SMP στο εξωτερικό

the guy

New Member
Καλησπέρα στο φόρουμ ,
Σαν πρώτο ποστ θα εξηγήσω κάποια πράγματα για μένα αρχικά .Είμαι 24 ,με ελαφριά διάχυτη αραίωση .Σε στεγνά μαλλιά δε φαίνεται σχεδόν τίποτα πέρα απο τη φύτρα των μαλλιών ,αλλά βρεγμένα/λαδωμένα φαίνονται κενά .Είμαι σε μινοξιδίλη για 3 χρόνια διατηρώντας μια σχετική σταθερότητα ,η κομμώτρια μου πχ που με κουρεύει απ'το γυμνάσιο λέει πως δεν παρατηρεί διαφορά(πάντα είχα σχετικά αραιό μαλλί) .Το άγχος παραμένει όμως και άρχισα να αναζητώ λύσεις για το δυσοίωνο(;) μέλλον .

Διαπίστωσα λοιπόν πως η ιδανική λύση ,κατα τη γνώμη μου ,είναι το SMP ,ειδικά για μεγάλης κλίμακας norwood .Θεωρώ πως οι μμ είναι gamble και πως υπάρχουν τρομερά περιθώρια για αποτελεσματικότερες τεχνικές ,οπότε αν προχωρήσει πολύ η αραίωση μου ,θα κάνω σίγουρα SMP.Έπειτα απο έρευνα για κλινικές στην ελλάδα και στο εξωτερικό ,βρήκα την skalptec ( δεν ανακάλυψα και την αμερική ) και εντυπωσιάστηκα με τα αποτελέσματα .Έχει κλινικές στην Αγγλία και στην Ολλανδία και από αυτά που βλέπω ειναι safe bet .Με μια απλή αναζήτηση στο Instagram θα δείτε κάποια εξαιρετικά αποτελέσματα .Υπόψιν μιλάω μόνο για clean shaven look ,καθώς οι ουλές μπορούν να καλυφθούν πιο εύκολα ,γιατι δεν παίζουν και τόσο ρόλο στην εικόνα .Δείτε τα αποτελέσματα και πείτε μου τη γνώμη σας :D
*Επίσης θεωρώ ότι αξίζει να κάνεις το ταξίδι στο εξωτερικό για να έχεις ένα πιο αισθητικό αποτέλεσμα





Μια γενική σκέψη μου πάνω στο θέμα της φαλάκρας : Είμαστε "άτυχοι" για τα γονίδια μας.Οκ.Απ'την άλλη,δεν υπάρχει περίοδος που το buzzed ή ξυρισμένο look να είναι πιο sexy απο το σήμερα μάγκες .Δε θα γίνω κλισέ απαριθμώντας παραδείγματα,αλλά όλοι μας μπορούμε να κάνουμε ένα 0 ή 1 ή 2 buzz ,με ένα καλό γενάκι και να είμαστε μια χαρά .Ειδικά για άτομα της ηλικίας μου είναι πολύ δύσκολο ,αλλά αν αισθανόμαστε καλά με τον εαυτό μας ,κάνουμε το smp μας(ή πάρουμε το ξυραφάκι ή κρατήσουμε τα λίγο αραιά μαλλιά μας ) ,κάνουμε τη γυμναστική μας ,προσέχουμε το στυλ μας ,γινόμαστε έξυπνοι και ενδιαφέροντες ,τότε we 'll get the girl/job κλπ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Μπλουζα