Εσείς τι πιστεύετε?

Στην επόμενη 5 ετια πιστεύετε θα λυθεί το πρόβλημα ΑΑ?

  • Ναι, το πιστεύω

    Ψηφοφορίες: 7 9.7%
  • Ισως, δεν είμαι σίγουρος

    Ψηφοφορίες: 9 12.5%
  • Όχι, δεν νομίζω

    Ψηφοφορίες: 56 77.8%

  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    72

vag25

Well-Known Member
Και εγω το πιστευω οτι εν τελη εχει γινει πολιτικη του φορουμ ολο αυτο. Αλλα δεν πιστευω οτι γινεται συνειδητα για να σπρωξουν τις μμ.

Ειτε ετσι ειτε αλλιως πρεπει να αλλαξει σιγα σιγα ονομασια, γιατι αφορα καθαρα μεταμοσχευσεις η κοινοτητα. Και να μη θες σε παρασυρει το ολο κλιμα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

danceworld_2001

Well-Known Member
Δυστυχώς τα πράγματα δεν είναι καλά και βλέπω το ίδιο κορδόνι να κρατάει για 20 χρόνια τουλάχιστον.Regain για επανέκφυση, finasteride + dutasteride για φρενάρισμα τριχόπτωσης. Τα φάρμακα αυτά όμως δεν λειτουργούν 100% στην Α ζώνη και μετά στην Γ οπότε η μεταμόσχευση ειναι αναπόφευκτη.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Αυτή ειναι η αλήθεια δυστυχώς φίλε μου, δεν ειμαι υπέρμαχος της μεταμόσχευσης αλλά των θεραπειών γιαυτό και προσπάθησα απο το 2005 που μπήκα σε θεραπεία μέχρι το 2013 να το αναβάλλω. Ανάλογα την επιθετικότητα της ΑΑ του ασθενούς και την απόδοση της θεραπείας παίρνεις τις αποφάσεις σου. Η μμ ειναι η τελευταία λύση αφου η θεραπεία έχει εξαντλήσει τα οφέλη της. Η μμ δίνει απλά ενα illusion, δεν ειναι για όλους και απαιτεί χρήμα πολύ. Ο συνδυασμός θεραπείας μμ δινει το απόλυτο. Κακά τα ψέματα όμως, θεραπείες άλλες πλυν του big 2 δεν υπάρχουν με σοβαρό και πάλι βραχύβιο αποτέλεσμα. Εσυ γιατί λες οτι τρολάρω? Τι τρολάρω?
 

nine

Active Member
Δεν ειναι θεμα πολιτικης forum. Το δειγμα εδω ειναι πολυ μικρο. Αν ηταν κατι που να εδινε καλο αποτελεσμα θα το μαθαιναμε και απο αλλου. Αναφερομαι στις πειραματικες θεραπειες. Μην ξεχναμε ειναι μεγαλο το κοστος για πειραματα για κατι που μπορει να βγαλει 5 τριχες-10 τριχες και να μην σου αλλαξει την εικονα του μαλλιου οπως θα εκανε μια μμ.

Αργα η γρηγορα οσοι δεν προσεξουν με τις θεραπειες ή τα γονίδια είναι τετοια για norwood norwood3μιση-4 και τους ενδιαφερει να κανουν styling στα μαλλια οπως περιπου ηταν και εφοσον δεν δουλευουν αλλο τα γνωστα φαρμακα θα οδηγηθουν στο τραπεζι της μμ αν δεν θελουν να βαλουν περουκα/hairpiece.
 

pithikas

Well-Known Member
Αυτή ειναι η αλήθεια δυστυχώς φίλε μου, δεν ειμαι υπέρμαχος της μεταμόσχευσης αλλά των θεραπειών γιαυτό και προσπάθησα απο το 2005 που μπήκα σε θεραπεία μέχρι το 2013 να το αναβάλλω. Ανάλογα την επιθετικότητα της ΑΑ του ασθενούς και την απόδοση της θεραπείας παίρνεις τις αποφάσεις σου. Η μμ ειναι η τελευταία λύση αφου η θεραπεία έχει εξαντλήσει τα οφέλη της. Η μμ δίνει απλά ενα illusion, δεν ειναι για όλους και απαιτεί χρήμα πολύ. Ο συνδυασμός θεραπείας μμ δινει το απόλυτο. Κακά τα ψέματα όμως, θεραπείες άλλες πλυν του big 2 δεν υπάρχουν με σοβαρό και πάλι βραχύβιο αποτέλεσμα. Εσυ γιατί λες οτι τρολάρω? Τι τρολάρω?
Eπειδή έγραψες αμέσως μετά τον προβληματισμό του χρήστη για την πορεία του φόρουμ, πάλι για μεταμοσχεύσεις το θεώρησα τρολλάρισμα.
Ακριβώς έτσι είναι στα υπόλοιπα κι επειδή έχεις κάνει μτχ είναι θετικό το ότι δε κοροιδεύεις με αυτό που έγραψες για illusion.
Θα βγούνε θεραπείες μέσα στα επόμενα δύο με τρία χρόνια. Οι πιο πολλές εταιρίες το 2019 έχουν ως στόχο.
 

Stripar

Established Member
Mια χαρά θεραπείες θα βγούνε. Επειδή δεν ασχολείται το hairlossgrtransplant δε σημαίνει πως δεν υπάρχουν θεραπείες σε εξέλιξη.
Απλά έχουν εξαφανιστεί παλιά μέλη που το ψάχνανε όπως ο Γκόμι, ενώ τους υπόλοιπους μας μπανάρουν για να κάνουν τους χρήστες να απελπίζονται και να την ψάχνουν μόνο στις μεταμοσχεύσεις και να παίρνουν ποσοστά οι διάφοροι πωλητές που δρουν ανεξέλεγκτοι εδώ μέσα, με τις άθλιες μεταμοσχεύσεις.
Πολιτική του φόρουμ είναι. Το 2019 θα υπάρχουν νέες θεραπείες-α.

Μάλλον pithika ζείς σε μιά νιρβάνα!.

Είναι προφανές ότι μπανάρεσε γιατί η γλώσσα σου είναι οχετός , trollάρεις συνέχεια , τα έχεις με όλους και με ολα
και δέν προσφέρεις τίποτα σε καμία ενότητα του forum.

Όλα τα άλλα είναι δικαιολογίες για να καλύψεις τα αδικαιολόγητα…

Φιλικά
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Δεν μου αρέσει να τρολάρω. Το φόρουμ δεν έχει κάποια συντεταγμένη πολιτική, παλαιότερα όλο το βάρος των αναγραφόμενων έπεφτε στην ενότητα θεραπεία, πλέον οι εναλλακτικές σβήνουν γιατί δεν έχουν αποτέλεσμα και βρισκόμαστε στα ίδια και τα ίδια που και αποτέλεσμα έχουν στο να κερδίσεις χρόνο αλλά και παρενέργειες σαφέστατα. Με τα χρόνια και την εισαγωγή κλινικών εξωτερικού με πιο αξιοπρεπή αποτελέσματα, το βάρος πέφτει απο όλους αναπόφευκτα εκεί, αλλά το σπορ ειναι ακριβό και όχι για όλους μιας και εξαρτάται απο την δότρια, τα ιδιαίτερα ποιοτικά χαρακτηριστικά κεφαλιού και τρίχας, την έκταση αραίωσης και την υποστήριξη ή μη απο φαρμακευτική αγωγή. Μακάρι μέχρι το 2019 να δούμε κάτι, εγώ εκτιμώ πως κάτι γύρω απο την φιναστερίδη θα ειναι η το avodart με πιο εξωραισμένες παρενέργειες και απο εκεί και πέρα ραγδαίες ίσως να ειναι οι εξελίξεις στην κλωνοποίηση της τρίχας για την επίλυση του προβλήματος της περιορισμένης δότριας.

Eπειδή έγραψες αμέσως μετά τον προβληματισμό του χρήστη για την πορεία του φόρουμ, πάλι για μεταμοσχεύσεις το θεώρησα τρολλάρισμα.
Ακριβώς έτσι είναι στα υπόλοιπα κι επειδή έχεις κάνει μτχ είναι θετικό το ότι δε κοροιδεύεις με αυτό που έγραψες για illusion.
Θα βγούνε θεραπείες μέσα στα επόμενα δύο με τρία χρόνια. Οι πιο πολλές εταιρίες το 2019 έχουν ως στόχο.
 

naruto

Well-Known Member
Ε ρε ετσι κ σκασει καμμια κλωνοποιηση μοσχευματων και γινει η δοτρια απεριοριστη...
ή εστω σκασει καποια θεραπεια η οποια φρεναρει εντελως την ΑΑ για παντα...
Μεχρι τα φρυδια θα την κατεβασω την hairline λεμε,ανεκαθεν ειχα ΚΟΥΤΕΛΑ κ το εχω απωθημενο
@pithikas στο hairlosstalk που μπαινω και σε εχω δει να σχολιαζεις δεν εχει παρει το ματι μου για καποια θεραπεια που ανεμενετε να βγει το 19.Μονο της replicel-shisheido ΑΝ πανε καλα οι δοκιμες που γινοντε κ τηρηθει το χρονοδιαγραμμα...
 

Stripar

Established Member
O οποίος pithikas έχει καταφέρει το απίστευτο στο Hairlosstalk:
Έχει περισότερα DISLIKES (το αντίθετο απο τα Likes) απο μηνύματα και ορκισμένους εχθρούς !
Mέσα σε 3 μόλις μήνες που είναι μέλος είναι στην λίστα των top haters - Dislikes του forum , στην ένατη (9) θέση !!!

Σημερινό παράδειγμα:

Royaume said:
Pithikas, sry but your words mean absolutely nothing.
How many times you had to read to shut up? How many times?
It's better to talk with you after you have more messages than dislikes...
But this will never happen because everyone else knows that your words mean shit.
Must be hard if almost anyone tell you to shut the fkcm up..

:D
 
Τελευταία επεξεργασία:

koumparos

Well-Known Member
Ρεαλιστικη ελπιδα ειναι μονο το setipiprant της alergan με τις κλινικες ερευνες να ολοκληρωνονται το 18.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

FreeThinker

Well-Known Member
Ρεαλιστικη ελπιδα ειναι μονο το setipiprant της alergan με τις κλινικες ερευνες να ολοκληρωνονται το 18.

Σ ενα χρονο απο σημερα θα ανακοινωσουν τα αποτελεσματα της ερευνας, αρχες Σεπτεμεβρη. Δεν ξερω γιατι το θεωρεις ρεαλιστικη ελπιδα, για την ωρα εχει φυτρωσει μαλλια μονο σε ποντικια οπως κανουν υποτιθεται ολα. Ερευνα σε ανθρωπους δεν εχει γινει ακομα, και αναμενεται να ξεκινησει σε λιγους μηνες.

Εγω θα κραταγα μικρο καλαθι. Ολη η θεωρια του βασιζεται στο οτι βρεθηκαν υψηλοτερες απο τις συνηθεις τιμες PGD2 σε κεφαλια που πασχουν απο ΑΓΑ. Αυτο δεν αρκει πιστευω για να κατηγορησεις την PGD2 ως υπαιτιο της τριχοπτωσης. Θα μπορουσε απλα να ειναι παρενεργεια της DHT.
 

koumparos

Well-Known Member
Μαλια μην περιμενεις.Υπαρχει μια συνεντευξη του εκπροσωπου της εταιριας που μιλαει σαφεστατα για προληψη.Μαλακια μονο τα βλαστοκυταρα και σε αραιωσεις αρχικων σταδιων.Ενα norwood 6 δεν προκειται ποτε να επανερθει με τα σημερινα δεδομενα.Αλλα εαν εχεις μια θεραπεια χωρις τους κινδυνους της φινας με την ιδια αποτελεσματικοτητα ακομα και ενα 5αρη μπορει με μεταμοσχευσεις να γινει ενα αξιοπρεπες 2αρακι και με θεραπεια να φτασει στα βαθια γεραματα με μαλακια.
 

koumparos

Well-Known Member
Εαν πετυχει το setipiprant ανοιγει ο δρομος και για αλλα φαρμακα με την ιδια φιλοσοφια οπως το fevipiprant.Τι σημαινει αυτο πρακτικα?Οταν θα σταματησει να λειτουργει το ενα θα αλαζεις θεραπεια και θα προχωρας οπως γινεται σε πολλες παθησεις σημερα.Το ιδιο που γινεται με την φινα.Μολις σταματησει να δουλευει πας στην ντουτα με παρομοια φιλοσοφια δρασης.
 

pithikas

Well-Known Member
Δεν μου αρέσει να τρολάρω. Το φόρουμ δεν έχει κάποια συντεταγμένη πολιτική, παλαιότερα όλο το βάρος των αναγραφόμενων έπεφτε στην ενότητα θεραπεία, πλέον οι εναλλακτικές σβήνουν γιατί δεν έχουν αποτέλεσμα και βρισκόμαστε στα ίδια και τα ίδια που και αποτέλεσμα έχουν στο να κερδίσεις χρόνο αλλά και παρενέργειες σαφέστατα. Με τα χρόνια και την εισαγωγή κλινικών εξωτερικού με πιο αξιοπρεπή αποτελέσματα, το βάρος πέφτει απο όλους αναπόφευκτα εκεί, αλλά το σπορ ειναι ακριβό και όχι για όλους μιας και εξαρτάται απο την δότρια, τα ιδιαίτερα ποιοτικά χαρακτηριστικά κεφαλιού και τρίχας, την έκταση αραίωσης και την υποστήριξη ή μη απο φαρμακευτική αγωγή. Μακάρι μέχρι το 2019 να δούμε κάτι, εγώ εκτιμώ πως κάτι γύρω απο την φιναστερίδη θα ειναι η το avodart με πιο εξωραισμένες παρενέργειες και απο εκεί και πέρα ραγδαίες ίσως να ειναι οι εξελίξεις στην κλωνοποίηση της τρίχας για την επίλυση του προβλήματος της περιορισμένης δότριας.
Το 2019 θα βγει η θεραπεία της shiseido η οποία θα δίνει ένα μικρό regrowth αλλά και το βασικό, θα παίρνουν κύτταρα από την δότρια θα τα πολλαπλασιάζουν και με ενέσεις στην πάσχουσα περιοχή δε θα σου ξαναφεύγει τρίχα.
Το 2021 αν δε κάνω λάθος θα υπάρξει η οριστική θεραπεία από τον καλύτερο επιστήμονα του είδους με απεριόριστο αριθμό κλωνοποιημένων κυττάρων και δημιουργίας θυλάκων.
Μιλάμε όμως και στις δύο περιπτώσεις για Ιαπωνία και όχι μόνο ένα ταξίδι. Άρα πολλά λεφτά. Kαι φαίνεται πως αυτή τη φορά επειδή έχουν πέσει τρελά λεφτά από εταιρίες μεγαθήρια μου φαίνεται απίθανο να μη κυκλοφορήσει έστω μία από τις δύο θεραπείες.
Η follica επίσης που είναι γνωστή και στο φόρουμ έχει βγάλει ήδη φωτογραφίες με τα μηχανήματα που θα χρησιμοποιεί και αν και αναφερόνταν πως θα μπει στην αγορά του χρόνου μάλλον για 2019 πάει. Και φάρμακα δοκιμάζονται αλλά με μικρές επανεκφύσεις όποτε δε τα αναφέρω.
Στρίπαρ, στο hlt τα dislikes τα έχω από συγκεκριμένα άτομα που προωθούν σαν εσένα. Αυτοί οι Ιταλοί βέβαια προωθούν μαντζούνια που θα βγάλουν στην αγορά ενώ εσύ μπιμπιμπο τρίχες. Και σε παρακαλώ μην ασχολείσαι μαζί μου. Ότι δε πας καλά νομίζω το ξέρουν όλοι εδώ μέσα και στο λέω κι εγώ φιλικά πως δε θέλω προσωπικό stalker.
Ψιλοανατριχιάζω...:p
 

koumparos

Well-Known Member
Μαλον οχι πιθηκα διοτι εαν ειναι αποτελεσματικο θα παρει πολυ γρηγορα αδεια κυκλοφοριας επειδη εχει περασει τα τεστ ασφαλειας χρησης σε παλαιοτερη δοκιμη για το ασθμα στην οποια απετυχε και εγκαταλειφθηκε.
 

pithikas

Well-Known Member
Μαλον οχι πιθηκα διοτι εαν ειναι αποτελεσματικο θα παρει πολυ γρηγορα αδεια κυκλοφοριας επειδη εχει περασει τα τεστ ασφαλειας χρησης σε παλαιοτερη δοκιμη για το ασθμα στην οποια απετυχε και εγκαταλειφθηκε.
Αυτό το ξέρω αλλά είχα την εντύπωση πως είχαν αλλάξει την δοσολογία.
Δε νομίζω πως θα έχει επιτυχία πάντως το συγκεκριμένο. Μακάρι να βγει πάντως.
 

koumparos

Well-Known Member
Ναι την πηγαν στα 2 gr ημερησιως και σταματησαν την αμεση συγκριση με φινα διοτι καποια ατομα που συμετειχαν στις δοκιμες παραπονεθηκαν για sides.Θα δουμε πιθηκα ,παντως πηρε επισημα αδεια απο fda να δοκιμαστει στην τριχοπτωση.Προσχομεν
 

nine

Active Member
Μεχρι να βγει κατι που να δουλευει και να το παρουμε εμεις στην σωστη τιμη οπως αυτο της Ιαπωνιας που λετε θα περασουν και αλλα χρονια. Δεν θα ειναι για ολους πιστευω στην αρχη και μηπως αργοτερα βγει κατι παραμοιο απο αντιπαλη εταιρεια και γινει διαθεσιμη παντου η θεραπεια οπως μινοξ για παραδειγμα. Εκτος αυτο πρεπει να δουμε για 5-6 χρονια αν τελικα κρατησε αυτη η θεραπεια και δεν εχασε σε αποδοση οπως οι περισσοτερες θεραπειες.

Και ολα αυτα που θα βγουν αληθεια θα ειναι για προληψη η θα σου ξαναδινει μαλλι; Θα αξιζει δηλαδη οι μεγαλοι με αδειες περιοχες να ασχοληθουν και να ανατρεψουν το προβλημα; Αν ασχοληθουμε σοβαρα με προληψη, μπλοκαρισμα ολη της dht μονο στο scalp χωρις παρενεργειες για τους 16χρονους-18χρονους τοτε πιστευω θα λυθει το προβλημα.
 
Μπλουζα