Μεταμόσχευση με διακανονισμό...

Giorgos-3

Well-Known Member
Εγω πηγα στην dhi....κ ειχα επιλογη μεχρι 18 δόσεις...εχω την εντυπωση οτι δεν μου άφησαν επιλογες κ μου παν οτι συνεργάζονται με την άλφα ...βεβαια με διευκόλυναν λογω της δουλειας μου (μονιμος δ.υ.) κ ηταν πιο απλο να το εγκρίνει η τραπεζα...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

LOK

Member
Οπότε το μόνο που μένει, είναι να έρθω σε επαφή με τις κλινικές και να ρωτήσω για τον διακανονισμό.
Προ των πυλών λοιπόν η μεταμόσχευση και για εμένα...

Παλικάρια ήρθε η ώρα να κάνω μία τελευταία ερώτηση (που ήθελα να κάνω χρόνια) και η πιο σημαντική για εμένα, οπου εδώ θα ήθελα να ρωτήσω-παρακαλέσω όλους εσας που έχετε κάνει μεταμόσχευση, να μου απαντήσετε έτσι απλά και άνετα σαν να είμαστε μια οικογένεια...:

Πως είστε πλέον στην καθημερινότητά σας? Νιώθετε καλύτερα κάθε μέρα έξω στον δρόμο? έχετε περισσότερη αυτοπεποίθηση? Βλέπετε διαφορετική αντιμετώπιση απο τους γύρω σας? Υπάρχουν περισσότερα φλέρτ? Ανέβηκε η ψυχολογία σας? Έχει αλλάξει η ζωή σας γενικά...?

Ευχαριστώ..
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Αυτο εξαρταται φιλε απο το αποτελεσμα η Τεσπα πως θα νιώσει ο καθενας μονος του για τον εαυτο του κ αν επιαςε τις προσδοκίες του...τωρα αυτα τα περι φλερτ κ γυναικών τ ακουω κ τα ξανα ακουω σχεδον απ ολους εδω μεσα κ εγω διαφωνω...προσωπικα εμενα το μαλλί δεν επιρεασε ποτε τις επιτυχίες μου στις γυναικες κ μπορω να πω οτι αν δεν αυξήθηκαν μετα τα 25 που τα χασα ...σιγουρα δεν ειχα αποκλείσεις ...δόξα το θεο ειμαι πολυ χορτάτος κ ειχα γυναικάρες διπλα μου...ΑΛΛΑ...αυτο δεν παει να πει οτι ένιωθα κ νιωθω ακομα καλα με τον εαυτο μου...παντα με τρώγε κ με τρωει ακομα....γι αυτο κ μπηκα στο χορό...ενολιγης το κανω για την παρτη μου κ μονο κ για να νιωθω εγω καλα με μενα ειτε με θελουν ολες οι γυναίκες ειτε καμια.αρκει να νιωθω καλα εγω με μενα. Κ επισης αυτες οι συμβουλες της παρηγοριάς που δινουν του στυλ «ασε το μαλλί κ πιασε με το σώμα σου γυμναστική κ ξυρισετα» σε περιπτωσεις εξαιρετικά δύσκολες για επιτυχή μμ κ εκει διαφωνω ...εγω με το σώμα μου νιωθω κ ειμαι πολυ καλα για παραδειγμα αλλα τι σχεση εχει αυτο; Δεν αναιρεί οτι δεν νιωθω καλα με το κεφαλι μου...ουτε μπορει να με κανει ενα καλο χαρακτηριστικό πανω μου να νιωςω καλα κ για το ασχημο χαρακτηριστικό πανω μου η να το ξεχάσω.
 

vag25

Well-Known Member
τωρα αυτα τα περι φλερτ κ γυναικών τ ακουω κ τα ξανα ακουω σχεδον απ ολους εδω μεσα κ εγω διαφωνω...προσωπικα εμενα το μαλλί δεν επιρεασε ποτε τις επιτυχίες μου στις γυναικες κ μπορω να πω οτι αν δεν αυξήθηκαν μετα τα 25 που τα χασα ...σιγουρα δεν ειχα αποκλείσεις ...δόξα το θεο ειμαι πολυ χορτάτος κ ειχα γυναικάρες διπλα μου

Eτσι.
Να το λεμε και να το ξαναλεμε αυτο γιατι θα δημιουργησουμε εδω μεσα κομπλεξ και σε αυτους που δεν εχουν.

Μπορω να πω με σιγουρια στα 36 μου σχεδον, οτι ο μονος λογος που καποιος με μαλλι ΙΣΩΣ εχει περισσοτερες επιτυχιες, ειναι γιατι εκπεμπει μεγαλυτερη αυτοπεποιθηση και νιωθει καλυτερα με τον εαυτο του.

Δυστυχως το μαλλι παρολα αυτα δεν παυει να μας επηρεαζει γιατι χανουμε κομματι της εικονας μας.
 

anargiros88

Well-Known Member
Οπότε το μόνο που μένει, είναι να έρθω σε επαφή με τις κλινικές και να ρωτήσω για τον διακανονισμό.
Προ των πυλών λοιπόν η μεταμόσχευση και για εμένα...

Παλικάρια ήρθε η ώρα να κάνω μία τελευταία ερώτηση (που ήθελα να κάνω χρόνια) και η πιο σημαντική για εμένα, οπου εδώ θα ήθελα να ρωτήσω-παρακαλέσω όλους εσας που έχετε κάνει μεταμόσχευση, να μου απαντήσετε έτσι απλά και άνετα σαν να είμαστε μια οικογένεια...:

Πως είστε πλέον στην καθημερινότητά σας? Νιώθετε καλύτερα κάθε μέρα έξω στον δρόμο? έχετε περισσότερη αυτοπεποίθηση? Βλέπετε διαφορετική αντιμετώπιση απο τους γύρω σας? Υπάρχουν περισσότερα φλέρτ? Ανέβηκε η ψυχολογία σας? Έχει αλλάξει η ζωή σας γενικά...?

Ευχαριστώ..


ρε συ Λοκ !!!! Καλά όλα αυτά που λέμε αλλά προτού πας σε κλινικές για να διαπραγματευτεις τιμές δόσεις κλπ , δεν θα έπρεπε πρώτα να μετρήσεις τη δότρια περιοχή σου να κάνεις ένα σχεδιασμό τέλος πάντων ?
εκτός και αν τα έχεις κάνει αυτά παλιότερα οπότε όλα καλά !

Τώρα για την ερώτηση που έκανες , Την μ.μ την κάνεις για σένα και για κανέναν άλλον ! Ούτε για τις γκόμενες ούτε για τους φίλους και ειδικά αν έχεις τπτ κομπλεξικούς φίλους μην το αναφέρεις καν . Με το που θα κάνεις την μ.μ αυτόματα θα ανέβει η ψυχολογία . Η ζωή δεν πρόκειται να αλλάξει με περισσότερα μαλλιά τα προβλήματα του καθενός θα υπάρχουν ακόμα και μετά από την μ.μ απλά θα γίνει πιο ευχάριστη η καθημερινοτητα σου .
 

Adriano

Well-Known Member
Δυστυχως το μαλλι παρολα αυτα δεν παυει να μας επηρεαζει γιατι χανουμε κομματι της εικονας μας.

Ποτέ μα ποτέ δεν το κατάλαβα αυτό. Βέβαια όλοι οι άνθρωποι δεν είμαστε ίδιοι. Και δεν έχουμε τον ίδιο χαρακτήρα.

Εγώ από τότε που έχασα τα μαλλιά μου πηδάω 1000% παραπάνω. Μαλλιάς λίγα πράγματα. Αλλά δούλεψα τον χαρακτήρα και τον εαυτό μου πάρα πολύ σοβαρά. Και εκεί άρχισα να έχω πραγματικές επιτυχίες. Με αποκορύφωμα την κοπέλα που είμαι τώρα που είναι όνειρο. Μην μασάς φίλε. Μια χαρά επιτυχίες μπορείς να έχεις. Τα μαλλιά δεν παίζουν και τόσο ρόλο στη ζωή σου.
 

LOK

Member
Κορυφή ο Adriano... χαχα Keep Walking αγόρι μου...

Λοιπόν, όπως έγραψα και στην αρχή, είμαι παλιό μέλος στο forum.., εννοείται οτι έχω κάνει σχεδιασμό, και θα ξανακάνω και στα consultation που θα ακολουθήσουν... Ο χρόνος είναι αρκετός για όλα, και τον μεταβάλλω όσο θέλω και όσο χρειαστεί.

Σχετικά με την ερώτηση που έκανα, θέλω να σας πω οτι έχω ήδη σχηματίσει προσωπική άποψη εδώ και καιρό.., δηλαδή δεν σας ζητάω να με βοηθήσετε ωστε να σχηματίσω άποψη και να αποφασίσω για το αν θα πρέπει να κάνω ή όχι μεταμόσχευση.

Η ερώτησή μου αποσκοπεί στο 'μετά' της μεταμόσχευσης. Δηλαδή σκέφτομαι οτι θα μπορούσε να συμβεί και το αντίθετο..., κάποια άτομα που σας έχουν συνηθίσει με την παλιά σας εικόνα, πλέον να μην μπορούν να σας αποδεχθούν με την καινούργια.., όπως επίσης ενδεχομένως προ μεταμόσχευσης να υπήρχε περισσότερο φλερτ απο ότι τώρα..., ακόμα και στον εργασιακό κύκλο να εμφανιστούν διάφορα προβλήματα με τους συναδέλφους.....
Τέτοια πράγματα έχετε αντιμετωπίσει..? υπάρχει κανείς που να έχει μετανιώσει για την μεταμόσχευση και ας είχε καλό αποτέλεσμα...?
Αυτά προσπαθώ να διασταυρώσω... Πάντα σε χαλαρό κλίμα μιλάμε και σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
 

felaini

Active Member
Προσωπικα με φοβιζει μια κακη εως μετρια μμ κ ας εχω καλη δοτρια κτλ.. προτιμω οπως ειμαι παρα μια μετρια μμ η οποια θα κανει μπαμ..
νομιζω μια καλη μμ σε γεμιζει αυτοπεποιθηαη με οτι θετικα αυτη συνεπαγεται κ περιοριζει τις ανασφαλειες σου ως προς τον αερα την ηλιοφανεια την καραφλα κτλ..
πραγματικα ομως ο μεγαλος μου φοβος ειναι η αποτυχημενη μεταμοσχευση! Διοτι κανεις δεν σου υποσχεται πως θα σου δωσει αυτο που θες.. και προτιμω 100% φυσικοτητα κ λιγοτερο πυκνοτητα ας πουμε.. ρεαλιστικα πραγματα..
 
  • Like
Reactions: LOK

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ειλικρινά τώρα ρε παιδιά εάν ξαφνικά εξαφανιζόταν από προσώπου γης το γυναικείο φύλλο θα σας ενδιέφερε να κάνετε μεταμόσχευση?
Σίγουρα υπάρχουν και ωραίοι φαλακροί με γυναικαρες άλλα θέλετε να δείτε έμενα πριν και μετά για να δούμε πως με το καλό μου χαρακτήρα θα έριχνα όσες κοπέλες έριξα?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Πως είστε πλέον στην καθημερινότητά σας? Νιώθετε καλύτερα κάθε μέρα έξω στον δρόμο? έχετε περισσότερη αυτοπεποίθηση? Βλέπετε διαφορετική αντιμετώπιση απο τους γύρω σας? Υπάρχουν περισσότερα φλέρτ? Ανέβηκε η ψυχολογία σας? Έχει αλλάξει η ζωή σας γενικά...?

Ευχαριστώ..

Αν έχει ανεβεί η ψυχολογία και η αυτοπεποίθηση λέει? Στο ζενίθ φίλε και είμαι και φαλακρός στο μισό πίσω κεφάλι (crown).
Που να φτιάξω και αυτό να δεις τι θα γίνει.
 
  • Like
Reactions: LOK

Giorgos-3

Well-Known Member
Αυτο δεν ειναι λογικη ....κ δεν υπαρχει σαν ερώτημα .... αν λοιπον δεν υπηρχαν οι γυναικες η φύση θα φρόντιζε να ενδιαφέροσουν για κάτι αλλο που να δινει το κίνητρο να προσεχεις τον εαυτο σου (εσωτερικά κ εξωτερικά )...η θα σου πω κ το αλλο ... αν δεν υπηρχαν οι γυναικες Αρα κ κανενα ενδιαφέρον για να φροντίσεις τον εαυτο σου θα σουν κ 300 κιλά θα πίνες θα καπνίζες κ παει λεγοντας ... η σκεψου κ το αναποδο να υπηρχαν μονο γυναικες στον κοσμο κ οχι άντρες ...Αρα κ αυτες χοντρές αξύριστες κ χωρις φυσικα να τους νοιαζουν οι πλαστικές ....τι θελω να πω μ αυτο; Απλα με τα αν καταρχην χανουμε το νοημα της συζήτησης γιατι εχουμε εδω ...τωρα...μια πραγματικοτητα κ συζηταμε με βαση αυτην... κ το πιο σημαντικο για τα παραπανω που εγραψα κ θελω να πω .... ολα στο μυαλο μας ειναι πρεπει να το δούλεψουμε μεσα μας ο καθενας ξεχωριστά κ να βρισκεις το κίνητρο κ τον τροπο να φτασεις να πεις στον εαυτο σου.... « Ενταξει καλος ειμαι... μου αρέσω...» Ε κ να σαι σιγουρος οτι οι επιτυχίες θα ερθουν σε ολα τα επίπεδα...για μενα για παραδειγμα ο σκοπος μου ειναι ενας οσο αφορα το κομματι της μμ που τοσο μ ενοχλει κ το παλευω ... κ το χω γραψει κ στο νημα μου... θελω να φτασω στο σημειο να πω « εκανα οτι μπορουσα ...αυτο ειναι προχωράμε» κ τελος ! Καλο η μέτριο η κακο στο τελος το αποτελεσμα θα το αφησω πισω κ θα προχωρηςω γιατι θα εκανα οτι μπορουσα κ δεν θα έφτανα μετα απο 10 χρονια ας πουμε μετα να τρογωμαι κ να λεω « αν κ αν κ αν εκανα τοτε εκεινο κ το αλλο...»
 

Harris_G

Well-Known Member
Πολυ δυνατο κινητρο οι γυναικες αλλα θεωρω οτι ο χλευασμος ειναι εξισου μεγαλο κινητρο. Οσο και να χαμογελασει καποιος παιζοντας το ακομπλεξαριστος, οταν τον λες φαλακρε,καραφλα, κασιδιαρη,κασιδοκωστα, καμπριο, τσακωνα, ραπτοπουλε ή ότι άλλο έχει ακούσει ο καθένας κλπ κλπ, απο μεσα του βραζει. Αλλιως δε νομιζω να καναν ΜΜ τοσοι παντρεμενοι, αρραβωνιασμενοι αφου το εχουν καπαρωμενο το γκομενακι τους.
Επισης συμφωνω με John για ωραιους φαλακρους δλδ ατομα που τους παει η καραφλα πχ οι Statham, Vin Diesel, Jua Sebastian Veron, κλπ οι οποιοι ειναι πολυ πιο ωραιοι απ'οτι θα ταν με μαλλια. Αμα μας πηγαινε τοσο η κασιδα, δε θα ασχολιομασταν καν.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Αν ξαφνικα δεν υπηρχαν γυναικες θα συμβιβαζόμαστε σε μια νεα πραγματικοτητα που δεν μπορεις να ξερεις το ποσο θα καιγοσουν καν για την ιδια την ζωη οχι απλα για τις τριχες ... μην μπαινεις στο τρυπάκι να βαζεις υποθετικα σενάρια κ πιστεψε θα νιωςεις καλυτερα....
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Κ γιατι δεν σκεφτεσαι οτι αυτος που σε χλευάζει επειδη εσυ εισαι Καραφλος απλα δεν αξιζει να ειναι στην ζωη σου κ οτι το κανει γιατι πολυ απλα πισω απ αυτο κρυβεται καποιο δικο του κομπλεξ που προσπαθει να το καλύψει ; Οσο για ρις γυναικες παιδια μην τρελένεστε...οπως μου κ καποτε καποια .... «το θεμα δεν ειναι ποσες ειναι οι τριχες στο κεφαλι σου...αλλα το πρόσωπο σου...το χαμόγελο σου...» κ μια ΓΥΝΑΙΚΑ δεν κοιτάει κ τοσο τις τριχες μας οσο εμεις πιστεύουμε ...περισσοτερο εμεις οι άντρες το μεγαλοποιούμε...
 

vag25

Well-Known Member
Σίγουρα υπάρχουν και ωραίοι φαλακροί με γυναικαρες άλλα θέλετε να δείτε έμενα πριν και μετά για να δούμε πως με το καλό μου χαρακτήρα θα έριχνα όσες κοπέλες έριξα?

Ανετα θα τις εριχνες και περισσοτερες. Αλλα επειδη οντως δεν το πιστευεις, δεν θα εριχνες καμια.

Δεν ειναι θεμα μονο χαρακτηρα, ειναι ολο το πακετο.
προσωπικοτητα, αυτοεκτιμηση(ειμαι οπως ειμαι και σε οποιον αρεσει), χαρακτηρας , κατι που βλεπει σε σενα εξωτερικα πχ τα ματια(καθε κοπελα βλεπει κατι διαφορετικο).
Καπως ετσι εκπεμπεις μια γοητεια που η ατελεια σου θα γινει ατου σου. Ναι ακομα και η αραιωση.
 

vag25

Well-Known Member
Πολυ δυνατο κινητρο οι γυναικες αλλα θεωρω οτι ο χλευασμος ειναι εξισου μεγαλο κινητρο. Οσο και να χαμογελασει καποιος παιζοντας το ακομπλεξαριστος, οταν τον λες φαλακρε,καραφλα, κασιδιαρη,κασιδοκωστα, καμπριο, τσακωνα, ραπτοπουλε ή ότι άλλο έχει ακούσει ο καθένας κλπ κλπ, απο μεσα του βραζει.

Καποιοι οχι μονο δεν ενοχλουνται, αλλα το γουσταρουν κιολας. Ειναι στον ανθρωπο.

αν καποιος πραγματικα σε χλευαζει δεν αξιζει να ειναι στην ζωη σου οπως ειπε ο φιλος παραπανω.

Το προβλημα με την καραφλα ειναι οτι μας στερει ενα γνωριμο κομματι του εαυτου μας αποτομα. Και αυτο δεν μπορουμε να το χωνεψουμε. Ακομα και αργα να παει η τριχοπτωση, παλι αποτομα ειναι. Βιαια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

LOK

Member
Μιας και το ξεκίνησα, πρέπει να τοποθετηθώ κι εγώ..., λοιπόν, έχω αποφασίσει να κάνω μεταμόσχευση για αρκετούς λόγους και πάνω απ'όλα αντικειμενικούς.

1. Δεν μου πάει καθόλου η καράφλα, διότι σχεδιαστικά το κεφάλι μου είναι στρογγυλό, το μέτωπο γυαλιστερό και σε συνδυασμό με την τριχόπτωση φαίνεται πολύ μεγάλο. Τσεκαρισμένο αυτό.. (Με αναγνωρίζουν απο μακριά...)

2. Έχω γλυκό πρόσωπο με σχετικά λίγα γένια, κι αυτό χειροτερεύει την κατάσταση, λόγο του οτι η καράφλα ταιριάζει σε πιο (brutal-άγρια) πρόσωπα. Δεν είναι λίγες η φορές που οι κοπέλες με έχουν αποκαλέσει γλυκέ μου ή baby face...

3. Υπήρξαν πολλές στιγμές σε εξόδους και ραντεβού με κοπέλες, που ενω ήμουν στα αλήθεια γεμάτος αυτοπεποίθηση, το πίστευα πραγματικά, φέρθηκα σαν gentleman με ωραίο χαρακτήρα και έβλεπα οτι κερδίζω το παιχνίδι.., μετά απο λίγο καταλάβαινα απο τους μορφασμούς οτι ''κρίμα γιατί ναι μεν είσαι γαμω τα παιδιά αλλα δε σου πάει αυτή η φαλάκρα" (Να ξεκαθαρίσω οτι αυτό που περιέγραψα τώρα, δεν συμβαίνει όλες τις φορές..., έχω βγεί και αρκετές φορές κερδισμένος).

4. Οι γυναίκες και τα φλέρτ είναι ο πιο βασικός παράγοντας για έναν άνδρα και είναι απόλυτα φυσιολογικό να τα αναζητάμε κάθε μέρα, όχι απαραίτητα για να 'κερατώσουμε' την σύντροφό μας, αλλα απλά για να ταΐσουμε το εγώ μας και να ανεβάσουμε την ψυχολογία μας. (Και οι γυναίκες αυτό κάνουν κάθε μέρα)

5. Απο κάποια στιγμή και μετά, θεωρώ οτι είναι κουραστικό να προσπαθείς συνέχεια να κρατάς το χαρακτήρα και την αυτοπεποίθηση στα ύψη... Υπάρχει κορεσμός... Θέλω να πιστεύω οτι σας έχει τύχει έστω και μία φορά να δεχθείτε φλερτ απο γυναίκα που γουστάρετε... Μοναδικό συναίσθημα έτσι? η αυτοπεποίθηση εκείνη την ώρα τσουλάει μόνη της χωρίς καμία προσπάθεια... αεράκι δροσιστικό..

Για τους χλευασμούς τώρα τί να πω... Σίγουρα πονάνε.., πονάνε σε όλες τους τις μορφές.
 
Μπλουζα