Tεχινικη εμφυτευσης μαλλιων με αμμεσο αποτελεσμα (?)

cmos516

Member
Γεια σας,παλιοτερα στο παρελθον σε μια προσφατη εκπομπη της τηλεοραση εδω στην Ελλαδα,(νομιζω extreme make over,δεν θυμαμαι)μαζι με καποιες αλλες επεμβασεις εκαναν σε εναν τυπο και εμφυτευση μαλλιων στην hairline του .Η οποια ειπωθηκε ειναι μια "νεα" τεχνικη με αμμεσο αποτελεσμα.
Οντως τον τυπο τον εδειξε μετα θυμαμαι με τη νεα του hairline ,η οποια αρκετα πυκνη, ομως απο οτι μου εκανε εντυπωση με κακο σχεδιασμο(πολυ ομοιομορφο).
Δεν πιστευω να ειναι ανωτερη της μεταμοσχευσης μαλλιων,οπως δεν γνωριζω περισσοτερες λεπτομερειες ομως μου εκανε εντυπωση που ηταν αμεσο το αποτελεσμα και πυκνο,ξερει κανεις κατι γι αυτη την μεθοδο την οποια αποκαλεσαν και "νεα"...ειμαι απλος περιεργος
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

cmos516

Member
Απ: Tεχινικη εμφυτευσης μαλλιων με αμμεσο αποτελεσμα (?)

Αφηστε το παιδια!!!! :D :D :DΕψαξα και βρηκα το επεισοδιο και το ειδα.Δηλαδη ελεος.
Ειπωθηκε "αμμεσο" το αποτελεσμα λογο του οτι τα 100(τοσα πρεπει να ηταν :D) τριχοθυλακια τα οποια μεταμοσχευτηκαν δεν ειχαν κοψει απλα την τριχα :D,και λογο του μολυβιου(make up) στην hairline :D :D :D
Οριστε το επεισοδιο (απο 32.57 και μετα)
http://video.google.com/videoplay?docid=7705792129821388614#Α
Αξιζει να δει κανεις,για να δει τι δουλειες κανουν εδω στο Ελλαδισταν.(και οχι μονο στην εμφυτευση κοιταχτε και την ρινοπλαστικη που του καναν του παιδιου...)
Ελεος!!!

Αν θελει ο Αdmin μπορει να σβησει το post μου ,μια και βρηκα το επεισοδιο και μου λυθηκε η απορια μου.
 

Conan

Member
Απ: Tεχινικη εμφυτευσης μαλλιων με αμμεσο αποτελεσμα (?)

Ε απο το τιποτα καλο ειναι και αυτο :grandpa: :p ;) :)
 

geofish

New Member
Απ: Tεχινικη εμφυτευσης μαλλιων με αμμεσο αποτελεσμα (?)

Το θυμάμαι αυτό το επεισόδιο. Τι φυσικότητα που την είδε ο γιατρός.
Μετά εγώ είμαι ο παράξενος.
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Tεχινικη εμφυτευσης μαλλιων με αμμεσο αποτελεσμα (?)

Αμεσσο αποτελεσμα δεν νομιζω να υπαρχει σε καμια θεραπια
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Tεχινικη εμφυτευσης μαλλιων με αμμεσο αποτελεσμα (?)

ANAR είπε:
Αμεσσο αποτελεσμα δεν νομιζω να υπαρχει σε καμια θεραπια

απλα αυτοι εβγαλαν τα τριχοθυλακια......και δεν εκοψαν το μαλλι....τα φυτεψαν μπροστα....
και μετα απο 3 μερες τα τριχοθυλακια ηταν ακομα εκει.....βεβαια δεν ειχε κοκκινιλες γιατι πρεπει οπως ειπατε να εβαλαν το πολυ 100 τριχοθυλακια και η μια τριχα ηταν στην αρτα και η αλλη στα γιαννενα οποτε τι κοκκινιλες να εχει.....βεβαια αυτες οι τριχες το πιο πιθανο ειναι οτι θα πεσουν μετα απο 15 μερες και δε θα τις ξαναδει ποτε......αλλα αυτο ειναι αλλη ιστορια....
Γαμω τις κλινικες παντος......ουτε κοκκινιλες...αμεσο αποτελεσμα......επαγγελματισμος(απ οτι ειδαμε)....... ολα μια χαρα.....
πλακα στην πλακα αν δεν εχεις ασχοληθει και δεν ξερεις απο μεταμοσχευσεις.....μπορεις να πεσεις πολυ ευκολα στην παγιδα......
ευτυχως που υπαρχουν και τα φορουμ .....που κυριολεκτικα σωζουν ζωες......
 

Conan

Member
Απ: Tεχινικη εμφυτευσης μαλλιων με αμμεσο αποτελεσμα (?)

Χαχα :D :D οντως. Εδω Πανο θα συμφωνησω μαζι σου!!!! :worshipper
 

panmar

New Member
Απ: Tεχινικη εμφυτευσης μαλλιων με αμμεσο αποτελεσμα (?)

cmos516 είπε:
...εκαναν σε εναν τυπο και εμφυτευση μαλλιων στην hairline του. Η οποια ειπωθηκε ειναι μια "νεα" τεχνικη με αμμεσο αποτελεσμα.
Οντως τον τυπο τον εδειξε μετα θυμαμαι με τη νεα του hairline ,η οποια αρκετα πυκνη, ομως απο οτι μου εκανε εντυπωση με κακο σχεδιασμο(πολυ ομοιομορφο).

χεχεχε! " νέα τεχνική " και πράσινα άλογα θα έλεγα και εγώ :D

cmos516 είπε:
....Ειπωθηκε "αμμεσο" το αποτελεσμα λογο του οτι τα 100(τοσα πρεπει να ηταν :D) τριχοθυλακια τα οποια μεταμοσχευτηκαν δεν ειχαν κοψει απλα την τριχα :D,και λογο του μολυβιου(make up) στην hairline :D :D :D
panos1982 είπε:
απλα αυτοι εβγαλαν τα τριχοθυλακια......και δεν εκοψαν το μαλλι....τα φυτεψαν μπροστα....και μετα απο 3 μερες τα τριχοθυλακια ηταν ακομα εκει.....
...βεβαια αυτες οι τριχες το πιο πιθανο ειναι οτι θα πεσουν μετα απο 15 μερες και δε θα τις ξαναδει ποτε......αλλα αυτο ειναι αλλη ιστορια....

Μου φαίνεται πολύ λογική η εξήγηση που έδωσαν ο cmos και ο panos.
Αυτοί στο video, δεν κουρέψανε τη δότρια περιοχή - αντίθετα από ότι κάνουν όλοι σχεδόν οι γιατροί στο κόσμο.
Έτσι, πήρανε τα τριχοθυλάκια με ολόκληρο το στέλεχος των τριχών, βάλανε και κάμποσο topic για της ανάγκες του marketing και φτιάξανε μία " νέα επαναστατική " τεχνική, που σε έχει έτοιμο σε 3 μέρες...

Δεν μπήκανε στο κόπο βέβαια να μας δείξουνε το πελάτη μετά από 15-20 μέρες, όταν όλα αυτά φυσιολογικά θα έχουνε πέσει, να δούμε και εμείς οι χαχόλοι πόσο "νέα" είναι η τεχνική και πόσο "άμεσο" είναι το αποτέλεσμα ;D
 
Μπλουζα