Μια ακόμα θεωρία

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Απ: Μια ακόμα θεωρία

Αυτο δεν ειναι μια θεωρια, ειναι ολη η γνωση μαζεμενη σε 1 αρθρο. Πολυ καλο, οτι λεει ειναι σωστο, απο τα καλυτερα αρθρα που εχω διαβασει ποτε μου.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Μια ακόμα θεωρία

συμφωνω σε ολα εκτος απο το κομματι αυτο :22m:

Μια ακόμα μέθοδος με αποτελεσματικότητα, με την προϋπόθεση πως όπως πάντα, η αγωγή θα συνεχιστεί επ΄ αόριστον, είναι η Ενεργοτριχογένεση με LASERs. Το 2008, το FDA ενέκρινε τη συγκεκριμένη αγωγή για την τριχόπτωση και μάλιστα δεν χρειάζεται κανείς να πηγαίνει σε κλινικές για την Ενεργοτριχογένεση, αφού υπάρχουν εξαιρετικές ατομικές συσκευές ατομικής χρήσης για εφαρμογή στο σπίτι, με άριστα αποτελέσματα.
 

show_palmettos

New Member
Απ: Μια ακόμα θεωρία

Υπαρχει καποια σχετικα φτηνη συσκευη laser που να βοηθαει το τριχωτο ατομων με ανδρ.αλωπεκια?
κ δεν εννοω να φτιαξεις το κρανος αυτο http://translate.google.gr/translate?hl=el&sl=en&u=http://www.overmachogrande.com/&ei=8on2Tq-vJ8ey8gPp76CiAQ&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=1&ved=0CCAQ7gEwAA&prev=/search%3Fq%3DOVERMACHOGRANDE%26hl%3Del%26sa%3DX%26biw%3D1366%26bih%3D667%26prmd%3Dimvns
αλλα να αγορασεις ενα μηχανημα laser...
απο το να τρεχουμε σε διαφορα κεντρα μεταμοσχευσης που χρησιμοποιουν αυτη την τεχνολογια κ να τους τα σκαμε..θεωρω πως ειναι προτιμοτερο
αν βρεις κατι αξιολογο φιλε καπαμαρου ποσταρε το !
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Μια ακόμα θεωρία

show_palmettos είπε:
Υπαρχει καποια σχετικα φτηνη συσκευη laser που να βοηθαει το τριχωτο ατομων με ανδρ.αλωπεκια?
κ δεν εννοω να φτιαξεις το κρανος αυτο http://translate.google.gr/translate?hl=el&sl=en&u=http://www.overmachogrande.com/&ei=8on2Tq-vJ8ey8gPp76CiAQ&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=1&ved=0CCAQ7gEwAA&prev=/search%3Fq%3DOVERMACHOGRANDE%26hl%3Del%26sa%3DX%26biw%3D1366%26bih%3D667%26prmd%3Dimvns
αλλα να αγορασεις ενα μηχανημα laser...
απο το να τρεχουμε σε διαφορα κεντρα μεταμοσχευσης που χρησιμοποιουν αυτη την τεχνολογια κ να τους τα σκαμε..θεωρω πως ειναι προτιμοτερο
αν βρεις κατι αξιολογο φιλε καπαμαρου ποσταρε το !
οσοι δοκιμασαν laser σε αυτο το φορουμ ειχαν 100% αποτυχια.
το μονο αξιολογο laser που μπορω να προτεινω ειναι αυτο εδω το παιχνιδι για play station 3,το τερματισα 300 φορες,το ευχαρηστηθηκα τοσο πολυ που κοντεψα να βγαλω μαλλια απο την χαρα μου :)
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Μια ακόμα θεωρία

show_palmettos είπε:
οταν λες επιτυχια?
ειχαν κ regrowth ? ή μονο σταματημα της τριχοπτωσης?
αποτυχια οχι επητυχεια.
δεν σταματησε ουτε την τριχοπτωση,δεν ειδαν ουτε regrowth και κλαινε ακομα τα λεφτα τους που δωσανε στους κατσαπλιαδες
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Μια ακόμα θεωρία

μην μπερδευτει κανεις με διαφημιστικες μπουρδες,αυτα τα φωτοσπαθα βγηκαν για να ξεγελανε τον κοσμο.
fda approved σημαινει οτι δεν κανει ζημια,οχι οτι εχει αποτελεσμα :-*
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Μια ακόμα θεωρία

show_palmettos είπε:
ο χρηστης tasos ειδε καλα αποτελεσματα λεει http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,78.15.html
στα 50 ατομα αν δει ο ενας αποτελεσμα δεν μου λεει κατι,οι υπολοιποι 49 δεν ειδαν τιποτα.
στην τελικη μπορει να μην ειχε καν ΑΑ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

show_palmettos

New Member
Απ: Μια ακόμα θεωρία

αυτοι της εταιρειας με το λειζερ υποσχονται regrowth...εμενα δε με ενδιαφερει τοσο η επανεκφυση αλλα το σταματημα της dht
γιατι το dnc-n θεωρω οτι δινει επανεκφυση...οπως εχουν δηλωσει κ 2 ατομα στο hairlosstalk...
δεν θεωρω ομως και τοσο ικανα το καστορελαιο κ το ολεανολικο οξυ οσον αφορα το blocking της διυδροτεστοστερονης
γιαυτο ρωτησα μηπως καμια φτηνη συσκευη λειζερ με εφαρμογη της στο κεφαλι να εμποδιζε τουλαχιστον τα ανδρογονα
νταξει θα μου πεις..ενας που δεν κανει μεταμοσχευση θα σωθει μονο με το dualgen ή μονο με το dnc-n ?
θα χρειαζεται οπωςδηποτε κ προστασια απο την αιτια της τριχοπτωσης.....η αιρολ ειναι φτηνη κρεμα?
θα επαιρνα την αιρολ για anti-dht δραση αλλα μου πες οτι ειναι ηπιο anti-dht
κ θα παιρνα την αιρολ αν δεν ηταν ηπιο αντιδιυδροτεστοστερονικο για να την βαζω το πρωι....κ το βραδυ dnc-n για reogrowth
σιγουρα δε βοηθαει το λειζερ? νταξει δεν εχει παρει εγκριση για την καραφλα...
αλλα υπαρχουν κ καποιοι χρηστες που βοηθηκαν...ο αλλος που φτιαξε το σαιτ για τα κρανη...δε μπορει να το φτιαξε ετσι το σαιτ..κατι θα ειδε πανω του με τη χρηση των λειζερ
στις εταιρειες που πανε ολα τα θυματα κ σφαγιαζονται οικονομικα...δε μπορεις να δεις δουλεια στο κεφαλι..γιατι η εφαρμογη του λειζερ ειναι μονο λιγα λεπτα
ενω αν ενας το εχει σπιτι κ με υπομονη το βαζει 20 λεπτα τη μερα....τοτε μπορει να δει κ αποτελεσματα
δε νομιζω ομως καποιος να εχει την υπομονη να βαζει το λειζερ 400 λεπτα στο κεφαλι τον καθε μηνα..θα του πιαστει το χερι να κρατει τη χτενα λειζερ ή καποιο αλλο φωτοσπαθο
τελοςπαντων....το ερωτημα μου ειναι το εξης!

Η ΑΙΡΟΛ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΠΡΟΙΟΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΠΟΛΕΜΗΣΗ ΤΗΣ ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗΣ?
μαλλον να θεσω αλλιως την ερωτηση
η αιρολ μπορει να μπει ταυτοχρονα με το dnc-n ???? ωστε να αυξησει οχι την απορροφηση της νανοξιδιλης...αυτο δε με νοιαζει..αυτο το κανει ο μηχανισμος των νανοσωματων...αλλα να συνεργησει με το αρκτιουμ ρουτ κ να δωσει μεγαλυτερη προστασια απο την επιθεση της dht στους προδιαθετειμενους για πτωση τριχοθυλακες
ΜΠΟΡΩ ΔΗΛΑΔΗ ΦΙΛΕ ΚΑΠΑΜΑΡΟΥ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΜΕΙΓΜΑ ΑΙΡΟΛ-DNC-N ? ή μου προτεινεις να βαζω σκετη την αιρολ?
στους κροταφους εχω το προβλημα αλλα κ πισω στο λεγομενο μπιφτεκι
σκετη η αιρολ θα βοηθησει ? εσυ την βαζεις σκετη στους κροταφους?
σορρυ αλλα εχω μανια με τα μαλλια...οσο καραφλιαζει κανεις του πεφτει η ψυχολογια...κι ειμαι κ ραππερ σαν κ εσενα..αλλα οχι στα γαλλικα ;D
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Μια ακόμα θεωρία

show_palmettos είπε:
αυτοι της εταιρειας με το λειζερ υποσχονται regrowth...εμενα δε με ενδιαφερει τοσο η επανεκφυση αλλα το σταματημα της dht
γιατι το dnc-n θεωρω οτι δινει επανεκφυση...οπως εχουν δηλωσει κ 2 ατομα στο hairlosstalk...
δεν θεωρω ομως και τοσο ικανα το καστορελαιο κ το ολεανολικο οξυ οσον αφορα το blocking της διυδροτεστοστερονης
γιαυτο ρωτησα μηπως καμια φτηνη συσκευη λειζερ με εφαρμογη της στο κεφαλι να εμποδιζε τουλαχιστον τα ανδρογονα
νταξει θα μου πεις..ενας που δεν κανει μεταμοσχευση θα σωθει μονο με το dualgen ή μονο με το dnc-n ?
θα χρειαζεται οπωςδηποτε κ προστασια απο την αιτια της τριχοπτωσης.....η αιρολ ειναι φτηνη κρεμα?
θα επαιρνα την αιρολ για anti-dht δραση αλλα μου πες οτι ειναι ηπιο anti-dht
κ θα παιρνα την αιρολ αν δεν ηταν ηπιο αντιδιυδροτεστοστερονικο για να την βαζω το πρωι....κ το βραδυ dnc-n για reogrowth
σιγουρα δε βοηθαει το λειζερ? νταξει δεν εχει παρει εγκριση για την καραφλα...
αλλα υπαρχουν κ καποιοι χρηστες που βοηθηκαν...ο αλλος που φτιαξε το σαιτ για τα κρανη...δε μπορει να το φτιαξε ετσι το σαιτ..κατι θα ειδε πανω του με τη χρηση των λειζερ
στις εταιρειες που πανε ολα τα θυματα κ σφαγιαζονται οικονομικα...δε μπορεις να δεις δουλεια στο κεφαλι..γιατι η εφαρμογη του λειζερ ειναι μονο λιγα λεπτα
ενω αν ενας το εχει σπιτι κ με υπομονη το βαζει 20 λεπτα τη μερα....τοτε μπορει να δει κ αποτελεσματα
δε νομιζω ομως καποιος να εχει την υπομονη να βαζει το λειζερ 400 λεπτα στο κεφαλι τον καθε μηνα..θα του πιαστει το χερι να κρατει τη χτενα λειζερ ή καποιο αλλο φωτοσπαθο
τελοςπαντων....το ερωτημα μου ειναι το εξης!

Η ΑΙΡΟΛ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΠΡΟΙΟΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΠΟΛΕΜΗΣΗ ΤΗΣ ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗΣ?
μαλλον να θεσω αλλιως την ερωτηση
η αιρολ μπορει να μπει ταυτοχρονα με το dnc-n ???? ωστε να αυξησει οχι την απορροφηση της νανοξιδιλης...αυτο δε με νοιαζει..αυτο το κανει ο μηχανισμος των νανοσωματων...αλλα να συνεργησει με το αρκτιουμ ρουτ κ να δωσει μεγαλυτερη προστασια απο την επιθεση της dht στους προδιαθετειμενους για πτωση τριχοθυλακες
ΜΠΟΡΩ ΔΗΛΑΔΗ ΦΙΛΕ ΚΑΠΑΜΑΡΟΥ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΜΕΙΓΜΑ ΑΙΡΟΛ-DNC-N ? ή μου προτεινεις να βαζω σκετη την αιρολ?
στους κροταφους εχω το προβλημα αλλα κ πισω στο λεγομενο μπιφτεκι
σκετη η αιρολ θα βοηθησει ? εσυ την βαζεις σκετη στους κροταφους?
σορρυ αλλα εχω μανια με τα μαλλια...οσο καραφλιαζει κανεις του πεφτει η ψυχολογια...κι ειμαι κ ραππερ σαν κ εσενα..αλλα οχι στα γαλλικα ;D

θα το πω περιληπτικα.
αυτο το φορουμ το παρακολουθω 2 χρονια πριν γινω μελος,το hairloss.gr.απο το ξεκινημα του οταν ακομα ειχε 10 μελη.
εχω παρακολουθησει την εξελιξη ολων των θεραπειων,υπηρχε ενα διαστημα 2 χρονια πριν που τα μελη μπαιναν κατα δεκαδες και παραπονιοντουσαν γι αυτα τα laiser,ολοι κατηφορα βλεπανε αντι για βελτιωση.
δεν θα δεις βελτιωση με αυτην την τσατσαρα και στο υπογραφω δεν κανει απολυτος τιποτα στην dht!!!!!!!!!!!
δικιμασε spectar dnc,αν εχεις φτασει σε στασιμοτητα με αυτο,συνδιασε το με airol,αν στους δυο μηνες δεν δεις επανεκφυση με spectral +airol
κοψτα και τα δυο και δοκιμασε μια μινοξ 15%
αν σε ποιασει η airol καλα οπως εποιασε και εμενα συνεχισε την με μια 5% μινοξ του εμποριου.
θα σου δωσει καλυτερα αποτελεσματα και απο τις 15αρες μινοξ.
επειδη θυμαμαι και την περιπτωση σου δεν εχεις επιθετικη αλωπεκια και δεν θα χρειαστεις κατι αλλο ;)
 

thimios72

Member
Απ: Μια ακόμα θεωρία

καπα εαν η 5αρα με αιρολ δεν εδωσε κατι καλυτερο αξιζει να δοκιμαστει η 15αρα με αιρολ μηπως και δωσει κατι παραπανω η αδικος κοπος?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Μια ακόμα θεωρία

thimios72 είπε:
καπα εαν η 5αρα με αιρολ δεν εδωσε κατι καλυτερο αξιζει να δοκιμαστει η 15αρα με αιρολ μηπως και δωσει κατι παραπανω η αδικος κοπος?
15αρα με airol θα δωσει ενα κλικ παραπανω,υπο την προυποθεση οτι καποιος θα εχει καλη ανταποκριση στην τρετινοιν,ενα 40% δεν εχει.
 

thimios72

Member
Απ: Μια ακόμα θεωρία

αιρολ ειχα βαλει το καλοκαιρι για 1,5 μηνα με την 5αρα ψοφια πραγματα,λεσ με τη 15αρα να δωσει κατι?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Μια ακόμα θεωρία

thimios72 είπε:
αιρολ ειχα βαλει το καλοκαιρι για 1,5 μηνα με την 5αρα ψοφια πραγματα,λεσ με τη 15αρα να δωσει κατι?
αν δεν ειδες εστω και μια μικρη παχυνση σημαινει οτι δεν δουλεψε σε εσενα,αυτο σημαινει οτι με σκετη 15αρα θα εχεις καλυτερα αποτελεσματα.
η airol δινει ρεστα στην αλωπεκια,το κακο ειναι οτι δεν ποιανει σε ολους.
ο συναδελφος danceworld 2001 εφτασε στο σημειο της κατηφορας της μινοξιδιλης,αν ηταν τυχερος με την airol οχι μονο κατηφορα δεν θα ειχε αλλα θα εβλεπε και επανεκφυση ξανα
 

thimios72

Member
Απ: Μια ακόμα θεωρία

καταλαβα φιλεμου, οτι κανει η 15αρα δηλαδη απο μονητης. παντωσ στις 40 ημερεσ που τη χρησημοποιω μονο λιγο χνουδακι εχω δει. εαν στο 3μηνο δεν δειξει κατι περαπανω κλαφτα!!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Μια ακόμα θεωρία

thimios72 είπε:
καταλαβα φιλεμου, οτι κανει η 15αρα δηλαδη απο μονητης. παντωσ στις 40 ημερεσ που τη χρησημοποιω μονο λιγο χνουδακι εχω δει. εαν στο 3μηνο δεν δειξει κατι περαπανω κλαφτα!!
μετα απο 17 χρονια στην μινοξιδιλη κατι ειναι και αυτο ;D
 
Μπλουζα