Ποιος είναι ο καλύτερος γιατρός - κλινική για μεταμόσχευση;

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Το ξερω αυτο γραφει στο τιτλο αλλα πρεπει να τα συνδιασει και τα δυο για πιο καθαρη αποψη γιατι ζηταει και γιατρο ο οποιος του εκανε μεταμοσχευση.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

NoHairnoMotive

New Member
Το εψαχνα και εγω για να κανω κατι με τα μαλλια μεχρι που βρηκα https://www.elamat.gr/ Διαβασα τα σχετικα στο site τους ειδα και απο εδω καποιες εικονες απο τις περιοχες που παιρνουν θυλακες και τελικα αποφασισα να φτιαξω περουκινια. Κατι ηξερε ο τραβολτα
 

DoctorWho

Well-Known Member
Εγω ανεφερα αυτο για τα pmς διοτι επεσε το ματι μου σε καποιες περιπτωσεις ατομων που καναν μεταμοσχευση και στο νημα της παρουσιασης τους μιλουσαν για συμβουλες που ελαβαν απο προσωπικες συζητησεις. Ενδεχομενως καποιες απο αυτες τις συζητησεις να ειν αθωες. Ωστοσο ειμ σιγουρος οτι αν υπαρχει καποιος που θα θελει να παραπλανησει καποιον που φαινεται οτι δεν ειν κ ιδιαιτερα γνωστης, θα μπορει μεσω pm να τον προσεγγισει πιο υπουλα. Δεν χρειαζεται καν να εχει παρουσια στο φορουμ καθως ενας νεος δεν γνωριζει ποιος ειναι οντως ατομο που ασχολειται με το φορουμ και ποιος απλα τυχαιος... για αυτο η προσοχη σε καθε περιπτωση δεν βλαπτει..
 

poetofthefall

New Member
Ρωταει και για ιατρο και για κλινικη Γιαννη.

Για τον καραλεξη πως και ρωτας φιλε; εχεις καποια ενημερωση για τον συγκεκριμενο ιατρο;
Δεν εχουμε δει αποτελεσμα του στο φορουμ

Οχι δεν έχω ενημέρωση. Απλά έψαχνα για κλινικές και τον βρήκα και διάβασα αυτά που λέει. Είναι λέει ο μοναδικός που εφαρμόζει στην Ελλάδα την μέθοδο Power FUE ή Motorized FUE που εφαρμόζουν σήμερα στις ΗΠΑ. https://www.karalexis.gr/metamosxeusi-mallion/
 

John1924

Active Member
Οχι δεν έχω ενημέρωση. Απλά έψαχνα για κλινικές και τον βρήκα και διάβασα αυτά που λέει. Είναι λέει ο μοναδικός που εφαρμόζει στην Ελλάδα την μέθοδο Power FUE ή Motorized FUE που εφαρμόζουν σήμερα στις ΗΠΑ. https://www.karalexis.gr/metamosxeusi-mallion/
Motorized extraction κανουν και στην AHC οπότε εαν όντως ισχυρίζεται ο συγκεκριμένος γιατρός ότι ειναι ο μοναδικός που την εφαρμόζει, ψεύδεται
 

poetofthefall

New Member
Motorized extraction κανουν και στην AHC οπότε εαν όντως ισχυρίζεται ο συγκεκριμένος γιατρός ότι ειναι ο μοναδικός που την εφαρμόζει, ψεύδεται
Μάλλον δεν το έγραψα σωστά. Διάβασα πως έχει ειδίκευση στην Αμερική πάνω στο Motorized και πως έχει φέρει από την Αμερική τα ανάλογα και πλέον σύγχρονα εργαλεία για αυτή τη μέθοδο που εφαρμόζει αποκλειστικά και μόνο αυτή. Φαίνεται έμπιστος αλλά θα μου πεις και όλοι έτσι παρουσιάζονται. Και δεν έχει αναρτήσει και αποτελέσματα μεταμοσχεύσεων παρά ελάχιστα. Όμως και άλλοι που αναρτούν αποτελέσματα μεταμοσχεύσεων και τα εμπλουτίζουν με toppik δεν γίνονται έτσι πιο έμπιστοι. Λέω αυτές τις μέρες να κλείσω ένα ραντεβού με τον Καραλέξη και θα σας πω τις εντυπώσεις μου... Πάντως γράφει πως μόνο ο ίδιος χειρουργεί στην κλινική του και αυτό ακούγεται καλό.
 

ItsAllGone

Active Member
Η σωστη σειρα ειναι πρωτα η ενημερωση για το τι ειναι και πως γινεται η μεταμοσχευση μαλλιων (μεθοδοι,πυκνοτητες,προσδοκομενο αποτελεσμα,κτλ) μετα κανεις το πλανο και μετα βρισκεις το γιατρο γιατι πας αναποδα?
Υπαρχει τοσο υλικο στο φορουμ,διαβασε τα threads του CVIAL των δυο μεταμοσχευσεων του και της βασικες αρχες της μμ που εγραψε,υποθεση 2-3 ωρων ειναι.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

poetofthefall

New Member
Η σωστη σειρα ειναι πρωτα η ενημερωση για το τι ειναι και πως γινεται η μεταμοσχευση μαλλιων (μεθοδοι,πυκνοτητες,προσδοκομενο αποτελεσμα,κτλ) μετα κανεις το πλανο και μετα βρισκεις το γιατρο γιατι πας αναποδα?
Υπαρχει τοσο υλικο στο φορουμ,διαβασε τα threads του CVIAL των δυο μεταμοσχευσεων του και της βασικες αρχες της μμ που εγραψε,υποθεση 2-3 ωρων ειναι.
Έχω διαβάσει για τις δύο μεθόδους πολλά πράγματα εδώ και μήνες αλλά δεν όπως κατάλαβα δεν εξαρτάται από μένα ποια μέθοδο θα διαλέξω αλλά από το γιατρό που θα εξετάσει εάν πληρώ των απαιτήσεις για τη μία ή άλλη μέθοδο. Δεν μπορώ να κάνω εγώ λοιπόν το πλάνο που θέλω οπότε χρειάζεται γιατρός πρώτα να κάνει την εξέταση και μετά να προτείνει την καλύτερη λύση για μένα ή για τον κάθε έναν ατομικά. Αυτή είναι η σωστή σειρά νομίζω. Από εκεί και μετά άλλοι γιατροί χρησιμοποιούν κυρίως το strip και άλλοι τη FUE. Προσωπικά δε θα ήθελα να κάνω τομή.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μάλλον δεν το έγραψα σωστά. Διάβασα πως έχει ειδίκευση στην Αμερική πάνω στο Motorized και πως έχει φέρει από την Αμερική τα ανάλογα και πλέον σύγχρονα εργαλεία για αυτή τη μέθοδο που εφαρμόζει αποκλειστικά και μόνο αυτή. Φαίνεται έμπιστος αλλά θα μου πεις και όλοι έτσι παρουσιάζονται. Και δεν έχει αναρτήσει και αποτελέσματα μεταμοσχεύσεων παρά ελάχιστα. Όμως και άλλοι που αναρτούν αποτελέσματα μεταμοσχεύσεων και τα εμπλουτίζουν με toppik δεν γίνονται έτσι πιο έμπιστοι. Λέω αυτές τις μέρες να κλείσω ένα ραντεβού με τον Καραλέξη και θα σας πω τις εντυπώσεις μου... Πάντως γράφει πως μόνο ο ίδιος χειρουργεί στην κλινική του και αυτό ακούγεται καλό.

Ποιά κλινική? Αν είναι ακόμα εκεί που πήγα και τον είδα, μιλάμε για διαμέρισμα 30ετίας σε πάροδο της Β. Σοφίας. Για το ότι χειρουργεί μόνος του (κυριολεκτικά όμως) θα συμφωνήσω. Όταν είχα κλείσει ραντεβού μαζί του για consultation, μου άνοιξε ο ίδιος την πόρτα (εν μέσω επέμβασης με μάσκα και χειρουργική στολή), κάποια νοσηλεύτρια κάτι έκανε στον ασθενή στο σαλόνι του διαμερίσματος οπού γινόταν η επέμβαση, προσπάθησε να μου δείξει 1-2 αποτελέσματα ανεπιτυχώς (το computer κολλήσε), μου είπε ότι θα χρειαστώ 1500-2000 graft και θα είμαι "κούκλος" και εκεί με ελαφρά πηδηματάκια και πολύ ευγενικό τρόπο την έκανα. Σκέψου ότι ήταν η πρώτη μου επαφή με μμ (πριν να αρχίσω να ασχολούμαι συστηματικά) και ακόμα και έτσι κατάλαβα τη "φάση" και εξαφανίστηκα. Βέβαια σήμερα μπορεί να έχει αναβαθμιστεί αλλά αυτό που είδα ήταν ολίγον decadence.
 

FreeThinker

Well-Known Member
@Stripar θυμησε μου τον Αναστασακη τον θεωρουμε αναξιοπιστο επειδη εχουμε δει κακα αποτελεσματα ή επειδη δεν εχουμε δει καμια παρουσιαση? Οντως δε θυμαμαι. Σα φατσα και λεγειν φαινεται καπως ξυπνιος παντως, σιγουρα πιο ξυπνιος απο καγκουρα ας πουμε
 
Τελευταία επεξεργασία:

Stripar

Established Member
"Στημένος" είναι...

Δέν έχουμε δεί ποτέ κανενα περιστατικό του ολοκληρωμένο ,
και ένα περιστατικό που υπάρχει στο forum δέν είναι ευχαριστημένος πόσο μάλλον όταν στο 6μηνο Follow up του ,
του έβαζε ο Αναστασάκης toppik και τον έβγαζε φωτογρααφίες όπου μετέπειτα ανέβασε στο site του (με toppik).

:confused:
 

piros75

Well-Known Member
Άσε που είναι πολέμιος της FUE (μάλλον είναι πιο εύκολο γι' αυτόν το STRIP). Τον έχω δει από κοντά σε consultation, από λέγειν και πειθώ άλλο τίποτα, η πλάκα είναι ότι ο ίδιος έχει κάνει FUE.
 

ttilits

Member
Μάρας, Ερντογάν, Lorenzo, Κoυτο, Bisanga. Σε έναν από αυτούς θα πας αν το αντέχει η τσέπη. Οτιδήποτε εντός Ελλάδας είναι απλά ένα μέτριο αποτέλεσμα σε σχέση με το τι μπορείς να πετύχεις εκεί. Τι να πούμε και εμείς που έχουμε μαζέψει τα φράγκα αλλα δε μπορούμε λόγω diffuse/θυροειδή/ορμονών.
Φιλε γιατι παιζει σημασια ο θυροειδης ? Επειδη εχω υποθυρεοδεισμο και σκεφτουμαι για μεταμοσχευση αλλα δεν μου αναφερε κατι ο σουμβουλος της hdc που με ειδε.
 
Μπλουζα