ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

weznem

Well-Known Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

καπα αυτο λεει για την αιρολ βαζω αιρολ με μινοξιδια για μπλοκερ ελεγα αν ξερεις τοπικα καποιο καλο απο την εμπειρια σου..εκτος και αν δεν καταλαβα διοτι δεν εχω χρονο να το διαβασω ολο τωρα..εννοεις οτι παρα την καλυτερη απορροφηση που λενε με νανοτεχνολογια στην μινοξιδιλ δεν θα δω τπτ δεν αξιζει?ευχαριστω καπα.. 8)

kapa

Μέλος του προσωπικού

καπα αυτο λεει για την αιρολ βαζω αιρολ με μινοξιδια για μπλοκερ ελεγα αν ξερεις τοπικα καποιο καλο απο την εμπειρια σου..εκτος και αν δεν καταλαβα διοτι δεν εχω χρονο να το διαβασω ολο τωρα..
μην τα διαβαζεις,τα αποτελεσματα δες,και μεταξυ μας και η τριχοπτωση θα φτασει σε 20 η 30 τριχες την μερα ;)

εννοεις οτι παρα την καλυτερη απορροφηση που λενε με νανοτεχνολογια στην μινοξιδιλ δεν θα δω τπτ δεν αξιζει?ευχαριστω καπα..
δεν θα δεις διαφορα,καλυτερη απορροφηση κανει η τρετινοινη και ολες οι κορτιζονες απο τις ποιο ελαφριες μεχρι τις βαριες.

αντικατεστησε την σπιρονολακτονη με μια εφαρμογη την ημερα σε αυτο που κανω και σε δυο μηνες ολοι στο μαλλι θα σε κοιτανε :9m:

weznem

Well-Known Member

δηλαδη μου λες να μην βαζω σπιρο παρα μονο αιρολ με ρεγκαιν?ειδα τις φοτο σου μπραβο διαφορα τι γινετε εμποδιζει σε κατι η σπιρο διοτι αιρολ ε ρεγκαιν βαζω??θα διαβασω διοτι κατι με ασπιρινες λεει το ποστ να δω τι λενε..

kapa

Μέλος του προσωπικού

δηλαδη μου λες να μην βαζω σπιρο παρα μονο αιρολ με ρεγκαιν?ειδα τις φοτο σου μπραβο διαφορα τι γινετε εμποδιζει σε κατι η σπιρο διοτι αιρολ ε ρεγκαιν βαζω??
ναι οχι μονο στους κροταφους αλλα σε επιφανεια nw6

weznem

Well-Known Member

ποση ειναι αυτη η επιφανεια??θα πουληθουμε στο ρεγκαιν καπα μου αχ ειδη βασω 11ψεκασιες κροταφους και ενδιαμεσα κροταφους προστα..γιατι θα δουλεψει διαφορετικα αυτο το σχημα?

kapa

Μέλος του προσωπικού

weznem είπε:
ποση ειναι αυτη η επιφανεια??θα πουληθουμε στο ρεγκαιν καπα μου αχ ειδη βασω 11ψεκασιες κροταφους και ενδιαμεσα κροταφους προστα..γιατι θα δουλεψει διαφορετικα αυτο το σχημα?
το κοστος δεν ειναι θεμα,εμενα με πολυ καταχρηση μου βγαινει 10 η 12 ευρω τον μηνα αλλα χρησιμοποιω kirkland.
θα δουλεψει πολυ καλυτερα επειδη εχεις θετικη ανταποκριση στην τρετινοιν,απο οσο θυμαμαι χρησιμοποιεις μηνες τωρα airol και ειδες και θετικα σημαδια :chinscratch
μια εφαρμογη την ημερα ειναι υπερ αρκετη,επιφανεια nw6 η nw5 ειναι η περιοχη που παει να καραφλιασει.
ειναι αυτην εδω :22m:

Συνημμένα

• 17 KB Προβολές: 58

kapa

Μέλος του προσωπικού

οτι βλεπεις απο κατοψη το κεφαλι σου δηλαδη

weznem

Well-Known Member

οκ καπα σε εμπιστευομαι και θα το κανω αλλα μου χεις βαλει την απορια τι θα αλλαξει το μονο που θα κανω ειναι να μην βαζω σπιρο ενω ολοι λενε οτι πρεπει να βαζουμε μπλοκερ για την dht τι δουλευει προς το καλυτερο εφοσν εγω μονο μπροστα στους κροταφους στα πλαγια θελω να βγαλω μαλλια αλλα απο οτι λετε δεν θα βγουν ποτε στους κροταφους.θα εχω shedding pali ετσι αφου θα βαλω παντου πανω ρεγκαιν ε?δηλαδη δεν θα ταν καλυτερα να βαζω ρu η ρoym αντι για σπιρο?εχω αποριες σορυ αν σε πριζω..

kapa

Μέλος του προσωπικού

οκ καπα σε εμπιστευομαι και θα το κανω
μην με εμπιστευεσαι μπορει να ειμαι τσαρλατανος και τσεπωνω φακελακια για να προωθω κρεμες ακμης και κορτιζονες :hdanc: :hdanc: :hdanc:

αλλα μου χεις βαλει την απορια τι θα αλλαξει το μονο που θα κανω ειναι να μην βαζω σπιρο ενω ολοι λενε οτι πρεπει να βαζουμε μπλοκερ για την dht τι δουλευει προς το καλυτερο εφοσν εγω μονο μπροστα στους κροταφους στα πλαγια θελω να βγαλω μαλλια αλλα απο οτι λετε δεν θα βγουν ποτε στους κροταφους.θα εχω shedding pali ετσι αφου θα βαλω παντου πανω ρεγκαιν ε?δηλαδη δεν θα ταν καλυτερα να βαζω ρu η ρoym αντι για σπιρο?εχω αποριες σορυ αν σε πριζω..
μινοξιδιλη απο εδω http://www.minoxidil-direct.co.uk/index.htm
αν δυσκολευεσαι με την παραγγελεια εδω τοτε http://www.beautypaths.eu/el/category/39343236/product/393631383237/productdetails.aspx
η τιμη του regaine στην ελλαδα ειναι αισχος!!!πριν 2 χρονια εκανε 20 ευρω και τωρα κανει 40, 80% φπα πληρωνουμε!!
εχεις θετικη ανταποκριση στην τρετινοιν,αν το εκμεταλευτεις στο μεγιστο(αυτο που ακολουθω δηλαδη)τιποτα δεν μπορει να πλησιασει τα αποτελεσματα που θα σου δωσει,επειδη χρησιμοποιουσα και 4 χρονια σπιρονολακτονη μπορω με σιγουρια να πω οτι αυτο που ακολουθω τωρα ειναι 5 φορες δυνατοτερο(και λιγο λεω)
η airol για καποιους ειναι το δυνατοτερο καραφλοφαρμακο,γι αυτο και ειναι must να την δοκιμασουν ολοι
μπορεις αν θες να κανεις και μια εφαρμογη σπιρονολακτονης η ru.
θα εχεις shedding αλλα μην σε ανησυχει,καθε τριχα που θα φευγει θα ξαναβγαινει πολυ πιο χοντρη,και εγω πανω στο shedding πυκνωσα.
τα τσεπωσα παλι :18m:

konstantinos30

New Member

kapamarou είπε:
το κοστος δεν ειναι θεμα,εμενα με πολυ καταχρηση μου βγαινει 10 η 12 ευρω τον μηνα αλλα χρησιμοποιω kirkland.
θα δουλεψει πολυ καλυτερα επειδη εχεις θετικη ανταποκριση στην τρετινοιν,απο οσο θυμαμαι χρησιμοποιεις μηνες τωρα airol και ειδες και θετικα σημαδια :chinscratch
μια εφαρμογη την ημερα ειναι υπερ αρκετη,επιφανεια nw6 η nw5 ειναι η περιοχη που παει να καραφλιασει.
ειναι αυτην εδω :22m:
Δηλαδή expert Kapa βάζεις (και airol) σε όλη αυτή την επιφάνεια?
Και αναλυτικά:
1. Λούσιμο με fungolar ή κάτι συναφή
2. αιρολ εκεί που θέλουμε (δηλαδή για κάποιους παντου...?) :-X
3. μινοξ εκεί που θέλουμε (δηλαδή εκεί που βάλαμε αιρολ...? ...δηλαδή παντού...?) :-X

kapa

Μέλος του προσωπικού

Δηλαδή expert Kapa βάζεις (και airol) σε όλη αυτή την επιφάνεια?
σε ολη αυτην την επιφανεια,το μονο που περιμενω ειναι να σταθεροποιηθει η τριχοπτωση σε ενα σημειο,πριν προσθεσω οτιδηποτε για να ξερω απο που ξεκιναω και αν θα δουλεψει το οτιδηποτε προσθεσω
Και αναλυτικά:
1. Λούσιμο με fungolar ή κάτι συναφή
με οτιδηποτε θελεις αρκει να μην εχει ψευδαργυρο,εγω εχω διαλεξει johnson baby shampoo
2. αιρολ εκεί που θέλουμε (δηλαδή για κάποιους παντου...?) :-X
οσοι παμε για καραφλα θα φτασουμε nw5 τουλαχιστον,μεχρι και το μπιφτεκι,βαζω σε ολη την περιοχη που εχω τριχοπτωση
3. μινοξ εκεί που θέλουμε (δηλαδή εκεί που βάλαμε αιρολ...? ...δηλαδή παντού...?) :-X
ναι,πανε παρεα :hdanc: :hdanc:

weznem

Well-Known Member

ok kapa αρα θαβαζω μια φορα την μεραι αιρολ μινοξιδια οπως κανω αλλα σε ολη την κορυφη του κεφαλιου σωστα?ανσυνεχισω να βαζω σπιρο πιστευεις οτι κατι γινεται και δεν αποδιδει τα μεγιστα το σχημα κια γι αυτο να την κοψψω τελειος η οτι απλα δεν προσφερει τπτ?δηλαδη να μην ασχοληθω με αυτο π σου ελεγα να βαλω μια μια αμπουλα προγεστερονη στην κιρκλαντ?εχω παρει απο την πρωτη διευθυνση π μου εδωσες 3μηνη θεραπεια ναι δεν αξιζει 43 ευρω στο φαρμακειο πανακριβο..και να τα τσεπωνες δεν θα με πειραζε αρκει αυτα που θα ελεγες να ειχαν βαση και οχι μπαρουφες το αν παιρνεις προμηθεια δεν θα με αφορουσε εμενα εμενα θα με αφορουσε αυτα που ελεγες να ανταποκρινονταν στην πραγματικοτητα..αν δεν εισαι κολλημενος δεν σε πειραζει αν καποιος εχει βρει ενα τροπο να συμπληρωνει το εισοδημα του..αρκει να το κανει ευσυνηδητα...ευχαριστω για ολα καπα........
δεν πιστευω να τις τρως καταπιτες της μακαροναδες και εσυ ???????????????? :D :7m:

kapa

Μέλος του προσωπικού

weznem είπε:
ok kapa αρα θαβαζω μια φορα την μεραι αιρολ μινοξιδια οπως κανω αλλα σε ολη την κορυφη του κεφαλιου σωστα?ανσυνεχισω να βαζω σπιρο πιστευεις οτι κατι γινεται και δεν αποδιδει τα μεγιστα το σχημα κια γι αυτο να την κοψψω τελειος η οτι απλα δεν προσφερει τπτ?δηλαδη να μην ασχοληθω με αυτο π σου ελεγα να βαλω μια μια αμπουλα προγεστερονη στην κιρκλαντ?εχω παρει απο την πρωτη διευθυνση π μου εδωσες 3μηνη θεραπεια ναι δεν αξιζει 43 ευρω στο φαρμακειο πανακριβο..και να τα τσεπωνες δεν θα με πειραζε αρκει αυτα που θα ελεγες να ειχαν βαση και οχι μπαρουφες το αν παιρνεις προμηθεια δεν θα με αφορουσε εμενα εμενα θα με αφορουσε αυτα που ελεγες να ανταποκρινονταν στην πραγματικοτητα..αν δεν εισαι κολλημενος δεν σε πειραζει αν καποιος εχει βρει ενα τροπο να συμπληρωνει το εισοδημα του..αρκει να το κανει ευσυνηδητα...ευχαριστω για ολα καπα........
δεν πιστευω να τις τρως καταπιτες της μακαροναδες και εσυ ???????????????? :D :7m:
μπορεις να συνεχισεις και την σπιρονολακτονη αλλα δεν νομιζω να δεις καποια διαφορα απο το αποτελεσμα που θα εχεις,αν σου περισσευει χρονος συνεχισε την.
εγω θα ελεγα ακολουθα μονο αυτο για να δεις σε τι σημειο θα σταθεροποιηθει η τριχοπτωση και στην πορεια προσθετεις(οπως θα κανω και εγω).
αν συνεχισεις και κατι αλλο αυτο το διαστημα δεν θα ξερεις αν δουλεψε η οχι (αυτο που θα προσθεσεις).
αν δεν τσεπωσουμε και κανενα φακελακι δεν βγαινει το μεροκαματο.
αν τα βρω ετοιμα τα μακαρονια και δεν μπω στον κοπο να μαγειρεψω και να πλυνω με τα μουτρα θα πεσω ;D
:22m: :22m: :22m: :22m: :22m: :22m:

weznem

Well-Known Member

ειμαι σε συζητηση με τον εγκεφαλο μου :tease: αν θα σταματησω την σπιρο..αλλα κ αν δεν την κοψω και ακολουθησω το κολπο που λεμε σε ολη την κορυφη και δω αλλαγη λογικα θα οφειλεται στο οτι βαζω αιρολ μινοξιδια σε ολο το κεφαλη διοτι μονο αυτο θα εχω αλλαξει σωστα?καπα πως και δεν εχεις παρει ποτε ru?λογω κοστους?αν ειναι τοσο καλο οσο λενε μονο θετικο δεν θα ταν στο προβλημα μας να το προσθεσουμε σαν θεραπεια τη γνωμη εχεις γι αυτο??

kapa

Μέλος του προσωπικού

ειμαι σε συζητηση με τον εγκεφαλο μου :tease: αν θα σταματησω την σπιρο..αλλα κ αν δεν την κοψω και ακολουθησω το κολπο που λεμε σε ολη την κορυφη και δω αλλαγη λογικα θα οφειλεται στο οτι βαζω αιρολ μινοξιδια σε ολο το κεφαλη διοτι μονο αυτο θα εχω αλλαξει σωστα?
το οτι θα εχεις βελτιωση στο μαλλι ειναι δεδομενο απο την στιγμη που εχεις θετικη ανταποκριση στην τρετινοινη.
η αρχη ειναι δυσκολη με την εφαρμογη της κρεμας αλλα μετα γινεται παιχνιδακι.
η αποφαση δικη σου :)
καπα πως και δεν εχεις παρει ποτε ru?λογω κοστους?αν ειναι τοσο καλο οσο λενε μονο θετικο δεν θα ταν στο προβλημα μας να το προσθεσουμε σαν θεραπεια τη γνωμη εχεις γι αυτο??
λογο κοστους,λογο το οτι ειναι δυσευρετο ακομα σαν ουσια,λογο το οτι δεν ξερω αν θα υπαρχει σε ενα δυο χρονια,δεν θελω να ξεκινησω κατι (ακομα και αποτελεσματα να μου δωσει) και ξαφνικα να ξεμεινει ο πλανητης απο την ουσια και να ψαχνομαι παλι απο την αρχη.
σε αντιθεση με αλες θεραπειες δεν ειναι ενα φαρμακο που βγηκε για καποια αλλη ασθενεια και θα συνεχισει να υπαρχει σιγουρα.
προσθεσε το αν θελεις

weznem

Well-Known Member

θα το εκανα κοβωντας την σπιρο διοτι η σπιρο πιο πολυ μ κοστιζει ετησια 450ευρω εναντι 350 του ργιου αλλα δεν τα εχω τωρα μαζικα τα λεφτα λογω ατυχιας αρα..πιστευεις οτι θα εξαφανιστει να μειωθει η τιμη λεω εγω διοτι το καραφλογονιδιο το χουμε παρα πολυ ανθρωποι πως και το φοβασαι κατι τετοιο?

kapa

Μέλος του προσωπικού

weznem είπε:
θα το εκανα κοβωντας την σπιρο διοτι η σπιρο πιο πολυ μ κοστιζει ετησια 450ευρω εναντι 350 του ργιου αλλα δεν τα εχω τωρα μαζικα τα λεφτα λογω ατυχιας αρα..πιστευεις οτι θα εξαφανιστει να μειωθει η τιμη λεω εγω διοτι το καραφλογονιδιο το χουμε παρα πολυ ανθρωποι πως και το φοβασαι κατι τετοιο?
αντικατεστησε την σπιρονολακτονη με ru αν θες
παιζονται πολλα στην φαρμακοβιομηχανια που δεν τα φανταζομαστε.
φετος απεσυραν ενα φαρμακο που το αποκαλουσαν guru της ψωριασης,μια εφαρμογη του ηταν ισοδυναμη με δυο εφαρμογες κορτικοστεροειδων και μαλιστα ειχε και λιγοτερες παρενεργειες,zorac το ονομα του,βγαζεις ακρη? :angel:

jimaoyas

New Member

ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΔΝ ΕΧΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΤΟΠΙΚΗ ΣΠΕΙΡΟΛΚΤΟΝΗ????

jimaoyas

New Member

Ξερει κανεις ν μ πει αν υπαρχουν παρενεργειες μ τν τοπικη σπιρο??τι ειναι η τρεικομιν??

Μπλουζα