
Εδώ και 3 μήνες βάζω μινοξ 5% πρωί βράδυ χωρίς καμία παρενέργεια ακολουθώντας τις οδηγίες της κλινικής μου μετα τη μμ. Επίσης, εδώ και κάποιες μέρες άρχισα μια πολυβιταμίνη της power health, το hair tone, που έχει μέσα βιταμίνες, βιοτίνη, ψευδάργυρο κλπ. για να βοηθήσω λίγο τη φύτρωση. Μετά τον πέμπτο μήνα θα τα αραιώσω και σταδιακά θα τα σταματήσω ΟΛΑ.
 

hairer

New Member
12 χρ φιναστεριδη ,2 χρονια μινοξ
Δεν πέταξα ουτε 1ε σε εναλλακτικές θεραπείες η βιταμίνες .Δεν τις πιστευω και δεν γνωριζω ούτε εναν που να μην ανέβηκε norwood χωρις φίνα η μινοξ .
Εαν ποτε κανω μμ σιγουρα θα παρω βιταμίνες(βιοτινη πχ )για διαφορετικούς λογους .12 χρονια σταθερά norwood3
Λαμβάνεις 1mg finasteride , καθημερινά, επί 12 χρόνια ?
Εξετάσεις αίματος κάθε πότε κάνεις και υπάρχει effect?
 

vag25

Well-Known Member
Bαλε και ενα 4ο για εναλλακτικες.

1. ποτέ δεν πηρα fina.

2. Για καποιους μηνες πριν 12-14 χρονια regain. Το κεφαλι γεμισε σπυρακια και η τριχοπτωση αυξηθηκε. Το σταματησα και το ξαναπηρα για 4 μηνες και παλι τα ιδια. Δεν ξαναπηρα απο τοτε και ουτε προκειται.

3. Solgar hair nails. Boηθησε στην ποιοτητα της τριχας οχι πυκνωση. Συμπλεγμα Β. Ιιιιισως διατηρουσε τις ασπρες. Και τωρα δοικμαζω και χαλκο για ασπρες χωρις να εχω δει τιποτα ακομα.

4. Οι εναλλακτικες ειναι οι μονες που μου εχουν βοηθησει.

Πυκνωση με ρολλερ 1mm(για 2 μηνες το χρησιμοποιησα με τον φοβο οτι μπορει να κανει κακο στο δερμα .θα το αρχισω παλι με 0.5mm)

Μειωση τριχοπτωσης και εξαφανισμα φαγουρας με τις πανακριβες lotion της Fair hair(μπορει και πυκνωση αλλα δεν το καταλαβαινα τοτε γιατι ηταν πολυ πυκνο στο ματι το μαλλι μου πριν 15 χρονια, ασχετα που αρχιζε αραιωση στο crown).

Mειωση τριχοπτωσης και μια μικρη πυκνωση με το μηχανημα μασαζ του Καπα.

Σημερα πυκνωση με ξυσιμο σε ολο κεφαλι(κυριως crown) την ωρα που χρησιμοποιω σαμπου με Picoctone Olamine.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

hairlosscursed

Well-Known Member
Εγώ λέω να απαντήσουμε όλοι και μόνο αυτά που πρέπει όχι άσχετα πράγματα και εξυπνάδες. Κάτι νέο μπορει να μάθουμε από κάποιον.
Να λέμε και πως μας βοήθησαν(αν μας βοήθησαν).

Καλά ρε φίλε μην βαράς !!!!ένα αστειακι κάναμε...
Ορίστε :
Propecia 21 χρόνια με διακοπή 3 ετών για τεκνοποίηση.
Minoxidil 5% με κάποιες άνευ λόγου διακοπές.
Σαμπουάν : fungoral 3 φορές την εβδομάδα.καθημερινα revivongen και revita.
Βιταμίνες βιοτίνη και που και που msn
 

hairlosscursed

Well-Known Member
21 χρόνια και δουλεύει ακομα? ? ?!!!!!!!:eek:
Δεν ξέρω και δεν θέλω να δοκιμάσω.παντως όταν το έκοψα το crown και γενικά το μαλλί άραιωσε για τα καλα ...εντεκάδα που δεν χάνει δεν την αλλάζεις
 

karampalikis

Active Member
Η αληθεια ειναι οτι πηγαινε και για εσένα αλλά κυρίως για τους επόμενους που θα έγραφαν. Να μην κανιβαλιστεί το νήμα. Να γράφουμε μόνο την ουσία. Γιατί σε άλλα νήματα μπορεί να υπάρχουν 20 σελίδες και οι μισές να είναι εκτός θέματος.

Είναι μια καλή ευκαιρία να έχουμε σε ένα νήμα όλα τα γιατροσόφια μαζεμενα με την αποτελεσματικότητά τους.

Υ.Γ.: Δεν υπάρχει λόγος να απαντήσεις. Δεν υπάρχει παρεξήγηση.
 

hairlosscursed

Well-Known Member
Δυστυχώς δεν υπαρχουν γιατροσόφια.περιορισμενες επιλογές 20 χρόνια τώρα φίλε.μετρημενα κουκιά ειναι..αν υπήρχε γιατροσόφι θα το είχα κάνει εγώ πρώτος και δεν θα συζητάγαμε αυτήν τη στιγμή.σου βάζω στοίχημα πως και σε αυτό το νήμα θα αρχίσουμε να αναλύουμε τις παρενέργειες της φίνας και της μινοξ....
 

thatcher

Active Member
Ισως να αλλαζες TS*λιγο τον τιτλο του θεματος και μια μικρή περιγραφη για να μη ξεφυγουν εκτος τα πραγματα οπως προαναφέρθηκε..

*Topic starter
 

hairer

New Member
21 χρόνια φίνα ?! Αντε ρε συ. Θέλει γερά νεύρα για να κάνεις κάτι τέτοιο.

CVIAL / λοιποί ? Πολύ ενδιαφέρον θέμα!

Βασικά άπαξ και ξεκινήσεις Φίνα, είναι κρίμα να σταματήσεις. Πεταμένα λεφτά και κόπος...
 
Μπλουζα