Tricomin θεραπεία

bullshit

Member
Γεια χαρά στο φόρουμ και στους συμπάσχοντες.

Θα ήθελα να μαζέψω πληροφορίες για το Τricomin και κυρίως για όσους το δοκίμασαν. Ξέρω οτι έχει ξαναναφερθεί αλλά επειδή οι εμπειρίες είναι λίγες, μάλλον δεν το έχουν δοκιμάσει και πολλοί απο εδώ. Εγώ λοιπόν αποφάσισα να το δοκιμάσω ως τελευταία λύση γιατί:

Με τη μινοξιδίλη ήμουν συνεχώς σε φάση shed, και είχα παρενέργειες τύπου ενοχλήσεις στην καρδιά, μεγάλες αυξομοιώσεις στη διάθεση κτλ. Επίσης δοκίμασα proscar αλλά μου έδωσε κι αυτό σημαντικές παρενέργειες όπως μειωμένη στύση, αίμα στο σπέρμα και άλλα (όμως αυτά αρκούν για να πάρω καλή φρίκη). Γενικά τα έχω δοκιμάσει σχεδόν όλα και ήμουν έτοιμος να τα παρατήσω.

Και τώρα στο δια ταύτα. Το τρικομιν με έπεισε κυρίως λόγω της απουσίας παρενεργειών.Απο την πρώτη κιόλας βδομάδα μου έδωσε σημαντικό, σημαντικότατο shedding σε φάση να πώ τί ωραία που ήμουν πριν και να το σκυλομετανιώσω, όπως σε αρχή κάθε θεραπείας.

Τώρα είμαι σχεδόν στις 3 εβδομάδες και ακόμα έχω shedding. Επίσης οι τρίχες που πέφτουν είναι πολύ λεπτές και αρκετά μακριές, είναι δηλαδή παλιές τρίχες σίγουρα.Δεν ξέρω τί γίνεται ακριβώς γιατί δεν μου έχει ξανατύχει. Συνήθως στα προηγούμενα shed οι τρίχες ήταν κανονικές.

Το έχει δοκιμάσει κανείς ρε παιδιά ή τζαμπα χαλιέμαι πάνω που το πήρα απόφαση?

Ας αναφέρετε μόννο δικές σας εμπειρίες ή γνωστών σας και όχι οτι διαβάσατε εδώ κι εκεί. Τα έχω διαβάσει και εγώ αυτά.

Ευχαριστώ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

thimios72

Member
bullshit είπε:
Γεια χαρά στο φόρουμ και στους συμπάσχοντες.

Θα ήθελα να μαζέψω πληροφορίες για το Τricomin και κυρίως για όσους το δοκίμασαν. Ξέρω οτι έχει ξαναναφερθεί αλλά επειδή οι εμπειρίες είναι λίγες, μάλλον δεν το έχουν δοκιμάσει και πολλοί απο εδώ. Εγώ λοιπόν αποφάσισα να το δοκιμάσω ως τελευταία λύση γιατί:

Με τη μινοξιδίλη ήμουν συνεχώς σε φάση shed, και είχα παρενέργειες τύπου ενοχλήσεις στην καρδιά, μεγάλες αυξομοιώσεις στη διάθεση κτλ. Επίσης δοκίμασα proscar αλλά μου έδωσε κι αυτό σημαντικές παρενέργειες όπως μειωμένη στύση, αίμα στο σπέρμα και άλλα (όμως αυτά αρκούν για να πάρω καλή φρίκη). Γενικά τα έχω δοκιμάσει σχεδόν όλα και ήμουν έτοιμος να τα παρατήσω.

Και τώρα στο δια ταύτα. Το τρικομιν με έπεισε κυρίως λόγω της απουσίας παρενεργειών.Απο την πρώτη κιόλας βδομάδα μου έδωσε σημαντικό, σημαντικότατο shedding σε φάση να πώ τί ωραία που ήμουν πριν και να το σκυλομετανιώσω, όπως σε αρχή κάθε θεραπείας.

Τώρα είμαι σχεδόν στις 3 εβδομάδες και ακόμα έχω shedding. Επίσης οι τρίχες που πέφτουν είναι πολύ λεπτές και αρκετά μακριές, είναι δηλαδή παλιές τρίχες σίγουρα.Δεν ξέρω τί γίνεται ακριβώς γιατί δεν μου έχει ξανατύχει. Συνήθως στα προηγούμενα shed οι τρίχες ήταν κανονικές.

Το έχει δοκιμάσει κανείς ρε παιδιά ή τζαμπα χαλιέμαι πάνω που το πήρα απόφαση?

Ας αναφέρετε μόννο δικές σας εμπειρίες ή γνωστών σας και όχι οτι διαβάσατε εδώ κι εκεί. Τα έχω διαβάσει και εγώ αυτά.

Ευχαριστώ
αν εισαι στην αρχη του προβληματος πιστευω θα σε βοηθησει, δωστου λιγο χρονο, σε κανα μηνα αν σε πιασει θα μειωθει αρκετα η τριχοπτωση,βεβαια απο μονο του μην περιμενεις να κανει και πολλα!
 

bullshit

Member
thimios72 είπε:
bullshit είπε:
Γεια χαρά στο φόρουμ και στους συμπάσχοντες.

Θα ήθελα να μαζέψω πληροφορίες για το Τricomin και κυρίως για όσους το δοκίμασαν. Ξέρω οτι έχει ξαναναφερθεί αλλά επειδή οι εμπειρίες είναι λίγες, μάλλον δεν το έχουν δοκιμάσει και πολλοί απο εδώ. Εγώ λοιπόν αποφάσισα να το δοκιμάσω ως τελευταία λύση γιατί:

Με τη μινοξιδίλη ήμουν συνεχώς σε φάση shed, και είχα παρενέργειες τύπου ενοχλήσεις στην καρδιά, μεγάλες αυξομοιώσεις στη διάθεση κτλ. Επίσης δοκίμασα proscar αλλά μου έδωσε κι αυτό σημαντικές παρενέργειες όπως μειωμένη στύση, αίμα στο σπέρμα και άλλα (όμως αυτά αρκούν για να πάρω καλή φρίκη). Γενικά τα έχω δοκιμάσει σχεδόν όλα και ήμουν έτοιμος να τα παρατήσω.

Και τώρα στο δια ταύτα. Το τρικομιν με έπεισε κυρίως λόγω της απουσίας παρενεργειών.Απο την πρώτη κιόλας βδομάδα μου έδωσε σημαντικό, σημαντικότατο shedding σε φάση να πώ τί ωραία που ήμουν πριν και να το σκυλομετανιώσω, όπως σε αρχή κάθε θεραπείας.

Τώρα είμαι σχεδόν στις 3 εβδομάδες και ακόμα έχω shedding. Επίσης οι τρίχες που πέφτουν είναι πολύ λεπτές και αρκετά μακριές, είναι δηλαδή παλιές τρίχες σίγουρα.Δεν ξέρω τί γίνεται ακριβώς γιατί δεν μου έχει ξανατύχει. Συνήθως στα προηγούμενα shed οι τρίχες ήταν κανονικές.

Το έχει δοκιμάσει κανείς ρε παιδιά ή τζαμπα χαλιέμαι πάνω που το πήρα απόφαση?

Ας αναφέρετε μόννο δικές σας εμπειρίες ή γνωστών σας και όχι οτι διαβάσατε εδώ κι εκεί. Τα έχω διαβάσει και εγώ αυτά.

Ευχαριστώ
αν εισαι στην αρχη του προβληματος πιστευω θα σε βοηθησει, δωστου λιγο χρονο, σε κανα μηνα αν σε πιασει θα μειωθει αρκετα η τριχοπτωση,βεβαια απο μονο του μην περιμενεις να κανει και πολλα!

Δεν ήμουν στην αρχή αλλά ούτε σε τραγική κατάσταση. Τώρα είμαι, 3 εβδομάδες μετά την έναρξη. Δυστυχώς δεν άντεξα και το σταμάτησα. Το χειρότερο shedding EVER!

Έκανα έρευνα και είδα οτι όσοι ανέφεραν shedding δεν ανέφεραν βελτίωση οπότε φοβόμουν για μη αναστρέψιμη βλάβη δεδομένης και της αναξιόπιστης έρευνας γύρω απ το προιον. Το μετάνιωσα που ξεκίνησα.
 

jimys

Member
Εγω παντως που τωρα κλεινω το 2ο μηνα με μινοξ και το σεντιν μ σταματησε πριν μια εβδομαδα ηδη βλεπω αποτελεσματα,..

οταν λες οτι η μινοξ σου εδινε αυτα τα sides σε τι δοσολογια;; τη μειωσες να δεις αν τα εχεις ακομα;; και επισης τι εννοεις μονιμο σεντιν; δλδ 3μηνες αραιωνες με τη μινοξ;
 

bullshit

Member
Λοιπόν το Tricomin με έχει μπερδέψει. Ενώ ακόμα έχω έντονο shedding (κυρίως με ψηλάφιση τριχών) και το έχω σταματήσει 1μιση βδομάδα το κεφάλι μου σαν να μην αραιώνει αλλά να γεμίζει.

Θα περιμένω ακόμα λίγο μέχρι να αποφανθώ. Πραγματικά δεν ξέρω.
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
To tricomin έχει (πολύ) ελαφρά αποτελέσματα αλλά είναι τρελά υπερτιμημένο, δεν υπάρχει λόγος να κάνουμε πλούσιους τους παρασκευαστές για τόσο πτωχά αποτελέσματα.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
folligain και οχι tricomin.
καπιοι χρηστες του tricomin αναφερουν μηδαμινα αποτελεσματα και οταν γυρισαν σε folligain ειχαν regrowth.
το καινουριο tricomin απο οσο ξερω δεν εχει καν πεπτιδια χαλκου,τα αφαιρεσαν,πλεον πουλανε νερο σκετο και ακριβα μαλιστα
 
Μπλουζα