Βοήθεια....!!!

Maga87

New Member
Καλησπερα παιδιά ,
Θα ήθελα λίγο την βοήθεια σας σκέφτομαι πολύ σοβαρά να κάνω μμ αλλά δεν ξέρω το που και τι πρέπει να προσέξω !!Ειχα σκεφτεί στην αρχή τον Αναστασάκη του έχω στείλει μνμ και περιμένω απάντηση !!Βεβαια μετά από κάποιες ώρες μέσα στο φόρουμ σας αναθεώρησα λίγο και έστειλα και έρτογαν ,Λορέντζο και feriduni!!σας παραθέτω κάποιες φωτό !!μενω Σουηδια άρα άμα γνωρίζετε και κάποιον καλό εδώ κοντά παρακαλώ διαφωτίστε με!!!

Ευχαριστώ !!!
 

Συνημμένα

  • 03B47C21-8D8B-47F3-8645-011C4D8C0E72.jpeg
    03B47C21-8D8B-47F3-8645-011C4D8C0E72.jpeg
    1.9 MB · Προβολές: 43
  • 98EA9829-0F8D-4721-8E4D-7B7A00D9DD9C.jpeg
    98EA9829-0F8D-4721-8E4D-7B7A00D9DD9C.jpeg
    1.9 MB · Προβολές: 41
  • 3F45D822-5B11-4A5B-8FF5-543BBE54DD6C.jpeg
    3F45D822-5B11-4A5B-8FF5-543BBE54DD6C.jpeg
    1.8 MB · Προβολές: 36
  • E02CFF29-129E-4962-9E34-3ACDCAFAE7CF.jpeg
    E02CFF29-129E-4962-9E34-3ACDCAFAE7CF.jpeg
    2.4 MB · Προβολές: 40
  • 1D1EFB7F-45B9-4320-8312-1765428C8827.jpeg
    1D1EFB7F-45B9-4320-8312-1765428C8827.jpeg
    642.6 KB · Προβολές: 42

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

DoctorWho

Well-Known Member
Βασικο να μας πεις για την ηλικια σου και κατα ποσο αυτο που βλεπουμε στις φωτογραφιες ειν μια κατασταση που εχει μεινει σταθερη για χρονια η συνεχιζεις να εχεις τριχοπτωση.
 

Maga87

New Member
Είμαι στα 30 !!τον τελευταίο χρόνο είναι σταθερή άρχισε στα 25 και μέχρι και πέρυσι έχανα !τωρα ένα διάστημα 11 μηνών είναι σταθερή !!
 

DoctorWho

Well-Known Member
Με βαση αυτα που βλεπω καλο θα ηταν να ψαχτεις με θεραπειες πριν μπεις στο δρομο της μεταμοσχευσης κυριως λογω του νεαρου της ηλικιας σου και του γεγονοτος οτι εχεις αρκετες αραιωμενες περιοχες οι οποιες ειν περισσοτερο ευαλωττες στο να αδειασουν εν καιρω, αλλα και περισσοτερο ικανες να γεμισουν με τις γνωστες θεραπειες. Ενημερωσου λοιπον για τη φιναστεριδη και τη μινοξιδιλη οσο μπορεις και επιλεξε αρχικα ως προς αυτες αν θες να δοκιμασεις ενα 18μηνο θεραπεια πριν προχωρησεις σε οποιαδηποτε κινηση για μμ.
 

Maga87

New Member
Ευχαριστώ !!θα μπορούσες να μου εξηγήσεις τις διάφορες μεταξύ τις ;;και τι θα πρότεινες εσυ;;
 

DoctorWho

Well-Known Member
Ειν μεγαλο κεφαλαιο.. υπαρχουν πολλα νηματα στ φορουμ στο "θεραπειες" η φιναστεριδη ειναι το proscar η propecia κ η μινοξιδιλη το regain. Εγω προσωπικα ειμ 2 χρονια με μινοξιδιλη κ 1 χρονο και με τα δυο και περαν της διατηρησης της καταστασης εχω κ αξιολογη επανεκφυση. Θα ενημερωσω το νημα μου σε λιγο καιρο. Κανε την προσωπικη σ ερευνα και στ δυο αν κι εγω ειμ προσωπικα υπερ κ μεινε μακρια απο γιατροσοφια λαδια κ μαντζουνια.
 

John1924

Active Member
Maga87, οταν λες οτι απο τον Αναστασάκη που ηταν η πρώτη σου σκέψη, πήγες σε Ερντογκαν, Λορένθο και Φεριντουνι δεν αναθεωρησες λίγο αλλά έκανες άλμα λογικής μιας και μιλάμε για τρία απο τα κορυφαία ονόματα παγκοσμίως! Εάν διαθέτεις το μπάτζετ δεν τίθεται θέμα επιλογής
 

Maga87

New Member
Tassos33 φίλε ναι !ανχγος πολύ ,αλλαγή μεγάλη ,έφυγα από Ελλάδα άντε να βρεις δουλειά ,γλώσσα κτλ!!δυστυχως εκεί ξέσπασε ο οργανισμός !!εχω βέβαια και κληρονομικότητα αλλά πιστεύω ότι ήταν Το ανχγος ενας Από τους μεγάλους λόγους της τριχόπτωσης !
 

Maga87

New Member
John1924 ήμουν και είμαι Άσχετος από αυτά και έτσι στο πρώτο που μου έβγαλε στο Google για μμ Ελλάδα έστειλα !!βεβαι μετά όπως είπα ,δόξα το θεό ,βρήκα το forum εδώ και μου ανοίξατε τα μάτια προς το ποιος είναι ποιος ,χωρίς βέβαια να θέλω να θίξω κανέναν γιατρό !!οσο για αν επιλέξω να κάνω μμ εννοείτε θα παίξει ρόλο η τιμή σε ένα από αυτούς (εκτοσ Αναστασάκη )γιατί όπως διαβάζω εδώ ή δώσε χρήμα και κάνε την δουλειά σου ή μην κανείς τπτ και αποφεύγεις τα κακά αποτελέσματα και την οικονομική και αισθητική αποτυχία !!οταν μου απαντήσουν θα ενημερώσω για τιμές κτλ!!!βεβαια απο ερτογαν απάντησαν για αρχή ένα γενικό 2,5 το graft και μου στείλανε να συμπλήρωσω ένα ερωτηματολόγιο !!
 

piros75

Well-Known Member
Κατ' αρχάς μέσα σε 5 χρόνια μπορεί να επέλθει αυτή η αραίωση (και ακόμα χειρότερη). Εγώ θα έλεγα ότι μπορείς άνετα να κάνεις την πρώτη σου μμ έχοντας απλώς στο μυαλό σου ότι πιθανά θα αραιώσεις και άλλο. Το χειρότερο δεν είναι να αραιώσεις στις ήδη επηρεασμένες περιοχές, το χειρότερο είναι να πέσουν οι πτέρυγες σου (δηλαδή τα όρια της φαλακρής περιοχής όπως φαίνονται τώρα). Για αυτόν τον λόγο χρειάζεται πολύ σωστή διαχείριση της δότριας και σίγουρα και μια καλή θεραπεία μαζί με την μμ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Μπλουζα