ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΟΠΙΚΟ DHT-BLOCKER

kapa

Μέλος του προσωπικού
Atsibir είπε:
Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά. Θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση. Αν η μινοξ δεν μας πιασει (μετα 5-6 μηνες δοκιμή) και βάλουμε airol να περιμένουμε sidding?και αν ναι για πόσο καιρό?το ρωτάω γιατι ενώ μπορεί να έχουμε sedding (που είναι καλο ε?) εμείς να νομίζουμε ότι μας πάει πίσω η airol.Ευχαριστώ πολύ παιδιά και ένα μεγάλο ευχαριστώ στους καπα φεμι και άκη.Καλή υγεία και καλή δύναμη

το shedding της airol ειναι συνεχομενο,δηλαδη στα σημεια εφαρμογης της παντα θα φευγουν περισοτερα μαλλια απο οτι σκετη μινοξιδιλη στο ιδιο σημειο.
οταν εβαζα μινοξιδιλη airοl σε nw6 απο την μια ειχα πολυ επανεκφυση λογο το οτι δουλεψε θετικα σε εμενα,αλλα ταυτοχρονα πολυ τριχοπτωση.
ακομα και μετα απο 6 μηνες η τριχοπτωση μου ηταν 30-30-300-30-30-300
αυτο συμβαινει επειδη τα τοπικα ρετινοειδη αλαζουν την αναγενη και τελογενη κατασταση συνεχομενα.
χωρις airol και με σκετη μινοξιδιλη θα ηταν 10-10-10-10-10 για να δεις την διαφορα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

spartacom10

New Member
Καλημέρα Κάπα και καλή Σαρακοστή σε όλους! Βλέπω σηκώνεσαι πρωί πρωί!! Τι εννοείς οτι τα ρετινοειδή αλαζουν την αναγενη και τελογενη κατασταση συνεχομενα? Τελικά αξίζει airol ή να μην πειραματιστούμε? Και αν ναι, εγώ για παράδειγμα που δουλεύω συνέχεια εξωτερικός και με πολλές ώρες έκθεση στον ήλιο, τιώρες θα μπορούσα να κάνω χρήση? Και κάτι τελείως άσχετο αλλαάξίζει να σημειωθεί! Χθες πήγα σε φαρμακείο στο Σύνταγμα που αγοράζω τακτικά το regaine, και συζήτησα για την αγορά της μινοξ με ονομασία betafex 5%, η οποία κοστίζει 15 ευρώ. Ξέρεις τι απάντησε ο φαρμακοποιός? ΄΄ Φίλε δν στην συνιστώ γιατι δν εχει τα ίδια παράγωγα με το regaine 5.'' Γνωρίζεις κάτι? και πάλι καλημέρα!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
spartacom10 είπε:
Καλημέρα Κάπα και καλή Σαρακοστή σε όλους! Βλέπω σηκώνεσαι πρωί πρωί!! Τι εννοείς οτι τα ρετινοειδή αλαζουν την αναγενη και τελογενη κατασταση συνεχομενα? Τελικά αξίζει airol ή να μην πειραματιστούμε? Και αν ναι, εγώ για παράδειγμα που δουλεύω συνέχεια εξωτερικός και με πολλές ώρες έκθεση στον ήλιο, τιώρες θα μπορούσα να κάνω χρήση? Και κάτι τελείως άσχετο αλλαάξίζει να σημειωθεί! Χθες πήγα σε φαρμακείο στο Σύνταγμα που αγοράζω τακτικά το regaine, και συζήτησα για την αγορά της μινοξ με ονομασία betafex 5%, η οποία κοστίζει 15 ευρώ. Ξέρεις τι απάντησε ο φαρμακοποιός? ΄΄ Φίλε δν στην συνιστώ γιατι δν εχει τα ίδια παράγωγα με το regaine 5.'' Γνωρίζεις κάτι? και πάλι καλημέρα!

καλημερα.πινω καφε στις 5:p
αν εισαι εξω στον ηλιο καθημερινα δεν εξιζει θα σου κανει ερεθισμους,υπαρχει και η πιθανοτητα να μην δουλεψει σε εσενα και να σου κανει αραιωση.
ολες οι μινοξ εχουν τα ιδια αποτελεσματα,αν ειναι να διαλεξεις ελληνικη σου προτεινω το axelan,εχει μεγαλη περιεκτικοτητα οινοπνευματος νερου,μικρη περιεκτικοτητα προπυλαινογλυκολης με αποτελεσμα η λαδιλα να ειναι σχεδον ανυπαρκτη
 

spartacom10

New Member
Σε παλαιότερο ποστ σου, είχες γράψει ότι το Axelan εχει λιγότερη απορρόφηση από το regaine....
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
spartacom10 είπε:
Σε παλαιότερο ποστ σου, είχες γράψει ότι το Axelan εχει λιγότερη απορρόφηση από το regaine....

Δεν ισχύει,τουλάχιστον στους περισσότερους,ακομα και πολυ λίγη προπυλαινογλυκολη εχει την απορρόφηση που χρειάζεται
 

baldy

Member
γιατι κανενας γιατρος δεν μου ανεφερε τοπικο dht blocker μονο για ρεγκαιν και propecia λενε
 

weznem

Well-Known Member
διοτι περα απο το ρεβιβοντζεν,νομιζω κανενα δεν εχει εγκριθει απο fda ειναι φτιαγμενα απο εμας.. διχως ερευνες..εγκεκριμενες
 

baldy

Member
στο ιντερνετ βλεπω οτι το revivogen ειναι σκαρτο οτι δεν δουλευει.Οι περισσοτεροι λενε οτι ειναι τζαμπα λεφτα
 

weznem

Well-Known Member
η αποψη μου ειναι οτι κανενα τοπικο δυτ δεν κανει πολλα πραγματα εαν θελεις να μπλοκαρεις την δυτ οτροπος ειναι ενας φινα η κερατιν με οτιδηποτε αλλο για εμενα αδικος κοπος..
 

dimos18

Member
weznem είπε:
η αποψη μου ειναι οτι κανενα τοπικο δυτ δεν κανει πολλα πραγματα εαν θελεις να μπλοκαρεις την δυτ οτροπος ειναι ενας φινα η κερατιν με οτιδηποτε αλλο για εμενα αδικος κοπος..

Έχεις δει αποτελέσματα με κερατίν weznem ;Γιατί εγώ που το παρακολουθώ ούτε χειροπιαστά αποτελέσματα έχει δώσει ούτε και εξετάσεις dht έχω δει.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

weznem

Well-Known Member
δεν το χρησιμοποιω φιλε,αλλα ειναι θεμα χρονου ομως αργα η γρηγορα..τα χειροπιαστα αποτελεσματα δεν τα θελπουμε για να δουμε αν μειωνει την δυτ αυτο το κανει σιγουρα..το αν ισχυει τα ποσοστα που δινει η εταιρεια θελουμε να διαπιστώσουμε μονο..
 

Reve

Active Member
το shedding της airol ειναι συνεχομενο,δηλαδη στα σημεια εφαρμογης της παντα θα φευγουν περισοτερα μαλλια απο οτι σκετη μινοξιδιλη στο ιδιο σημειο.
οταν εβαζα μινοξιδιλη airοl σε nw6 απο την μια ειχα πολυ επανεκφυση λογο το οτι δουλεψε θετικα σε εμενα,αλλα ταυτοχρονα πολυ τριχοπτωση.
ακομα και μετα απο 6 μηνες η τριχοπτωση μου ηταν 30-30-300-30-30-300
αυτο συμβαινει επειδη τα τοπικα ρετινοειδη αλαζουν την αναγενη και τελογενη κατασταση συνεχομενα.
χωρις airol και με σκετη μινοξιδιλη θα ηταν 10-10-10-10-10 για να δεις την διαφορα

Όταν λες το shedding ειναι συνεχώμενο? πως θα καταλαβουμε ότι μας πάει πίσω? οτι δεν δουλευει σε μας.
 

weznem

Well-Known Member
αν εχεις ματια δεν νομιζω οτι ειναι ερωτηση αυτο που θετεις...βλεπεις,κρτας αρχειο με φωτο τι αλλο θες??
 

dimos18

Member
weznem είπε:
δεν το χρησιμοποιω φιλε,αλλα ειναι θεμα χρονου ομως αργα η γρηγορα..τα χειροπιαστα αποτελεσματα δεν τα θελπουμε για να δουμε αν μειωνει την δυτ αυτο το κανει σιγουρα..το αν ισχυει τα ποσοστα που δινει η εταιρεια θελουμε να διαπιστώσουμε μονο..

Δεν είμαι από αυτούς που αμφισβητούνε συνεχώς αλλά "σίγουρη'' ήταν και η εταιρία ότι δεν δημιουργεί παρενέργειες.
 

weznem

Well-Known Member
παρενεργειες θα εχει και η ασπιρινη εχει παρενεργειες,αλλα σιγουρα δεν συγκρινονται με αυτες της φινας..δεν ειναι τυχαιο οτι ο καππα δεν εμφανισε ποτε μειωμενη λιμπιντο και νερωμενο σπερμα αυτο λεει πολλα για εναν ανθρωπο που επαιρν1/32 προσκαρ και ειχε τετοια συμπτωματα..
 

dimos18

Member
Δεν είναι μόνο ο Κάπα δοκιμαστής.Σε άλλα φόρουμ έχουν εμφανιστεί ανάλογες παρενέργειες και ανάμεσα τους, και μειωμένη λίμπιντο.Η εταιρία δήλωνε ότι το συγκεκριμένο προιόν λόγω του ''ιδιαίτερου μηχανισμού'' λειτουργίας του ρίχνει την DHT χωρίς καμία παρενέργεια,πράγμα που εκ των πραγμάτων δεν ισχύει.Αυτό στα μάτια μου κάνει την εταιρία αναξιόπιστη.

Συγκεκριμένα ο Κάπα ακόμα και σε ποσότητες του 1/4 (μιλάμε για απειροελάχιστη δόση) εμφάνισε επίμονο πόνο στους όρχεις και σημάδια γυναικομαστίας. Εγώ προσωπικά ,θεωρώ τον πόνο στους όρχεις σημαντικότερο σύμπτωμα από την μειωμένη λίμπιντο καθώς μπορεί να έχει άμεσο συσχετισμό και με τα σπερματοζωάρια.

Όλα αυτά λοιπόν σε ένα σκεύασμα που ρίχνει την DHT λιγότερο από την φίνα!
Πράγμα που δηλαδή δεν είναι και σίγουρο καθώς στα προηγούμενα της η εταιρία έχει ήδη αποδειχθεί αναξιόπιστη.
 

weznem

Well-Known Member
aris@ είπε:

Γεια σας,

Μπορείτε να με βοηθήσετε με τι να συνδιάσω το regain 5%.

Super Zix ή Spironolactone 2% ?

δεν ειμαστ εκαλα εισαι μελος απο τα πιο παλια και ποσταρεις οπου να ναι τι να πω τωρα.........
πηγαινε στο καταλληο θρεντ και ρωτα κα θα σου απαντησουμε
 
Μπλουζα