Ηλεκτρονικο τσιγαρο

Briner

Active Member
Έχει φασαρία η διαδικασία. Υπάρχουν έτοιμα συμπυκνωμένα αρώματα. Δεν θα τα έλεγα επικίνδυνα. Ωστόσο σκοτώνουν τις αντιστάσεις. Κάθε 3-5 ml αλλαγή. Δεν συμφέρει με εργοστασιακές.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Έχει φασαρία η διαδικασία. Υπάρχουν έτοιμα συμπυκνωμένα αρώματα. Δεν θα τα έλεγα επικίνδυνα. Ωστόσο σκοτώνουν τις αντιστάσεις. Κάθε 3-5 ml αλλαγή. Δεν συμφέρει με εργοστασιακές.
αν ειναι τοσο πολυ εξοδο δεν ξερω αν αξιζει,πριν κανενα 4ημερο πηγα σε ενα μαγαζι με ατμιστικα και δοκιμασα καμια 15αρια διαφορετικα καπνικα αρωματα,εκπληξη ηταν το οτι κανενα δεν μου αρεσε οσο το max blend που εχω,που και αυτο ουτε πλησιαζει τσιγαρο σε γευση,ποιο πολυ σε hemo κακαο φερνει.
 

Briner

Active Member
Μην μπερδεύεσαι. Άλλο «καπνικά» αρώματα κι άλλο αρώματα από πραγματικό εκχύλισμα καπνού. Μην περιμένεις γεύση τσιγάρου. Το άρωμα είναι αυτό του αποξηραμένου καπνού όπως μυρίζει στο φακελάκι. Κάνε μια δοκιμή από τα υγρά La Tabaccheria. Από μερικά που έφτιαξα, μου άρεσε περισσότερο το Latakia.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Μην μπερδεύεσαι. Άλλο «καπνικά» αρώματα κι άλλο αρώματα από πραγματικό εκχύλισμα καπνού. Μην περιμένεις γεύση τσιγάρου. Το άρωμα είναι αυτό του αποξηραμένου καπνού όπως μυρίζει στο φακελάκι. Κάνε μια δοκιμή από τα υγρά La Tabaccheria. Από μερικά που έφτιαξα, μου άρεσε περισσότερο το Latakia.
αυτο λες?
https://www.e-smokers.gr/shop/d-i-y...cheria/la-tabaccheria-macerated-latakia-solo/
σε ποσα ml υγρου τα 10ml του?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
εχει δοκιμασει κανεις να φτιαξει αρωμα μονος του?
δηλαδη να αφησει κατι μεσα σε γλυκερινη κανεναν μηνα,μετα να πρσθεσει αλλο τοσο προπυλαινογλυκολη,νικοτινη και να το ατμισει?
 

Briner

Active Member
Έχω κάνει εγώ. Εκτός από την αναμονή, έχει φασαρία στο φιλτράρισμα. Πάντως το αποτέλεσμα ήταν ίδιο με αυτό των έτοιμων υγρών. Αν ψάξεις στο vaping.gr έχει και αντίστοιχο θέμα.
 

Th0d0ris567

New Member
Αν δεν έχετε δοκιμάσει το castle long αξίζει να το δοκιμάσετε. Με τσιγαρισιο ατμοποιητη είναι κορυφή για εμένα και με κάλυψε σε όλα
 

Briner

Active Member
Είναι πράγματι πολύ καλό. Είναι το ένα από τα δύο υγρά που ατμίζω. Είναι ακριβό όμως. Αγοράζω κλώνο άρωμα που είναι πάρα πολύ κοντά στην γεύση του αυθεντικού και μου έρχεται πολύ οικονομικότερα.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
εγω σκεφτομαι να ξεκινησω να φτιαχνω δικα μου αρωματα,τα βαμματα ειναι πολυ ευκολα και εχω φτιαξει αρκετα για το μαλλι.
eviva
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
θα βγω λιγο οφ.αυτο ειναι το φιλτρο απο το θερμαινόμενο που καπνισα.οπως και στο κανονικο τσιγαρο ετσι και στο θερμαινομενο ο καπνος περναει απο το φιλτρο και εκει ζωγραφιζεται η πισα.στο θερμαινομενο αφου εχει καπνιστει το φιλτρο ειναι καθαρο
46276205_2495363697417133_2087326068309491712_n.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
τα αστρα δειχνουν οτι το θερμαινομενο τσιγαρο οντως δεν βγαζει πισα,αυτην δεν ειναι φωτο απο το γουγλι,ειναι το τσιγαρο που μολις καπνισα με την συσκευη και φωτογραφισα το φιλτρο του.
live που το βλεπω ειναι πεντακαθαρο,οπως και στην φωτο.παλευω να βρω την παραμικρη κιτρινιλα αλλα δεν εχει
 

koumparos

Well-Known Member
Καπνό έχει.Ο αδερφός μου που ασχολείται με το ηλεκτρονικό τσιγάρο διάβασε ένα ποστ ενός γιατρού που ασχολείται με έρευνες ότι το θερμαινόμενο είναι 80 φορές λιγότερο τοξικό από το κανονικό τσιγάρο.Ο ίδιος γιατρός από κλινικές έρευνες που έκανε μεταξύ θερμαινόμενου και ηλεκτρονικού τσιγάρου διαπίστωσε ότι το υγρό του ηλεκτρονικού τσιγάρου είναι 10 φορές καλύτερο σε τοξικότητα από τον θερμαινόμενο καπνό.
 

Briner

Active Member
Απ' ό,τι είχα διαβάζει, τα συστατικά είναι επεξεργασμένος καπνός και γλυκερίνη (αν δεν κάνω λάθος, αραιωμένη με νερό). Υποθέτω ότι η προσθήκη γλυκερίνης εξυπηρετεί την παραγωγή ατμού, επειδή αν περιμένεις μόνο από την θέρμανση του καπνού, ζήτω που κάηκες.

Έχω παραγγείλει μια συσκευή IQOS Plus για την γυναίκα. Σκέφτομαι να της παραγγείλω και μια συσκευή θέρμανσης χύμα καπνού.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
βαζω διπλα τις φωτο,τα καρελια τι αφηνουν μετα το καπνισμα,τα θερμαινομενα τσιγαρα τι αφηνουν μετα το καπνισμα
46493164_2000847723335298_5737161857379074048_n.jpg 46458589_998231953710380_6695570997594030080_n.jpg
 

aeratos28

Just aeratos
Kapa κάνε το ίδιο τεστ,αλλά να κάνει περίπου δέκα τζουρες στα Καρέλια.παιδια μια παραλλαγή ηλεκτρονικού τσιγάρου είναι μην γελιομαστε ..και υπερβολικά ακριβότερο ..ένας καπνιστής ενός κανονικού τσιγάρου που κάνει ένα πακέτο την ημέρα ,ίσως δεν τον φτάνουν τα 2 πακέτα τους iqos..συμπιεσμένο καπνό μέσα σε προπυλενογλυκολη έχει και γλυκερίνη.περισσοτερο προπυλενογλυκολη για να μπορέσει να αποδώσει την γεύση του καπνού και να δώσει αυτή την αίσθηση στο στόμα ότι καπνισες..αφού κανεις προπυλενογλυκολη και γλυκερίνη ποιος ο λόγος να μην κάνεις ηλεκτρονικό?που θα σου έρχεται οικονομικά και στο 1/10 από το iqos? Πατέντα κλεψιματος των καπνοβιομηχανιων είναι γιατί είδαν ότι ο κόσμος αρχίζει και παρατάει το κανονικό τσιγάρο.γι αυτό και ο πόλεμος που υπάρχει στο ηλεκτρονικό.χανουν έσοδα..σκέφτηκαν το iqos για να σου τα πάρουν διπλά.μεινετε όσοι σκέφτεστε για το iqos σε ηλεκτρονικό τσιγάρο ή αν μπορείτε κοφτε το και αυτό να καλυτερεύσετε την υγεία σας και την τσέπη σας.;)
 

makis25

Well-Known Member
βαζω διπλα τις φωτο,τα καρελια τι αφηνουν μετα το καπνισμα,τα θερμαινομενα τσιγαρα τι αφηνουν μετα το καπνισμα
Προβολή συνημμένου 19982 Προβολή συνημμένου 19983
βεβαια μπορεις να το δεις και απο την αλλη πλευρα το θεμα , το ενα φιλτρο πιανει τα μικροσωματιδια , το αλλο δε τα πιανει . Αν περνανε ελευθερα τοτε δε θα λερώσει το φιλτρο . Επισης μπορει να αιωρουμενα σωματιδια που παραγονται να εχουν απλα μικροτερη διαμετρο και ετσι παλι να περνανε ελευθερα απο το φιλτρο και εσυ να το βλεπεις καθαρο . Τελος το ποσο βρωμικο φαινεται το φιλτρο δε δειχνει τιποτα για τα υπολοιπα τοξικα που εισπνεεις τα οποια δεν ειναι ορατα . Εγω συμφωνω με τον αερατο πανω , το iqos ειναι προσπαθεια να δειξει η βιομηχανια πως εκσυγχρονιζεται αλλα κοιτα το ιστορικο που εχει το καρτελ καπνου σχετικα με την παραπληροφορηση και την εσκεμενη ζημια στην υγεια του κοσμακη . Γιατι να τους δωσεις πολλαπλασια χρηματα; καλυτερα ηλεκτρονικο αν ειναι να κανεις .
 
Μπλουζα